Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 10.07.2009 11:51

fotograf123 napisał(a):Ps. A my jedziemy przez Węgry....


Juz gdzies na forum pisalem jak jest traktowace CB radio w poszczegolnych krajach. Na Wegrzech nie ma zadnych ograniczen do 30 dni pobytu. Na Slowacji dozwolonych jest tylko 12 kanalow.

Co do Chorwacji - t przed chorwacka granica zdemontuj antene CB z dachu i schowaj radiotelefon tak aby ten byl niewidoczny i spokojna glowa!
Koledzy mowili, ze pomimo zakazu wwozu CB na teren Austrii wielu z nich wjezdzalo i pomimo policyjnych kontroli policja sie tym nie interesowala.

Poza tym taki celnik NIE MA MOZLIWOSCI sprawdzenia czy radio ma AM, jaka ma rzeczywista moc i jakie ma inne parametry. To juz wymaga przebadania radia przez bieglych. Kto i po co by sie w to bawil?

Pozdrawiam
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 10.07.2009 15:16

tgniw napisał(a):
Co do Chorwacji - t przed chorwacka granica zdemontuj antene CB z dachu i schowaj radiotelefon tak aby ten byl niewidoczny i spokojna glowa!
Koledzy mowili, ze pomimo zakazu wwozu CB na teren Austrii wielu z nich wjezdzalo i pomimo policyjnych kontroli policja sie tym nie interesowala.



to ,ze w Austrii to wiadomo-ale czemu mam chowac antene przed granicą w HR?
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 10.07.2009 16:37

ufokking sprzed 2 stron pisze prawdę. Jedziemy do Cro 5 raz i nie wyobrażam sobie jazdy bez CB. Oczywiście 28 kanał. Na Węgrzech na 86 bezcenne. Dużo polskich TIRów, chętnie współpracują, a rengersi lubią czaić się w durnych miejscach. W samej Chorwacji informacje o korkach, wypadkach i również radarkach i na autostradach i na magistrali i innych drogach. Jak ktoś pisze, że nie słychać Polaków, niech rozkręci radyjko, bo naprawdę jest nas trochę. Pozdrowionka dla wszystkich mobilków.
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 10.07.2009 17:41

exit napisał(a):
tgniw napisał(a):
Co do Chorwacji - t przed chorwacka granica zdemontuj antene CB z dachu i schowaj radiotelefon tak aby ten byl niewidoczny i spokojna glowa!
Koledzy mowili, ze pomimo zakazu wwozu CB na teren Austrii wielu z nich wjezdzalo i pomimo policyjnych kontroli policja sie tym nie interesowala.



to ,ze w Austrii to wiadomo-ale czemu mam chowac antene przed granicą w HR?


Zeby celnikom nie przyszlo do glowy sprawdzanie czy twoje radio ma modulacje AM. A to dlatego, ze w CRO przywoz i korzystanie z radiotelefonow w modulacji AM jest dozwolone tylko za osobnym zezwoleniem.

Zazwyczaj ich to nie interesuje, ale lepiej dmuchac na zimne.
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 10.07.2009 19:31

aaa tam....nigdy nie slyszalem aby kogos zatrzymala Chorwacka policja za posiadanieCB- to od ciebie zalezy czy jedziesz z antena czy bez..
Ale tak na marginesie homologacja na CB lepiej niech bedzie w schowku...-)

Na roznych forach czytalem tez,ze sprawdzaja nawigacje czy masz legalne mapy.....

pozdrawiam
exit
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 10.07.2009 20:13

Taaa... jasne i czy masz oryginalnego Windowska w komputerze pokładowym ;)
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 10.07.2009 20:22

Badi napisał(a):Taaa... jasne i czy masz oryginalnego Windowska w komputerze pokładowym ;)


http://partiapiratow.pl/gps_kontrola_le ... .php#legal

http://news.pasjagsm.pl/kontrola-i-zajm ... -5098.html

z pozdrowieniami
exit
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 10.07.2009 20:25

exit napisał(a):aaa tam....nigdy nie slyszalem aby kogos zatrzymala Chorwacka policja za posiadanieCB- to od ciebie zalezy czy jedziesz z antena czy bez..
Ale tak na marginesie homologacja na CB lepiej niech bedzie w schowku...-)

Na roznych forach czytalem tez,ze sprawdzaja nawigacje czy masz legalne mapy.....

pozdrawiam
exit


Ja napisalem co stanowi chorwackie prawo. Inny temat, to taki, ze nikt sie nie skarzyl, zeby jego CB bylo kontrolowane przez chorwackich pogranicznikow czy policje. Moim zdaniem rozsadnie jest zdemontowac antene CB przed przejsciem granicznym i zamontowac ja przy najblizszej okazji majac juz za horyzontem przejscie graniczne.
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 10.07.2009 20:55

tgniw napisał(a):
exit napisał(a):aaa tam....nigdy nie slyszalem aby kogos zatrzymala Chorwacka policja za posiadanieCB- to od ciebie zalezy czy jedziesz z antena czy bez..
Ale tak na marginesie homologacja na CB lepiej niech bedzie w schowku...-)

Na roznych forach czytalem tez,ze sprawdzaja nawigacje czy masz legalne mapy.....

pozdrawiam
exit


Ja napisalem co stanowi chorwackie prawo. Inny temat, to taki, ze nikt sie nie skarzyl, zeby jego CB bylo kontrolowane przez chorwackich pogranicznikow czy policje. Moim zdaniem rozsadnie jest zdemontowac antene CB przed przejsciem granicznym i zamontowac ja przy najblizszej okazji majac juz za horyzontem przejscie graniczne.


w zwiazku z tym,ze HR respektuje norme CEPT PR 27 a ja mam radio w tym standardzie wystarczy ,ze zabiore ze soba certyfikat i nie musze sciagac anteny-))

pozdrawiam
exit
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 10.07.2009 22:19

Chyba, ze cos sie zmienilo w ciagu ostatniego roku. Jeszcze rok temu przywoz i uzywanie radiotelefonow wyposazonych w modulacje AM obwarowane bylo koniecznoscia uzyskania oddzielnego zezwolenia. Doyczylo to takze radiotelefonow pracujacych w trybie multistandard.

Mozliwe, ze do tego czasu przepisy chorwackie ulegly zmianie. Niestety nie mam jak tego sprawdzic.

Pozdrawiam
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 11.07.2009 06:07

ale sie podzialo,CB radia niet,navi tez niet,bo na wszystko trzeba kwity...tzn.ze mamy zabierac wszytkie papiery ze soba,rachunki zakupu,czy aby kapielowki nike,sa na 100 % orginalne i nie pochodza z Chin,paragon zakupu lodowki turystycznej,paragony na klapki,adidasy i koszulki,aparaty i kamery...chyba se boxa zamontuje,bo bagaznik w kombi za maly bedzie...:(
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 11.07.2009 06:12

a zdrugiej strony,jezdze do Chorwacji juz kilka lat i mam CB,ostatnio przez dwa lata tez navi,a jak nie bylo szengen to celnicy widziela bata na dachu i nikt o nic nie pytal...policje mijalem na Slowacji,Wegrzech,Chorwacji i tez nikt mnie nie zatrzymywal i robil kwasu...o CB czy navi...
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 11.07.2009 08:56

możne i są przepisy co w jakiś sposób to egzekwują ale na pewno nie robi to policja. W Polsce tez jest mnóstwo rzeczy co ci nie wolno a to robisz dopiero jak się stawiasz do Pana władzy to ci szuka i dostaje za swoje. Poza granicami tez są ludzie tacy jak my i jak się przystawisz to ci się oberwie wiec gdyby był problem to FORUMOWICZE by pisali ze temu czy tamtemu wzięli radio i antenę nie było jeszcze ani JEDNEGO przypadku ( ja nie wyczytałem) żeby ktoś miał jakiś problem z policja co się doczepiła do radia CB wiec nie straszcie ludzi szczególnie tych co pierwszy raz jada bo CB jest bardzo przydatne
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 11.07.2009 09:04

ufokking napisał(a):nie było jeszcze ani JEDNEGO przypadku ( ja nie wyczytałem) żeby ktoś miał jakiś problem z policja co się doczepiła do radia CB wiec nie straszcie ludzi szczególnie tych co pierwszy raz jada bo CB jest bardzo przydatne



Popieram! Brać CB i się nie przejmować ! Tak jak napisał ufokking - przenigdy nie słyszałem/nie wyczytałem, żeby ktoś miał z powodu CB problemy. Najlepszy przykład to nasi kierowcy ciężarówek, którzy chyba w 100% mają CB i jeżdżą po CAŁEJ Europie - bez problemów z radiem.
Ostatnio edytowano 11.07.2009 09:04 przez parrot, łącznie edytowano 1 raz
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 11.07.2009 09:04

A całe konwoje ciężarówek? Demontują radia na granicy? W ubiegłym roku nadgorliwy Słoweniec na granicy bardzo skrupulatnie sprawdzał zarówno auto jak i dokumenty tożsamości, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie. Nie pytał ani o CB ani o upoważnienie na samochód (nie był mój). Zwykle jednak nie chce im się nawet zajrzeć do paszportów a co dopiero sprawdzać na jakiej modulacji pracuje radio.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone