Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytania odnośnie trasy - omijanie dróg płatnych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Dojazd bezpłatnymi drogami Katowice-CRO czy ma sens?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2016 10:30

wojtas_gt napisał(a):Dodam, że jak na google earth przeglądam wąskie czeskie dróżki krajowe i widzę jak ciężko się tam minąć czasem - zaczyna mi świtać też plan B, w którym jadę przez Czechy, Austrię "normalnie" płatnymi, Słowenia przez Lenart Ptuj i potem w samej Chorwacji omijam od Zagrzebia A1 jadąc jedynką i oszczędzam połowę czyli jakieś 250 PLN w obie strony na opłatach (195kn w każdą stronę i troszkę na paliwie), a tracę około 2-2,5 h czasu w stosunku do autostrad - jeśli będą normalnie przejezdne (nie tylko wiatry przeszkadzają, czasem też wypadki). Dodatkowym plusem jest czas jazdy, wjazd do Zagrzebia "prawie" o brzasku więc jazda jedynką nie po nocy, jeśli wyjadę koło 20.00 z domu. jest tam na co popatrzeć, jeśli już znudziły się trochę komuś tunele i autostradowe widoki, ale dzieciom może się robić niedobrze czasem, dużo szybkiego skręcania :twisted:

Co o tym myślicie? Warto? 8) Czy dać sobie spokój i jechać "jak cywilizowani ludzie" bo i tak omijam weekend szerokim łukiem? :lol:

Od kilku lat jeżdżę bardzo podobnie, Czechy autostradą, Austria autostradą do Ilz i potem B66 do Mureck i dalej objazdem przez Lenart i Ptuj, Chorwacja autostradą do Karlovac i potem D1 do Splitu.
Normalnie (z objazdem autostrady w Słowenii) trasa ma 1097km i kosztuje w CRO 222Kn
"Moja" trasa ma 1011km i kosztuje w Cro 48Kn
https://goo.gl/maps/agaS9s1PXf22
saidac
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.05.2011
Omijanie autostrad = Omijanie opłat?

Nieprzeczytany postnapisał(a) saidac » 05.07.2017 17:47

Pytanie mam czy jak będę omijać autostrady to nie muszę kupować winie? Planuje jechać Agila prawdopodobnie z bagażnikiem dachowym i podejrzewam że predkosc maks to 90 km/h. I drugie pytanko czy jak w navi Google mapa włączę opcje unikaj opłat to dobrze mnie pokieruje?
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 19.07.2020 22:27

Czy w Chorwacji omijacie już płatne bramki? Szukałam wątku na ten temat (jedyny który znalazłam jest zablokowany) więc albo nie ma,albo nie umiem szukać. Pewnie to drugie... Jak to drugie to pisać,skasuje to pytanie :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2020 22:35

kaliszanka napisał(a):Czy w Chorwacji omijacie już płatne bramki? Szukałam wątku na ten temat (jedyny który znalazłam jest zablokowany) więc albo nie ma,albo nie umiem szukać. Pewnie to drugie... Jak to drugie to pisać,skasuje to pytanie :mrgreen:

Jak chcesz omijać "płatne bramki"? Albo jedziesz autostrad albo ją omijasz (oprócz obwodnicy Zagrzebia która jest za free) :wink:
Ja od kilku lat jeżdżę autostradą do Krlovaca a potem jadę D1 aż do Splitu przez Plitvice i Knin. :papa:
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 19.07.2020 22:39

dids76 napisał(a):
kaliszanka napisał(a):Czy w Chorwacji omijacie już płatne bramki? Szukałam wątku na ten temat (jedyny który znalazłam jest zablokowany) więc albo nie ma,albo nie umiem szukać. Pewnie to drugie... Jak to drugie to pisać,skasuje to pytanie :mrgreen:

Jak chcesz omijać "płatne bramki"? Albo jedziesz autostrad albo ją omijasz (oprócz obwodnicy Zagrzebia która jest za free) :wink:
Ja od kilku lat jeżdżę autostradą do Krlovaca a potem jadę D1 aż do Splitu przez Plitvice i Knin. :papa:

Źle napisałam ,rozumiem że można i w tych czasach ominąć ich autostradę. My jedziemy do Trogiru i nie mam jeszcze pojęcia jakąś trasę obrać,już w Chorwacji. Ale pewnie o tym nie tutaj?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2020 22:52

kaliszanka napisał(a):Czy w Chorwacji omijacie już płatne bramki? Szukałam wątku na ten temat (jedyny który znalazłam jest zablokowany) więc albo nie ma,albo nie umiem szukać. Pewnie to drugie... Jak to drugie to pisać,skasuje to pytanie :mrgreen:

Wątek odblokowałem.
Autostrady w Chorwacji można ominąć, ale lepiej z nich skorzystać. :idea:
kaliszanka
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliszanka » 19.07.2020 22:54

Super:) może rzeczywiście w tym roku za dużo nie kombinowac :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2020 22:55

kaliszanka napisał(a):
dids76 napisał(a):
kaliszanka napisał(a):Czy w Chorwacji omijacie już płatne bramki? Szukałam wątku na ten temat (jedyny który znalazłam jest zablokowany) więc albo nie ma,albo nie umiem szukać. Pewnie to drugie... Jak to drugie to pisać,skasuje to pytanie :mrgreen:

Jak chcesz omijać "płatne bramki"? Albo jedziesz autostrad albo ją omijasz (oprócz obwodnicy Zagrzebia która jest za free) :wink:
Ja od kilku lat jeżdżę autostradą do Krlovaca a potem jadę D1 aż do Splitu przez Plitvice i Knin. :papa:

Źle napisałam ,rozumiem że można i w tych czasach ominąć ich autostradę. My jedziemy do Trogiru i nie mam jeszcze pojęcia jakąś trasę obrać,już w Chorwacji. Ale pewnie o tym nie tutaj?

Za wielu opcji nie masz :wink: :
1) autostrada od Zagrzebia do zjazdu Vrpolje. Chociaż jak jeździłem w okolice Trogiru o zjeżdżałem na Šibenki i dalej Jadranką - Najszybciej i najdrożej
2) Do Krlovaca i dalej D1 do Knin, D33 do Šibenika i dalej Jadranką- Koszt tylko 19Kn ale jakieś 1,5 h dłużej
3) Jest jeszcze możliwość przejazdu Jadranką np od Senj do Trogiru - widoki piękne ale bardzo długo
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pytania odnośnie trasy - omijanie dróg płatnych - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone