Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rakija i inne domace trunki?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3654
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.06.2017 11:55

Ja polecam:
rakije z Istri
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 30.06.2017 13:27

mirko napisał(a):Ja polecam:
rakije z Istri

Mirko polecasz wspaniałe trunki - mam nadzieję, że niedługo znów ich spróbuję i "trochę" zabiorę do domu - super fajnie się ogląda zdjęcia z wakacji, gdy można przy okazji popróbować różnych smakowitych produktów przywiezionych z tych wakacji :oczko_usmiech:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.07.2017 13:44

Panowie, mam pytanko.
Słyszałem ostatnio coś takiego że dosyć tanie są takie trunki w Bośni. Podobno niektórzy Chorwaci tam kupują i sprzedają u siebie droższe.

Ktoś coś o tym też słyszał? Bo sam nie wiem jak to traktować, czy to jakaś plotka czy może jednak sprawdzona informacja?
rybson77
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 22.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybson77 » 02.07.2017 17:46

Czesc cromaniaki, gdzie kupie prosek(wino) na Pagu?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.07.2017 21:18

rybson77 napisał(a):Czesc cromaniaki, gdzie kupie prosek(wino) na Pagu?

Ja kupowałem u jednego z gospodarzy prosto z piwniczki. Napełniał do plastikowych butelek które przynieśliśmy. To było w Pagu na ul. Miroslawa Krleże. Ale kurtka nie skojarzyłem numeru. Inna sprawa że to było parę lat temu, ale może nadal tam jest źródełko..
adam-lca
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam-lca » 27.07.2017 09:04

A rakija z Bosni?Duzo tam tansza?Jak jakosc?Czy bedac na wodospadach Kravica czy w Mostarze warto tam kupic?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.07.2017 19:37

adam-lca napisał(a):A rakija z Bosni?Duzo tam tansza?Jak jakosc?Czy bedac na wodospadach Kravica czy w Mostarze warto tam kupic?
W Mostarze na targu, na straganach było pełno różnych bdb trunków po 5€: biała-lozovača (1litr) i kolorowa gruszkówka, granatówka, mandarynówka i orzechówka (0,7 litra) :D
ZenekP
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenekP » 28.07.2017 18:20

Czy nie ma ryzyka kupić i spożywać te lokalne trunki?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.07.2017 18:49

Jest ryzyko.
Alkoholizm.
:mrgreen:
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 11.09.2017 11:30

Jestem w Basce i mam pytanie, może ktoś wie gdzie kuoić rakije gruszkową?
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 11.09.2017 15:55

Ja kupiłem na tym straganiku obok portu, taki gość bez części zebów sprzedaję :D Ma w butelkach po 25kn za 250ml..drogo, ale nie widziałem innych smakowych gdzie indziej.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.09.2017 07:34

W tym roku po raz pierwszy zaoferowano nam do zakupienia cytrynówkę. Ja to tam średnio lubię słodzone, ale żonka sobie zakupiła. Inna sprawa, że trunek ma moc...no i cenę przebijającą wszystkie dotychczasowe "domace" zakupy - 100 Kn/l.
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 13.12.2018 18:03

adam-lca napisał(a):A rakija z Bosni?Duzo tam tansza?Jak jakosc?Czy bedac na wodospadach Kravica czy w Mostarze warto tam kupic?


Dobry alkohol nie będzie ani tani a tym bardziej taniość szła z jakością. Na pewno nie w tym budżecie który notorycznie się powtarza w tym wątku.

Im taniej tym lepiej za bimber nie warto przepłacać. Jeśli ktoś wierzy w Rakije i wysoko gatunkowy alkohol to jest naiwny.

Nie sądzę żeby ci co twierdzą że pili rakije z plastikowej butelki to rzeczywiście ją pili. Producent domowy no name z szacunku do własnej pracy w takie ścierwo nie wepchnął do plastika. To jest po prostu amatorka i ludzie którzy nie znają się na alkoholu nie mają takich zwyczajów i manier. Alkohol w plastiku to jest najniższy lot bez żadnej przygody smakowej. W szkle także oszukują ale to bez znaczenia w czym podają. Dlatego śmieszy mnie często pytanie o "jakość"

Nie ma się co czarować alkohol i podejście w tych sprawach do klienta jest podyktowane klasą przeciętnego polaka który nie ma żadnego pojęcia o alkoholach zwłaszcza tych mocnych. Jak pić z czym i w czym a także jak polewać że o walorach smakowych nie wspomnę. Jakie disco polo takie alkohole... :twisted:

Ja szczerze od Serca odradzam każdemu Polakowi zakupu alkoholi i oliw zwłaszcza żeby podarować komuś w prezencie lub zabrać na zapas. Nie dość że nie jest silna strona chorwatów i jeszcze dodam że z mojego punktu widzenia najsłabsza na całych Bałkanach to jeszcze ten nieszczęsny klient który nie orientuje się. Wychodzi się na tym bardzo kiepsko. A jeśli się coś z tego podaruje komuś kto lubi alkohole i oliwy pić tak jak ja, to z grzeczności bym wziął i wylał do kibelka lub pchnął na mocną libacje dalej...

Pozdrawiam
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.12.2018 22:57

Stanko napisał(a):
adam-lca napisał(a):A rakija z Bosni?Duzo tam tansza?Jak jakosc?Czy bedac na wodospadach Kravica czy w Mostarze warto tam kupic?


Dobry alkohol nie będzie ani tani a tym bardziej taniość szła z jakością. Na pewno nie w tym budżecie który notorycznie się powtarza w tym wątku.

Im taniej tym lepiej za bimber nie warto przepłacać. Jeśli ktoś wierzy w Rakije i wysoko gatunkowy alkohol to jest naiwny.

Nie sądzę żeby ci co twierdzą że pili rakije z plastikowej butelki to rzeczywiście ją pili. Producent domowy no name z szacunku do własnej pracy w takie ścierwo nie wepchnął do plastika. To jest po prostu amatorka i ludzie którzy nie znają się na alkoholu nie mają takich zwyczajów i manier. Alkohol w plastiku to jest najniższy lot bez żadnej przygody smakowej. W szkle także oszukują ale to bez znaczenia w czym podają. Dlatego śmieszy mnie często pytanie o "jakość"

Nie ma się co czarować alkohol i podejście w tych sprawach do klienta jest podyktowane klasą przeciętnego polaka który nie ma żadnego pojęcia o alkoholach zwłaszcza tych mocnych. Jak pić z czym i w czym a także jak polewać że o walorach smakowych nie wspomnę. Jakie disco polo takie alkohole... :twisted:

Ja szczerze od Serca odradzam każdemu Polakowi zakupu alkoholi i oliw zwłaszcza żeby podarować komuś w prezencie lub zabrać na zapas. Nie dość że nie jest silna strona chorwatów i jeszcze dodam że z mojego punktu widzenia najsłabsza na całych Bałkanach to jeszcze ten nieszczęsny klient który nie orientuje się. Wychodzi się na tym bardzo kiepsko. A jeśli się coś z tego podaruje komuś kto lubi alkohole i oliwy pić tak jak ja, to z grzeczności bym wziął i wylał do kibelka lub pchnął na mocną libacje dalej...

Pozdrawiam

A czy Kolega degustował chorwackie lub bośniackie trunki? A może Kolega był zaproszony do miejsca produkcji trunku lub oliwy, widział i próbował "na gorąco" ichniejsze produkty? A dlaczego w plastiku lub w szkle? O tym już tu zostało napisane...
Niech Kolega nie porównuje tu bałkańskich, domowych producentów do np. zachodnioeuropejskich bo to inne myślenie względem potencjalnych klientów :)
Słowianie inaczej do tego podchodzą niż zachodnioeuropejska zgnilizna :!: :D
Tak. Zgadza się. Mierny trunek lub oliwę na miejskim targowisku można nabyć. Dlatego miejsce zakupu należy rozważyć. :idea:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 14.12.2018 08:14

Stanko napisał(a): Producent domowy no name z szacunku do własnej pracy w takie ścierwo nie wepchnął do plastika. To jest po prostu amatorka i ludzie którzy nie znają się na alkoholu nie mają takich zwyczajów i manier. Alkohol w plastiku to jest najniższy lot bez żadnej przygody smakowej. W szkle także oszukują ale to bez znaczenia w czym podają. Dlatego śmieszy mnie często pytanie o "jakość"

Nie ma się co czarować alkohol i podejście w tych sprawach do klienta jest podyktowane klasą przeciętnego polaka który nie ma żadnego pojęcia o alkoholach zwłaszcza tych mocnych. Jak pić z czym i w czym a także jak polewać że o walorach smakowych nie wspomnę. Jakie disco polo takie alkohole... :twisted:

Ja szczerze od Serca odradzam każdemu Polakowi zakupu alkoholi i oliw zwłaszcza żeby podarować komuś w prezencie lub zabrać na zapas. Nie dość że nie jest silna strona chorwatów i jeszcze dodam że z mojego punktu widzenia najsłabsza na całych Bałkanach to jeszcze ten nieszczęsny klient który nie orientuje się. Wychodzi się na tym bardzo kiepsko. A jeśli się coś z tego podaruje komuś kto lubi alkohole i oliwy pić tak jak ja, to z grzeczności bym wziął i wylał do kibelka lub pchnął na mocną libacje dalej...

Pozdrawiam


To ja myślałem, kupując alkohol w plastikach na lotniskach, że porządną whisky biorę, a to się okazuje że zwykłe pomyje brałem. Co prawda mi smakowało, ale co za znaczenie ma moje zdanie przy takich wielkich co nawet o Polakach i Chorwatach małą literą piszą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Rakija i inne domace trunki? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone