Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radom - Chorwacja Kilka pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.07.2014 22:30

Ta, którą podała Ci mysza73 w Polsce jest bezpłatna
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 02.07.2014 23:51

Damis napisał(a):dziekiz a info :D

a Panowie tą trase co jest podana wyzej nie płace za zadne drogi w Polsce? bo przejeżdzam właśnie gdzies tam niedaleko Katowic i żebym nie wleciał na płatną autostradę.


to chyba widzisz czy jedziesz autostradą czy nie. Z takim podejściem to strach jechać...
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 03.07.2014 09:47

paulr napisał(a):
Damis napisał(a):dziekiz a info :D

a Panowie tą trase co jest podana wyzej nie płace za zadne drogi w Polsce? bo przejeżdzam właśnie gdzies tam niedaleko Katowic i żebym nie wleciał na płatną autostradę.


to chyba widzisz czy jedziesz autostradą czy nie. Z takim podejściem to strach jechać...


pytam, ponieważ część autostrad JESZCZE jest bezpłatnych a część NIE. Jeszcze nie jechałem tamtędy więc zapytać można, po to jest forum.

Nie oceniaj mnie, bo nie znasz moich umiejętności za kierownicą, być może jestem lepszym kierowcą od ciebie, albo i nie, więc takie uwagi zostaw dla siebie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 12:07

Kolego, jeżeli jadę na wakacje do Chorwacji, to wybieram wariant Słowacko (Preszow, Koszyce), Węgierki (Miszkolc, Budapeszt), następnie Zagrzeb i dalej według własnych preferencji.
Również miło, szybo i bez stresu.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.07.2014 13:06

Damis napisał(a):
paulr napisał(a):
Damis napisał(a):dziekiz a info :D

a Panowie tą trase co jest podana wyzej nie płace za zadne drogi w Polsce? bo przejeżdzam właśnie gdzies tam niedaleko Katowic i żebym nie wleciał na płatną autostradę.


to chyba widzisz czy jedziesz autostradą czy nie. Z takim podejściem to strach jechać...


pytam, ponieważ część autostrad JESZCZE jest bezpłatnych a część NIE. Jeszcze nie jechałem tamtędy więc zapytać można, po to jest forum.


Dziwne-martwisz się o to, czy nie trafisz w Polsce na kawałek płatnej autostrady a nie masz oporów przed płaceniem 15E (60+ złotych) za krótki kawałek autostrady, na końcu którego też można trafić na korek (zwężenie).
Dodam, że w zeszłym roku pierwszy raz jechałem do Chorwacji i właśnie omijałem słoweński kawałek autostrady. Objazd jest prosty i w zasadzie wystarczy pamiętać o 2 rzeczach:
1. w zabudowanym pilnować prędkości (np zdać się na tempomat), bo +15km/h kosztuje 150E w kredycie lub 75E płatne na miejscu-informacja z tego forum
2. jazda po rondach w Ptuju-pilnować zjazdów.
Jadąc w stronę Zagrzebia całej Słowenii jest koło 70-80-km z czego połowa to autostrada płatna 1.5zł/km ;)
Ale oczywiście to Twój wybór. W sumie zjazd na chwilę z autostrady to jakaś odmiana po Czechach i Austrii.
Pytałeś też o cenę paliwa-jest nieco droższe niż w Polsce, ale nie wiem jak u innych, ale u znajomych i u mnie dało się zauważyć niższe spalanie (oba silniki silniki benzynowe), a z kolei u innego znajomego klekot spalał mu tyle co na polskim paliwie.
O korkach się nie wypowiem, ale kolega jadący właśnie w piątek pod wieczór trafił na korek na autostradzie w Słowenii, ale że on omijał autostradę to wjechał w miejscu, gdzie to już jakoś jechało (blisko zwężenie).
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.07.2014 17:17

Damis napisał(a):
paulr napisał(a):
Damis napisał(a):dziekiz a info :D

a Panowie tą trase co jest podana wyzej nie płace za zadne drogi w Polsce? bo przejeżdzam właśnie gdzies tam niedaleko Katowic i żebym nie wleciał na płatną autostradę.


to chyba widzisz czy jedziesz autostradą czy nie. Z takim podejściem to strach jechać...


pytam, ponieważ część autostrad JESZCZE jest bezpłatnych a część NIE. Jeszcze nie jechałem tamtędy więc zapytać można, po to jest forum.

Nie oceniaj mnie, bo nie znasz moich umiejętności za kierownicą, być może jestem lepszym kierowcą od ciebie, albo i nie, więc takie uwagi zostaw dla siebie :)



Tu nie chodzi o to jakim kto jest kierowca tylko o organizacje. Na mapie googla jest napisane odcinek płatny inne państwo itp.
Poza tym jak napisales ze nie chcesz oszczędzać i płacić np za winiety w PZM dużo drozej to nawet najdrozsza autostrada z Katowic do Krakowa i odwrotnie jest na szczęście bardzo krótka i kosz jej przejechania to tylko 18 złotych
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radom - Chorwacja Kilka pytań - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone