Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

rakija a węgierscy celnicy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 06.05.2009 18:54

Napisałem > bratanki< bo tak mnie na granicy powitali, czysto
i zrozumiale : O! bratanki wracają. Było to miłe i czemu nie
kontynuować ??!!!
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 06.05.2009 19:23

W zeszłym roku, pod koniec sierpnia widziałem podobną sytuację na tym samym przejściu w Gorican. Akurat mnie nie kontrolowano, ale podróżnicy jednego z innych aut dokładnie wyciągali zawartość swojego bagażnika na prowizoryczny stół ustawiony obok kolejki oczekujących na wjazd do UE.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 11.05.2009 10:25

Skontrolowali mnie kiedyś dokładnie na granicy Austriacko Czeskiej. Jednak było to chyba 9 lat temu. Od tamtej pory zawsze zero problemów na jakiejkolwiek granicy. Mam nadzieje że tak zostanie :)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 11.05.2009 10:32

dudek_t napisał(a):Skontrolowali mnie kiedyś dokładnie na granicy Austriacko Czeskiej)


A może kolega Tomasz przywitałby się ??
Jest do tego celu odpowiedni wątek forum/viewtopic.php?t=9747
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 11.05.2009 11:15

Arek napisał(a):
dudek_t napisał(a):Skontrolowali mnie kiedyś dokładnie na granicy Austriacko Czeskiej)


A może kolega Tomasz przywitałby się ??
Jest do tego celu odpowiedni wątek forum/viewtopic.php?t=9747


Cóż mogę powiedzięć.... robi się :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5183
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.05.2009 11:32

darek1 napisał(a):... A co, mają trzepać obywateli ... w oplach astra ...


ooooooo

przepraszam

co kolega ma do astry, ze podaje w zestawieniu z polskim fiatem po drugiej stronie barykady z niz mercedes :wink:

OT tak na rozluznienie :D
JAR25
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 16.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAR25 » 12.05.2009 11:11

gospodarz napisał(a):
JAR25 napisał(a):Wróciłem wczoraj z krótkiego wypadu na Plitvickie Jeziora. Tradycyjnie już po raz piąty otrzymałem od gospodarza u którego zawsze śpię w prezencie dwie litrowe butelki rakiji.


Samogon powiadasz? Pij go na zdrowie a nas mógłbyś poczęstować jakimiś smacznymi fotkami z wiosenych Plitvic, co? :)


bardzo proszę


http://img266.imageshack.us/gal.php?g=c ... 009253.jpg
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 12.05.2009 11:59

Nie rozumiem Waszych problemów. Ja corocznie wracam z Chorwacji "obładowany" w ten towar. Jesienia robie różne nalewki.
Ostatnio w łódce miałem baniak 30l z super produktem. Nikt nie zwrócił uwagi.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 15.05.2009 15:38

Na serbsko-węgierskiej też mnie trzepali, tu więcej opisałem, miałem 2 litry, jedną chcieli zabrać ale jakoś wycyganiłem. Miałem na dnie kufra ale luzem, teraz będę musiał po prostu lepiej kitrać :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 15.05.2009 15:46

JAR25 napisał(a):
gospodarz napisał(a):
JAR25 napisał(a):Wróciłem wczoraj z krótkiego wypadu na Plitvickie Jeziora. Tradycyjnie już po raz piąty otrzymałem od gospodarza u którego zawsze śpię w prezencie dwie litrowe butelki rakiji.


Samogon powiadasz? Pij go na zdrowie a nas mógłbyś poczęstować jakimiś smacznymi fotkami z wiosenych Plitvic, co? :)


bardzo proszę


http://img266.imageshack.us/gal.php?g=c ... 009253.jpg


Bardzo dziękuję :)
Rawka85
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 25.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rawka85 » 02.04.2014 22:43

Jak ja wracałem tylko to było około 23:30 we wrześniu to nic sie nie działo na moje szczęście :D
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.09.2014 11:28

No tak tylko od lipca 2013 Chorwacja weszła do UE, więc i kontrole zelżały.
A w tym roku to już na starym przejściu w Letenye tylko wiatr hulał ;)
Ostatnio edytowano 01.09.2014 12:22 przez papse, łącznie edytowano 1 raz
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 01.09.2014 12:00

Może nie do końca w temacie ale ja zawsze jeżdżę przez Czechy, Austrię i Słowenię. W tym roku miałem jechac przez Słowację i Węgry ale miałem dużo opinii znajomych, że Słowacy się przypierniczają na drodze do wszystkiego, poza tym trzeba osobną winietkę na przyczepkę (jadę z łódeczką), no i wasze relacje z Węgier utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze, że nie jechałem przez HU bo miałem chyba z 20 litrów wina i inne napitoki w drodze powrotnej.

Wszyscy, którzy uważają, że Czesi i Austriacy i Słoweńcy trzepią i sypią mandatami z rękawów niestety nie przekonali mnie ( a takie opinie najczęściej się słyszy). Jeżdżę tą samą trasą od kilku lat i nie miałem ani jednej kontroli, a zdarza mi sie mieć ciężką nogę :). Sęk w tym, że do Cro najlepiej jechać nocą przez kraje tranzytowe i wtedy ichniejsze służby zarówno graniczne jak i drogowe wykazują znikomą aktywność. ( W Czechach, w sezonie, na tej trasie nocą, prawdopodobieństwo, że zagadasz do innego kierowcy po Polsku i trafisz wynosi niemalże 100%).
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
rakija a węgierscy celnicy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone