Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rakija i inne domace trunki?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dareke
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareke » 07.09.2009 09:25

Targ w Trogirze , degustacja i kupno rakiji(rohac-jeśli dobrze napisałem) , travarica . Sprzedawczyni dawała do degustacji i nie było problemu z jakością i ilością. W miejscowości Pisak wyśmienita travarica i śliwowica , natomiast nasi wspaniali gospodarze mieli swój wyrób wina i rakiji z oliwek. Nikt nie chorował , zapasy zbyt szybko się kurczą-jedyny problem.
Widać mieliśmy szczęście.
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 15.09.2009 18:28

A czy ktoś kupowal alkohole na targu w Makarskiej? My po degustacji kupiliśmy Proska, małą rakiję czystą, travaricę małą ( 0,25) i likier morelowy i figowy ( Wcześniej pite)?

PS. Ile litrów alkoholi Wódka, wino, likiery można przewieźć przez granicę? Jedziemy przez SŁowenię??
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 07:34

martabartek napisał(a):...PS. Ile litrów alkoholi Wódka, wino, likiery można przewieźć przez granicę? Jedziemy przez SŁowenię??

Słowenia
Granica HR-SLO
Ostatnio edytowano 16.09.2009 07:40 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 07:38

JacYamaha napisał(a):
martabartek napisał(a):...PS. Ile litrów alkoholi Wódka, wino, likiery można przewieźć przez granicę? Jedziemy przez SŁowenię??

Słowenia


takie limity to tylko w ramach krajów Wspólnoty. Jeśli spoza to limity są chyba inne (duuużo mniejsze)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 07:42

Arek - Czy tyle ile można wwozić jest tożsame z wywozem?

I jeszcze jeden link
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 08:00

JacYamaha napisał(a):Arek - Czy tyle ile można wwozić jest tożsame z wywozem?


Niekoniecznie.

Podajesz ilości, na które zezwalają Chorwaci, a masz może info ile można wwieźć do UE z krajów niestowarzyszonych ?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 08:03

JacYamaha napisał(a):I jeszcze jeden link


O, tu jest info, ale dotyczy Polski. Słowenia pomimo, że w UE może mieć inne limity.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 08:18

Arek napisał(a):...takie limity to tylko w ramach krajów Wspólnoty. Jeśli spoza to limity są chyba inne (duuużo mniejsze)


Arek napisał(a):...O, tu jest info, ale dotyczy Polski. Słowenia pomimo, że w UE może mieć inne limity.

Trochę to dziwnie brzmi.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.09.2009 08:22

Jacku, wyrwałeś z kontekstu 2 różne zdania. Przeczytaj wszystko jeszcze raz od początku i zapewniam Cię, że nic dziwnie nie zabrzmi.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.09.2009 09:39

Ten link chyba wszystko wyjaśnia.
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 20.09.2009 15:55

Nie wiem za bardzo w jakim temacie mam zadać pytanie więc zapytam tutaj.

Czy na granicy słoweńsko chorwackiej lub chorwacko słoweńskiej ( jak kto woli) :wink: Bardzo trzepią? Czy sprawdzają co się wywozi i ile?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 20.09.2009 16:21

martabartek napisał(a):Nie wiem za bardzo w jakim temacie mam zadać pytanie więc zapytam tutaj.

Czy na granicy słoweńsko chorwackiej lub chorwacko słoweńskiej ( jak kto woli) :wink: Bardzo trzepią? Czy sprawdzają co się wywozi i ile?


Trzepią :wink:
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 24.09.2009 09:01

martabartek napisał(a):Nie wiem za bardzo w jakim temacie mam zadać pytanie więc zapytam tutaj.

Czy na granicy słoweńsko chorwackiej lub chorwacko słoweńskiej ( jak kto woli) :wink: Bardzo trzepią? Czy sprawdzają co się wywozi i ile?

My jechaliśmy 31 sierpnia ,celnik słoweński zajrzał do bagażnika zobaczył butelję Piwa chorwackiego ,zpytał się czy mamy tego więcej,na nasza odpowiedź że nie ,podziękował oddal paszporty i zyczył szerokiej drogi.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 24.09.2009 12:16

mada10000 napisał(a):
martabartek napisał(a):Nie wiem za bardzo w jakim temacie mam zadać pytanie więc zapytam tutaj.

Czy na granicy słoweńsko chorwackiej lub chorwacko słoweńskiej ( jak kto woli) :wink: Bardzo trzepią? Czy sprawdzają co się wywozi i ile?

My jechaliśmy 31 sierpnia ,celnik słoweński zajrzał do bagażnika zobaczył butelję Piwa chorwackiego ,zpytał się czy mamy tego więcej,na nasza odpowiedź że nie ,podziękował oddal paszporty i zyczył szerokiej drogi.


Z Chorwacji wiezie się to ich niby piwo do Polski, jako ciekawostkę, jedna butelka wystarczy!
A rakiję i śliwowicę w Trogirze kupowaliśmy w sierpniu z pod lady, w Okrug Gornji za kościołem stała oficjalnie na straganie. Więc trudno powiedzieć jak to jest z tym ich bimbrem. Ale myślę, że nie ma z kupnem problemu, nasz właściciel apartamentu miał zawsze świeżą dostawę domaći rakij i wina!!!!!
:lol:
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 24.09.2009 14:52

22.09.09 Na granicy CRO/WG przyszedł Węgierski celnik i zapytał "papierosy? rakija?" Odpowiedziałem ze nie palimy, więc podniósł szlaban i w drogę, a z nami 8L różnych rodzajów rakiji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Rakija i inne domace trunki? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone