Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ratownicy na plażach

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Ratownicy na plażach

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 20.07.2011 23:09

Czy ktoś z Was spotkał w Chorwacji plaże strzeżone z ratownikami?

Kilka dni temu zadano mi takie pytanie i nie potrafiłem odpowiedzieć.
Owszem są akweny gdzie bojami zaznaczone są miejsca dokąd wolno pływać lecz to jest wszystko, nikt tego nie przestrzega i chyba też nie pilnuje.

W Polsce apelują , aby kapać się w miejscach wyznaczonych a najlepiej strzeżonych a w Chorwacji?

Na fisz-piknikach statki zawijają do różnych zatok, organizatorzy proponują kąpiel w głębokiej wodzie a w zasadzie nikt nad tym nie czuwa.

Mnie to nie przeszkadza ale jak widać są osoby co wolą strzeżone miejsca. :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.07.2011 23:27

Szczerze mówiąc to ja nigdy w Chorwacji nad morzem nie widziałem Ratowników. Może są ale w dużych miejscowościach.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 20.07.2011 23:27

Nigdzie nie widziałam ratowników.
Może tam panuje zasada: "Chcesz być bezpieczny, pilnuj się sam". I chyba się sprawdza :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2011 07:15

Ja też ratowników nie widziałam ,może na plażach gdzie płaci się za wstęp są ,ale na takich nie byliśmy(mnie też ostatnio mama zadała to pytanie i bardzo się zdziwiła że ich nie ma)Pilnujemy się sami .Trudno oczekiwać żeby na małych plażach był ratownik ale już na plażach miejskich?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.07.2011 07:46

Janusz, w kilku miejscach w necie spotkałem się z plażami strzeżonymi,
na przykład: tutaj w miejscowości cyt.: "PEG - malownicze miasteczko położone na wyspie o tej samej nazwie,
która ciągnie się wzdłuż wysokich Gór Velebit" 8O (chyba chodzi o Pag?)
albo tutaj - w komentarzach: "jest też plaża strzeżona z bojkami , płytka - idealna dla rodziców z dzieciakami",
ale trudno wyczuć, co autorzy mieli na myśli pisząc "strzeżona".
Chyba jednak chodziło o to, że była przegrodzona bojkami bardziej, niż że jest ratownik,
a takich to akurat sporo jest w Cro.
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 21.07.2011 08:33

Dwa lata temu w Vodicach widzieliśmy 2 rodzaje "plażowiczów", którzy średnio przystawali do znanego nam wszystkim opisu.
Pierwsza kategoria to dwóch facetów w szortach (ze dwa razy widzieliśmy parę mieszaną) spacerującą sobie deptakiem od jednego końca plaży do drugiego, rozglądających się na wszystkie strony. Dowody im się nie spieszyło, za to czasem jeździli skuterkiem tam gdzie był zakaz ruchu i nikt na nich nie krzyczał. Wieczorami już bardziej ubrani czasem patrolowali plażę i po miasteczku się kręcili.

Druga kategoria: leżą na ręcznikach i wgapiają się w wodę. na plecach nie znoszą się opalać (wody wtedy nie widać). Uwielbiają też stać na brzegu, zwłaszcza jak towarzystwa więcej się moczy. Głowy też obracają się wte i wewte. A że nie mieli koszulek z napisem "WOPR", to chyba zrozumiałe przy 30 stopniach :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 21.07.2011 08:37

W w ośrodku Holiday Vilaage Zaton, gdzie jest niebieska flaga byli ratownicy na plaży i na basenie. Nie widziałam jednak ratowników na innych plażach z niebieską flagą.

W tym roku nasi gospodarze mówili, że w Viniscie są same bezpieczne plaże.
I faktycznie, wzdłuż zatoczki biegł sznurek z bojkami, ale ratownika ani chu...chu...8)
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 21.07.2011 09:10

Wg. mnie w Baska Voda były budki ratowników i widziałem ichtam, ale z tego co pamiętam trudno było określić jakie są ich godziny "pracy" bo bywali bardzo nieregularnie.
Zobacz zdjęcia z mojej relacji - na jednym z nich widać wieżę ratowniczą wraz z ratownikami w środku:
forum/viewtopic.php?t=14215&postdays=0&postorder=asc&highlight=voda&start=15

samo zdjęcie:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 735becada3
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 21.07.2011 09:21

Mariusz_M napisał(a):Wg. mnie w Baska Voda były budki ratowników i widziałem ichtam


No właśnie na plaży miejskiej był ratownik. Widać to na fotce.


Obrazek

Ale ludu tam to masakra, uciekliśmy po pół godziny. :twisted:
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 21.07.2011 12:03

Na plaży na kempingu Simuni na Pag'u są ratownicy.
Widziałem jak interweniowali - jakis maluch sie wodą zachłysnął i był spory problem ale odratowali juniora.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.07.2011 12:27

Jak ja jestem na plaży to jest i ratownik :) .
Nie nazwałbym tego oczywiście plażą strzeżoną ale ślubowanie zobowiązuje. W razie potrzeby pomogę.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 21.07.2011 12:31

W głuszy nie widziałam ratowników ;)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 21.07.2011 21:49

Dzięki za info, spokojnie mogę poinformować , że takie plaże są ..... rzadkością. :D
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 21.07.2011 23:34

W Rovinj na plaży na kempingu Villas Rubin. Byli ratownicy. Wstęp darmowy również na baseny. Zresztą z tego co mi wiadomo w Chorwacji nie ma płatnych plaż.
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 02.08.2011 22:29

A do czego ci potrzebny ten Ratownik?
Rekinów nie ma,utopić się nie da(zasłona woda)
co najwyżej można nadepnąć na jeżowca(zawsze mi się to zdarza)
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone