Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2014 09:01

grzesiek_lbn napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Do anteny mogę dokręcic taką z 30-40cm przedłużkę ale nie używam tego, jeździ w razie czego w schowku auta a te "w razie czego" jakos nie było jeszcze konieczne. Dodam, ze miesięcznie robie z 6 tysi km ...


Co to za wynalazek z przedłużką? 8O


A nie mam pojęcia. Kupiłęm w rtv euro agd takową antenkę za całe 40 zeta. Antenka ma magnez ze śrubką na którą mogę nakręcić camą cieńką antenkę która ma z 30cm lub najpier taki sztywny pręt a podobnej długości a dopiero później tę bardziej elastyczną antenkę. Jeżdżę tylko z tym krótkim odcinkiem gdyż poprostu w zupełności mi wystarcza. Na tej skręconej w całości za dużo i za często coś słysze a mnie to zupełnie nie interesuje. Połwę czasu spędzonego w aucie gadam przez telefon i napawdę nie interesuje mnie o czym gadają mobile z 10km ode mnie. Mi wystarczy, że słyszy mnie któś kto właśnie mnie mija a ja jego :) Zasieg na skręconych szumach ma to jakis 1km więc naprawdę dla mnie aż nadto a jadąc np w kolumnie na wakacje to co więcej potrzeba? Mi nic wiecej :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.05.2014 09:05

PavveL napisał(a): Pewnie kawałek plastiku działający na świadomość użytkownika ...


Nie, kawałek drewna, zrobiłem sobie z gałązki wiśni gdyż wyczytałem, ze owocówka jest najlepsza :oczko_usmiech:

Na zimę mam z brzózki aby dobrze się z krajobrazem komponowało :papa:
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 26.05.2014 10:52

właśnie na autostradzie cb przyda się najbardziej, do tego długa antena aby był zasięg bo kilometry lecą szybko, ponieważ jak zdarzy się wypadek to na autostradzie nie ma jak zawrócić ani innego pola manewru, jeśli ktoś będzie jechał pod prąd na autostradzie co zdarza się coraz częściej, jeśli będzie leżeć ładunek, opona lub coś się rozleje też będziemy o tym wiedzieć, a jak ktoś za długo przebywa na kanale drogowym to trzeba zwrócić kulturalnie uwagę aby przeszli na inny kanał.
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 26.05.2014 13:40

piotrulex napisał(a):
PavveL napisał(a): Pewnie kawałek plastiku działający na świadomość użytkownika ...


Nie, kawałek drewna, zrobiłem sobie z gałązki wiśni gdyż wyczytałem, ze owocówka jest najlepsza :oczko_usmiech:

Na zimę mam z brzózki aby dobrze się z krajobrazem komponowało :papa:


Pewnie liście z tych gałązek redukują zakłócenia do minimum, a swr to masz zero pewnie :oczko_usmiech:
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013
CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 22.06.2014 11:22

Witam, chciałbym zapytać, czy opłaca się podpinać CB Radio na podróż do Chorwacji? Jeśli wyjadę juz poza granice Polski, to czy ktoś rozmawia na CB po POLSKU ? Pozdrawiam!
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 22.06.2014 11:26

przemek1259 napisał(a):czy opłaca się podpinać CB Radio na podróż do Chorwacji?


To zależy co masz na myśli pisząc opłaca się, jeżeli masz zamiar dopiero kupować jakiś zestaw tylko na ten wyjazd to się nie opłaca :(
przemek1259 napisał(a): Jeśli wyjadę juz poza granice Polski, to czy ktoś rozmawia na CB po POLSKU ?

Tak po Polsku na 28 kanale, ale i znam takich co się nie przełączają z 19 :wink:
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 22.06.2014 11:43

Czy opłaca się na tej zasadzie, że przełożę CB z innego auta do auta którym będę jechał na Chorwacje ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.06.2014 13:30

przemek1259 napisał(a):Witam, chciałbym zapytać, czy opłaca się podpinać CB Radio na podróż do Chorwacji? Jeśli wyjadę juz poza granice Polski, to czy ktoś rozmawia na CB po POLSKU ? Pozdrawiam!


Cześć.

Poczytaj tu :arrow: cb-radio-w-chorwacji-czechach-austri-t16746.html

Ja zabieram - połowa trasy to PL :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.06.2014 15:52

Nie warto.
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 22.06.2014 21:59

no ja mam do granicy polski jakieś 100 km ;) więc połowy polski to nie ma ;)
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 22.06.2014 22:09

Jak jedziesz przynajmniej na dwa samochody to warto -pod warunkiem że w drugim jest cb.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 23.06.2014 22:22

przemek1259 napisał(a):Czy opłaca się na tej zasadzie, że przełożę CB z innego auta do auta którym będę jechał na Chorwacje ;)



litości!!! z cb czy bez, ale...do Chorwacji :roll: :oops: 8O
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 23.06.2014 23:00

CroAna napisał(a):
przemek1259 napisał(a):Czy opłaca się na tej zasadzie, że przełożę CB z innego auta do auta którym będę jechał na Chorwacje ;)



litości!!! z cb czy bez, ale...do Chorwacji :roll: :oops: 8O


Aniu... ale to moze nalot na Chorwacje ma byc? ;)
Tudziez najazd :mrgreen:
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 23.06.2014 23:04

przemek1259 napisał(a):Czy opłaca się na tej zasadzie, że przełożę CB z innego auta do auta którym będę jechał na Chorwacje ;)



Przekładaj i zabieraj.
Nie zabierzesz, będziesz gdybał... zabierzesz może się przydać :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: CB Radio w drodze na Chorwacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 24.06.2014 06:54

CroAna napisał(a):
przemek1259 napisał(a):Czy opłaca się na tej zasadzie, że przełożę CB z innego auta do auta którym będę jechał na Chorwacje ;)



litości!!! z cb czy bez, ale...do Chorwacji :roll: :oops: 8O

Lubię to! :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone