Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytania-po-wypadku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pyjter
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.09.2012
Pytania-po-wypadku

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyjter » 05.07.2017 22:53

Byłem 12 raz samochodem na Bałkanach i tym razem pierwszy raz zdarzył mi się wypadek. W sumie pomyślałem, ze przy okazji obopólna korzyść bo może i kiedyś komuś się przyda taka informacja. No to jedziemy:

Wypadek był na drodze z Budwy do Kotoru (Czarnogóra).
Taksówkarz nie utrzymał się w zakręcie (jechał za szybko) i skasował nam bok samochodu oraz szybę.
Poczekaliśmy na policjanta, który wypełnił wspólne zgłoszenie o wypadku i dla nas taki paszport o stanie samochodu (POTVRDA o ostećenju motornog vozidla). Wypadek zdarzył się w sobotę, niestety wracaliśmy do domu i nie mogliśmy czekać do poniedziałku.
Założyłem zatem, że można to załatwić z kraju, zresztą zapewniał mnie o tym mój ubezpieczyciel. Auto 14 letnie , nie mam AC.

Po powrocie wysłałem maila do firmy ubezpieczającej sprawcę.
Dostałem odpowiedź o następującej treści:
If you want to report damage to the our company you must send us following files :

1. Police report or EAR
2. Copy of traffic licence
3. Proff of ownership
4. Photos of damage car
5. Bank instructions
6. Court verdict (optional)
7. Your driving licence
8. Damage report on English

No tutaj pojawiają się pytania:
1 - czy wypełnione przez policjanta wspólne oświadczenie z uznaniem winy sprawcy wystarcza zamiast raportu?
2 - ok
3. - Poświadczenie własności, ma się rozumieć, ze samochodu - chyba dowód zakupu pojazdu starczy?
Czy mam go tłumaczyć?
4 - ok.
5. - ok.
6 - nie mam.
7. W czasie wypadku pojazdem kierował zmiennik (za nami była cała Albania), czy wobec tego trzeba przygotować jakieś dodatkowe dokumenty?
8. Orzecznik z PZM przygotował mi wersję po polsku (730 pln), czy mogę po prostu iść z tym do tłumacza przysięgłego?

Byłbym bardzo wdzieczny, gdyby ktoś potrafił odpowiedzieć na w/w.

Dygresja:

Po wypadku w Baśkiej Wodzie oddałem samochód do mechanika, żeby jakoś dojechać do kraju (1500 pln). Potem orzecznik (730)
Szkoda wyceniona na 17 000. A przede wszystkim stracone już 5 dni (późniejszy powrót i załatwianie formalności). Tak, miałem assistance - niestety to działa tylko w teorii w każdym razie nei w soboty - ale to już temat na inny wątek...

Pozdrawiam.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone