Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rab 2015 - trzeci raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 14.05.2017 20:55

Super zdjęcia :) i bardzo fajna relacja ;)
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 15.05.2017 11:39

Witam. Przepiękne foty, HDR ?? Relacja bardzo fajna zachęca by wybrać się na Rab. Pozdrawiam.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 17.05.2017 23:44

piotrf napisał(a): a jak do tej pory tam nie dotarłem , zupełnie nie wiem dlaczego . . .

Najwyższa pora to zmienić :lol:
Pozdrawiam.
boboo napisał(a):Nie pomagałeś przypadkiem Lucas'owi przy efektach "przejścia w nadprzestrzeń"?

Niestety nie, chmury miały taki charakter, że robiły wrażenie przesuwania się.
KrzychuZiom napisał(a):Super zdjęcia :) i bardzo fajna relacja ;)

Dzięki.
mirasowski napisał(a):Witam. Przepiękne foty, HDR ?? Relacja bardzo fajna zachęca by wybrać się na Rab. Pozdrawiam.

Parę HDR się znajdzie, ale większość robiona z filtrem polaryzacyjnym, nie miałem za bardzo czasu na zabawę bo dwójka dzieci była do pilnowania :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 18.05.2017 00:33

Nie popłynęliśmy jednak pierwszym kursem, był stanowczo za wcześnie a drugim koło 9.
Prom dobija do brzegu.
1,.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Pakujemy się na łajbę, tłumów nie ma :)
6.JPG

Kierunek Krk.
7.JPG

Jeszcze oglądamy zatoczki Loparu.
8.JPG

9.JPG

I Lopar z zatoki.
10.JPG

Pogoda piękna.
11.JPG

Młody studiuje mapę Loparu.
12.JPG

Kryptoreklama.
13.JPG

Widać już stolicę wyspy, miasto Krk, które odwiedzimy w drodze powrotnej.
14.JPG

Widać też już przystań na Krku.
15.JPG

16.JPG

W drodze do Baśki zatrzymujemy się na punkcie widokowym.
17.JPG

Dojeżdżamy do Baśki, zaparkować samochód w rozsądnej odległości od plaży graniczy z cudem, ale udaje się. Żar leje się z nieba, więc byle szybciej na plażę, tutaj też tłumy, widać że mieścina popularna a jest połowa czerwca. Udaje się nam wyrwać skrawek plaży i nawet rozłożyć namiot plażowy, istne szaleństwo. Moczę swe "zwłoki" w turkusowym Jadranie i pora ... tak, na spacerek :D Idę tylko wzdłuż plaży, gdzie królują wszelakiej maści parasole, baldachimy i daszki, także foty monotematyczne, ale plaża ładna.
18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

Jednak im dalej od centrum, tym robi się luźniej, spokojniej a i wolne miejsca się trafiają by zalec w cieniu.
DSC_0061-1.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

32.JPG

Ech, piękne to morze.
33.JPG

I tak podziwiając piękno tutejszej plaży dochodzę do jej końca.
34.JPG

35.JPG

36.JPG

Z powrotem wracam deptaczkiem, który biegnie wzdłuż plaży.
37.JPG

38.JPG

Po zakończonym plażowaniu robimy jeszcze rundkę po nabrzeżu i przechodzimy uliczkami w kierunku parkingu.
39.JPG

40.JPG

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

Po wyjechaniu z miasteczka, jadę jeszcze w kierunku przeciwnym, niż ten z którego przyjechaliśmy i udaje mi się wypatrzeć wśród drzew "dziurę" która umożliwia zrobienia fotki plaży wraz z miasteczkiem.
45.JPG

Po napasieniu oczów kierunek Krk.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.05.2017 07:55

"Wasz" prom widywałem dziennie na Krku, zastanawiając się kto decyduje się tędy na przeprawę i ilu jest chętnych, a tu masz :D

najlepsze ujęcia od góry Baśki jednak z Klasztorskiego Cmentarza...
(nie wiem czy wiedzieliście)

https://www.google.pl/maps/place/Sveti+ ... 14.7618847

https://www.google.pl/maps/@44.9728924, ... 704!8i4352
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 18.05.2017 13:57

te kiero napisał(a):
najlepsze ujęcia od góry Baśki jednak z Klasztorskiego Cmentarza...

Widziałem budynek na wzgórzu i też pomyślałem, że niezły punkt widokowy, potem podszedłem do góry by zobaczyć czy jest tam droga, ale jest tam tylko możliwość pieszego podejścia na co nie mieliśmy czasu a i targać dzieci po całodniowym plażingu to udręka.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.05.2017 21:55

Damian78 napisał(a):
te kiero napisał(a):
najlepsze ujęcia od góry Baśki jednak z Klasztorskiego Cmentarza...

Widziałem budynek na wzgórzu i też pomyślałem, że niezły punkt widokowy, potem podszedłem do góry by zobaczyć czy jest tam droga, ale jest tam tylko możliwość pieszego podejścia na co nie mieliśmy czasu a i targać dzieci po całodniowym plażingu to udręka.

no ja podjechałem samochodem pod sam cmenatrz, będziesz miał na raz następny, a ja coraz chetniej na Rab
McFlyka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) McFlyka » 31.05.2017 21:41

Rewelacyjna relacja, bardzo ciekawie się tego czyta i jeszcze ciekawej ogląda :)
W tym roku jedziemy w 4 osoby do Loparu, czy mógłbyś polecić jeszcze jakieś fajne restauracje gdzie można dobrze zjeść?
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 01.06.2017 00:03

McFlyka napisał(a):Rewelacyjna relacja

Dzięki :)
Co do przybytków kulinarnych to z pewnością prym wiedzie Feral, znajduje się w części Loparu gdzie jest przystań promowa. Owoce morza, dania z ryb, włoskie potrawy, wszystko extra, ceny też, ale warto. Od strony Rajskiej Plaży najczęściej chodziliśmy do Creshendo, dobra pizza i bardzo dobrą sałatkę z ośmiornicy tam jadłem. Makłowicz miał program o Rabie i tam polecał też dwie konoby w Rabie i chyba Banjolu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.06.2017 09:29

Damian78 napisał(a):... Kolejne niepiaszczyste miejsce na Rabie to rejon plaży Pudarica...

... Bardzo fajne jest podłoże, drobniutkie kamyczki, nie trzeba chodzić w butach i nie klei się i roznosi jak piasek. Wrażenie bycia nad morzem trochę psuje wyspa na przeciwko plaży, bo wygląda to jakbyśmy byli w głębokiej zatoce lub nad jeziorem...

Jak dla mnie to akurat zaleta takich miejsc :) Nie lubię jakoś otwartego widoku na morze aż po horyzont. To jest nudne w przeciwieństwie własnie do takich zatok z przeszkodami ;)
Pag i Krk bardzo mi się podobały, dlatego chyba też podoba mi się Rab ... te wyspy mają kilka wspólnych cech i to jest mój typ. Na Rabie spędziłam tylko jeden dzień w mieście Rab, które też bardzo przypadło mi do gustu. Okolice Loparu całkiem niegłupie pod względem plaż i zatoczek i pewnie kajakiem nie jedną wypasioną by tam wyhaczył ;)
Będę zatem dalej śledzić Twoje poczynania na wyspie :)

Odnośnie Baski na Krk ... uwierz, że zagęszczenie na plaży w sezonie jest pierdylion razy większe niż to czerwcowe.
Fotki oczywiście super, nie mówię o samej technice ale ujęcia bardzo ładne :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 01.06.2017 22:29

gusia-s napisał(a):Nie lubię jakoś otwartego widoku na morze aż po horyzont.

Odnośnie Baski na Krk ... uwierz, że zagęszczenie na plaży w sezonie jest pierdylion razy większe niż to czerwcowe.

Fotki oczywiście super, nie mówię o samej technice ale ujęcia bardzo ładne :)


A ja właśnie uwielbiam, cały czas wypatruję czy się coś na horyzoncie nie pojawi :)

Baśka to jednak jedno z bardziej znanych miejsc, także w sezonie zapewne jest niezły spęd :D

Dziękować :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 01.06.2017 23:02

Do Krk-u dojeżdżamy dość szybko, przy drodze przelotowej był nowo wyasfaltowany parking, uiszczamy opłatę i dość intuicyjnie kierujemy się chyba na centrum. Przechodzimy przez plac gdzie można zobaczyć jak nowa architektura łączy się ze starą, w sumie nie mam nic przeciwko takim połączeniom, jeżeli to do siebie pasuje, tutaj raczej nie pasuje.

1.JPG


Potem idziemy uliczką w dół, w oddali widać morze, więc azymut jest oczywisty.

2.JPG

3.JPG


I wchodzimy na kolejny plac, na którym na środku stoi coś w rodzaju masztu, mnie to kojarzy się z pręgierzem, gdzie chłostano winowajców a obok jest studnia, gdzie pewnie ich wrzucano ... mega czarna wizja w sumie ładnego miejsca :lol:

4.JPG


Czasu mamy niewiele, ponieważ zamierzamy wrócić na Rab ostatnim promem, także tylko rzucamy oczami po okolicznych uliczkach.

5.JPG

6.JPG


Mała ucina sobie drzemkę, więc ja zostaje na lądzie a żona z synem płynie yellow submarine w rejs, zawsze to jakaś rozrywka dla pięciolatka, przecież architektury nie będzie podziwiał :)

8.JPG


Ja tym czasem tocząc czterokołowe Lambo ze śpiącym pasażerem objeżdżam marinę i okolice.

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG


Nawet mewa zapozowała do foty.

16.JPG


Czas szybko mija i trzeba wracać na parking, wracamy tą samą drogą co przyszliśmy.

18.JPG

17.JPG


Prom już czeka, tylko go muszą zatankować, odpływa o 21, około 22 lądujemy na kwaterze.

19.jpg


Kolejne dni to powrót do dziczy Loparu.
Ostatnio edytowano 15.05.2018 13:26 przez Damian78, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.06.2017 07:27

bardzo miło powspominać i ponownie zobaczyć Krk;
chociaż porównując zdjęcia moje do Twoich, jednak różnica związana z oddaniem realności wyglądu miejsc jest spora;
jestem jednak dalej fanem relacji
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 12.08.2017 22:01

Witam po dłuższej przerwie :D
Kolejny wakacyjny wyjazd za nami, więc pora dokończyć relację :D
Po powrocie z Krk, znów wróciliśmy do Loparskich chaszczy, tym razem wypoczęci po plażowaniu na łatwo dostępnej miejskiej plaży postanawiamy udać się na jedną z najdalej położonych plaż na Loparze. Trzy najdalej wysunięte plaże to Dubac, Podsilo i Sahara, dystans do pokonania to troszkę ponad 1km. Ruszamy na Dubac. Aby dojść, do którejś z wymienionych plaż, samochód zostawia się w tym samym miejscu, na dość szerokiej szutrowej drodze, wskaz pokazuje kierunek marszu.

DSC_0001-1.JPG


Idziemy najpierw dość szeroką drogą, przez las, która z czasem robi się coraz węższa, stromsza i nierówna.

DSC_0002-1.JPG


Wychodzimy z lasu na bardzo rozległy, otwarty teren, jednak ścieżka na plażę Dubac jest mało oczywista a z dziećmi i całym majdanem nie bardzo chcemy błądzić po krzakach, zmieniamy więc plany i kierujemy się na plażę Podsilo, tym bardziej, że na horyzoncie bardzo dobrze ją widać a droga na nią jest oczywista.

DSC_0003-1.JPG

DSC_0004-1.JPG


Idziemy w końcu normalną ścieżką, można postawić wózek na kołach i pchać niezbędnik plażowicza :lol:

DSC_0006-1.JPG

DSC_0007-1.JPG


Plaża jest bardzo rozległa, ludzi prawie nie ma, rozkładamy obozowisko.

DSC_0009-1.JPG

DSC_0010-1.JPG


Małe co nie co, kąpiel i ruszam na wschód, w kierunku plaży Sahara.

DSC_0011-1.JPG

DSC_0012-1.JPG

DSC_0013-1.JPG

DSC_0014-1.JPG

DSC_0016-1.JPG


Ścieżka jest dobrze wydeptana, troszkę wyżej niż linia brzegowa, więc idę ścieżką, z powrotem wracam jak to tylko możliwe brzegiem.

DSC_0017-1.JPG

DSC_0020-1.JPG

DSC_0021-1.JPG


Sahara jest również bardzo rozległa a i tłumów próżno szukać.

DSC_0022-1.JPG

DSC_0023-1.JPG

DSC_0024-1.JPG


Nie zabawiam za długo, wracam brzegiem.

DSC_0025-1.JPG

DSC_0026-1.JPG

DSC_0027-1.JPG

DSC_0028-1.JPG

DSC_0030-1.JPG


Między tymi plażami jest bardzo fajny skalisty cypel, na który wchodzę.

DSC_0031-1.JPG

DSC_0033-1.JPG

DSC_0034-1.JPG

DSC_0035-1.JPG


Na samą plaże jednak nie wchodzę a zapuszczam się na jej zaplecze.

DSC_0036-1.JPG

DSC_0037-1.JPG

DSC_0038-1.JPG

DSC_0039-1.JPG


Najpierw jest coś w rodzaju łąki a potem wchodzimy na fajny piasek, prawie jak nad Bałtykiem, wygląda to jak wyschnięta rzeka, która centralnie wpływa na środek plaży z górnej części półwyspu.

DSC_0040-1.JPG

DSC_0041-1.JPG

DSC_0042-1.JPG

DSC_0043-1.JPG

DSC_0044-1.JPG


Po kolejnej kąpieli, wyruszam w drugim kierunku, na plażę Dubac.
Ostatnio edytowano 21.05.2018 00:07 przez Damian78, łącznie edytowano 1 raz
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 12.08.2017 23:13

Odnośnie strony 4...Baśka...Basiunia...wiadomo najlepsza
jest na KRK... lub Baśka Voda...tylko co żona na to...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rab 2015 - trzeci raz w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone