Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytania odnośnie trasy - omijanie dróg płatnych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kuba-pk
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.06.2013
Pytania odnośnie trasy - omijanie dróg płatnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba-pk » 19.06.2013 08:18

Witam wszystkich użytkowników forum :) W tym roku, a dokładnie w połowie lipca zamierzamy ze znajomymi wybrać się do Chorwacji, chcemy jechać na 2 auta i myśleliśmy, żeby po drodze zahaczyć o parę ciekawych miejsc, mianowicie o Pragę, Wiedeń i Balaton :). Cały czas zastanawiamy się czy warto zaoszczędzić na winietach w Czechach i w Austrii. Chcemy spędzić jeden nocleg w Pradze a drugi nad Balatonem a potem na Zadar albo dalej :) Zobaczymy jak się trafi. Co sądzicie o tym pomyśle (ominięcia dróg płatnych w Czechach i w Austrii)? Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 19.06.2013 09:19 przez kuba-pk, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Pytania odnośnie trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.06.2013 08:28

A skąd jedziecie taką pokrętną trasą?

Balaton sobie odpuśćcie. Szkoda czasu na te jezioro jak się jedzie nad Jadran.

Autostrady są o tyle dobre, że można się szybko przemieszczać i nie traci się czasu, za to boczne drogi mogą okazać się kosztowne , ze względu na ilość rozmieszczonych tam radarów.
Finalnie stracicie i czas i pieniądze.

Pozdrawiam
kuba-pk
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba-pk » 19.06.2013 09:20

Jedziemy z Wrocławia przez Kłodzko. Chodzi o to, że chcemy coś po drodze jeszcze zwiedzić. Na samą podróż przeznaczamy jakieś 3 dni i w sumie głupio by było nie zawitać np. do Wiednia skoro i tak tam będziemy przejeżdżać :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.06.2013 09:28

Balaton jak najbardziej wart polecenia! Jadran to nie jest, ale ma swój urok - mnie się podobał nawet w drodze powrotnej z Makarskiej 8O

Co do dróg, to zgadzam się z weldonem - przy tak ambitnej trasie jak wasza nie ma za bardzo sensu jeździć inaczej niż autostradami - ewentualnie możecie pomyśleć nad Austrią, bo tam macie najkrótszy odcinek do przejechania. Tylko że austriackie winiety są tanie..
JEDIdarkSIDE
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 15.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JEDIdarkSIDE » 19.06.2013 09:42

Pomysł omijania dróg płatnych w Czechach Austrii osobiście uważam do BANI a to dlatego że pieniądze które oszczędzicie na winietach spali wam samochód jadąc i zwalniając na ograniczeniach światłach w miasteczkach itp
Balaton ja bym sobie odpuścił- na poważnie nic nic ciekawego... ze świecą szukać takich którym się podobał co do zwiedzania po drodze wasz wybór skoro jednak jedziecie do CRO pierwszy raz to jest tam tyle do zobaczenia że szkoda 3dni "marnować" na dojazd. To już lepiej przez Bośnię przejechać ciekawsze widoki malownicze góry i większa "egzotyka" :D zdecydowanie lepsze to niż zwiedzanie w upale Pragi czy Budapesztu do których można pojechać w chłodniejszej porze roku to moje osobiste zdanie bo jak to mawiają DE GUSTIBUS NON EST DISPUTANDUM :mrgreen:
kuba-pk
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba-pk » 19.06.2013 10:51

Dzięki za wszystkie opinie :) Są bardzo pomocne, a co Wy byście odwiedzili jadąc z Wrocławia? Chodzi mi o jakieś ciekawe miejsca, stolice - tak, żeby przy okazji tam się przespać :) I jeszcze jedno pytanie: Czy warto brać namiot skoro nie wiemy gdzie chcemy nocować na trasie? Pozdrawiam :)
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 19.06.2013 11:07

Z Wrocka zawsze można pojechać objazdem przez Bratysławę/Budapeszt tylko jechać tam tylko po to aby się przespać i przespacerować a następnie jechać dalej trochę mija się z celem.

Z Wrocławia na dobrą sprawę do Cro możecie jechać na strzała i jeśli będziecie zmęczeni przespać się gdzieś albo zaplanować pierwsze 3 dni na Krk a później gdzie oczy poniosą. Omijanie dróg płatnych nie polecam, szkoda czasu i pieniędzy ( paliwa ) no chyba że ktoś planuje miesięczny wypad.
kuba-pk
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba-pk » 19.06.2013 11:19

Właśnie chodzi o to, że nie chcemy jechać na strzała:) Planujemy zorganizować sobie mini wycieczkę objazdową z docelowym pobytem w Chorwacji :)
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 19.06.2013 11:33

Właśnie taką wycieczkę Wam zaplanowałem Wrocław -> wyspa Krk 950 km na strzała bez problemu. Tam spędzicie sobie 2-3 dni, zwiedzając okolice następnie dalej w Cro.
Ewentualnie w drodze powrotnej do Polski wyjechać kilka dni wcześniej i zwiedzić Budapeszt/Wiedeń. Dlaczego w drodze powrotnej... bo zawsze jest opcja że w CRO spodoba się tak bardzo że będziecie żałowali że pierwsze kilka dni mieliście objazdówkę.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 19.06.2013 13:54

Ja bym też wybrał opcję zwiedzania w drodze powrotnej. Sam tak robię od kilku lat. Dlaczego? Bo nie chcę od razu przenosić się z Chorwacji do Bytomia :) . Dzięki zwiedzaniu fajnych miejsc w drodze powrotnej, smutny fakt zakończenia wakacji dociera do mnie wolniej (tylko się nie śmiejcie :)).
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 19.06.2013 14:12

A czym jedziecie? Może spotkamy się na trasie, ja wyjeżdżam 17 lipca z Wrocławia :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.06.2013 14:14

witia napisał(a):Ja bym też wybrał opcję zwiedzania w drodze powrotnej. Sam tak robię od kilku lat. Dlaczego? Bo nie chcę od razu przenosić się z Chorwacji do Bytomia :) . Dzięki zwiedzaniu fajnych miejsc w drodze powrotnej, smutny fakt zakończenia wakacji dociera do mnie wolniej (tylko się nie śmiejcie :)).

Ja bynajmniej nie zamierzam. Robimy dokładnie tak samo. Jeszcze chyba nigdy nie wróciliśmy prosto do domu nawet znad Bałtyku. :wink:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 19.06.2013 16:31

I tak trzymać :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2013 20:23

kuba-pk napisał(a):Witam wszystkich użytkowników forum :) W tym roku, a dokładnie w połowie lipca zamierzamy ze znajomymi wybrać się do Chorwacji, chcemy jechać na 2 auta i myśleliśmy, żeby po drodze zahaczyć o parę ciekawych miejsc, mianowicie o Pragę, Wiedeń i Balaton :). Cały czas zastanawiamy się czy warto zaoszczędzić na winietach w Czechach i w Austrii. Chcemy spędzić jeden nocleg w Pradze a drugi nad Balatonem a potem na Zadar albo dalej :) Zobaczymy jak się trafi. Co sądzicie o tym pomyśle (ominięcia dróg płatnych w Czechach i w Austrii)? Pozdrawiam.



Moim zdaniem albo miasta albo Jadran. Co za dużo to niezdrowo :wink:

Pragę sobie odłóżcie na wypad weekendowy. Nie po drodze.

Co do Wiednia, to bez noclegu jest to kontrowersyjny pomysł.
Niedużo się zobaczy w kilka godzin, a strasznie zmęczy jak zaplanujecie parking na peryferiach i dojazd do centrum :roll:
Jak chcecie oszczędzać na czeskiej winiecie, co nie jest mądre, to o czym tu mówimy :?:
Noclegi na trasie kosztują sporo, znacznie więcej niż winietki, tak samo zwiedzanie miast :roll:

Jak chcecie jechać z noclegiem,
to pensjonat w Słowenii lub Chorwacji przy trasie, dojazd wieczorem, kolacja, piwko, relaks,
odpoczynek dla kierowcy po stresie.
A rano wypoczęci dalej w trasę :!:

Albo 2 kierowców i trasa zrobiona za jednym zamachem

Powyżej 12 godzin jazdy to musi być twardziel. Są tacy, co dojadą bez wielkiego zmęczenia.
Ale każdy musi realnie oceniać własne możliwości, a nie kierować się tym, co robią inni :roll:
del_sol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) del_sol » 19.06.2013 20:33

polecam Lubliane, piękne stare miasto,warto zatrzymać się na pare godzin
w Lublianie dużo jest niedrogich hosteli tak ze można spokojnie zatrzymać się na noc
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Pytania odnośnie trasy - omijanie dróg płatnych
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone