Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 05.10.2016 01:38

lotnikwsk napisał(a):
Mikeee napisał(a):Grossglockner Hochalpenstrasse

to trasa moich marzeń

moich również, szczęśliwie już zrealizowanych :)
lotnikwsk napisał(a):fotki rewelacja :wink:

dzięki :D
kulka53 napisał(a):...zgłaszam akces po pełnoprawnym pierwszym odcinku :cool:

bardzo mi miło - zapraszam :)
kulka53 napisał(a):Baunei... ładne, nawet bardzo ładne miejsce i blisko tego co teoretycznie najbardziej spektakularne i najciekawsze.

najbardziej podobało mi się położenie miasteczka i mała liczba turystów 8)
kulka53 napisał(a):Grossglockner planowałem już wiele lat temu, ale jakoś nie wyszło. Wam za to wyszło... i to z jaką pogodą :idea: . Fajnie.
Objazdówka po alpejskich trasach i przełęczach wciąż gdzieś tam w głowie siedzi....

Życzę zatem realizacji planów gdzieś tam w głowie siedzących :)
właśnie w czerwcu miałem w planie tygodniową objazdówkę po kilku przełęczach alpejskich (Stelvio, Gavia, Grossglockner, Splugenpass) i jeziorach Lombardii, ale 2 dni przed wyjazdem musiałem zrezygnować :cry: Na szczęście udało się przynajmniej przejazd przez Grossglockner wpleść w sierpniową trasę na Sardynię 8)
mysza73 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Obchodzę znajdujące się zaraz obok jeziorko dookoła słysząc gwizdanie świstaków. Słyszę je naprawdę bardzo blisko, ale za cholerę nie mogę ich dostrzec :evil: .
Bo to złośliwe sierściuchy są :roll: :wink: ,

fakt, te były wyjątkowo złośliwe :lol:
aleee... :wink:
mysza73 napisał(a):wschód słońca piękny 8) ,
ogólnie super trasa ... koniecznie muszę zaplanować jakiś "alpejski" rajdzik :oczko_usmiech: (mąż nawet płacze, że Jeep taki bezużyteczny stoi :roll: )

gulgotem V8 po Alpach - to jest coś 8)

ale z tego co pamiętam, jechaliście jakiś czas temu przez Stelvio? A to jest mój kolejny cel... :)
maxredaktor napisał(a):Dołączam i ja.

cieszę się :D
maxredaktor napisał(a):Kilka miejsc z waszej wędrówki mam w planach (m.in. Genua - jeśli dobrze widzę na mapce, no i przede wszystkim Korsyka).

Oba wspomniane miejsca szczerze polecam
maxredaktor napisał(a):PS. Całkiem fajne ceny za promy żeście zapłacili, myślałem że będzie sporo drożej.

do zakupu biletów na prom podeszliśmy trochę nerwowo, obawiając się podwyżek cen. Okazało się po kilku tygodniach, że mogliśmy kupić jeszcze taniej...
marze_na napisał(a):Małżonek mówi, że za mało zdjęć w tym odcinku :wink:

sporo zdjęć było podobnych, ale postaram się poprawić :oczko_usmiech: Pozdrowienia dla Was - mam nadzieję, że pieczołowicie zbieracie materiał do relacji
Krzychooo napisał(a):Pięknie. Będę zaglądał regularnie, bo obie wyspy w planach (ale chyba jednak samolotem).

Cześć Krzychooo i zapraszam :)
Na Sardynię jest kilka lotów z Polski, gorzej z Korsyką. Mam nadzieję, że coś się jednak pojawi...
ajdadi napisał(a):Jako ,że wszyscy wszystko już napisali to ja tak krótko...FANTASTICO... :hut: :papa:

krótko, ale konkretnie :oczko_usmiech:
Miło :)
arko2007 napisał(a):Rajd przy takich widokach... :D

i jeszcze ze szczęśliwą 13-ką na drzwiach... :)
DaveZ napisał(a):Trasa robi wrażenie ;-). Piękny pierwszy odcinek i super na zdjęciach uwieczniony.
Będę śledził z przyjemnością.

dziękuję i serdecznie zapraszam :)
Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Postanowiliśmy jednak połączyć Sardynię z Korsyką

Czyli dokładnie tak jak my, tylko my zaczęliśmy od Korsyki, przenosząc się w połowie, czyli po dziesięciu dniach, na Sardynię.

przydałyby mi się te dodatkowe 3 dni na każdej z tych wysp...
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 05.10.2016 02:46

Od głównej arterii Grossglockner Hochalpenstrasse odbija kilkukilometrowa droga do miejsca nazwanego Kaiser Franz-Josef Hohe. Tam właśnie w 1856 r Cesarz Austrii Franciszek Józef dotarł w swojej samotnej wędrówce górskiej będąc akurat w Karyntii. Stąd właśnie rozpościera się najlepszy widok na najwyższy szczyt i najdłuższy (ale niestety cofający się) lodowiec Austrii.
Jest tu darmowy kilkupiętrowy parking-garaż, restauracja, punkt widokowy, wystawa tematyczna i Gletscherbahn, który zwozi turystów do lodowca. W XIX w, lód sięgał do dolnej stacji kolejki, dzisiaj skorupa lodowa znajduje się kilkadziesiąt metrów poniżej stacji.
Wg mnie jest tu zbyt komercyjnie, ale wczesna pora (jest trochę po 7:00) pozwala nam cieszyć się względnym spokojem. Wszystko jeszcze pozamykane, ale nic to - my tu przyjechaliśmy dla widoków. A propos widoków – dostrzegamy daleko w dole dwa świstaki, co oczywiście wprowadza nas w euforię.

Wakacje2016 (68).JPG


lodowiec Pasterze i górna stacja kolejki

Wakacje2016 (69).JPG


Grossglockner

Wakacje2016 (70).JPG


Wakacje2016 (73).JPG


Wakacje2016 (78).JPG


lodowiec i najwyższy szczyt po lewej

Wakacje2016 (81).JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 05.10.2016 03:18

Kontemplujemy dłuższą chwilę to, co serwuje nam natura i z dachu parkingu idziemy w górę w stronę obserwatorium i wystawy Wilhelma Swarovskiego. I tu się dowiaduję, że Swarovski to nie tylko biżuteria i kryształy, ale i sprzęt optyczny, dzięki, któremu można podziwiać w zbliżeniu skarby Wysokich Taurów. My niestety nie będziemy podziwiać, bo Swarovski jeszcze śpi i jest nieczynne.
Świst świstaków znów rozbrzmiewa pomiędzy górami, jednak gryzonie zamieszkujące okolice Grossglockner są chyba bardziej śmiałe…

Wakacje2016 (104).JPG


Wakacje2016 (84).JPG


Wakacje2016 (90).JPG


Wakacje2016 (92).JPG


Wakacje2016 (96).JPG


Wakacje2016 (98).JPG


Wakacje2016 (100).JPG


Wakacje2016 (102).JPG


Jest ich tu całe mnóstwo, gdzie nie spojrzeć tam widać świstaka. Nie spodziewałem się zobaczyć tu aż tyle tych płochliwych stworzeń 8O

Wakacje2016 (109).JPG


Wakacje2016 (112).JPG


Wakacje2016 (114).JPG



Gryzonie wręcz wchodzą mi w kadr, cisną się do zdjęcia, zasłaniają mi widoki :lol:

Wakacje2016 (113).JPG


jeziorko z lodowca Pasterze... Oo! i wszędobylski świstak
Wakacje2016 (118).JPG


Mają parcie na szkło...

Wakacje2016 (125).JPG


tam na półce skalnej też mi się jeden zaprezentował

Wakacje2016 (106).JPG


podczas tej krótkiej wędrówki widzimy ich tyle, że po jakimś czasie przywykamy do nich niczym do krów na polu. To istny świstaczy raj 8) :oczko_usmiech:


Na końcu drogi znajduje się ponad stuletnia restauracja – zamknięta jeszcze – z pięknym widokiem na okolicę

Wakacje2016 (132).JPG


Wakacje2016 (131).JPG


Wakacje2016 (127).JPG


Wakacje2016 (129).JPG


żywego koziorożca niestety nie widziałem. Podobno najprędzej można je wypatrzeć sprzętem Swarovskiego

Wakacje2016 (120).JPG


no i znów jeden mi się wciął w kadr... i jeszcze się postawił! :wink:

Wakacje2016 (134).JPG


Niestety pora już jechać dalej. Wypijamy kawę we właśnie otwieranej restauracji przy parkingu i zjeżdżamy na dół przejeżdżając przez urokliwe miasteczko Heligenblut

Wakacje2016 (137).JPG


Wakacje2016 (139).JPG



...i dalej w stronę tropikalnej Gardy... wprost z lodowej krainy Grossglockner

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.10.2016 08:30

Mikeee napisał(a):
Świst świstaków znów rozbrzmiewa pomiędzy górami, jednak gryzonie zamieszkujące okolice Grossglockner są chyba bardziej śmiałe…


podczas tej krótkiej wędrówki widzimy ich tyle, że po jakimś czasie przywykamy do nich niczym do krów na polu. To istny świstaczy raj 8) :oczko_usmiech:

Obrazek



Świstaczy raj - dobre :lool: ,
czyli nie mam wyjścia, muszę w okolice Grossglockner się wybrać ... :oczko_usmiech:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.10.2016 08:53

Na 2 zdjęciach zauważyłem "śpiące" na parkingach kampery... orientujesz się może czy jest to w pełni legalne? w sensie czy można przebywać na tej trasie w godzinach nocnych?
Bo gdyby był możliwy wjazd wieczorem, spokojny nocleg gdzieś po drodze i taki piękny (choć pewnie chłodny :wink: ) górski świt, to byłoby fajnie....

Pozdrawiam :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.10.2016 09:29

Grossglockner Hochalpenstrasse ... moje tegoroczne niespełnione marzenie ale tylko dlatego, że chciałam spełnić inne a akurat trafiła się niepowtarzalna okazja na jego spełnienie, zatem alpejskie szlaki jeszcze przede mną.
Pogoda się Wam trafiła wyśmienita :)

kulka53 napisał(a):Na 2 zdjęciach zauważyłem "śpiące" na parkingach kampery... orientujesz się może czy jest to w pełni legalne? w sensie czy można przebywać na tej trasie w godzinach nocnych?
Bo gdyby był możliwy wjazd wieczorem, spokojny nocleg gdzieś po drodze i taki piękny (choć pewnie chłodny :wink: ) górski świt, to byłoby fajnie....

Tak sobie gdybam, wg ich stronki trasa jest dostępna od maja do listopada, choć w tym roku się nie wyrobili z otwarciem tyle było śniegu. Teraz też już biało :)
https://www.grossglockner.at/gg/en/webcam

Wjazd jest w określonych godzinach zależnie od miesiąca, ostatni moment na wjazd to 45 min. przed zamknięciem bramek a o konieczności opuszczenia trasy nigdzie nic nie piszą.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 05.10.2016 10:14

Niestety, ja tylu świstaków w okolicach Grossglockner nie widziałam :(
raptem może trzy 8O
Może dlatego, że trochę popadywało :roll:

Super, że dopisała Wam pogoda, widoki przepiękne :D
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.10.2016 12:26

kulka53 napisał(a):Na 2 zdjęciach zauważyłem "śpiące" na parkingach kampery... orientujesz się może czy jest to w pełni legalne? w sensie czy można przebywać na tej trasie w godzinach nocnych?
Bo gdyby był możliwy wjazd wieczorem, spokojny nocleg gdzieś po drodze i taki piękny (choć pewnie chłodny :wink: ) górski świt, to byłoby fajnie....


Wzdłuż trasy masz kilka miejsc noclegowych, więc myślę, że można tam przebywać nocą. Jak jechałem tą trasą w 2014 r. to przymierzałem się do nocowania w tym miejscu: http://www.edelweissspitze.at/en/
Niestety był problem z miejscami, więc w końcu znalazłem nocleg w Fusch.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.10.2016 16:03

Mikeee napisał(a):Gryzonie wręcz wchodzą mi w kadr, cisną się do zdjęcia, zasłaniają mi widoki :lol:

Dranie...

Widziałeś zawiane świstaki?

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 05.10.2016 16:19

Nie będę oryginalny...PIKNIE... :wink:

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.10.2016 16:32

Też mieliśmy w tym roku (w sierpniu) plan, żeby zobaczyć Grossglockner Hochalpenstrasse. Zamiast tego była powtórka z Czeskiej Szwajcarii.

Ale na pewno w końcu się tam wybierzemy i mam nadzieję, że też zobaczymy tak dużo świstaków :D

Słodkie cwaniaki :mrgreen:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 05.10.2016 23:44

mysza73 napisał(a):Świstaczy raj - dobre :lool: ,
czyli nie mam wyjścia, muszę w okolice Grossglockner się wybrać ... :oczko_usmiech:

koniecznie! będziesz zachwycona :wink:
kulka53 napisał(a):Na 2 zdjęciach zauważyłem "śpiące" na parkingach kampery... orientujesz się może czy jest to w pełni legalne? w sensie czy można przebywać na tej trasie w godzinach nocnych?
Bo gdyby był możliwy wjazd wieczorem, spokojny nocleg gdzieś po drodze i taki piękny (choć pewnie chłodny :wink: ) górski świt, to byłoby fajnie....

nie znalazłem żadnej informacji mówiącej, że jest to nielegalne. Oczywiście, tak jak napisali gusia-s i maxredaktor - jak najbardziej można przebywać na trasie po jej zamknięciu, jest tam kilka miejsc noclegowych, widziałem również sporo kamperów tam "śpiących" (bo zastanych przeze mnie na miejscu zaraz po otwarciu trasy). A nocleg w takich okolicznościach - bezcenne, choć fakt - do najcieplejszych w maju by nie należał :wink:
gusia-s napisał(a):Grossglockner Hochalpenstrasse ... moje tegoroczne niespełnione marzenie ale tylko dlatego, że chciałam spełnić inne a akurat trafiła się niepowtarzalna okazja na jego spełnienie, zatem alpejskie szlaki jeszcze przede mną.
Pogoda się Wam trafiła wyśmienita :)

życzę więc spełnienia jeszcze niespełnionych marzeń :) A pogoda - fakt nie można było narzekać
krakusowa napisał(a):Niestety, ja tylu świstaków w okolicach Grossglockner nie widziałam :(
raptem może trzy 8O
Może dlatego, że trochę popadywało :roll:

wysyp gryzoni nastąpił dopiero na odcinku ścieżki od piętrowego parkingu, w górę do Swarovskiego i starej restauracji
Franz napisał(a):Widziałeś zawiane świstaki?

dzięki za link,
rozbroiły mnie te dwa eknięte gagatki :lol:
ajdadi napisał(a):Nie będę oryginalny...PIKNIE... :wink:

to samo słowo wypowiedziałem podziwiając lodowiec i szczyt :wink:
maslinka napisał(a):Też mieliśmy w tym roku (w sierpniu) plan, żeby zobaczyć Grossglockner Hochalpenstrasse. Zamiast tego była powtórka z Czeskiej Szwajcarii.

Ha! A ja miałem w planie w lipcu Czeską Szwajcarię, a zamiast tego padło na Ardspach i Skalne Mesto, Stołowe i okolice :roll:
maslinka napisał(a):Ale na pewno w końcu się tam wybierzemy i mam nadzieję, że też zobaczymy tak dużo świstaków :D
Słodkie cwaniaki :mrgreen:

To ja życzę Wam, żeby jak najwięcej cwaniaków wyszło Wam na powitanie :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.10.2016 07:41

gusia-s napisał(a):...
maxredaktor napisał(a):...
Mikeee napisał(a):...

Dzięki :)
Tego się spodziewałem... nie sądzę by tyle kamperów łamało zakazy narażając się na jakieś mandaty.
Objazdówkę planowałbym raczej nie w maju czy wrześniu a latem więc byłaby szansa na dodatnią temperaturę :wink: .
Zresztą już w tym roku był taki pomysł, ale ostatecznie wybraliśmy inny kierunek.

Czekam na c.d. :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 06.10.2016 08:15

ajdadi napisał(a):Nie będę oryginalny...PIKNIE... :wink:

Pozdrawiam


... wyjątkowo zgodzę się z Adrianem ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.10.2016 11:29

Mikeee napisał(a):Jeszcze jedno spojrzenie na rozjaśniające się szczyty...

file.jpg



Szarotkowe schronisko. :)

pzdr :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone