Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 04.03.2018 08:48

paulr napisał(a): ale ja mieszkam na śląsku i jednak dojazd w te około 12 godzin powoduje że mogę sobie na to pozwolić, a po takiej trasie nawet nie mam dużego zmęczenia, i chyba długo mnie nikt nie namówi by jechać całą noc:)

Wy z południa Polski nie powinniście się nawet wypowiadać w takich tematach, bo wam nie wypada ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.03.2018 09:04

Trajgul napisał(a):
paulr napisał(a): ale ja mieszkam na śląsku i jednak dojazd w te około 12 godzin powoduje że mogę sobie na to pozwolić, a po takiej trasie nawet nie mam dużego zmęczenia, i chyba długo mnie nikt nie namówi by jechać całą noc:)

Wy z południa Polski nie powinniście się nawet wypowiadać w takich tematach, bo wam nie wypada ;)


Fakt, w tej kwesti mea culpa i przenoszę się zatem do Gołdapii :mrgreen:
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 04.03.2018 10:27

Rady na nocną jazdę...
W Cro byliśmy już z 8 razy. Zawsze wiedziałem, że jadę bez noclegu i na raz. Dlatego dzień przed pakowaniem bez żadnej 'spiny'. Spanie tak samo, nie potrafię zasnąć na zawołanie więc jak w dniu wyjazdu budziłem się o 5-6 rano to wstawałem i tyle. Wyjazd zazwyczaj o 12 lub 17-18 zależnie czy miejscem docelowym była Baska Voda czy też Valalta (Istria). Jazda spokojnie i tyle ile się da. Jak się chce spać to parking i spanie, jak nie da rady spać to jazda dalej. Najważniejsze to wiedzieć kiedy się zatrzymać i chociaż spróbować spać. Energetyki TAK ale TYLKO i wyłącznie 3-4h przed dojazdem do celu. Mi osobiście lepiej jeździ się w nocy bo i można szybciej i mniejszy ruch ale wpływ może mieć też praca. Większość życia 'przejeździłem' na statkach na nocnych wachtach więc w całym moim życiu 22+ więcej nocy spędziłem w 'pracy za fajerą' niż śpiąc w łóżku.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 04.03.2018 11:19

Trajgul napisał(a):Wy z południa Polski nie powinniście się nawet wypowiadać w takich tematach, bo wam nie wypada ;)


Dużo zależy też od miejsca docelowego. Ja z południa Polski mogę mieć dalej niż ten który jedzie z nad naszego morza :)

Pozdrowienia.;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.03.2018 11:45

mam świetną (nie odbierajcie tego jako sarkastyczną) radę na nocną jazdę:) nie ma lepszej:)
radą na nocną jazdę jest...jazda w dzień... :lool: :nice:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.03.2018 15:13

Sol-Wagon napisał(a):mam świetną (nie odbierajcie tego jako sarkastyczną) radę na nocną jazdę:) nie ma lepszej:)
radą na nocną jazdę jest...jazda w dzień... :lool: :nice:

Było.
Była też odpowiedź na taką radę ;)
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 05.03.2018 15:48

Nie ma na to rady, jesteśmy na 50 stronie tej dyskusji i podsumowanie jest jedno. Każdy nocną jazde odbiera inaczej, są ludzie którzy pracują na nockach i jazda nocą to dla nich rzecz naturalna i bezproblemowa, inni muszą dzielić trase na dwa etapy z noclegiem w połowie bo poprostu nie wykrają z sennością, kolejni przejadą cała trasę szczęśliwie na raz mimo że będą wkładać zapałki pod powieki. A ja mam drugiego kierowce na siedzeniu obok ;)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.03.2018 13:20

Dla mnie mnie podstawa to wyspać się w noc przed wyjazdem. Ewentualnie jak ktoś może sobie pozwolić to w dniu wyjazdu dodatkowa popołudniowa 2-3 godzinna drzemka. W tamtym roku miałem właśnie taki plan. Wstałem dość wcześniej rano (dużo załatwień) z myślą, że koło południa będzie drzemka. Niestety okazało się, że z bookingu nam odwołali rezerwacje i szukali nowej, więc jak ławto się domyślić ze spania nici :roll: . Wyjechaliśmy koło 18 z południa PL, w nocy, na początku Chorwacji 1,5 godzinna "drzemka" (więcej kręcenia niż spania) ale to zawsze coś, potem już bez kryzysu do celu. Kiedy już wydawało mi się, że ktoś stoi na poboczu (faktycznie nikogo tam nie było) to był ostatni dzwonek na pauzę. Nie ma co szaleć i zgrywać kozaka za kółkiem, szkoda życia i zdrowia.
Najlepsze jest to, że w drogę powrotną wyjechaliśmy koło 14 i po 2 godzinach jazdy w słońcu oczy mi się zamykały na autostradzie i musiał wskoczyć drugi kierowca :lol: Dodatkowo drugi kryzys pojawił gdzieś na Słowacji (godzina spania) a ostatni w PL 40-50 km przed domem. Więc mogę stwierdzić, że zdecydowanie lepiej jechało mi się do Chorwacji (na noc).

Co do specyfików do picia, to kompletnie nie brałem żadnych energetyków. W Chorwacji po spaniu kawa na stacji (mimo iż nigdy na mnie nie działała ale efekt placebo musi być) i śmigało się dalej. Jak nas zbiera to stawać na parkingach/stacjach, kimnąć się, nawet poleżeć z zamkniętymi oczami, niech odpoczną trochę i jedziemy dalej. Podobno nawet 20 minut snu jest wstanie postawić człowieka na nogi więc korzystajmy 8)

Marsallah napisał(a):I jeszcze:
"Pijąc wino wspomnij o tych, którzy w raju są przed tobą,
Tłumy przystrojone w kwiaty tańczą nad spokojną wodą."


Z czego to kolego jest ? :)
ja w drodze słucham playlisty w spotify. Muzy na 200 godzin więc współtowarzysze mają z czego wybierać :lol: Acha i nigdy nie zapomnę szczęścia i ulgi, jak po długiej przerwie wjeżdżając do Polski usłyszałem w końcu Polskie Radio :twisted:
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 07.03.2018 14:02

Ja raczej z północy jak z południa Polski, więc wyjazdy wakacyjne z reguły podróż rozłożona na 2 dni. Znam swój organizm i max jazdy na dobę dla mnie to ok. 1400, może 1500 km. Nigdy nie wyjeżdżam jednak na noc.
Wolę wstać o drugiej-trzeciej nad ranem po kilku godzinach snu w swoim łóżku, aniżeli jechać nocą.

Co do porad, kiedy zmęczenie ogarnia, naj... zmienić się za "kółkiem" /jak jest 2gi kierowca - u mnie żona :D / Wtedy czasami wystarczy nawet i 5 minut snu w jadącym aucie, człowiek się ocknie, myśląc, że spał dłużej, chwile posiedzi obok, popatrzy przez okno, dojedzie do siebie i dalej w drogę.

Za to nigdy w życiu nie usnę na rozkaz na parkingu, bo akurat postój jest przez 15 min. To wolę wtedy piłkę/piłeczkę/ balona cokolwiek z auta wyciągnąć i z dzieciakami dosłownie 10 min pogonić za nią , gdzieś z boczku - korzyść dla wszystkich :D
Mój tata zawodowy kierowca, dziś szczęśliwy emeryt, zawsze mówi "chce się spać, stajesz na parkingu, polnej drodze, w lesie, gdziekolwiek, byle zjechać z drogi. Opierasz głowę o cokolwiek miękkiego, uśniesz na 5 min, budzisz się ze strachem, że spałeś dwie godziny :D i jedziesz dalej. "
A w trakcie jazdy, aby jakoś zminimalizować znużenie/zmęczenie: po prostu buzia musi coś mielić - paluszki, chrupki, krakersy, kawa w kubku, landrynki, tik taki, truskawki, jagody, ryż preparowany, cokolwiek....
Bo chyba z jedzeniem w buzi nikt chyba jeszcze nie usnął :D
A jak już nic nie pomaga to biorę do przodu syna gadułę, zamiast żony /akurat mam to szczęście, że gada mniej od naszych dzieci :lol: :lol: :lol: /, to wtedy nawet choćbym usilnie chciał to nie zasnę :hut:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.03.2018 14:31

tompakosc napisał(a):A w trakcie jazdy, aby jakoś zminimalizować znużenie/zmęczenie: po prostu buzia musi coś mielić - paluszki, chrupki, krakersy, kawa w kubku, landrynki, tik taki, truskawki, jagody, ryż preparowany, cokolwiek....
Bo chyba z jedzeniem w buzi nikt chyba jeszcze nie usnął :D


food3.jpg



A na miejscu: ;)

food 2.jpg
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 07.03.2018 15:07

SingSing74 napisał(a):
tompakosc napisał(a):A w trakcie jazdy, aby jakoś zminimalizować znużenie/zmęczenie: po prostu buzia musi coś mielić - paluszki, chrupki, krakersy, kawa w kubku, landrynki, tik taki, truskawki, jagody, ryż preparowany, cokolwiek....
Bo chyba z jedzeniem w buzi nikt chyba jeszcze nie usnął :D


food3.jpg



A na miejscu: ;)

food 2.jpg


:D
Dobre, ale gdzie on jechał, że tyle zjadł? Do Władywostoku? 8O
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.03.2018 18:28

ApropoDefacto napisał(a):[...]
Więc mogę stwierdzić, że zdecydowanie lepiej jechało mi się do Chorwacji (na noc).

Nie ma co się dziwić-przecież to zawsze przyjemniej jechać na wakacje niż z nich wracać.

ApropoDefacto napisał(a):Acha i nigdy nie zapomnę szczęścia i ulgi, jak po długiej przerwie wjeżdżając do Polski usłyszałem w końcu Polskie Radio :twisted:

Po ostatnich wakacjach jakoś do tej pory w samochodzie nie włączam radia-sam nie wiem dlaczego, ale jakoś mnie nie ciągnie do słuchania "mądrości", jakie wypowiadają osoby po drugiej stronie. Nawet w rozgłośniach muzycznych czasem się odzywają albo puszczają reklamy ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.03.2018 09:44

ApropoDefacto napisał(a):
Marsallah napisał(a):I jeszcze:
"Pijąc wino wspomnij o tych, którzy w raju są przed tobą,
Tłumy przystrojone w kwiaty tańczą nad spokojną wodą."


Z czego to kolego jest ? :)


Z tego. Swoją drogą, płyta, z której utwór pochodzi ("Charakteropatie") jest jednym z białych kruków polskiego rocka, kiedyś na nią polowałem, ale musi mi wystarczyć kaseta :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.03.2018 10:58

Marsallah napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Marsallah napisał(a):I jeszcze:
"Pijąc wino wspomnij o tych, którzy w raju są przed tobą,
Tłumy przystrojone w kwiaty tańczą nad spokojną wodą."


Z czego to kolego jest ? :)


Z tego. Swoją drogą, płyta, z której utwór pochodzi ("Charakteropatie") jest jednym z białych kruków polskiego rocka, kiedyś na nią polowałem, ale musi mi wystarczyć kaseta :)


Mają tutaj w wersji cyfrowej.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 08.03.2018 11:01

Swego czasu jeździło się nocą. A w dzień wyjazdu szło się jeszcze do pracy na 8 godzin, 3-4 godzinki na odpoczynek i spakowanie auta, wyjazd ok.22 z Krakowa. Ale to był hardcore i chyba człowiek kiedyś miał więcej siły. Teraz ruszam ok.4-5 rano i ok. 16 spokojnie jest się na miejscu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone