Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Egipt do bywalców

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 17.02.2014 11:50

Ja tam czytałem że atak był w okolicach hotelu... nieistotne. Fakt że sytuacja jest napięta i w każdej chwili może zmienić się w niekontrolowaną, a w tamtych szerokościach geograficznych sobie tego nie wyobrażam.

Dlaczego nie warto jechać do Egiptu?
Bo w Europie jest bezpieczniej, piękniej, bliżej i jest cywilizacja... w dodatku za te same pieniądze.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2014 12:42

przemo99 napisał(a):Dlaczego nie warto jechać do Egiptu?
Bo w Europie jest bezpieczniej, piękniej, bliżej i jest cywilizacja... w dodatku za te same pieniądze.


E tam - to nie jest argument, ludzie jeżdżą też w miejsca jeszcze mniej bezpieczne, mniej cywilizowane i za większe pieniądze, bo to ich kręci :)

Jak to się mówi .. kto nie ryzykuje nie pije szampana ...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.02.2014 13:02

Co do tego ataku - rzeczywiście są sprzeczne informacje. Raz napisane, że w okolicach hotelu, innym razem, że okolicach przejścia granicznego.

http://turystyka.wp.pl/kat,1036543,title,Egipt-3-turystow-zginelo-w-wybuchu-autokaru,wid,16411919,wiadomosc.html

W żadnym przypadku nie będę odwodził wyjazdu do Egiptu, bo kraj jest piękny, i jeszcze zamierzam tam wrócić, ale radzę też przeczytać ten artykuł

http://wiadomosci.wp.pl/title,W-Egipcie-wzbiera-fala-radykalizmu-Islamisci-jeszcze-nie-powiedzieli-ostatniego-slowa,wid,16387402,wiadomosc.html

Wracając do tematu - wyjazd w lipcu to samobójstwo. O ile w kurortach nie jest to jeszcze tak uciążliwe, bo zawsze można się gdzieś ochłodzić, to wystarczy wjechać na kilkanaście kilometrów w głąb lądu i jest masakra. 40 stopni w cieniu i zero wiatru to niemal norma. A jak jest wiatr to taki suchy, że oczy wysychają. Jeżeli jednak zamierzasz tam polecieć i w dodatku z dziećmi, to musi to być hotel z dużą ilością atrakcji bo sytuacja w tym kraju zmienia się tak diametralnie, że na miejscu może się okazać, że ze względów bezpieczeństwa poza hotel nie wyjdziecie. Nie wspomnę o zabraniu polskiej wódki i sporej ilości lekarstw na rozwolnienie hehe, bo to nie mowa o tym w tym temacie.
Ja co prawda ostatni raz tam byłem 4 lata temu i to na przełomie września i października, ale zwiedziłem miejsca i podróżowałem środkami transportu o których nie ma mowy w przewodnikach. Może jak mi się zachce to stworzę relację z ostatniego wyjazdu :)
Mam kontakt z naszym przewodnikiem, który w okresie zimowym często przyjeżdża do Polski, więc pewne fakty z sytuacji w Egipcie znam trochę inaczej niż z gazet.
Mimo wszystko polecam zwiedzanie tego kraju, trzeba tylko dobrze wybrać termin i zapewnić atrakcje wszystkim uczestnikom.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3277
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 17.02.2014 13:04

przemo99 napisał(a): w dodatku za te same pieniądze.


Nie za te same pieniądze przy tym samym standardzie
Jestem na etapie szczegółowo rozpatrywania ofert turystycznych z różnych cywilizowanych części świata - oczywiście tych blisko: Turcja , Egipt, Tunezja, Bułgaria, Grecja, Hiszpania i to co zauważyłem, to żeby mieć to co dają w hotelach egipskich do all inclusive, to jednak trochę trzeba dopłacić do wypoczynku z innych okolic świata. W Egipcie w większości rozpatrywanych przypadków wszystko jest już za gratis w cenie, inne all-e wymagają dopłaty do np leżaków i ręczników na plaży kilkanaście euro za szt nawet. Policzcie: 7dni x 3 osoby x cena za leżak 6-9-12 euro??? = ponad 120 do 250 euro za same leżaki.
W Egipcie dają zazwyczaj gratis za bakszysza może , a , że jakiś fanatyk w promocji dorzuci jakieś wystrzałowe atrakcje, to jest właśnie ryzyko, nad którym trzeba się zastanowić- i to jest prawdziwy minus Egiptu.
Ludzie jeżdżą i chwalą, trzeba obserwować, ale na first minute się nie zdecyduję
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.02.2014 13:26

Ja w Egipcie byłam w sierpniu i upał w ogóle mi nie dokuczał.

Znajomi straszyli, oj straszyli... że z pokoju nie wyjdziemy, że woda to będzie gorąca zupa i że wyjazd w sierpniu to totalna głupota.
Pojechaliśmy i było idealnie.

Zapraszam do relacji, może coś pomoże- Klik

:mrgreen:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 17.02.2014 13:58

Ja byłem w lipcu i listopadzie temp. średnio 38-39 lipiec, 36-37 listopad. W hotelu jest akurat, w listopadzie przy 35 stopniach można zmarznąć jak zawieje przy morzu :mrgreen:

Nie porównuj cywilizowanych europejskich hoteli do Ahmedów, bo nie ma porównania:) Ostatnio przeglądałem oferty i np. na Kefalonię 3,5 / 4 gwiazdki 15 dni w sierpniu soft all z itaki za ok 3 tyś polecisz.

Wiadomo każdy może mieć swoje zdanie, ja byłem tam 2 razy. I narazie mi wystarczy, w Europie jest tyle pięknych miejsc:)

Obecnie nie wyobrażam sobie wakacji stacjonarnych na jakie jesteś zmuszony w Egipcie. Jeżeli ktoś lubi 2 tygodnie na 1 plaży to ok. mocny hotel 5 gwiazdek i nawet bez mocnego zatrucia się wróci...
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 20.02.2014 11:56

jechać po to, że by być tylko w hotelu, to mnie nie interesuje. Przynajmniej wycieczki na piramidy, Izrael, góra Synaj. Jeśli sytuacja nie będzie bezpieczna to niestety odpada. Dzięki za uwagi co do lata - widać, że każdy odbiera to inaczej i nie ma jednoznacznego spojrzenia poza tym, że jest tam jednak ciepło :D
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.02.2014 14:53

Koleżanka zrezygnowała jednak z wyjazdu, kasy nie zwrócą ale może wybrać inną ofertą
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 20.02.2014 18:17

gusia-s napisał(a):Koleżanka zrezygnowała jednak z wyjazdu, kasy nie zwrócą ale może wybrać inną ofertą

Nie dziwię się, pozdrawiam
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 20.02.2014 19:01

MARK1 napisał(a):
gusia-s napisał(a):Koleżanka zrezygnowała jednak z wyjazdu, kasy nie zwrócą ale może wybrać inną ofertą

Nie dziwię się, pozdrawiam


Tam gdzie islam - tam jest dzicz totalna i w każdej chwili może się coś zdarzyć. Sa nieliczne wyjatki , ale kogo stać na Dubaj :?: :?: :?: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Afryka



cron
Pytanie o Egipt do bywalców - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone