Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rafailovici koło Budvy

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
J.S
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.05.2006
Rafailovici koło Budvy

Nieprzeczytany postnapisał(a) J.S » 09.05.2006 12:30

Witam.W drugiej połowie lipca wybieram się z rodziną do Rafailovici koło Budvy.Mam prośbę o maksimum wiadomości o tej miejscowości.Mam zarezerwowaną kwaterę z B.P.Sarpa(pokoje gościnne).Jeśli ktoś z goszczących na Forum korzystał z usług w/w biura to proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.Dzięki
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 27.05.2006 15:01

Przyłaczam się do powyższej prosby - też jedziemy z rodzinką ze Skarpą, w drugiej połowie lipca - 17, do Rafailovici (a więc spotkamy sie! :D) z kwaterą w pokojach gościnnych. No i to lokum to wielka niewiadoma... Więc jeśli ktoś był, widział, przeżył, to moze podzieli się wrażeniamii?
pozdrawiam :)
Madlen
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madlen » 30.05.2006 15:38

Witam ja tez dolaczam sie do pozostalych tylko, ze ja jade do Rafajlovići we wrzesniu :) pozdrawiam
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 30.05.2006 19:09

No to Ty, Madlen masz dobrze, będziesz mieć relację przynajmniej od nas ;)
Madlen
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madlen » 26.07.2006 22:47

No i co wróciłaś już? Bo ja usycham z ciekawości jak było?
Pozdrawiam!
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 03.08.2006 15:12

Wróciłam wczoraj! Było wspaniale :) Chętnie zostałabym trochę dłużej (a byłam 2 tygodnie), bo mam niedosyt. Samo Rafailovici jest typowo turystyczną miejscowością z wielojęzycznym tłumem (oczywiście rosyjski przede wszystkim) wieloma hotelami, pensjonatami, kwaterami, reastauracjami, kafejkami, stoiskami itp. nieodzownymi dla przemysłu turystycznego przybytkami). Ale sąsiednie Becici (nie mówiąc o bliskiej Budvie) jest bardziej zatłoczone. Plaże w Rafailovici są różnorodne - wąskie, szerokie, żwirkowe i piaszczyste. Miejsce do nurkowania jest miłe przy skałkach. Na plażach leżaki, parasole, rowery - co kto chce. Pełna oferta wycieczek przy deptaku.
Pokój, wktórym byłam całkiem znośny - z łazienką, dużym balkonem (na którym spaliśmy), bez klimatyzacji, ale z widokiem na góry i morze (15euro)

A tak w ogóle to przekleję, to, co napisałam na innym forum:
Na razie porządkuję zdjęcia, gażdżty i wspomnienia. Wszystko opiszę, ale na to potrzeba czasu... Teraz tylko telegraficzny skrót:

1. Zobaczyłam: Kotor, Budvę, Stary Bar, Cetinje, Ostrog, Lovcen, Jezioro Szkoderskie, byłam na raftingu na Tarze, no i bazę mieliśmy w Rafailovici - Becici.

2. Niestety nie udało mi się pojechać w Durmitor, ani dotrzeć do Ulcinja (zawróciliśmy w połowie drogi! (nic jednak straconego, kolejne wakacje czekają Wink

3. Mapy jednak można dostać w Czarnogórze - na wszystkich turystycznych stoiskach. Tudzież akcesoria pływackie, które są znacznie tańsze niż w Polsce (to tak a propos tego, o co pytałam na tym forum)

4. Nie mogłam się nachwalić Pana na wysokościach, że nie pojechaliśmy autem - podziwiam bohaterów, którzy nie boją sie wąskich serpentyn i szalonych, trąbiących kierowców mających w nosie przepisy i chodniki Wink

5. Nie wiadziałam, że Czarnogórcy są tacy wysocy! Co za piękne miejsce, gdzie sięgam facetom do ramienia (przy moich 174cm), a nie patrzę na nich z góry! Wink))) No i ten bliski kontakt - zdecydowanie mniejszy dyskans międzyludzki Smile

6. Jedzenie może i ma amatorów, dla mnie jedynak było mało przyswajalne - wszyscy się kolejno przechorowali na żołądek (my, oraz nasi znajomi) - hitem okazał się Nifuroksazyd (jak powiedział miejscowy lekarz te sensacje są na skutek wymiany bakterii polskich na czarongórskie)

7. Turystów jest dużo, ale w kurortach; tak jak mówiliście, można znaleźć i ciche, spokojne miejsca, gdzie widać bardziej prawdziwe życie.

8. Warunki naturalne Czarnogóry są straszliwe - morze gór - podziwiam, że mimo tego kraj się rozwija. Bardzo trzymam więc kciuki, aby turystyka przyniosła jak największe profity, chociaż z drugiej strony obawiam się, żeby komercja nie spowodowała zatracenia lokalnego charakteru Czarnogóry.

9. Jak dla nas było dosyć drogo, ale może powodem tego było miejsce i termin pobytu.

10. A mimo wszystko było cudnie, wspaniale, niepowtarzalnie, żal mi było wyjeżdżać. Uważam te wakacje za jedne z najwspanialszych z dotychczasowych!

pozdrawiam :)

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rafailovici koło Budvy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone