Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Raport z Igrane

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003
Raport z Igrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 17.06.2006 14:38

Raport z Igrane

W sobotę rano wyruszyliśmy do Igrane na Rivierze Makarskiej. Start z Gdyni 4.45, przyjazd do Oekotelu Graz 20 coś. Droga bez przykrych niespodzianek, może poza wyjazdem z garażu - byłem tak pochłonięty sprawdzaniem, czy nie zahaczę wydechem o próg, że zdarłem lakier z drzwi... Takie doświadczenie obudziło mnie bardzo skutecznie :-|

CB w drodze przez Polskę bardzo się sprawdziło, również na Słowacji. Od Kittsee totalna cisza w eterze.

AgaMP widzieliśmy dwa auta w Oekotelu z blachami WPR i SM - przyjechaliśmy ok. 20.00, wyjechaliśmy przed ósmą rano.

Do Cieszyna dojechaliśmy z Żor przez Tychy i bardzo chwalimy sobie tę drogę. Droga przez Czechy z Cieszyna do Słowacji fatalna, wykopki w Trincu i jeszcze jednej wiosce dalej. Słowacja przez Żilinę i Bratysławę OK, Austria również (przez Eisenstadt). Ogólnie wszędzie droga puściutka, do sezonu daleko. Nawet Słowenia poszła względnym błyskiem.

Najmniej przyjemna część to niestety pogoda. Na Riwierze dzisiaj lało, potem chwilowo przezierało słońce, teraz znów chmury (18.50). Z prognozy pamiętam, że od jutra miało się wypogodzić, jak będzie w praktyce - zobaczymy. Teraz jest jakieś 20 stopni. Może to i dobrze, bo jak wypakowywałem auto, to mi pot oczy zalewał (pewnie przez te worki z ziemniakami ;))

Apartament (Šulenta) sympatyczny, choć mimo wszystko rok temu (Gordana Šimič) był jeszcze bardziej wypasiony. Jadąc Rivierą widać totalny przedsezon - pustki wszędzie. Może to przez niedzielę?

PONIEDZIAŁEK

Poniedziałek to zmiana pogody i humorów. Temperatura powietrza ok. 24C, morza nie wiem, coś około 19C. Czyli cieplutki Bałtyk :-) Słońce grzeje naprawdę mocno, chmurki w ilości dekoracyjnej,dzisiaj byliśmy na plaży jakieś 2-3 godziny i zjazd, żeby się nie spalić pierwszego dnia. Jadran sympatyczny - jak dla nas morsów znad Bałtyku hehehehe. Dla zmarźluchów z południa Polski może być zdecydowanie za zimno.

Jeśli chodzi o dzieciaki - nie można ich wyciągnąć z morza :-)

Rano byliśmy na rynku w Makarskiej, zostałem w aucie i tak podglądałem przejeżdżające auta - co do jednego rejestracje MA (Makarska), jeden jedyny wyjątek - rodak. Ogólnie Polaków w ogóle jeszcze nie widać.

WTOREK

Huśtawka nastrojów i pogody. Rano piękna pogoda, skok do Makarskiej na rynek, kupujemy sałatę i pyszne ziemniaki (!) 8 kun za kilo, ale co tam, dawno nie jadłem tak dobrych pyrów. W piekarni naprawdę dobra bułka paryska.
Wracając z Makarskiej do Igrane widzimy, jak cała banda chmur zaczyna wyzierać znad gór. No i niestety zawiesiły się i wiszą nad Rivierą :-| Ale jesteśmy bałtyckie morsy i zasuwamy na plażę - dzisiaj znów Velika Duba.
W naszej zatoczce po chwili robi się chłodno i ubieram dżinsy :-O Jak tylko je założyłem chmury automagicznie zrobiły myk i wyszło słońce - trzy godziny super słońca. W momencie odwrotu z plaży chmury wyszły w ilości niewyobrażalnej jak na Dalmację i w tej chwili, gdy stukam Wam te ciepłe słowa - pada deszcz (godzina 15.00). Co ciekawe, chmury zawsze wydają się kumulować w stronę Dubrovnika, w stronę
Splitu jest zwykle czysto. Wydaje mi się też, że chmury nie paskudzą Hvaru lub tylko częściowo.

Woda w morzu super, ale pamiętajcie, że piszę to z perspektywy człowieka Bałtyku :-)

Tomek O. pytałeś się o apartamenty w Igrane pod koniec sierpnia. Dzisiaj rozmawiałem z naszą gospodynią, Nelą, i mówiła, że wielu właścicieli apartamentów nie lubi przyjmować rezerwacji z netu na sierpień, bo boją się pustych dni pomiędzy rezerwacjami - wolą zostawić je i wynajmować w ciemno(!). Ciekawe.

Co do naszej gospodyni, trafiliśmy fenomenalnie. Jak pisał romanroman, Nela mieszkała wiele lat w Australii, świetnie mówi po angielsku, jest przesympatyczna - wreszcie możemy sobie pogawędzić z gospodynią :-)

Dzisiaj w Makarskiej w Konzumie spotkaliśmy rodaków w Seicento z rejestracją FZ. Przyznali się, że zaglądali na cro.pl przed wyjazdem. Tu serdeczne pozdrowienia, jeśli to czytacie :-)

Od ŚRODY nastąpiła zdecydowana poprawa pogody, na tym też kończę chwilowo relację :-) Słońce grzeje jak szalone, wprawdzie dziś (w piątek) pokazało o 12.00 zaledwie 24.3C w cieniu, ale uwierzcie mi, temperatura odczuwalna, szczególnie w słońcu, jest o wiele wyższa. Jadran się ociepla.

W środę byliśmy też w Makarskiej - słuchajcie, takich pustek to ja tam jeszcze nie widziałem.

Dzisiaj pewnie wyślę raport na forum, dzięki naszej gospodyni - mamy w pokoju linię telefoniczną i możemy podłączyć się do netu - tylko muszę sprawdzić numer dialupu.

pozdrawiamy Was gorąco z upalnej Dalmacji :-D aha i pozdrowienia dla forumowiczów i całej ekipy z Villi Djenka ;-)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 17.06.2006 20:07

Brzmi jak raport z Croalaski. :wink:
Aha,zdjęcie na tle gazety z datą masz ? :D
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 18.06.2006 22:09

AndrzejJ. napisał(a):Brzmi jak raport z Croalaski. :wink:
Aha,zdjęcie na tle gazety z datą masz ? :D


:lol: no co ty, ja istnieję tylko wirtualnie ;-)

Od wczoraj pogoda się lekko zmieniła - 30-31 w dzień, wieczorkami ok 26C
Jutro odpuszczamy plażę, bo za bardzo pali w czerep ;-)

z cromaniackim pozdrowieniem,
krzychu
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 18.06.2006 23:08

a co ten numer dialupu ? jak to jest tam z podłączeniem internetu ?
i jak się rozliczasz z gospodynią ? bo to drogie chyba ?
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 18.06.2006 23:21

Dzięki wielkie Krzychu za info. Jednak jazda w ciemno to chyba nie dla mnie i dlatego jestem właśnie na etapie rezerwowania sobie czegoś przez net właśnie w Igrane albo w Drasnicach. Pozdrawiam.
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 19.06.2006 01:07

Tomek O. napisał(a):Dzięki wielkie Krzychu za info. Jednak jazda w ciemno to chyba nie dla mnie i dlatego jestem właśnie na etapie rezerwowania sobie czegoś przez net właśnie w Igrane albo w Drasnicach. Pozdrawiam.

jak mozesz to daj znac jak Ci poszlo, jestem takze na etapnie szukania i rezerwowanie czego wlasnie w tych okolicach ktore wymieniles :)
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 19.06.2006 11:48

Krzychu, z zainteresowaniem przeczytałem Twoją relację :)

Szczególnie, że z Igrane spacer można sobie zrobić na północ do D. :)

Czekam na dalszą relację, życzę udanego urlopu !
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 19.06.2006 14:10

fokstrot napisał(a):
Tomek O. napisał(a):Dzięki wielkie Krzychu za info. Jednak jazda w ciemno to chyba nie dla mnie i dlatego jestem właśnie na etapie rezerwowania sobie czegoś przez net właśnie w Igrane albo w Drasnicach. Pozdrawiam.

jak mozesz to daj znac jak Ci poszlo, jestem takze na etapnie szukania i rezerwowanie czego wlasnie w tych okolicach ktore wymieniles :)


Poszło dobrze :) Mam zaklepany apartman w Igrane w terminie 21.08-3.09. A w ile osób chcesz jechać?
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 19.06.2006 15:56

w 3 dorosle osoby, wyjazd na pelne 2 tyg. start dnia 1.08
masz moze jakie ciekawe namiary? moj mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
endo77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 10.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) endo77 » 19.06.2006 18:01

Witamy wszystkich cromaniakow po powrocie ze slonecznej Dalmacji :) . Usmiech do pozdrowien, a co do tego, ze juz wrocilismy to: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Krzychu, dzieki za pozdrowienia dla ekipy Villi Djenka, szkoda tylko, ze meczyk nie wyszedl do konca tak jak chcielismy, ale ogladalo sie super :D . Ze swojej strony dokladamy sie do Twoich pozdrowien szczegolnie dla Plumka i susy ktore stworzyly rewela atmosfere oraz dla Dusi i Mirasa; Sadama, Agi i malutkiego Igorka oraz Skolimiaczkow z Rudym (tym co tez boi sie fal plynac w lupince orzecha z Hvaru :smo: ) ktorzy stworzyli super ekipe :oczko_usmiech:
tomiboss
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomiboss » 19.06.2006 19:26

Witam. Mam pytanie do krzycha_72 (ponieważ też wybieramy się do Igrane), co można robić w Igrane wieczorem nie wyjeżdżając z miasteczka, tzn. czy są tam jakieś atrakcje, restauracje, knajpki otwarte dłużej (jeśli tak do do której), czy może miasteczko zamiera po zajściu słońca, pozdrawiam.
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 19.06.2006 21:24

Witamy serdecznie nie tylko Cromaniaków z Zivogosce z vili Djenka
Gorace pozdrowienia od Dusi i Miraska dla Endo77 i jego gwiazdeczki Marty, dla Marty, Marka i Rudego z Warszawy, dla Agi,Adama i Igorka ; ukłony dla naszych opiekunek Ani i Zuzy oraz pozdrowienia dla Drażena (Drażene ! Pozdrav iz Poljske). Drażen - podpora Mr Olimpii, robiący najlepszą biała kawę na całym chorwackim wybrzezu, a moze i dalej! Pamietajmy o nim!
Pozdrowienia kierujemy rownież do Krzycha72 i jego rodzinki,ktorzy przybywajac na mecz z wielką flagą Polski stworzyli b. miłą atmosferę. Ale Ci Krzychu fajnie, że tam jeszcze siedzisz.

do zobaczenia, do usłyszenia
:papa: :papa: :papa:
endo77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 10.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) endo77 » 19.06.2006 21:29

Duśka,cholera jak miło Cię "słyszeć"!!!!!!!!!!!!!!!
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 19.06.2006 22:13

Andrzej: Numerek dialupu i koszty są tu - http://www.t-com.hr/privatni/internet/p ... p/gost.asp
jak widać, nie jest to tania impreza
z gospodynią uzgodniłem, że pod koniec pobytu zgodnie z logiem z laptopa zwrócę jej koszty (choć sama stwierdziła "spoko, coś tam wymyślimy")

tomiboss: w Igrane wieczorem niewiele można robić. Jest kilka sennych knajp i to tyle. Jeśli szukasz atrakcji wybierz Makarską, Podgorę albo Tučepi. Muszę powiedzieć, że ostatnio bardzo spodobała nam się Podgora. Przed chwilą wróciliśmy ze spaceru po Igrane (21.30) i w sumie, jak to w sennej wiosce.


Dalsza część raportu:
Dzisiaj odpuściliśmy plażę i ruszyliśmy do Mostaru. Muszę stwierdzić, że była to nasza najlepsza wycieczka w tym roku, mimo _nieco_ dokuczliwej temperatury (35C, ech te chorwackie wiosny ;-))
Mostar jest niezwykle klimatyczny, chyba bardziej niż Dubrovnik: chałwa, baklava, burek lepszy niż w HR, tanie żarcie - właściwie wszystkie ceny na bardzo przyzwoitym poziomie (średnio 50% taniej niż w HR). Obiad w pierwszej lepszej knajpce - dwa razy "mixed local food" czyli ryż przyrządzany na kilka sposobów, trochę mięsa gulaszowego i coś jakby lazagna z twarogiem i jakąś zieleniną, plus trzecie danie - spora pleskavica plus limunada - 26 KM. W porównaniu z cenami chorwackimi - rewelka. Lemoniada (świetna sprawa) w knajpce - 1,5 KM. W drodze powrotnej z Mostaru polecam zakupy w centrum handlowym (niestety nie pamiętam jaka wioska) no i tankowanie do pełna. Wszędzie można płacić euro, ceny przeliczane po stałym kursie.

Sam Mostar jakże inny od Cro. Straszne wrażenie robi cmentarz muzułmański, na którym wszystkie daty pochówku to 1993 r. Chyba jeszcze raz się tam wybierzemy... Szkoda, że temperatura nie pozwoliła na spokojne pozwiedzanie. Gdy po dwóch godzinach wsiedliśmy do auta na parkingu, termometr pokazał 61C w aucie... do samego wybrzeża jechaliśmy z klimą włączoną na czwarty, maksymalny bieg.

Po powrocie do Igrane wskoczyliśmy do morza, żeby się ochłodzić. Chiński termometr zakupiony za półtorej marki w Mostarze zaraportował temperaturę wody 26C :-) powietrza 32C. No i to by było na tyle :-D
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 19.06.2006 22:53

endo77 napisał(a):Duśka,cholera jak miło Cię "słyszeć"!!!!!!!!!!!!!!!



dobro dobro

fajne fotki z raftingu - cała druzyna helmutów
a gdzie mocie łódkę, he?
nie zasmiecajmy Krzychowi wątku i przeniesmy sie na jakis własny teren - złózmy może jakiś temat z relacją z zivogosce :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone