Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rab 2015 - trzeci raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2017 23:50

w tym roku jadę na Krk, ale przekonałeś mnie, by nastepnym razem odwiedzić Rab,
wspaniale oddane przestrzenie
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.03.2017 18:01

te kiero napisał(a):w tym roku jadę na Krk, ale przekonałeś mnie, by nastepnym razem odwiedzić Rab,
wspaniale oddane przestrzenie


Potwierdzam.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.03.2017 23:43

:D piękna wyspa, zdjęcia również przepiękne.

p.s. mam nadzieję, że Wasze pociechy czuły się tam wspaniale, szczególnie najmłodsza?
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 25.03.2017 22:49

te kiero napisał(a):w tym roku jadę na Krk, ale przekonałeś mnie, by nastepnym razem odwiedzić Rab,
wspaniale oddane przestrzenie

U mnie było odwrotnie, byłem na Rabie, ale odwiedziłem Krk :)

majeczka napisał(a)::D piękna wyspa, zdjęcia również przepiękne.
p.s. mam nadzieję, że Wasze pociechy czuły się tam wspaniale, szczególnie najmłodsza?

Dzięki :)
Myślę, że nie narzekały, przeryły chyba wszystkie plaże Loparu :lol:
Ostatnio edytowano 26.03.2017 00:00 przez Damian78, łącznie edytowano 1 raz
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 25.03.2017 23:59

Po porannym spacerku ruszam w kierunku miasta Rab. Z parkingiem nie ma problemu, w końcu jest parę minut przed siódmą, na noga są tylko ci co muszą iść do roboty i nawiedzeńcy :lol: Staje więc przy marinie, w środku dnia znalezienie wolnego miejsca w promieniu kilkuset metrów od centrum graniczy z cudem. Od razu mała uwaga co do parkingów, żeby ściśle przestrzegać czasu parkowania, bo strażnik lubi się zjawić nawet pięć minut po czasie i pokutu gotowe, raz mandacik zapłaciliśmy, wyszło na nasze 80zł. Ruszam w kierunku Rabskich schodów.
6.JPG

16.JPG

17.JPG

Docieram na centralny plac przed schodami, gdzie w godzinach popołudniowych toczy się bujne życie towarzyskie, tymczasem...
1.JPG

3.JPG

2.JPG

...żywej duszy na horyzoncie nie widać a za parę godzin trzeba się będzie rozpychać łokciami. Idę wzdłuż mariny, gdzie jest kolejny plac z kawiarnianymi stolikami.
28.JPG

29.JPG

Potem wchodzę na wyższe piętro starego miasta.
9.JPG

10.JPG

13.JPG

15.JPG

I tak dochodzę do chyba najstarszej części miasta.
23.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

Zaglądam też w zupełnie puste uliczki.
14.JPG

21.JPG

22.JPG

24.JPG

27.JPG

Na chwilę schodzę na drugą stronę murów, gdzie jest fajny deptak wzdłuż brzegu, bawię się w focenie z długimi czasami naświetlania.
11.JPG

Przy deptaku jest niewielki bar i kilka miejsc do plażowania.
12.JPG

Wracam z powrotem na górę by wejść na taras widokowy usytuowany na starych murach, skąd można zobaczyć widok będący wizytówka tego miasta, miasto czterech wież.
4.JPG

5.JPG

Oczywiście z poziomu tarasu nie ma szans zrobić takiego ujęcia, ponieważ zasłaniają je dachy sąsiednich budynków, ale że nie ma nikogo, kto by krzywo patrzył na moje poczynania to wychodzę za barierkę i wchodzę jeszcze wyżej na stare mury :roll:
Wracam na miejsce parkingowe i przechodzę jeszcze wzdłuż wybrzeża w kierunku dzielnicy Banjol. Z poziomu chodnika Rab nie wygląda tak okazale, trzeba by znaleźć jakąś górkę by popatrzeć na miasto pod innym kątem. Znajduję takową, a jakże, tylko jest mały problem, bo jest to prywatna posesja w trakcie budowy, nie wygląda by ktoś jej pilnował a i płot ma jeszcze braki z czego korzystam wchodząc na jego fundamenty :lol: Miejsce jest naprawdę fajne, całe wzgórze porośnięte jest lasem gdzie znajdują się luksusowe posiadłości, ale tutaj można "wycelować" obiektyw i żadna gałąź nie zasłania widoku, jeszcze tu wrócę :D
7.JPG

8.JPG

Poranek niewątpliwie przebiega intensywnie, ale jakby tego było mało, po drodze do Loparu zbaczam jeszcze w boczną drogę by zrobić rozpoznanie w celu wejścia/wjechania na najwyższe wzniesienie na wyspie, górę Kamenjak, by pojawić się tam na zachód słońca. Rano z takich miejsc zawsze jest dobra widoczność, widać nie tylko Rab, ale i Pag i najwyższe wzniesienia na Cresie.
30.JPG

31.JPG

Rozpoznanie zakończone, pora wracać na kwaterę, gdzie dopiero reszta wczasowiczów zasiada do śniadanka a jest 9. Przy śniadaniu zapada decyzja, że dzisiaj uskuteczniamy desant na plażę Stolac, pierwszy plażing na dzikiej plaży Loparu, rozpoznanej dzień wcześniej, żona nawet nie protestuje, gdy mówię że to plaża dla golasów, stwierdza "... ja jestem gotowa na pokazanie się nago, nie wiem tylko czy inni są gotowi nago mnie oglądać ..." :lol:
Także w dalszej części Stolac z przyległościami ... a jakże wyleżeć na kocyku nie mogłem :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 26.03.2017 00:53

Twoje zdjęcia robią wrażenie. Czym cykasz? Bo naprawdę - jest na co popatrzeć :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2017 17:28

CROnikiCROpka napisał(a):Twoje zdjęcia robią wrażenie.


To prawda.
zaczarowana.cro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaczarowana.cro » 26.03.2017 21:35

piękny ten Rab w tej relacji :) myślę że będzie na tegorocznej liście co zobaczyć podczas wyjazdu w sierpniu :)
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 26.03.2017 22:13

CROnikiCROpka napisał(a):Twoje zdjęcia robią wrażenie. Czym cykasz?

Dzięki :) Nic specjalnego do focenia, Nikon D5000 i Nikkor 10-24, bardzo rzadko 18-55 2.8.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 02.04.2017 22:47

Przyszła pora na plażing na pierwszej dzikiej plaży Loparu - Stolac. Podjeżdżamy samochodem do miejsca gdzie w ruch muszą iść nogi, w miejscu gdzie zaczyna się zejście jest sporo miejsca by zostawić samochód a potem zaczyna się "spacerek". Jest to druga plaża na Loparze, jeżeli chodzi o łatwość dostępu, droga nie jest długa, ale do pokonania jest spore przewyższenie po mało ciekawej ścieżynie, żona niesie półrocznego bobasa w chuście, młody namiot plażowy a ja całą resztę, łącznie z wózkiem, po dwóch tygodniach poruszania się po Rabie nogi miałem jak ze stali :D Plaża jak wspominałem jest FKK i dzieli się na dwie zatoczki, na plażę wchodzimy ścieżką między zatoczkami, odniosłem wrażenie, że lewa zatoczka jest bardziej towarzyska a prawa rodzinna, każdy ma swój grajdołek i nikt nikogo nie podgląda. Plaża jest świetna, blisko brzegu znajduje się dużo skał zanurzonych częściowo w wodzie w okół których tętni podwodne życie i jest bardzo ciepła woda. Nasz grajdołek to ten na pierwszym planie z żółto-niebieskim namiotem i wózkiem z boku.
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Gdy plażing mi się znudził, postanowiłem zobaczyć bliskie otoczenie plaży i udałem się w kierunku plaży Sahara.
Jak zawsze staram się iść ściśle brzegiem a wrócić ścieżkami w głębi półwyspu.
8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

Plaża Sahara jest drugą co do wielkości na Loparze, również składa się z dwóch części, ta mniejsza wydaje mi się ciekawsza, by dostać się na tą plaże trzeba przejść spory kawałek ścieżkami Loparu, dlatego plażowiczów nie ma za wielu.
22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

33..JPG

34..JPG

Obie części plaży rozdziela wysoka skała, z której jest fajny widok na obie części.
34.JPG

33.JPG

32.JPG

35..JPG

35.JPG

Rozpoznanie zakończone pora wracać. Saharę odwiedziliśmy tylko raz, ze względu na odległość i by zaliczyć.
36.JPG
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 02.04.2017 23:03

Fantastyczne te Twoje spacery 8)
Plaża FKK piękna, no i Rab z góry :hearts:
Już czekam na kolejną porcję zdjęć :D

W tym roku mamy mocno niesprecyzowane plany na CROwakacje, Rab jest w czołówce. Szkoda tylko, że campingi na Rabie jakby nie z mojej bajki... :roll:

Pozdrawiam :papa:
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 03.04.2017 14:14

AniaJ. napisał(a):Fantastyczne te Twoje spacery 8)
Plaża FKK piękna, no i Rab z góry :hearts:
Już czekam na kolejną porcję zdjęć :D

....:


Podpisuję się pod tym komentarzem - ale zastanawiam się, jak z widocznością pod wodą, bo chyba przy piaszczystych plażach nie jest idealnie... :roll:
Dla mnie ma to duże znaczenie, bo w wodzie z maską i rurką, spędzam prawie cały czas przeznaczony na plażing :D
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 03.04.2017 15:19

Lista obecności podpisana....
Byłam na Hvarze w Twojej relacji , jestem na Rabie ...
Boskie zdjęcia - jestem pod ogromnym wrażeniem ..... :wink:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 03.04.2017 16:26

Damian78 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Twoje zdjęcia robią wrażenie. Czym cykasz?

Dzięki :) Nic specjalnego do focenia, Nikon D5000 i Nikkor 10-24, bardzo rzadko 18-55 2.8.

Wypadało by uświadomić oglądającym te grafiki komputerowe, że to nie są zdjęcia sensu stricto tylko tzw hdr-y. Czy może mylę się?
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 04.04.2017 23:51

AniaJ. napisał(a):Fantastyczne te Twoje spacery 8)
Plaża FKK piękna, no i Rab z góry :hearts:
Już czekam na kolejną porcję zdjęć :D

W tym roku mamy mocno niesprecyzowane plany na CROwakacje, Rab jest w czołówce. Szkoda tylko, że campingi na Rabie jakby nie z mojej bajki... :roll:

Pozdrawiam :papa:


:D
Co do campingów to ten w Loparze przy Rajskiej Plaży jest naprawdę super, nie wiem jak ceny, ale pewnie z serii miażdżących jak na całym Rabie.

Andzia* napisał(a):Lista obecności podpisana....
Byłam na Hvarze w Twojej relacji , jestem na Rabie ...
Boskie zdjęcia - jestem pod ogromnym wrażeniem ..... :wink:


Dzięki :)

Marko66 napisał(a):Podpisuję się pod tym komentarzem - ale zastanawiam się, jak z widocznością pod wodą, bo chyba przy piaszczystych plażach nie jest idealnie... :roll:
Dla mnie ma to duże znaczenie, bo w wodzie z maską i rurką, spędzam prawie cały czas przeznaczony na plażing :D


Też lubię popływać z maską i powiem Ci, że takich muszli jak na Rabie wyłowiłem, to nigdzie w Cro chyba nie wyłowisz, piaszczyste dno nie zmienia widoczności a ma dużą zaletę, jeżeli morze przyniesie coś z głębi to zostaje to na pisku i jest dobrze widoczne, przy kamienistym dnie ruch wody sprawia, że kamienie działają jak młynek i "mielą" to co jest miększe od nich. Rab jest chyba ewenementem w Cro bo znajdują się tam plaże zbudowane z trzech rodzai materiałów skalnych, oczywiście piasek, tradycyjna kamienista i rejon plaży Pudarica, gdzie jest coś w rodzaju bardzo drobnych kamyczków po których można wygodnie chodzić gołymi stopami a na tyle dużych, ze nie kleją się jak mokry piasek, tam to dopiero można nazbierać różnokolorowych skorupek po jeżowcach, których są gigantyczne kolonie na dnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rab 2015 - trzeci raz w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone