Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2011 17:23

kamil1929 napisał(a):
ElciaS napisał(a):Policzą za odcinek od pierwszego wjazdu na autostradę,czyli płacisz od początku danej autostrady do tego miejsca gdzie jesteś.

Dzieki.



Wymień na granicy gotówkę na kuny i płać nimi na bramkach. Przy płatnościach w euro wychodzą czasami dziwne zaokrąglenia :wink: :evil:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 16.05.2011 18:27

Na którymś z wątków wyczytałem, że trzeba uważać do której bramki podjeżdżać, bo niektóre są na karty, inne na normalne bilety. Tu piszecie, że najpierw się bierze bilecik, a później płaci...to zapewne też w różnych bramkach. Stąd moje pytanie, czy jest to dobrze oznakowane? Nie ma problemu z tym?
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2011 18:31

BraveSirRobin napisał(a):Na którymś z wątków wyczytałem, że trzeba uważać do której bramki podjeżdżać, bo niektóre są na karty, inne na normalne bilety. Tu piszecie, że najpierw się bierze bilecik, a później płaci...to zapewne też w różnych bramkach. Stąd moje pytanie, czy jest to dobrze oznakowane? Nie ma problemu z tym?
Pozdrawiam



Oznakowanie bardzo dobre, na kartę przeważnie po prawej stronie. :wink: :lol:
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 16.05.2011 18:41

BraveSirRobin napisał(a):Na którymś z wątków wyczytałem, że trzeba uważać do której bramki podjeżdżać, bo niektóre są na karty, inne na normalne bilety. Tu piszecie, że najpierw się bierze bilecik, a później płaci...to zapewne też w różnych bramkach. Stąd moje pytanie, czy jest to dobrze oznakowane? Nie ma problemu z tym?
Pozdrawiam
Jak wjeżdżasz na autostradę to są bramki z szlabanami podjeżdżasz pod budkę i od strony kierowcy jest duży przycisk naciskasz go i wychodzi bilecik który zabierasz i pilnujesz jak oka w głowie . Gdy już zjedziesz zależy w którym miejscu na dużych zjazdach musisz patrzeć na tablice nad autostradą które bramki są do płacenia gotówką a które kartą , na mniejszych zjazdach bez znaczenia bo i tak gościu kasuje czy to kasę czy kartę .
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 16.05.2011 18:44

aha duże zjazdy to miałem na myśli obwodnicę Zagrzebia np. tam też musisz uważać bo są inne pasy dojazdu do bramek dla płacących kartą ale bez obaw wszystko jest dobrze oznakowane .
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 16.05.2011 20:17

Osobiście polecam właśnie płacenie kartą, nie wiem czemu ale do tych bramek na kartę zazwyczaj nie było kolejek a do płacenia gotówką wręcz przeciwnie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.05.2011 20:34

Seavolv napisał(a):Osobiście polecam właśnie płacenie kartą, nie wiem czemu ale do tych bramek na kartę zazwyczaj nie było kolejek a do płacenia gotówką wręcz przeciwnie.

100% zgoda!
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 16.05.2011 20:49

Nie zauważyliśmy żadnej różnicy w kolejkach,turyści chorwaccy raczej płacą gotówką obcokrajowcy kartą.jeśli płacimy gotówką zwracajcie uwagę na wydawanie reszty bo lubią oszukiwać,dorobić do pensji.
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 16.05.2011 21:01

FUX napisał(a):
Seavolv napisał(a):Osobiście polecam właśnie płacenie kartą, nie wiem czemu ale do tych bramek na kartę zazwyczaj nie było kolejek a do płacenia gotówką wręcz przeciwnie.

100% zgoda!
też polecam płacenie kartą zawsze odbywało się bez kolejek i o wiele szybciej .
gosciak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciak » 17.05.2011 20:25

j płacę tylko euro bo nie kupuję kun tylko na miejscu wybieram z bankomatu nie tracę na wymianie złotówek/ kuna czy euro)
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 17.05.2011 20:49

gosciak napisał(a):j płacę tylko euro bo nie kupuję kun tylko na miejscu wybieram z bankomatu nie tracę na wymianie złotówek/ kuna czy euro)
ja euro biorę tylko by zapłacić za kwaterę a w kantorach wymieniam złotówki na kuny , albo nawet z bankomatu wybieram kuny bardziej się kalkuluje niż u nas kupować kuny
Adrians
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrians » 18.05.2011 07:22

Ja również polecam płacenie kartą. Dwukrotnie spotkałem się z dosyć sporym korkiem przy bramkach i dwukrotnie bramka przeznaczona do płacenia kartą była pusta.
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 16.06.2011 15:11

Radziki4 napisał(a):
FUX napisał(a):
Seavolv napisał(a):Osobiście polecam właśnie płacenie kartą, nie wiem czemu ale do tych bramek na kartę zazwyczaj nie było kolejek a do płacenia gotówką wręcz przeciwnie.

100% zgoda!
też polecam płacenie kartą zawsze odbywało się bez kolejek i o wiele szybciej .


Mam pytanko jak wygląda płatność kartą na bramkach, tzn podjeżdżamy i co dalej , jakich kart można używać czy wklepuje się pin czy jakoś tak. Zawsze płaciłem gotówką ale te kolejki nieraz są długie :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.06.2011 15:45

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to kartę połykał, wypluwało i szlaban w górę.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.06.2011 15:51

A mi się wydaje, że różnie z tym bywało :?

O ile mnie pamięć nie myli się, to na niektórych zjazdach podawał mi terminal do wpisania pinu.
Ale bywało i tak, że ja mu kartę z kwitkiem, on mi kartę z potwierdzeniem wpłaty i to wszystko, bez pinowania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone