Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie do doświadczonych podróżników!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 05.01.2015 16:21

Michał, sam nie wiem co o tym myśleć. Jak możesz to wyślij na priv co to za biuro podróży, ewentualnie jakiś link do tej oferty. Mój znajomy ma BP to się go zapytam. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2015 16:34

michalgazda86 napisał(a): Koszt - jak mi mówili, to w sezonie ok 700 zł/os z przejazdem autokarowym w cenie,


To jest niemożliwe matematycznie dla biura podróży
sprzedać normalne wczasy w sezonie za 700 złotych, z noclegiem i dojazdem autokarem,
i na tym zarobić :wink:

Chyba, że najgorszą ofertę, taką którą nikt nie chciał wcześniej kupić,
w katastrofalnych warunkach, z autokarem z demobilu :roll:
I na pewno nie w Chorwacji :!:
Ostatnio edytowano 05.01.2015 16:51 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.01.2015 16:46

To mają być wakacje tygodniowe zaplanowane dla 2 osób (=1400PLN) czy więcej?
michalgazda86
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalgazda86 » 05.01.2015 16:58

Ja nie wiem jak funkcjonują biura podróży w sumie dokładnie, ale jeśli prawdą jest, że sprzedają pozostałem miejsca w autokarze czy w hotelu, to może opłaca im się sprzedać ofertę nawet za 700 zł... Bo i tak miejsce w autokarze jest a pokój w hotelu wcześniej wykupiony. Ale tak, jak mówię - nie wiem dokładnie jak działają.

To miałbyby być wakacje dla 3 osób (ja, żona + córka)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2015 17:05

A ja nie wiem dlaczego
na tym forum jesteś Michał Gazda,
a na innych forach turystycznych nazywasz się Paweł Nowak i zadajesz tam te same pytanie ... :roll:

I robisz nawet ankietę :?

http://forum.gazeta.pl/forum/w,201,1561 ... icie_.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,789,1561 ... wili_.html

Coś mi tu nie pasuje :? :|
michalgazda86
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalgazda86 » 05.01.2015 17:10

Heh :D Mój szwagier (który zresztą dowiedział się o tej ofercie od jakiegoś agenta i też chce jechać:) również sprawdza na różnych forach czy to ma sens, ale widocznie okazał się być sprytniejszy robiąc ankietę :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2015 17:13

michalgazda86 napisał(a):Heh :D Mój szwagier (który zresztą dowiedział się o tej ofercie od jakiegoś agenta i też chce jechać:) również sprawdza na różnych forach czy to ma sens, ale widocznie okazał się być sprytniejszy robiąc ankietę :lol:


Szwagier :?: :!: :roll:

To jest identyczny tekst, twój i "szwagra" :!: :wink:

ctrl+c
ctrl+v
michalgazda86
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalgazda86 » 05.01.2015 17:22

No tak, bo siedzi nawet obok hehe :) Zgadłeś, że kopiuj/wklej, a co, mieliśmy we dwóch płodzić ten sam tekst kiedy chodzi nam o to samo? :lol:
Zresztą, to chyba nie ma znaczenia :wink:

Ale tak po opiniach (nie tylko stąd) wydaje się, że chyba jednak organizacja wyjazdu na własną rękę moim wysłużonym vanem będzie lepszą opcją. Ale tym razem chyba Montenegro.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 05.01.2015 17:24

Lednice napisał(a):
michalgazda86 napisał(a):Heh :D Mój szwagier (który zresztą dowiedział się o tej ofercie od jakiegoś agenta i też chce jechać:) również sprawdza na różnych forach czy to ma sens, ale widocznie okazał się być sprytniejszy robiąc ankietę :lol:


Szwagier :?: :!: :roll:

To jest identyczny tekst, twój i "szwagra" :!: :wink:

ctrl+c
ctrl+v


:mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.01.2015 17:30

Przy takiej ilości osób spoko da się zorganizować wyjazd samodzielnie, w ramach podanego limitu. Nawet do Chorwacji, przy zdolności do pewnych kompromisów, za to do miejsca, które sobie sam wybierzesz.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 05.01.2015 18:35

michalgazda86 napisał(a):Słuchajcie! Spotkałem się z możliwością wyjazdu z rodziną na wyjazd – to się chyba nazywa „no name”. Tyle, że nie jest to typowa oferta no name jak to w niektórych biurach wygląda, że jadę do danego regionu/miasta nie znając jednak konkretnego obiektu hotelowego… Propozycja wygląda tak, że rezerwuję wyjazd na Bałkany, ale nie wiem nawet to którego z 3 krajów bałkańskich trafię (znam tylko ogólne informacje – bliskość morza, standard obiektów, wyżywienie).
Ale kluczową rolę odgrywa tutaj cena, ma być około 1/3 tańsza niż inne oferty wyjazdów na Bałkany, nawet gdybym wybrał najtańszą ofertę gdziekolwiek indziej… Sęk w tym, że o dokładnym kierunku wyjazdu dowiemy się kilka dni przed wyjazdem i nie wiem co myśleć o takiej ofercie…
Ale z drugiej strony na drogi wyjazd nieszczególnie nas stać i nie chcielibyśmy wydać fortuny na wakacje. I w zasadzie nie ma dla nas różnicy gdzie wypoczniemy – byle było ciepło, słonecznie i gdzie zjeść i popluskać się w wodzie :lol: :lol: :lol:
Poszlibyście na coś takiego?


Jest to wyjazd w tzw. opcji "FORTUNA" gdzie biuro podróży na zasadzie "naprawdę ostatecznego last minute" wykupuje, w ostatniej chwili, za przysłowiowy bezcen, miejsca w hotelach, które w przeciwnym przypadku, pozostały by nie obsadzone i przyniosły straty.

Dlatego też turystom gwarantuje się jedynie ogólnikowe opcje dotyczące jedynie rejonu danego kraju, standardu obiektu, wyżywienia czy tez odległość do morza a o ostatecznym miejscu pobytu czy też hotelu informuje się dopiero na krótko przed dojazdem w dany rejon, poprzez pilota, który otrzymuje tę informację od biura podróży prowadzącego negocjacje do ostatniej chwili.

Natomiast samo miejsce pobytu i właściwego hotelu ustalane jest dopiero na końcowym etapie dojazdu turystów do danego regionu właśnie z uwagi na to, że hotelarze mając przysłowiowy "nóż na gardle" stosują maksymalne obniżki dla biur podróży celem zminimalizowania strat.

I stąd też biorą się, chociaż nie zawsze, atrakcyjne ceny takich wyjazdów.

W zasadzie nie ma się tu czego obawiać a niejednokrotnie można tez nawet skorzystać z pobytu w naprawdę niezłych warunkach za śmieszne pieniądze.

Wiele zależy tu od podejścia biura podróży, tak samo zresztą, jak i w przypadku tzw. "normalnych wycieczek".

Jak takie biuro jest uczciwe to powinno z góry informować klientów o w/w zasadach a jak nie to najpierw obiecują gruszki na wierzbie a w trakcie jazdy wymyślają bajki o "nagłych i nieprzewidzianych okolicznościach, które niby to zmuszają ich do zmiany miejsca pobytu, hotelu itd.

Jest to znany i stary numer wszelkich tzw. "cwaniackich" biur podróży.

Wiadomo kasa się liczy.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.01.2015 20:57

michalgazda86 napisał(a):Ale tak po opiniach (nie tylko stąd) wydaje się, że chyba jednak organizacja wyjazdu na własną rękę moim wysłużonym vanem będzie lepszą opcją. Ale tym razem chyba Montenegro.

Dobrze Ci (Wam) się wydaje. Przed wyjazdem vana sprawdzić i .... do przodu :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2015 23:34

lechocz napisał(a):
Jest to wyjazd w tzw. opcji "FORTUNA" gdzie biuro podróży na zasadzie "naprawdę ostatecznego last minute" wykupuje, w ostatniej chwili, za przysłowiowy bezcen, miejsca w hotelach, które w przeciwnym przypadku, pozostały by nie obsadzone i przyniosły straty.

Dlatego też turystom gwarantuje się jedynie ogólnikowe opcje dotyczące jedynie rejonu danego kraju, standardu obiektu, wyżywienia czy tez odległość do morza a o ostatecznym miejscu pobytu czy też hotelu informuje się dopiero na krótko przed dojazdem w dany rejon, poprzez pilota, który otrzymuje tę informację od biura podróży prowadzącego negocjacje do ostatniej chwili.

Natomiast samo miejsce pobytu i właściwego hotelu ustalane jest dopiero na końcowym etapie dojazdu turystów do danego regionu właśnie z uwagi na to, że hotelarze mając przysłowiowy "nóż na gardle" stosują maksymalne obniżki dla biur podróży celem zminimalizowania strat.

I stąd też biorą się, chociaż nie zawsze, atrakcyjne ceny takich wyjazdów.

W zasadzie nie ma się tu czego obawiać a niejednokrotnie można tez nawet skorzystać z pobytu w naprawdę niezłych warunkach za śmieszne pieniądze.

Wiele zależy tu od podejścia biura podróży, tak samo zresztą, jak i w przypadku tzw. "normalnych wycieczek".

Jak takie biuro jest uczciwe to powinno z góry informować klientów o w/w zasadach a jak nie to najpierw obiecują gruszki na wierzbie a w trakcie jazdy wymyślają bajki o "nagłych i nieprzewidzianych okolicznościach, które niby to zmuszają ich do zmiany miejsca pobytu, hotelu itd.

Jest to znany i stary numer wszelkich tzw. "cwaniackich" biur podróży.

Wiadomo kasa się liczy.




Żaden hotel nie obstawia 100% zajętych miejsc w pokojach

Co to za strata dla hotelu mieć 10-20% miejsc wolnych :?: :roll:
Wszystko i tak mieści się w ogólnych kosztach.
Jak hotel ma bufet na śniadania i na kolacje, to i tak zawsze coś się zmarnuje z jedzenia i picia.
Jest wliczone w koszty. :wink:
Tak samo nie jest problemem do pokoju dwuosobowego wstawić 2 małe łóżka i zrobić z niego rodzinny :wink:
Jak hotel czy apartament ma 70-80% miejsc zajętych, to nie zginie 8)


Ale są hotele i apartamenty do d...,nie mają popytu na ich usługi, nawet nie 50-60% :?
Kiepska jakość w stosunku do ceny odstraszyła gości :?
Wtedy z desperacji wcisną każdy bajer, żeby tylko sprzedać ich ofertę :roll:
Typu wyjazd "no name" :wink:
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 06.01.2015 01:55

Dla mnie to to jest jak "rosyjska ruletka"
Ale może potrzebujesz takiego zastrzyku adrenaliny, ryzykując w sumie nie małą kasę (2100 zeta), nie mając pojęcia gdzie i w jakich warunkach spędzisz wakacje na które w końcu czeka się cały rok.
Zrobisz jak uważasz, Twoje pieniądze i Twoja wola.
Dla mnie osobiście to jednak sytuacja nie do pomyślenia, to ja decyduję gdzie jadę, co chcę zobaczyć, i w jakich warunkach spędzę swój urlop.
michalgazda86
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalgazda86 » 06.01.2015 21:06

8) Dziękuję Wam za wszystkie opinie! Dobrze, że trafiłem na to forum :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Pytanie do doświadczonych podróżników! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone