Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rabac 2014-czyli ekspresowa relacja z majówki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008
Rabac 2014-czyli ekspresowa relacja z majówki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 09:57

Miałam dodać tę krótką relację w moim wątku o Korculi ale nie chce ,żeby powstało masło maślane, więc rozpoczynam nową króciutką relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.06.2014 10:00

mucha napisał(a):relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D


Na bank :)
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 04.06.2014 10:03

mucha napisał(a):Miałam dodać tę krótką relację w moim wątku o Korculi ale nie chce ,żeby powstało masło maślane, więc rozpoczynam nową króciutką relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D



Tak jesteśmy... :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2014 10:07

mucha napisał(a):Miałam dodać tę krótką relację w moim wątku o Korculi ale nie chce ,żeby powstało masło maślane, więc rozpoczynam nową króciutką relacje z pobytu na Istrii - może kogoś zainteresuje :D


Słusznie.
:mrgreen:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 04.06.2014 10:11

Pewnie, ze interesuje! :)
Ciekawa jestem co sie tam pozmienialo.
Bylismy w Rabac pare lat temu, tez tak expresem, przez 3 dni ;)

Zatem czekam 8)
pkucaba
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkucaba » 04.06.2014 10:16

mucha Czekamy na świeżutkie relacje :)
beatamark1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatamark1 » 04.06.2014 10:16

W Rabacu spędziłam z rodzinką swoje pierwsze wakacje w Chorwacji w 2007 r.
Ciekawa jestem, co się tam zmieniło :)
Chetnie poczytam/pooglądam.
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 10:18

Zacznę od tego skąd wziął się pomysł na majówkę w Cro, szczególnie, że lipcowe wakacje również spędzamy w Chorwacji .Znajomi pukają się w czoło , że co za dużo to nie zdrowo -nie dość , że od 10 lat wakacje spędzamy zawsze w Chorwacji to jeszcze weekend majowy też.Ano tak :lol: Kochamy ten kraj i uwielbiamy tam spędzać czas i już.W pewny marcowy wieczór zastanawialiśmy się gdzie tu pojechać na majówkę..Góry odpadają ze względu na to , że mamy do nich bardzo blisko i jesteśmy tam non stop, w takim razie morze ..Szukamy jakiś apartamentów w przystępnej cenie na te parę dni.Ale ceny..zwalają nas z nóg .Mąż marudzi , nie dość , że ceny kosmiczne to pewnie będzie lało , będzie zimno , nad morze kawał drogi , kiepskimi drogami itp Czemu by nie jechać na Istrie? :D Do Rabaci jest ok 990 km to pewnie droga nam zajmie tyle ile nad morze :)a przynajmniej słoneczko będzie , ciepło itp.Decyzja zapadła szukamy więc lokum i osób chętnych do wyjazdu..

Znajdujemy super apartament 4 osobowy w miejscowości Rabac , ale niestety nikt nie chce jechać , wszyscy zajęci, albo marudzą , że kasy nie mają i oni to tak ale może gdzieś bliżej w Polsce itp..No nie! Apartament 4 osobowy wychodzi 36 euro , dzieląc to na 4 osoby wychodzi prawie za darmo , koszty paliwa , winietek jedzenia itp również podzielone nie zapowiadają tragedii , ale jak nie to nie:)Marznijcie sobie w Polsce my jedziemy w takim razie saaami 8)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.06.2014 10:21

Poczytam z chęcią. We wrześniu jadę znowu na Istrię więc może dowiem się czegoś nowego?
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 10:36

Modyfikujemy jednak lokum, apartament dla 2 osób wychodzi w granicach 35-36 euro plus taksa klimatyczna itp
Na bezpośredniej stronie hotelu znajduje pokój dla 2 osób z balkonem i widokiem na morze , ze śniadaniem i kolacją w formie bufetu , basenem i innymi atrakcjami za całe 42 euro za dwie osoby.Rewelacja nie trzeba będzie gotować , nie trzeba nic szykować ,targać z Polski produktów spożywczych tudzież kupować ich na miejscu -jednym słowem odpoczynek od gotowania i kuchni , tak to jest to czego potrzebuje :lol:
Rezerwujemy pokój w 2-gwiazdkowym Hotelu Girandella w terminie 29.04-4 .05 .Hotel na zdjęciach jakoś nie zachwyca ale czytamy opinie , że pokoje skromne ale czyste no i że jedzenie bardzo dobre -to co nam więcej potrzeba ?Przecież jedziemy na parę dni i nie z zamiarem siedzenia w 4 ścianach. Wybieramy opcje rezerwacji bez możliwości anulowania-wychodzi trochę taniej.Płacimy kartą , jednak po paru dniach widać, że pieniądze z konta nie zeszły więc piszemy maila do kogoś z obsługi sieci link usunięty na życzenie włściciela strony docelowej. Okazuje się , że opcja kart im nie działa
płacimy więc przelewem i za 2 dni przychodzi informacja ,że wszystko jest zapłacone i zarezerwowane W takim razie pozostaje tylko czekać na wyjazd.
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 04.06.2014 10:55

Zaczyna się bardzo, bardzo fajnie :)

przysiadam się.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 04.06.2014 10:57

Dosiadam się do czytania! W zeszłym roku byliśmy w Rabac i miło będzie odświeżyć wspomnienia!
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.06.2014 11:22

Zasiadam do czytania , na twojej Korculi mi się podobało , to tu też pewnie będzie fajnie. :)
O Rabacu na razie nie myślę , może kiedy w dalekiej przyszłości przy 10-15 pobycie w Cro. :oczko_usmiech:
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 04.06.2014 11:35

W związku z tym , że mamy mieszkanko w Ustroniu postanawiamy właśnie stamtąd wyruszyć.28 kwietnia po pracy późnym popołudniem pakujemy się i z Sosnowca jedziemy do Ustronia -tam udajemy się na kolacje do ulubionej knajpki , a następnie powoli zbieramy się do domku , bo przecież jutro trzeba wcześnie wstać.Po godzinie 3 dzwoni budzik..o jak się nie chce wstać ..ale przecież jedziemy na wakacje :D O 4 wyruszamy i za parę minutek jesteśmy już na przejściu granicznym w Cieszynie tam standardowo w budce już po stronie czeskiej kupujemy winiety na Czechy i Austrię (zawsze są one tańsze niż te po stronie polskiej) i ruszamy dalej.
Czechy jak to Czechy strasznie monotonne :)Natomiast w Wiedniu jesteśmy przed godziną 8 i natrafiamy na gigantyczny korek -całe szczęście w przeciwnym kierunku niż my jedziemy.Chyba wszyscy ludzie z peryferii Wiednia jadą do pracy -takiego korka to ja jeszcze nie widziałam..zastanawiamy się jak oni zdążą na 8 do pracy :D Dalej trasa standardowa Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubljana-Postojna-przejście graniczne Rupa .Oczywiście na granicy Słoweńskiej pełna kontrola paszportów i pytanie Słoweńca czy uwaga!nie przewozimy broni:)Mój mąż patrzy na mnie wzrokiem tak zdziwionym , że myślałam , że padnie , no prawdziwi Terrorist mówimy ze zniechęconą miną..Na to celnik proszę otworzyć samochód i wszystkie schowki itp , a proszę bardzo sprawdzaj sobie co chcesz bo groźni przestępcy jadą do Chorwacji .Szczerze -nie lubię tych Słoweńców i nie tylko ze względu na ten incydent , parę razy byłam świadkiem , że zawsze Słoweńcy do czegoś się doczepiali , jakby to wynikało z jakiegoś ich kompleksu i przede wszystkim tego , że wszyscy jadą nie do nich a do Chorwacji .Ukarali już turystów winietami to teraz zostały im tylko szczegółowe kontrole na granicy :D Po przekroczeniu granicy jedziemy w kierunku Rijeki -krótki odcinek autostrady 8 kun.Dalej Opatija i wzdłuż wybrzeża na Labin cdn..
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 04.06.2014 11:58

maniust napisał(a):Zasiadam do czytania , na twojej Korculi mi się podobało , to tu też pewnie będzie fajnie. :)
O Rabacu na razie nie myślę , może kiedy w dalekiej przyszłości przy 10-15 pobycie w Cro. :oczko_usmiech:

Może po tej relacji inaczej spojrzysz na Rabac - jest inny niż reszta Istrii - taki kawałek Dalmacji na północy CRO...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rabac 2014-czyli ekspresowa relacja z majówki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone