Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ratownicy na plażach

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2011 22:48

Stasiek18 napisał(a):A do czego ci potrzebny ten Ratownik?
co najwyżej można nadepnąć na jeżowca(zawsze mi się to zdarza)


Wtedy potrzebna jest ratowniczka :wink: w postaci rakiji :lol:
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 03.08.2011 23:43

Janusz Bajcer napisał(a):
Stasiek18 napisał(a):A do czego ci potrzebny ten Ratownik?
co najwyżej można nadepnąć na jeżowca(zawsze mi się to zdarza)


Wtedy potrzebna jest ratowniczka :wink: w postaci rakiji :lol:

Rakije przyjmujemy doustnie :wink: czy tez smarujemy lub wcieramy
w stopę?
Zawsze mam problemy z kolcami,pięć udało mi sie wyciągnąć reszta po kilku dniach,a dwa przywiozłem do Polski :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2011 00:14

Stasiek18 napisał(a):Rakije przyjmujemy doustnie :wink: czy tez smarujemy lub wcieramy w stopę?


Tylko w podwójnej postaci jest skuteczne :wink:
Plus jakieś młode ząbki i pazurki :wink: które kolce wyciągną :lol:
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 20.08.2012 00:30

Jesteśmy od tygodnia w Fazanie i korzystamy z plaży strzeżonej. Już pierwszego dnia moją uwagę zwróciło to, że ratownik robi wszystko tylko nie kontroluje co się dzieje w wodzie. Nie wiem jaka jest statystyka utonięć...ale dzisiaj tj. w niedzielę na naszych oczach utopił się turysta z Węgier. Plaża ma żółte bojki dosyć daleko od brzegu ale tu w Fazanie daleko jest płytko i nie wiem jak to się stało, że utoną (nad wodą dosyć wieje i jest lekka fala)....jeszcze nie mogę przestać myśleć o tym zdarzeniu (facet ok. 35l. zostawił żonę i 2 dzieci ok. 9 i 11 lat, musieli dopiero co przyjechać wczoraj czy dzisiaj, bo śladu opalenizny na sobie nie mieli). Ratownicy zareagowali dopiero, gdy inni turyści wyciągnęli topielca na brzeg.
Rozmawiałam potem z Rumunem, który go min. ratował - mówił, że natknął się na niego snurkując i wg niego był on w wodzie od dobrych 20 min.! (miał pojęcie o pierwszej pomocy, bo pomagał robić masaż serca a potem po przyjeździe karetki pomagał sprawnie lekarzom). Akcja reanimacyjna ani ta prowadzona przez ratowników ani w karetce (przyjechała piorunem) nie przyniosła efektów, był już siny i serce nie pracowało :( Współczuję rodzinie - niewyobrażalna tragedia.
Uważajmy jednak... ja też naiwnie myślałam, że blisko brzegu w Cro nie sposób się utopić....
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.08.2012 00:48

dąbrówka napisał(a):... że blisko brzegu w Cro nie sposób się utopić....

No straszna tragedia i nie ma co gadać. Tzw. wyrazy współczucia to chyba dalsza rodzina chciałaby usłyszeć albo w ogóle.
Ja to zawsze zasadę miałem - zanim nauczysz się rzucać do kosza lub odbijać piłkę siatkową - naucz się pływać.
To może uratować ci życie.
PS:
Zdarzyło mi się kiedyś robić resuscytację...
antila
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) antila » 08.08.2016 18:07

Moi drodzy wiecie może, czy któraś z plaż na wyspie KRK jest strzeżona. Chodzi mi o obecność ratownika, a nie tylko samą nazwę-)
Jedziemy z małymi dziećmi i mimo iż nikt nie zwolni rodziców z odpowiedzialności za własne dzieci, to obecność ratownika byłaby mile widziana.
Ostatnio edytowano 08.08.2016 18:16 przez antila, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.08.2016 18:12

antila napisał(a):Moi drodzy wiecie może, czy któraś z plaż jest strzeżona. Chodzi mi o obecność ratownika, a nie tylko samą nazwę-)
Jedziemy z małymi dziećmi i mimo iż nikt nie zwolni rodziców z odpowiedzialności za własne dzieci, to obecność ratownika byłaby mile widziana.


W Chorwacji praktycznie nie ma takich plaż z ratownikami (kąpieliska) tak jak to jest zwyczajowo w PL.
Ja takowej nie widziałem.
Może gdzieś przy wypasionym hotelowym basenie...
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ratownicy na plażach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone