Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rabac czy Porec?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elmagra
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.08.2011
Rabac czy Porec?

Nieprzeczytany postnapisał(a) elmagra » 26.08.2011 17:32

Witam,
to mój pierwszy post tutaj (kiedyś się w końcu trzeba odważyć :) ), ale jestem fanką cro.pl już od dwóch lat.
Mam pytanie i liczę na wasze opinie: w niedzielę chcemy jechać na Istrię i od tej pory myślałam, żeby się zatrzymać w Rabac. W planie mamy zwiedzanie takich miejsc jak Rovinj, Poreć, Pula, południowy koniec Istrii. W związku z tym, wczoraj mnie naszły wątpliwości - po co w takim razie mieszkać w Rabac, skoro reszta jest po drugiej stronie półwyspu? (Początkowo wybrałam Rabac, bo bałam się, że z drugiej strony może być zimno z początkiem września, ale teraz u mnie za oknem upały, więc...)

Proszę, pomóżcie.
Ela
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 30.08.2011 09:38

Jeżeli chcesz zwiedzać zachodnie wybrzeże Istrii, to lepszym pomysłem jest zamieszkanie w Porecu. Łatwo stamtąd dojechać wszędzie od Puli aż po Umag poruszając się drogą ekspresową biegnącą wzdłuż wybrzeża a mieszkając w Rabacu dojechać trochę trudniej. Warto również zwiedzić przy okazji słoweński Piran (położony blisko granicy z Cro). Poza tym sam Porec jest, moim zdaniem, ładniejszy od Rabaca i mieszkanie w nim może być przyjemniejsze.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.08.2011 21:17

Jeżeli zwiedzanie jest najważniejsze niech będzie Porec ... jeżeli piękno krajobrazu, to Rabac :wink:
stoku
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) stoku » 06.09.2011 20:27

Zdecydowanie Rabac.Przepięknie położony,urocza panorama,różnorodne plaże,bardzo ciekawy podwodny świat.Jeśli chodzi o zwiedzanie to do Puli może masz te parę km. dalej,ale za to bliżej do Opatiji,Rijeki.
gregori
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregori » 07.09.2011 12:53

Witam,

Również polecam Rabac, Poreć to troszke komercja, nie ma ciszy ani spokoju tam, ale jak kto woli... :D

Pzdr
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 07.09.2011 12:58

Hola, hola.
Jednak stawiałbym na Porec, wg. mnie masz tam więcej możliwości na przeróżne aktywności ( to dopiero częstochowski rym ! ).

Byłem i tu, i tu i gdybym miał w któreś z tych miejsc wrócić, byłby to Porec.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.09.2011 13:45

Rabac w stasunku do Poreču jest dziura zabita deskami :?
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 07.09.2011 13:50

Nie chciałem tego ująć aż tak dosłownie.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone