Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rab - mały raj dla rodzin z dziećmi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010
Rab - mały raj dla rodzin z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 22.09.2011 23:16

Po którymś z rzędu wypadzie do Cro zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie mamy już dość skałek zamiast mięciutkiego piasku. Łagodnego zejścia do wody zamiast ekwilibrystyki po kamolach płaskich, większych, mniejszych. Wygodnego do leżenia podłoża zamiast masażu stóp... i tak dalej :lol: I tak trafiliśmy na Rab. Od razu się w nim zakochaliśmy.

Maleńka wysepka, stosunkowo niedaleko (1260 km ze stolicy) i wreszcie z piaskiem!!! Nie ma nigdzie w Cro takich miejsc, ale też, uprzedzając pytanie tych, co nie byli, nie jest to piasek biały czy piasek w ogóle jako taki :wink: To maleńkie odrobinki w kolorze zbliżonym do piasku, tworzące przyjemny dywanik pod nogami.

Jak Cro długa i szeroka, tak Rab do tego stopnia nam się spodobał, że byliśmy tam dwa razy. Raz sami, drugi raz już z naszą córeczką. Miała wtedy 1,5 roku i po raz pierwszy pojechała w tak daleką podróż samochodem. Miałam obawy, to oczywiste, czy da radę, jak zniesie mękę w foteliku, etc. Niepotrzebnie. Dziecko moje to typ Cyganki 8O Kocha fruwanie po świecie, przemieszczanie się z punktu A do punktu Z w każdej pozycji, o każdej porze, co udowadnia nam do dziś (skończyła właśnie lat 4,5).

Lekturo-fotorelacja niech będzie więc wyłącznie skromną wskazówką dla rodzin z maleństwami. Starszaki będą tu się nudzić i lepiej niech czytają co innego :wink:

Wątek rozwijam w tym właśnie dziale, bo choć ma akcenty naturystyczne (z racji przepięknych FKK na wyspie), w bloku Naturystyczna Chorwacja nie spotkał się z zainteresowaniem. Nie ten target widocznie albo czatujące tam nagusy liczą na zbyt intymne relacje :wink: A tu będzie wyłącznie dzieciowo a nie nagusowo :lol: Choć nagości też nie zabraknie :wink:

Wysepka duża nie jest, dlatego mapka określająca bardziej regiony niż miejscowości jest bardziej, moim zdaniem, na miejscu.
Obrazek

Mieszkaliśmy w samym Rabie (wcześniej, jako single w wiosce Banjol) i tym razem trafiła nam się znakomita miejscówka (o tym później).

Na plaże jeździliśmy na Lopar, ale ten... omijaliśmy wielkim łukiem (brudno, tłoczno, przereklamowano). Docieraliśmy do miejsc trudno dostępnych, ale i najpiękniejszych. Rabskich FKK.

Na zachętę kilka migawek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To, co? Mam grać? :wink:
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 22.09.2011 23:42

A tak fajnie się zapowiadało :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2011 08:11

mahadarbi napisał(a):To, co? Mam grać?


Grać!
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 23.09.2011 08:13

Bis ! nawet.
marek suwa
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek suwa » 23.09.2011 08:36

Ciąg dalszy bardzo mile widziany.liczę,ze w weekend bede miał co czytać i ogladac.pozdrawiam i mobilizuje do pisania-)
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 23.09.2011 08:54

No pewnie!!! GRAĆ!!!

Szukam miejsc w których będziemy mogli pojechać z naszą córką w przyszłym roku. Będzie miała wtedy około roczku więc, może twoja relacja spowoduje, że zdradzę Peljeszac na rzecz piasku na Rabie.
Pozdrawiam i czekam na CD
piwo34
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwo34 » 23.09.2011 09:04

Jeśli o Rabie to jak najbardziej grać :)
Pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.09.2011 10:08

Z chęcią skonfrontuję swoje wspomnienia z Rabu z Twoimi. Dajesz! :D
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 23.09.2011 10:10

Graj!!! zasiadam i ja do czytelni :D
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 23.09.2011 11:32

Chętnie i ja zobaczę co słychać na Rab . Pozdrowienia :lol: i czekam na cd.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 23.09.2011 12:11

Madhadarbi
Czekam na Twoją relację i ja.
Jak dasz radę, napisz o warunkach dla dzieci, takich zupełnie małych (jedno 3,5 i dwójka po 1 roku (bliźniaki, chłopak i dziewczyna)).
Mamy w planach wyjazd w 2012, troje dorosłych i to "przedszkole".
PZDR.
Bubbu
Croentuzjasta
Posty: 134
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubbu » 23.09.2011 12:26

Czekamy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14786
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.09.2011 14:18

Mahadarbi, ja również chętnie poczytam i pooglądam. Rab, póki co, jest mi kompletnie obcy. Mam nadzieję, że to się zmieni, również dzięki Twojej relacji :D
asiah
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiah » 23.09.2011 14:19

NO NIE DAJ SIĘ PROSIĆ....tylko daj powspominać 8)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 23.09.2011 14:39

O jejku! 8O
Witajcie wszyscy, witaj maslinko , że powitam Cię szczególnie :D w moich skromnych progach.

No ja czułam, że będzie zainteresowanie, ale nie aż takie! :roll: :lol:

Czemu czułam? Bo tam, gdzie dzieci w tytule, tam lecą rodzice (i nie tylko, widzę) :lol: Poza tym, lat temu parę, kiedy udzielałam się na forach 'gazetowych' chorwackich (nie znałam jeszcze tego :wink:) , temat Rabu zawsze kusił. Do dziś, po tych kilku latach dostaję pytania na prv.mail o kwatery, miejsca, telefony 8O Tak to jest, jak już się gdzieś ślad swój zostawi... :wink:

Kochani, żeby była jasność - ten Rab będzie baaardzo pod kątem dziecka, śmiem nawet twierdzić, że dziecko mam chyba w każdym kadrze i trudno będzie o widok ogólny miejsca bez dziecka w tle :lol: :wink: Więc to naprawdę relacja dla tych, co mają dużo cierpliwości, ostrzegam :lol:

Czy naprawę tego chcecie? :wink:


Naturalnie, stacjonarnie nie będzie, mimo obecności półtorarocznej dziewczynki :wink: Niektórzy znają już moje preferencje co do formy spędzania wolnego czasu. Będą więc plażowo, ale z daleka od tłumów, dość oryginalnie i niebanalnie.

Ale na to wszystko musicie poczekać do... jutra. Bo w piątek po pracy to ja... :hearts: :sm: :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rab - mały raj dla rodzin z dziećmi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone