Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jonas201
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonas201 » 30.03.2008 01:00

-Yaro- napisał(a):
Jonas201 napisał(a):
FUX napisał(a):Mój magnetyczny president z 10km zasiegu...
Radio tez dobre.
Z bazą.Chociaż przy dobrej propagacji poleci. :lol:

Chodzi o autostradę i otwarty teren moje cb też na magnesówce ma taki zasięg choć jakość nie jest dobra w godzinach szczytu.
Zgadzam sie.Gro uzytkownikow ma antenki 30 cm wylaczni do komunikowania sie z mobilem obok lub traktujace radio CB jako antyradar.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 30.03.2008 21:56

Jonas201 napisał(a):
-Yaro- napisał(a):
Jonas201 napisał(a):
FUX napisał(a):Mój magnetyczny president z 10km zasiegu...
Radio tez dobre.
Z bazą.Chociaż przy dobrej propagacji poleci. :lol:

Chodzi o autostradę i otwarty teren moje cb też na magnesówce ma taki zasięg choć jakość nie jest dobra w godzinach szczytu.
Zgadzam sie.Gro uzytkownikow ma antenki 30 cm wylaczni do komunikowania sie z mobilem obok lub traktujace radio CB jako antyradar.

Każdemu CB służy według jego potrzeb :)
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 16.05.2008 11:10

w/g mnie wcale nie jest potrzebne, droga prosta, dobre oznakowanie......a korków w wiekszości i tak nie unikniesz 8)
Mamcia
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mamcia » 16.05.2008 11:34

CB , przynajmniej dla mnie, zawsze sie przydaje, czy to w Polsce , czy na wyjeździe... I nie chodzi tu o problem zgubienia się, bo dla średnio zdolnego pilota trasa do Chorwacji jest bezproblemowa, ale chociażby o to, że jadąc w kilka przyczep (aut) można w dowolnej chwili w bardzo prosty i szybki sposób zdecydować o postoju. Przydaje się to zwłaszcza przy wyjazdach z małymi dziećmi, które mają swoje humory i "nagłe " zachcinki :lol:
Poza tym wiedza o korkach na trasie, przynajmniej dla mnie, jest BEZCENNA !!!!!!!
Hando14
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hando14 » 31.07.2008 10:57

Witajcie...

Czy jak w tym roku jechaliście do CRO to CB wam się przydało?? Tzn...odnośnie stojących lub brykających gdzies misiaczków albo np. korków na autostradzie??

Czy My Polacy uzywamy CB zagranicą i czy mozna spotkać kogoś z PL na CB w Chorwacji??
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 31.07.2008 11:16

paolooo napisał(a):w/g mnie wcale nie jest potrzebne, droga prosta, dobre oznakowanie......a korków w wiekszości i tak nie unikniesz 8)


Korki można omijać, ale najpierw dobrze sprawdzić ile mają długości i np do tego posłuży ci CB. Zasada jest prosta 4 km korka to godzina postoju. Zamiast stać przed Sv Rok czy Kapela lepiej pojechać inną trasą, to samo na granicy z Cro.
A co do tej prostej i dobrze oznaczonej trasy:
zawsze się znajdzie ktoś kto ma problem, np gdzie zjechać, gdzie następna stacja czy parking, gdzie dobrze zjeść.
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 31.07.2008 11:55

W tym roku jechaliśmy na 3 samochody i nie wyobrażam sobie jazdy bez CB. Przykład - Dubrovnik, tylko jedno miejsce do parkowania. Ja się zatrzymuję a reszta krąży uliczkami. Czekamy chwilę aż zwolni się drugie miejsce do parkowania. Zawiadamiam pierwszego który wjeżdża na parking. Tak samo z drugim. Tym bardziej w sezonie polecam, kiedy możecie się stracić z oczu. Znajomi byli pierwszy raz w Cro i bez navi, więc to co nadawałem w eterze było dla nich niezwykle pożyteczne.
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 31.07.2008 16:18

Hando14 napisał(a):Witajcie...

Czy jak w tym roku jechaliście do CRO to CB wam się przydało?? Tzn...odnośnie stojących lub brykających gdzies misiaczków albo np. korków na autostradzie??

Czy My Polacy uzywamy CB zagranicą i czy mozna spotkać kogoś z PL na CB w Chorwacji??
Misiaczki w Chorwacji nie stoją na autostradzie (w krzakach) z radarem tylko sobie jezdzą np. Skodą Superb w wideo rejestratorem i mierzą naszych rodaków.Mój szwagier zapłacił 100 ojro za prędkość przekroczoną o 45 km/h a na mandacie widniała kwota 50E :roll:.A jeśli chodzi o CB jechaliśmy na 3 autka i sprawdziło się CB w 100%.Polecam naprawdę. :D
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 10.08.2008 10:34

a jak jest z CB w Austrii - słyszałem, ze tam jest zakaz używania CB
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 10.08.2008 13:33

Jonas201 napisał(a):
FUX napisał(a):Mój magnetyczny president z 10km zasiegu...
Radio tez dobre.
Z bazą.Chociaż przy dobrej propagacji poleci. :lol:


W terenie zabudowanym to każde radyjko głupieje bo szumy są ze wszystkich stron, pola magnetytczne, itp.

Natomiast na trasie moje radyjko z antenką magnesówką PRESIDENT MISSOURI ściąga spokojnie z 10 km , (i to już po lekkim przycięciu pasma)

Ważne jest żeby było dobrze zestrojone i działa jak ta lala :

radio : PRESIDENT JOHNY II ASC
antenka: PRESIDENT MISSOURI (magnes)

pozdrav
TTT
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TTT » 10.08.2008 15:57

Ja wróciłem wczoraj (przez Węgry 86 - Redics - Cakovec - Nin) w Polsce to wiadomo - a tak po drodze to różnie - jak mijałem rodaków to zazwyczaj mieli włączone CB - a wczoraj podczas stania w korku przed Sv Rok (z Ninu wyjechałem o 09:30 - do tunelu wjechałem 14:30 - 45 km w 5 godzin :) to chociaż można sobie trochę porozmawiać z nudów.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 10.08.2008 22:08

Seba51a napisał(a):a jak jest z CB w Austrii - słyszałem, ze tam jest zakaz używania CB

Źle słyszałeś. Jest zakaz używania pewnej modulacji i obowiązek nie przekraczania pewnej mocy nadawania. Ale od tego są:
- szukajka,
- www.cb-radio.pl
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 16.08.2008 08:48

waldis napisał(a):
Seba51a napisał(a):a jak jest z CB w Austrii - słyszałem, ze tam jest zakaz używania CB

Źle słyszałeś. Jest zakaz używania pewnej modulacji i obowiązek nie przekraczania pewnej mocy nadawania. Ale od tego są:
- szukajka,
- www.cb-radio.pl


Uwierz, że szukałem - pozdrawiam i dziękuje za link.
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 16.08.2008 10:30

Seba51a napisał(a):
Uwierz, że szukałem - pozdrawiam i dziękuje za link.


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=302556#302556


Pozdrawiam
Rafał
Robert Baran
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert Baran » 16.08.2008 15:04

Witam wszystkich i chciałbym dożucić swoje spostrzeżenia. radyjko przydało się bardzo. na słowacji nie wiadomo kto i z kąd krzyknął, że policja łapie nieoznakowanym radiowozem na radar . ( to już ma wymierną wartość) potem dużo ciszy na 19stym, ale w Dubrowniku bez problemu można już się dopytać np. o płacenie w parkomatach. tu naszych było wielu. wszyscy w wakacyjnych nastrojach,więc jakoś nawet zwyczajowego ku.....a nie było słychać.ogólnie nie żałuje że miałem CB.
ALE :( :( :( kiedyś trzeba było wracać do domu. Wszystko cacy. wakacyjne nastroje...... dotarliśmy do stolicy. i wtedy się zaczęło. pewien IDIOTA na pruszkowskich numerach nowiuśkim chryslerem,który starał się jechać 140 przeciskając się w korku jadącym ok. 60. pozbawił mnie całego nastroju wakacji. poleciało tyle ku.... że mu nie robię miejsca a on jest z SAMEGO Pruszkowa i dlaczego ja mam czelność go nie puścić. nie będę cytował bluzgów,ale usłuszałem na koniec: widziałem twoje numery (NKE)ty góralu pier..... nie wiem od kiedy mazury leżą w górach ale wiem na pewno,że wielu Tzw(ale nie wszyscy)Warszawiaków zachowuje się na drodze jak byk na arenie. agresja, agresja i jeszcze raz agresja. Anonimowośc CB wyzwala u nich niespotykane pędy ku zachowaniom godnym chama. zastanawiam się tylko dlaczego moje dzieci muszą tego słuchać. Mam kilku kolegów, którzy twierdzą iż jadąc przez Warszawę należy radio wyłączać bo i tak nic się nie dowie a choć bluzgów się nie słucha. Ogólnie GŁUPOLI na CB można spotkać w całej polsce,ale skala tego zjawiska w stolicy mnie przeraża. nie chcę aby mój post był uważany za atak na kierowców ze stolicy. Chcę tylko zwrócić uwagę na to bardzo niepokojące zjawisko.Jednocześnie chciałbym gorąco podziękować wszystkim tym kierowcom, którzy widząc obce rejstracje ułatwiają zmianę pasa zagubionym nieraz kierowcom z "prowincji"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone