Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 16.06.2011 15:39

koledr napisał(a):
Radziki4 napisał(a):
FUX napisał(a):
Seavolv napisał(a):Osobiście polecam właśnie płacenie kartą, nie wiem czemu ale do tych bramek na kartę zazwyczaj nie było kolejek a do płacenia gotówką wręcz przeciwnie.

100% zgoda!
też polecam płacenie kartą zawsze odbywało się bez kolejek i o wiele szybciej .


Mam pytanko jak wygląda płatność kartą na bramkach, tzn podjeżdżamy i co dalej , jakich kart można używać czy wklepuje się pin czy jakoś tak. Zawsze płaciłem gotówką ale te kolejki nieraz są długie :)


Jeżeli jedziesz na bramkę card only to tak jak pisze FUX karta w dziurę automat wypluwa kartę szlaban do góry .
Jeżeli jedziesz na bramkę cash only też możesz zapłacić kartą tyko kartę podajesz gościowi w budce i on może poprosić o pin :)
Ja wielokrotnie płaciłem karta i nigdy nie podawałem pinu :D
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 16.06.2011 20:46

Dzięki za odpowiedź ale jeszcze mam pytanko chodzi mi oczywiście o bramki : only card" czy każda karta jest przyjmowana? posiadam visa w PKO BP
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 16.06.2011 20:48

większość (ja też) poleca płacenie kartą ---nie ma problemów ale ......za chwilę ktoś znowu zapyta czy można kunami bądź euro ..........i znowu masło maślane,-------------- nie ma osobnych bramek dla różnych kart i banków !!!!!!!!!!!!!!!!!
bolosu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolosu » 17.06.2011 06:43

koledr napisał(a):Dzięki za odpowiedź ale jeszcze mam pytanko chodzi mi oczywiście o bramki : only card" czy każda karta jest przyjmowana? posiadam visa w PKO BP


No tym to mnie juz rozbroiłeś:)
Mam dla ciebie jeszcze kilka propozycji pytań:
- czy lepiej podjeżdżać do Pani w kasie czy do Pana w kasie?:)
- czy lepiej kartę podawać napisem do góry czy do dołu?:)
- czy jak ewentualnie zapłacę gotówką i pieniążek będzie zagnieciony to skasują mnie więcej, czy wydadzą mi resztę czy nie?:)

dawaj dalej dawaj:)
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 17.06.2011 08:00

bolosu napisał(a):
koledr napisał(a):Dzięki za odpowiedź ale jeszcze mam pytanko chodzi mi oczywiście o bramki : only card" czy każda karta jest przyjmowana? posiadam visa w PKO BP


No tym to mnie juz rozbroiłeś:)
Mam dla ciebie jeszcze kilka propozycji pytań:
- czy lepiej podjeżdżać do Pani w kasie czy do Pana w kasie?:)
- czy lepiej kartę podawać napisem do góry czy do dołu?:)
- czy jak ewentualnie zapłacę gotówką i pieniążek będzie zagnieciony to skasują mnie więcej, czy wydadzą mi resztę czy nie?:)

dawaj dalej dawaj:)


Nie wiem o co ci chodzi nie udzieliłeś żadnej odpowiedzi ponieważ jak się domyślam nie masz zielonego pojęcia o rodzajach kart. Niestety nie każdą kartą można wszędzie robić transakcję dla twojej wiedzy są karty ( płaskie, tłoczone, chipowe i pewnie jakieś jeszcze).
Tak naprawde nie wiem czemu twój wpis ma służyć napewno nie dajesz żadnej rady mogę się tylko domyślać, że chcesz sobie nabić kilka postów.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.06.2011 08:05

koledr napisał(a):... nie każdą kartą można wszędzie robić transakcję


Myślę, że podążając tym tropem dowiesz się wszystkiego o kartach w cro.
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 17.06.2011 10:47

Weldon dzieki wielkie za pomoc
bolosu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolosu » 17.06.2011 12:30

koledr napisał(a):
bolosu napisał(a):
koledr napisał(a):Dzięki za odpowiedź ale jeszcze mam pytanko chodzi mi oczywiście o bramki : only card" czy każda karta jest przyjmowana? posiadam visa w PKO BP


No tym to mnie juz rozbroiłeś:)
Mam dla ciebie jeszcze kilka propozycji pytań:
- czy lepiej podjeżdżać do Pani w kasie czy do Pana w kasie?:)
- czy lepiej kartę podawać napisem do góry czy do dołu?:)
- czy jak ewentualnie zapłacę gotówką i pieniążek będzie zagnieciony to skasują mnie więcej, czy wydadzą mi resztę czy nie?:)

dawaj dalej dawaj:)


Nie wiem o co ci chodzi nie udzieliłeś żadnej odpowiedzi ponieważ jak się domyślam nie masz zielonego pojęcia o rodzajach kart. Niestety nie każdą kartą można wszędzie robić transakcję dla twojej wiedzy są karty ( płaskie, tłoczone, chipowe i pewnie jakieś jeszcze).
Tak naprawde nie wiem czemu twój wpis ma służyć napewno nie dajesz żadnej rady mogę się tylko domyślać, że chcesz sobie nabić kilka postów.


Nie no rzeczywiście nie mam pojęcia:)
Biorąc pod uwagę że chorwacja jest znacznie bardziej rozwinięta pod względem bankowości napewno nie mają obsługi kart VISA...żadnej...:)
No chyba że chcesz wrzucic tam naprzykład...chrupkę ryżową...z chipem, lub tłoczoną, lub z...twoim prywatnym nadrukiem i określając to po twojemu - pewnie jakieś jeszcze:)
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 17.06.2011 12:49

bolosu napisał(a):
koledr napisał(a):
bolosu napisał(a):
koledr napisał(a):Dzięki za odpowiedź ale jeszcze mam pytanko chodzi mi oczywiście o bramki : only card" czy każda karta jest przyjmowana? posiadam visa w PKO BP


No tym to mnie juz rozbroiłeś:)
Mam dla ciebie jeszcze kilka propozycji pytań:
- czy lepiej podjeżdżać do Pani w kasie czy do Pana w kasie?:)
- czy lepiej kartę podawać napisem do góry czy do dołu?:)
- czy jak ewentualnie zapłacę gotówką i pieniążek będzie zagnieciony to skasują mnie więcej, czy wydadzą mi resztę czy nie?:)

dawaj dalej dawaj:)


Nie wiem o co ci chodzi nie udzieliłeś żadnej odpowiedzi ponieważ jak się domyślam nie masz zielonego pojęcia o rodzajach kart. Niestety nie każdą kartą można wszędzie robić transakcję dla twojej wiedzy są karty ( płaskie, tłoczone, chipowe i pewnie jakieś jeszcze).
Tak naprawde nie wiem czemu twój wpis ma służyć napewno nie dajesz żadnej rady mogę się tylko domyślać, że chcesz sobie nabić kilka postów.


Nie no rzeczywiście nie mam pojęcia:)
Biorąc pod uwagę że chorwacja jest znacznie bardziej rozwinięta pod względem bankowości napewno nie mają obsługi kart VISA...żadnej...:)
No chyba że chcesz wrzucic tam naprzykład...chrupkę ryżową...z chipem, lub tłoczoną, lub z...twoim prywatnym nadrukiem i określając to po twojemu - pewnie jakieś jeszcze:)


Lejesz pan kwasem, nie wiedzieć po co...
Koledr miał dylemat to zapytał. Życzliwych, jak pewnie miał nadzieję.
A że forum otwarte na wszystkich...

koledr napisał(a):Dzięki za odpowiedź ale jeszcze mam pytanko chodzi mi oczywiście o bramki : only card" czy każda karta jest przyjmowana? posiadam visa w PKO BP


Kredytówka Visa (wypukła z chipem) działa, podobnie jak płaska debetowa Visa Electron.
Mirkus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 29.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirkus » 11.07.2011 21:27

No i pilnować się na bramkach, bo czasem kantują... Ja sam pewny siebie, naładowany wiedzą i szczęśliwy, że znowu jestem w CRO, zagapiłem się i zostałem okantowany na 10 kun zaraz koło Zagrzebia...:-(
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.07.2011 21:31

Mirkus napisał(a):No i pilnować się na bramkach, bo czasem kantują... Ja sam pewny siebie, naładowany wiedzą i szczęśliwy, że znowu jestem w CRO, zagapiłem się i zostałem okantowany na 10 kun zaraz koło Zagrzebia...:-(

I rozumiem, że te ca. 5,50 pln Cię zrujnowało, jeżeli tak było...
Możesz przybliżyć, na czym "kant" polegał... :wink:
mirso
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 06.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirso » 11.07.2011 22:23

A ja mam pytanie do starych wyjadaczy:
Jadę do Trogiru
Jeden wariant trasy to CZE-AUS-SLO-CRO
i żeby nie na darmo płacić za SLO wymyśliłem sobie trasę:
..Maribor-Ljubljana-Rijeka-Novi Vinodolski-Żuta Lokva(wjazd na autostradę) i dalej do Trogiru
może kilometrów o 100 więcej , ale jadę prze Słowenię za 30 Euro,nie stoje w korku na granicy za Mariborem, mogę zwiędzić Postojną
Proszę o rady, czy dobrze myślę????
Pozdrav
mirso
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 06.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirso » 11.07.2011 22:45

wychodzi1,5 godziny wiecej ale nie zależy mi na czasie tak bardzo
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.07.2011 07:30

Jazda autostradą nie gwarantuje Ci niestety płynnego przejazdu i braku korków :)

Ja tam mam zdanie, że każda trasa jest dobra byleby doprowadziła do celu :)
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 12.07.2011 07:49

smoki3 napisał(a):
Wymień na granicy gotówkę na kuny i płać nimi na bramkach. Przy płatnościach w euro wychodzą czasami dziwne zaokrąglenia :wink: :evil:

Wymień, wymień - zwłaszcza jak lubisz stać w korkach i tracić czas :D .
Mówiąc poważnie - tylko karta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone