Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pytanie o Rab

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 10:24

barbole napisał(a):Dobry wieczór!
Pojawiła się wyspa Rab, jako kolejny pomysł....Stąd wpis w tym wątku...Wyjazd na dwa tygodnie...i wątpliwość czy w jedno miejsce na dwa tygodnie, czy lepiej rozbić to na tygodniowe pobyty w dwóch różnych regionach... Oczekiwania??? Dobra kwatera za przyzwoitą cenę, jednak bardziej na uboczu, bo spokoju i ciszy pożądam... ale też żeby była dobra baza wypadowa na zwiedzanie... Bardzo proszę o sugestie i wsparcie. Będę wdzięczna. Basia

Witam.
Wyspa Rab jako baza wypadowa na zwiedzanie raczej zły pomysł.
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 03.01.2018 10:52

To racja. Moim zdaniem żadna wyspa nie nadaje się jako baza wypadowa na zwiedzanie Chorwacji, chyba, że ktoś ma w planach zwiedzać tylko wyspę, na której nocuje.
barbole
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 03.01.2018 12:45

Słuszna i trafna uwaga - dziękuję...

W takim razie gdzie na sam początek przygody w Chorwacji? Ekipa (2+3) uwielbiająca się kąpać, ale też zwiedzać. Dobrze jakby blisko plaży, bo jednak po wyłącznie mokrych, wietrznych i zimnych bałtyckich wakacjach pragnienie kąpieli w morzu ogromne...
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 13:07

barbole napisał(a):Słuszna i trafna uwaga - dziękuję...

W takim razie gdzie na sam początek przygody w Chorwacji? Ekipa (2+3) uwielbiająca się kąpać, ale też zwiedzać. Dobrze jakby blisko plaży, bo jednak po wyłącznie mokrych, wietrznych i zimnych bałtyckich wakacjach pragnienie kąpieli w morzu ogromne...

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html

Pakoštane
Tribunj
Rogoźnica

Czytaj i ewentualnie pytaj w odpowiednich wątkach.
Majdan72
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 03.01.2018 16:59

Janusz Bajcer napisał(a):
Pojawiła się wyspa Rab, jako kolejny pomysł....Stąd wpis w tym wątku...Wyjazd na dwa tygodnie...i wątpliwość czy w jedno miejsce na dwa tygodnie, czy lepiej rozbić to na tygodniowe pobyty w dwóch różnych regionach... Oczekiwania??? Dobra kwatera za przyzwoitą cenę, jednak bardziej na uboczu, bo spokoju i ciszy pożądam... ale też żeby była dobra baza wypadowa na zwiedzanie... Bardzo proszę o sugestie i wsparcie. Będę wdzięczna. Basia

Witam.

Cyba, że wyspa połączona jest z lądem mostem :wink:
Pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 17:05

Jak wiadomo - na Rab nie ma mostu.
Jak wiadomo - mało jest wysp w Chorwacji mających połączenie mostowe z lądem.
Pytanie Basi o Rab już nieaktualne, zakochała się w Breli :wink:
barbole
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 03.01.2018 22:11

Oj, jak przeglądam Wasze posty, to pragnienie poznania Chorwacji wzmaga się z każdą chwilą.... Brela tak, ktoś polecił mi świetną kwaterę pomiędzy Primosten a Splitem... A ja zaczynam rozważać wyjazd z czerwcu, trochę na żywioł i może przejazdem wzdłuż wybrzeża??? pomysły mnożą się jak króliki :DDDD
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.01.2018 22:15

barbole napisał(a):Oj, jak przeglądam Wasze posty, to pragnienie poznania Chorwacji wzmaga się z każdą chwilą.... Brela tak, ktoś polecił mi świetną kwaterę pomiędzy Primosten a Splitem... A ja zaczynam rozważać wyjazd z czerwcu, trochę na żywioł i może przejazdem wzdłuż wybrzeża??? pomysły mnożą się jak króliki :DDDD

Uważaj, wszystkich królików nie złapiesz w jednym wyjeździe :oczko_usmiech: :idea:
Łap w następnych latach :oczko_usmiech: :idea:
barbole
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 04.01.2018 08:24

Wiem, wiem...ale po przeczytaniu wątku o wyjeździe w ciemno i chyba jednak przerzucenia urlopu od połowy czerwca - zaczyna to mieć jednak sens.... Planuję dwa tygodnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przynajmniej dwóch miejscach się zatrzymać... Wyspy faktycznie urokliwe, ale przeprawy promowe skutecznie blokują je jako "bazy wypadowe" + koszty za prom... Odpada...
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 04.01.2018 10:53

Majdan72 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):

Witam.

Cyba, że wyspa połączona jest z lądem mostem :wink:
Pozdrav.

Tak? No to załóż sobie bazę noclegową np. na Ciovo czy też Murter i zwiedzaj Chorwację :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2018 10:54

barbole napisał(a):Wiem, wiem...ale po przeczytaniu wątku o wyjeździe w ciemno i chyba jednak przerzucenia urlopu od połowy czerwca - zaczyna to mieć jednak sens.... Planuję dwa tygodnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przynajmniej dwóch miejscach się zatrzymać... Wyspy faktycznie urokliwe, ale przeprawy promowe skutecznie blokują je jako "bazy wypadowe" + koszty za prom... Odpada...

Dwa króliczki w dwa tygodnie :wink: - opcja dobra :idea:
pablos77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.01.2018 18:04

barbole napisał(a):Oj, jak przeglądam Wasze posty, to pragnienie poznania Chorwacji wzmaga się z każdą chwilą.... Brela tak, ktoś polecił mi świetną kwaterę pomiędzy Primosten a Splitem... A ja zaczynam rozważać wyjazd z czerwcu, trochę na żywioł i może przejazdem wzdłuż wybrzeża??? pomysły mnożą się jak króliki :DDDD

Na PW poszło info. Na pierwszy raz :hut: musi być Dalmacja, na pierwszy raz polecam Brelę :) To dobra baza wypadowa - Split, Medjugorje, Dubrownik, Mostar. I taka jak Janusz mówi nie da się wszystkiego za pierwszym razem zobaczyć. Do dziś mi zostały Plitvice i Dubrownik do realizacji :) :papa:
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2018 00:10

barbole napisał(a):Wiem, wiem...ale po przeczytaniu wątku o wyjeździe w ciemno i chyba jednak przerzucenia urlopu od połowy czerwca - zaczyna to mieć jednak sens.... Planuję dwa tygodnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przynajmniej dwóch miejscach się zatrzymać...

To dobry trop. :wink: Nieźle kombinujesz z tą Rogoźnicą w innym wątku, a jeśli od połowy czerwca to nawet Primošten mógłby być (fajniejsza starówka) - ale druga połowa urlopu bardziej na południe, jakaś mała miejscowość w okolicy Makarskiej, żeby poczuć tamte klimaty i może odwiedzić Dubrownik. Wracając do Polski, można zatrzymać się na noc przy Jeziorach Plitwickich i je zwiedzić.
Bank kwater już "zwiedziłaś", rozumiem? ;-)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017