Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 10.09.2018 00:11

Nie wiem czy mam rację ale kilka razy przetestowałem i nocą do CRO jechał nie będę, nie nadaję się :wink:
Fachowiec opierał się na jakiś badaniach :roll: , jego argumentacja/wypowiedź brzmiała wiarygodnie ...
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 10.09.2018 00:41

....pewnie takich jak twoje "badania"; wolę wierzyć tobie, on nic nie badał, bo niby gdzie?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 10.09.2018 08:02

pyton napisał(a):Nie wiem czy mam rację ale kilka razy przetestowałem i nocą do CRO jechał nie będę, nie nadaję się :wink:
Fachowiec opierał się na jakiś badaniach :roll: , jego argumentacja/wypowiedź brzmiała wiarygodnie ...


Na jakich badaniach ? każdy organizm jest inny więc całe te badania można rozbić wiadomo o co :wink: zawsze jeździłem na noc i kiedy mnie brało to zatrzymywałem się na stacji i 2-3 godzinki spałem a potem już bez problemu dalej w trasę :wink: w tym roku dopiero koło 4 zatrzymałem się i tylko dlatego, że drugi kierowca potrzebował się przespać. Nie czułem, żebym miał kilka promili :wink: Wyjątkowo dobrze się jechało. Ale wracając wyjechałem ok 5 rano i....również bardzo dobrze mi się jechało w dzień :roll: tak, że w przyszłym roku chyba rzucę monetą :lol: Polecam mocną czarną herbatę na drogę zamiast kawy 8)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1777
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.09.2018 08:02

100 razy było powiedziane, że każdy ma inaczej. Ja w tym roku w tamtą stronę, czułem się dobrze w jeździe na noc, mimo, że jechałem w piątek po pracy, więc kiedykolwiek będę jeszcze jechał do Chorwacji, to również na noc, aczkolwiek z soboty na niedzielę. Godzina przerwy, w tym 15 minut snu na parkingu było wystarczające, żeby naładować baterię na dalszą połowę trasy. Natomiast w drodze powrotnej jechałem w dzień i też było ok, bo człowiek jechał ze słońcem, natomiast około 1-2 w nocy miałem kryzys ale to już było po 20 godzinach za kółkiem. Reasumując, chyba znalazłem złoty środek dla siebie: do Chorwacji na noc, natomiast powrót z samego rana.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 10.09.2018 08:49

Trajgul napisał(a):100 razy było powiedziane, że każdy ma inaczej. Ja w tym roku w tamtą stronę, czułem się dobrze w jeździe na noc, mimo, że jechałem w piątek po pracy, więc kiedykolwiek będę jeszcze jechał do Chorwacji, to również na noc, aczkolwiek z soboty na niedzielę. Godzina przerwy, w tym 15 minut snu na parkingu było wystarczające, żeby naładować baterię na dalszą połowę trasy. Natomiast w drodze powrotnej jechałem w dzień i też było ok, bo człowiek jechał ze słońcem, natomiast około 1-2 w nocy miałem kryzys ale to już było po 20 godzinach za kółkiem. Reasumując, chyba znalazłem złoty środek dla siebie: do Chorwacji na noc, natomiast powrót z samego rana.


Dlatego jak jechałem na dzień to starałem się wyjechać rano o takiej porze, żeby wieczorem/w nocy być już w swoim łóżku :wink: ale ogólnie to widzę, że mamy podobnie. Pozdrawiam :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.09.2018 08:57

Trajgul napisał(a): ... chyba znalazłem złoty środek dla siebie: do Chorwacji na noc, natomiast powrót z samego rana.


Też taki znalazłem parę lat temu

Tylko, że jadę w czwartek po robocie bo ruch mniejszy

Wracając kłopotu nie ma bo zatrzymujemy się u rodziny w Katowicach na nockę
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.09.2018 09:08

ApropoDefacto napisał(a):Na jakich badaniach ? każdy organizm jest inny więc całe te badania można rozbić wiadomo o co :wink: zawsze jeździłem na noc i kiedy mnie brało to zatrzymywałem się na stacji i 2-3 godzinki spałem a potem już bez problemu dalej w trasę :wink: w tym roku dopiero koło 4 zatrzymałem się i tylko dlatego, że drugi kierowca potrzebował się przespać. Nie czułem, żebym miał kilka promili :wink: Wyjątkowo dobrze się jechało. Ale wracając wyjechałem ok 5 rano i....również bardzo dobrze mi się jechało w dzień :roll: tak, że w przyszłym roku chyba rzucę monetą :lol: Polecam mocną czarną herbatę na drogę zamiast kawy 8)


Wiesz co to jest metodologia badań naukowych i jakimi prawami się rządzi ? skąd wiesz czy przy tworzeniu artykułu nie korzystano z wyników badań ?
Po co zatem chodzisz do lekarza skoro każdy organizm jest inny ? Przecież jesteś jedyny i niepowtarzalny więc to co zaproponuje Ci lekarz znający ogół plebsu wobec Ciebie nie będzie miał zastosowania :mrgreen:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 10.09.2018 09:20

bluesman napisał(a):
Wiesz co to jest metodologia badań naukowych i jakimi prawami się rządzi ? skąd wiesz czy przy tworzeniu artykułu nie korzystano z wyników badań ?
Po co zatem chodzisz do lekarza skoro każdy organizm jest inny ? Przecież jesteś jedyny i niepowtarzalny więc to co zaproponuje Ci lekarz znający ogół plebsu wobec Ciebie nie będzie miał zastosowania :mrgreen:


Wiem co to jest metodologia badań :D
tak uważam, że każdy organizm jest inny i jeżeli że ty np. nie dasz rade to nie znaczy, że ktoś inny NA PEWNO TEŻ NIE DA RADE i od razu "lewituje" po przejechaniu 2 godzin w nocy :wink: beke mam po prostu z takiego sposobu pojmowania rzeczywistości :lol:
ale dobra bez odbioru (bez offtopa) :papa: dla mnie po prostu jazda na noc i dzień nie różni się wiele 8)
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 10.09.2018 12:36

Ja jeździłem na noc i jakoś dawałem radę z drzewkami po drodze i bez. Ale jakiś czas stosowałem wypróbowaną metodę, a mianowicie
Dzień przed wyjazdem wstaje bardzo wcześnie 5 rano robię co mam do zrobienia o
17 pakowanie auta
19 prysznic
19,30 kolacja i spać
01,30 pobudka
02,00 start
I mogę śmiało te 1500 km ogarnąć oczywiście z przystankami co 3-4 godziny.
Z tym, że do Cro ostatnimi czasami jeżdżę na dwa dni. Za to z powrotem na raz.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10.09.2018 14:47 przez krasiu666, łącznie edytowano 1 raz
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.09.2018 13:24

piotrulex napisał(a):
Trajgul napisał(a): ... chyba znalazłem złoty środek dla siebie: do Chorwacji na noc, natomiast powrót z samego rana.


Też taki znalazłem parę lat temu.......

Też takie rozwiązanie stosuję, w piątek ok.17 wyjazd z Tarn.Gór i gdzieś do 1-1:30 jazda, następnie drzemka na parkingu i ok. 7:30-8:00 jazda dalej na południe (od Karlovaca zawsze starą D1).
Powrót za dnia (sobota, niedziela) nie prędzej jak ok.10:00 i w domu jestem o 22-23:30 w zależności skąd i jak wracam.
Ja też należę do tych co w nocy lubią spać, ale tydzień przed wyjazdem staram się przesunąć godzinę snu na 24 nie skracając ilości snu. W tym wszystkim najważniejsze jest "nie gonić" spraw zawodowych czy prywatnych w dniu wyjazdu bo w trakcie jazdy następuje rozładowanie emocji i człowiek z automatu popada w stan drzemki a to jest niebezpieczne.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.09.2018 13:35

wielbiciel napisał(a): ... wyjazd z Tarn.Gór i gdzieś do 1-1:30 jazda, następnie drzemka na parkingu i ok. 7:30-8:00 jazda dalej ...


Te 6,5 godziny to już konkretne spanie a nie jakaś tam drzemka ;)

Ja ciągnę ile wlezie, krótko przed świtem, patrze na godzinę planowanego dojazdu i tak nastawiam budzik aby na miejscu być koło 8 bo i tak wcześniej na camp nas nie wpuszczą. W tym roku to było chyba z 1,5 godziny. Nie śpię dlatego, że czuję się zmęczony a jedynie po to aby nie czekać w upale przed bramą. Jak nie było obwodnicy Łodzi, mostu w Gorzyczkach czy nowego kawałka A przed Wiedniem to nie musiałem spać po drodze :)

Śpię z musu :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.09.2018 14:17

Spania w tym jest 3-4 godziny reszta to celebracja poranna kawka, kolejka do wc (autobusy przyjechały :mrgreen: ) itp.
W zasadzie to się nie gonię bo i tak na starą D1 jadę a tam jest zawsze spoko.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 11.09.2018 01:05

wielbiciel napisał(a):Spania w tym jest 3-4 godziny reszta to celebracja poranna kawka, kolejka do wc (autobusy przyjechały :mrgreen: ) itp.
W zasadzie to się nie gonię bo i tak na starą D1 jadę a tam jest zawsze spoko.

Z góry przepraszam za cytowanie Twojego wpisu.
Ale w wątku "Rady na nocną jazdę" piszesz, że śpisz (ja niestety w aucie nie potrafię) w nocy.
Po co jechać nocą, może lepiej bladym świtem :?: :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.09.2018 07:33

krasiu666 napisał(a):19,30 kolacja i spać
01,30 pobudka


Jeżeli 19:30 kolacja, to spać chyba 21:30, albo nawet 22:30?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.09.2018 09:16

pyton napisał(a):Po co jechać nocą, może lepiej bladym świtem :?: :papa:


Pewnie dlatego, że zanim kimnie przejedzie w te 8 godzin spory kawał, rano wstanie nawet solidnie wyspany, ruszy dalej i spokojnie na wczesny obiadek na miejscu, później plażing, kolacja, spacerek itd

Wyjeżdżając skoro świt, nawet ze Ślaska i w miarę bliskie miejsce jest się na miejscu wieczorem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone