Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rafy prosto z Marsa... Alam

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.08.2013 20:46

Roxi mam małe pytanko,widzę że nurkujesz więc szukam informacji na temat:kupiłem kamerkę http://camonboard.pl/drift-hd-ghost.html i użytkuję ją przy wyprawach motocyklowych i chciałbym się dowiedzieć czy można jej używać do pływania z fajką-może przerabialiście ten patent?.Gdzieś się wczytałem że da radę do 3m. lecz wiadomo że lepiej jak ktoś to testował.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2013 21:25

marytka napisał(a):ja wybierałam hotel kierujący się następującymi wyznacznikami:
...
2. pafa bezpośednio przy hotrlu
...

8O :roll: :?:
marytka
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 26.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marytka » 13.08.2013 21:51

:oops: :oops: :oops:
oczywiście rafa bezposrednio przy hotelu :)
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 13.08.2013 22:27

Zanurkuję w tą relację z całą przyjemnością !
Szkoda że tak daleko do poniedziałku.....
8O :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.08.2013 09:22

ołowiany napisał(a):Solymar Abudabbab. Jedna z lepszych lokalizacji w tych okolicach, a może i całym Egipcie. Oczywiście jak komuś niepotrzebne nocne atrakcje. Byliśmy w ubiegłym roku. Żółwie mają tam płacone żeby się pokazywały :)


Krążą opinie, że żółwie pracują tam na etacie :)

marytka napisał(a):patrząc na Twoje zdjęcia to chyba El Malikia?


Dokładnie tak.
Teraz trochę namieszali z nazwami, bo kilka razy zmieniali, ale myślimy o tym samym hotelu z kopułą :)

Z napisał(a):Gdzieś się wczytałem że da radę do 3m. lecz wiadomo że lepiej jak ktoś to testował.


Popytam znajomych, może coś będą wiedzieli.

mamax napisał(a):Zanurkuję w tą relację z całą przyjemnością !
Szkoda że tak daleko do poniedziałku.....


Relacyjną czasoprzestrzeń można trochę ponaginać :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.08.2013 09:52

Niedziela: Maska, fajka i pierwsze spotkanie z rafą

W bazie nurkowej umówiliśmy się na poniedziałek rano, a niedzielny dzień w postanowiliśmy się pobawić z maską i fajką :)

Pierwsze włożenie dzioba pod wodę i od razu szaleństwo. Prawie płuca wypluwałam, ale nurkować trzeba było :lol:
Zdjęć zrobiliśmy mnóstwo, ale jak oglądam te z późniejszych dni, to praktycznie nic mi się z niedzielnych strzałów nie podoba :)

Relacja to jednak relacja...

1.JPG


2.JPG


3.JPG


4.JPG


5.JPG


6.JPG


7.JPG


8.JPG


Płaszczek było tam od groma. Mają niesamowite oczy, jakby mogły wzrokiem zabijać. Przy nurkowaniu ze sprzętem nacykaliśmy mnóstwo płaszczkowych zdjęć, więc będzie okazja przyjrzeć się z bliska ;)

9.JPG


10.JPG


Jest i Aligator fish :) I tak jak w przypadku zdjęć z płaszczkami, na lepszą jakość Aligatora musicie poczekać do relacyjnego poniedziałku :)

11.JPG


12.JPG


13.JPG


14.JPG


15.JPG


16.JPG


17.JPG


18.JPG


19.JPG


20.JPG


21.JPG


22.JPG


23.JPG


24.JPG


I tak cały dzień minął nam w wodzie :)

25.JPG


W następnym odcinku zapraszam na żółwiowe nurkowanie i napiszę troszeczkę więcej samym hotelu...
Dobranoc :)

26.JPG


27.JPG
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 14.08.2013 10:21

Roxi napisał(a):I tak cały dzień minął nam w wodzie :)


Wcale sie nie dziwię :!: 8O

pzdr :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 14.08.2013 10:33

Roxi napisał(a):Zdjęć zrobiliśmy mnóstwo, ale jak oglądam te z późniejszych dni, to praktycznie nic mi się z niedzielnych strzałów nie podoba :)

Nam się podobają. :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.08.2013 22:17

Witam. Trochę późno, ale zaległości nadrobiłam i dołączam do czekających na relacyjny poniedziałek :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 14.08.2013 22:56

Do niczego jest ta NASA :roll: głoszą że na Marsie nie ma życia....... 8O :wink:

Ja chcę na Marsa, ja..... :D 8)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 14.08.2013 23:16

... i ja chętnie pooglądam i poczytam :)
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 14.08.2013 23:24

Tylko wirtualnie :( , ale schodzę Wami pod wodę :)
i chłonę, chłonę, chłonę.... :)
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 15.08.2013 07:33

To i ja sobie powspominam. W Marsa byliśmy w styczniu tego roku. Ale tylko snurkowanie.
Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.08.2013 12:19

Witam wszystkich nowych gości relacji :)
Lecimy dalej.

Poniedziałek: Pierwsze zanurzenia

Wstaliśmy skoro świt, zaliczyliśmy szybkie śniadanie i ruszyliśmy do bazy nurkowej.
Mimo dość zaawansowanych glejtów nurkowych, pierwsze nurkowanie musieliśmy zrobić z miejscowym przewodnikiem nurkowym, później mogliśmy robić co nam się żywnie podobało :)

Miejsce gdzie klarowało się sprzęt było przyjemnie zaciemnione, a butle wraz z naszymi rzeczami zawsze na nas czekały w specjalnie przygotowanych miejscach.

1.JPG


2.JPG


3.JPG


Jakże różni się takie przygotowanie do nurkowania od takiego do którego przywykłam w PL, kiedy trzeba taszczyć ciężkie butle, ubierać się w suchy skafander, a najpierw w ocieplacz...

Krótki spacerek plażą i już mogliśmy się rzucić między fale ;)

4.JPG


5.JPG


Większość zdjęć była robiona takim oto sprzętem:

6.JPG


7.JPG


Sama zatoka Abu Dabbab jest w kształcie litery U z około pięćset metrową piaszczystą plażą.
Boki zatoki to cudowna rafa koralowa z setkami stworzeń a między nimi wielka połać piachu, którą porasta trawa morska. To właśnie dzięki niej zatokę zamieszkują żółwie zielone, które mogą dorastać do 150 cm długości. Oprócz nich zatokę zamieszkują mureny, skrzydlice, ryby krokodyle, płaszczki i setki innych gatunków organizmów morskich.

Płaszczki były przeważnie zakopane troszeczkę w piachu, ale jak wyczuwały nurkowe bąbelki, to zrywały się do lotu :)

8.JPG


9.JPG


10.JPG


12.JPG


13.JPG


14.JPG


15.JPG


16.JPG


17.JPG


18.JPG


Zatokę zamieszkują również Dugongi, które jednak z powodu zbyt dużego „ruchu turystycznego pod wodą” i kretynizmu niektórych turystów w zatoce właściwie już nie występują.

19.JPG


20.JPG


21.JPG


Jest za to sporo żółwi, które są UROCZE :lol:

22.JPG


23.JPG


24.JPG


25.JPG


26.JPG


Niesamowite było uczucie kiedy leciało się razem z nimi :)

28.JPG


29.JPG


30.JPG


Uffff ale Was zdjęciami zasypałam :)
Druga część nurkowania i inne kawałki rafy będą w następnym odcinku :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.08.2013 19:11

Zasypuj dalej , bo chyba nikt nie ma dość 8)
Pięknie i jeszcze piękniej
:D


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rafy prosto z Marsa... Alam - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone