Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 21.07.2016 13:48

awaq napisał(a):
Seavolv napisał(a):Korzystać umiem, ale za granicą sporadycznie można kogoś usłyszeć, zazwyczaj to rozmowy między znajomymi.

To prawda w tamtym roku zabrałem CB i cisza w eterze, teraz znajomy bierze to będzie przydatna . W Austrii dla świętego spokoju antena do auta i na krótką odległość też można rozmawiać .


Rozmawiając przez CB gdy antena jest schowana w środku auta możesz spalić końcówkę mocy w CB radiu. Podobnie nie powinno się rozmawiać przez CB w zamkniętym metalowym garażu.
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 21.07.2016 14:42

Jak już jedziecie z CB i rozmawiacie na kanale 28 miedzy sobą, uważajcie naa język, prosze. Ja w okolicach Slowenii i tak chowam antene bo
1. Cisza
2. Jak juz ktos się z rodaków odezwie to lepiej tego nie słyszeć :-(
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 21.07.2016 19:29

Wodnik73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wodnik73 » 21.07.2016 22:53

A ja zabieram CB w drogę po to żeby dowiedzieć się co się dzieje na bramkach i przejściach, żeby w razie co móc zmienić trasę, choć ostatnio nasi rodacy trochę mnie wk...... .
Pół godziny próbowałem dowiedzieć się co się dzieje na bramkach i przejściu, ale niestety wszyscy byli zajęci rozmowami między sobą i komentowaniem widoków jaki ich witał.

Szkoda, bo można by było przy okazji zwrócić uwagę co się dzieje po drugiej tronie drogi i odpowiedzieć na zapytanie innych potrzebujących pomocy.

Mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej.

Pozdrawiam i udanych urlopów życzę!
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 21.07.2016 22:58

Wodnik73 napisał(a):A ja zabieram CB w drogę po to żeby dowiedzieć się co się dzieje na bramkach i przejściach, żeby w razie co móc zmienić trasę, choć ostatnio nasi rodacy trochę mnie wk...... .
Pół godziny próbowałem dowiedzieć się co się dzieje na bramkach i przejściu, ale niestety wszyscy byli zajęci rozmowami między sobą i komentowaniem widoków jaki ich witał.

Szkoda, bo można by było przy okazji zwrócić uwagę co się dzieje po drugiej tronie drogi i odpowiedzieć na zapytanie innych potrzebujących pomocy.



Pozdrawiam i udanych urlopów życzę!




Mam nadzieję, że w tym roku będzie lepiej.
Niestety "my" nie zawsze potrafimy korzystać z "sibi" w należyty sposób. Poza tym jak już ktoś między sobą chce popi.....ić głupoty to jest od tego masa innych kanałów....a nie później dzieciaki muszą słuchać "pięknej" polszczyzny :|
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 23.07.2016 00:43

Jak kto uważa, ale jak dla mnie CB czasem jest potrzebne nawet za granicą, a w trasie do Cro idzie spotkać wielu rodaków z anteną i włączonym radiem :)
W drodze do Chorwacji rok temu, po zjeździe z autostrady w Austrii na objazd MLP, usłyszałem "naszych" co rozmawiali miedzy sobą, a jak się odezwałem to pojechali za mną bo bali się zbłądzenia na objeździe - też jechałem pierwszy raz i porównywaliśmy trasy naszych nawigacji :) tak więc czasem się przydaje.
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 23.07.2016 01:22

Witam:)
W sierpniu AD 2015 zostałem zatrzymany koło Wiednia (godz 2 może 3) przez policję, oglądali moje stare radio cb i żadnych problemów z tego powodu nie miałem.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 23.07.2016 14:42

Dla mnie radio na trasie jest niezbędne. Pomijam kwestie info o misiakach bo moim zdaniem to kwestia portfela i sumienia kto jak jeździ :P ale zostaje kwestia ostrzeżeń na trasie np. zablokowany tunel czy autostrada z jakiegokolwiek powodu od razu słychać to na radiu a że CB mają w 99,9% Polacy to zawsze zrozumiesz.

W radiu tez podają info o korkach ale CB jest natychmiast. Jak jest jakiś wypadek np śmiertelny to autostrada zablokowana a mając info uciekasz wcześniej i oszczędzasz czas i zdrowie nie stojąc w korkach w upale. I zostaje jeszcze kwestia "wołania" o pomoc w razie jakiś problemów na radiu zawsze ktoś się odezwie i pomoże albo pomoc sprowadzi. Sama rozmowa w trakcie jazdy z mijającymi nas kolegami sprawia ze czas mija szybciej a co do kultury rozmowy to trzeba się jej uczyć ja myślę że to się z domu wynosi. 8)
ARTI
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 07.10.2007
Jazda z cb do cro przez CZ,A,SLO ,HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTI » 25.10.2016 10:57

Witam mam pytanie jak jest z używaniem cb radia przez kraje CZ,A,SLO,HR do Chorwacji czy można używać i jak jest z kamerkami (wideo rejestrotorami) pozdrawiam
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Jazda z cb do cro przez CZ,A,SLO ,HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.10.2016 12:11

zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 15.05.2017 21:35

Jak wygląda sprawa CB w drodze do Cro przez Słowację, Węgry i kawałek Słowenii. Czy są potrzebne jakieś dodatkowe pozwolenia? Mam radio tylko z AM, w drugim aucie też takie będzie. Chodzi mi o komunikacje między samochodami. Czy mając takie radia możemy mieć jakieś problemy czy nikt na to nie zwraca uwagi?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.05.2017 22:12

zabekrafal napisał(a):Jak wygląda sprawa CB w drodze do Cro przez Słowację, Węgry i kawałek Słowenii. Czy są potrzebne jakieś dodatkowe pozwolenia? Mam radio tylko z AM, w drugim aucie też takie będzie. Chodzi mi o komunikacje między samochodami. Czy mając takie radia możemy mieć jakieś problemy czy nikt na to nie zwraca uwagi?


jadąc przez Austrię bat chowałem, ale w tym roku przez SK i H oraz kawałek SLO, z batem na dachu, przydało się na 86tce przy wyprzedzaniu polskich ciężarówek i ostrzeganiu o Policji na wioskach;
apropos Policji, w każdym z krajów w tym roku obok mnie było sporo Policji, na parkingach, na trasie, światłach, nawet podjechałem do Policji przy zamkniętej drodze na Węgrzech, ale nikt tematu nie podjął, aczkolwiek nie zagłębiałem się jak wyglądają obecnie przepisy na SK/H
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.05.2017 22:21

Cze!
Za AM mandat.
pozdro
fly
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.05.2017 23:22

te kiero napisał(a):
zabekrafal napisał(a):Jak wygląda sprawa CB w drodze do Cro przez Słowację, Węgry i kawałek Słowenii. Czy są potrzebne jakieś dodatkowe pozwolenia? Mam radio tylko z AM, w drugim aucie też takie będzie. Chodzi mi o komunikacje między samochodami. Czy mając takie radia możemy mieć jakieś problemy czy nikt na to nie zwraca uwagi?


jadąc przez Austrię bat chowałem [...]

Akurat niepotrzebnie, a od chyba 2 lat można u nich używać AM/FM (wcześniej tylko FM). Powiem więcej: spotkałem się z tym, że jadąc tam, na remontowanym odcinku za Wiedniem na kanale 28 była zapowiedź po polsku aby zwolnić i jechać ostrożnie czy coś w tym stylu.
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 16.05.2017 11:20

Jadąc w 2015 roku do Drvenika postanowiłem skrócić sobie drogę jadąc przez tunel Sv. Ilja. Sprawdziłem wysokość opłaty - 20 kun w kat. I (jechaliśmy Renault Laguną III). Jakież było moje zdziwienie kiedy na wyświetlaczu przed szlabanem ,pojawiła się kwota ...30 kun :o . Dopiero później skojarzyłem że najprawdopodobniej zmierzyło samochód razem z anteną CB która była na dachu. W drodze powrotnej antena znalazła się w bagażniku a opłata za przejazd tunelem wyniosła 20 kun :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone