Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytania od "tekstylnej"

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 23.08.2013 20:35

raffiu napisał(a):
Iwona75 napisał(a):
Dziadek Maciek napisał(a):Wg mnie nie doczekasz się sensownej odpowiedzi.

Jak się zachowujesz, gdy plaża tekstylna graniczy linią umowną, np napisem na kamieniu, z plażą gołą :wink:


Na takich plażach nigdy nie bywaliśmy. Chodzi mi o plażę, gdzie nie ma napisu FKK , plażują tekstylni i nagle pojawiają się obok nas gołe du....

Zivogosce Mala Duba, uvala Duba,


W Zivogosce Mala Duba na końcu plaży w stronę Porat zawsze był kawałek plaży przeznaczonej (zapewne zwyczajowo) dla fkk, podobnie Uvala Velika Duba na wąskim odcinku, oraz na tym kawałku pod piniami w stronę Blato również. Mogło się zdarzyć, że trafiłaś tam kiedy byli sami tekstylni i dlatego zaburzyło to Twoją ocenę co do przeznaczenia plaży. Obecnie obie plaże są plażami CO, a to za sprawą rosnącej popularności i urokowi owych plaż. Wcześniej jednak były one okupowane przez nudystów. Inna sprawa, że w Chorwacji poza plażami "miejskimi" i "publicznymi" z tabliczkami z przekreślonym znakiem FKK lub napisem "no nude" w zasadzie nie powinnaś mieć pretensji że ktoś obok ciebie opala się kompleksowo. Oczywiście jeśli ktoś ostentacyjnie obnosi się ze swoja nagością to może wywoływać to niesmak, ale wówczas masz raczej do czynienia z ekshibicjonistą niż z naturystą i w takim przypadku Darek może mu obcinać co tam mu się podoba.


Te "zwyczajowe" plaże w Dubie znam, zauważyliśmy wcześniej i nie korzystaliśmy, chociaż słowo "zwyczajowe" do mnie nie przemawia. A czy zmylili mnie tekstylni w uvala Duba ? Może, ale skoro wszyscy byli ubrani ( a spacerowaliśmy wzdłóż zatoki, więc jakąś ocenę sytuacji miałam ), to przeszkadzały mi dwie gołe du...które obok nas się rozłożyły.
I nikt mi nie wmówi że to takie normalne.
anakin napisał(a):Po to są plaże FKK, żebym nie musiał oglądać gołodoopców na swojej.
Jeżeli będę chciał popatrzeć (z z doświadczenia wiem, że nie ma na co) pójdę sobie na FKK.

No, ale to tylko moje zdanie.
Naturyzm to przecież.............filozofia - a ze mnie żaden filozof.

Przy okazji.
"Pozdrawiam" pana, który zeszłoego roku na Rucicy spacerował z fiutem na wierzchu pomiędzy dwustoma osobami ubranymi.

Też pewnie..........filozof.


I o tym właśnie pisałam.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2013 20:45

Dziadek Maciek napisał(a):
darek1 napisał(a):
Raffiu napisał(a):. Oczywiście jeśli ktoś ostentacyjnie obnosi się ze swoja nagością to może wywoływać to niesmak, ale wówczas masz raczej do czynienia z ekshibicjonistą niż z naturystą i w takim przypadku Darek może mu obcinać co tam mu się podoba.



Wiadomo co - Siurka tępym brzeszczotem :evil:


Stanowczo protestuję, proszę o interwencję jakiegoś mądrego i obiektywnego moda (mam nadzieję, że taki się znajdzie na tym forum)

Ktoś, może Darek, włożył w moje usta :wink: słowa, których nie pisałem, to jest manipulacja wielka :!: :!: :!:



Niby co miałem Ci wsadzać w usta :roll: :roll: :roll: 8O 8O 8O
Ostatnio edytowano 23.08.2013 21:19 przez darek1, łącznie edytowano 2 razy
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2013 20:56

Przecież napisałem, że słowa, których nie użyłem :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Musisz Darku popracować na cytatami, koniecznie popracuj, manipulujesz zbyt bardzo
Ostatnio edytowano 23.08.2013 21:10 przez Dziadek Maciek, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2013 21:01

Zbieg okoliczności.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2013 21:11

darek1 napisał(a):Zbieg okoliczności.



To nie jest zbieg ....

Proszę moderację o wykasowanie słów z cytatu Darka, których ja NIE UŻYŁEM :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Nie ma znaczenia, czy ja się z tymi słowami zgadzam, czy nie, NIE SĄ MOJE :!: :!: :!: :!: :!:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2013 21:21

Wykasowałem jako samozwańczy Moderator.
Ostatnio edytowano 23.08.2013 21:24 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.08.2013 21:24

Dziadek Maciek napisał(a):Stanowczo protestuję, proszę o interwencję jakiegoś mądrego i obiektywnego moda (mam nadzieję, że taki się znajdzie na tym forum)

Nie wiem Maciek jak z tym będzie, ale możesz podać jedną piosenkę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2013 21:32

Dziadek Maciek napisał(a):
darek1 napisał(a):Zbieg okoliczności.



To nie jest zbieg ....

Proszę moderację o wykasowanie słów z cytatu Darka, których ja NIE UŻYŁEM :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Nie ma znaczenia, czy ja się z tymi słowami zgadzam, czy nie, NIE SĄ MOJE :!: :!: :!: :!: :!:

Widzę, ze Darek już poprawił post poprzez edycję, teraz Ty Maćku zrób to samo ze swoim postem :idea:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.08.2013 21:34

Właśnie.

Nie zwróciłem uwagi wycinając część cytatu. O autorach zapomniałem.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 23.08.2013 21:36

Anai napisał(a):Ja pozdrawiam pana, który jak najbardziej ubrany spacerował wzdłuż plaży FKK i zaglądał we wszystkie jej zakamarki sprawdzając czy aby ktoś się przed jego bystrym wzrokiem nie ukrył... :evil:




Swego czasu będąc w Dębkach czy też w Grzybowie na oznaczonych plażach takich RACJONALNIE POSTĘPUJĄCYCH nie-filozofów widzieliśmy wielu. Okazywało się, że wielu z nich przykucało zatrzymywało się przy brzegu morza i zwróceni w stronę plaży „zaczytywali się" w swoje pewnie wiekowe już gazety.. od czasu do czasu zerkając na plaże i ładując akumulatory przed późniejszym trzepaniem.
Czy takie zachowania nie-filozofów zdarzają się tylko w Polsce ? Nie!!

Kolejnym przykładem jest wysepka w Hajduszoboszlo na terenie Hungarospa (przy wejściu na wysepkę jest tablica z OGROMNYM napisem FKK, a swego czasu siedziała osoba informująca osoby chcące wejść o tym, że jest to miejsce dla zwolenników nagiego opalania) i przybywający tam przedstawiciele nie-filozofów którzy pod pretekstem chęci opalenia w węgierskim słońcu całego ciałka stoją w miejscu obracając się bardzo powoli w kółko lub też ustawiają się raz po jednej, raz po drugiej stronie wysepki (w zależności od tego z której strony pojawi się jakaś kobieca piękność). Szczytem są ich gesty tudzież mimika dające do zrozumienia że z naturyzmem mają oni tyle wspólnego ile z jakąkolwiek inną filozofią.

Kolejny przykład - na Wyspie Brać na cypelku Bol bo jego prawej stronie patrząc w stronę morza jest oznaczona plaża. Plaża dość wąska więc odległość od brzegu morza do dość wysokiej skarpy jest mała. A co na skarpie... no a na skarpie wcale nie ze świeczką szukając można dostrzec przedstawicieli nie-filozofów zerkających na oznaczoną plażę. Nie tylko zerkających.. ale o tym innym razem..

Jedni z Was piszą o tym co by było gdyby jakiś nagus się przy Was rozłożył inni piszą co by zrobili gdyby jakiś nagus zachował się w inny podejrzany sposób.
A może napiszecie co z robić z takimi przedstawicielami ludzi, którzy przecież nie są jakimiś tam filozofami. (choć być może bardzo by chcieli i pewnie widząc nagie ciałka pań poczuli nieodzowną ochotę wtajemniczenia się w tę filozofię)

Jeszcze inni piszą że naturyści to "..Ponure i obrzydliwe postacie..." choć tak naprawdę osoba pisząca te słowa nie jest pewna czy miała do czynienia z naturystą. Więc zacytowane stwierdzenie nabiera wartości funta kłaków. (Calapula masz rację "trudno").

Piszecie, że zniechęcacie się do ludzi określanych mianem naturystów. Fakt, mając do czynienia z ludkami którzy rozbierają się na plaży tekstylnej mnie samego ogarnęłoby lekkie zdziwienie, konsternacja, a pewnie nie tylko te odczucia. Mi osobiście takich ludków ciężko jest określić mianem naturysty. (ktoś tu przytoczył słowo "ekshibicjonizm". Wikipediowa definicja tego słowa myślę, że bardzo pasuje do tego typu zachowania). Dobrze jest też odpowiednio przyporządkować poszczególne zachowania i odpowiednio je określić. Nie sądzę by ktoś ze środowiska "filozofów" byłby w stanie rozbierać się przy dzieciach na plaży do tego nie wyznaczonej. Choć pewnie są na tym świecie łebki tak właśnie postępujące i zarzekające się, że są "filozofami".

Nie do opisania tutaj są uczucia jakie budzą łebki udające naturystów na plażach przeznaczonych dla zwolenników nagiego opalania. To co się czuje widząc człowieka samemu do końca nie wiedzącego jak się zachować na plaży FKK a którego jedynym celem jest pooglądanie sobie panienek (a w przypadku Kryspinowa - nie tylko panienek) budzi w osobie chcącej w spokoju odpocząć na takiej plaży wszystkie możliwe odczucia od rozbawienia aż po złość i zdenerwowanie.
Wracając do "zniechęcenia".. czy przytoczone przeze mnie przykłady mają być podstawą do nabierania "zniechęcenia"do wszystkich tekstylnych tylko dlatego, że należę do osób które od czasu do czasu lubią dać odpocząć całemu ciałku w miejscach do tego przeznaczonych, a ci nie-filozofowie w sposób dobitny innym i mi w tym w sposób nieco wieśniacki przeszkadzają?

Myślę, że nie... Wychodzę z założenia, że w każdej grupie ludzi czy to ogarniętej jakąś filozofią czy też w grupie ludzi tej lub innej filozofii pozbawionej zdarzają się "czarne owce". Zdarzają się przypadki, które trzeba wytykać, piętnować i prostować. A dokona się tego nie poprzez pisanie "co by było gdyby" lub tłumaczenie swojego braku reakcji, ale poprzez konkretne działania. Wiem ze pisanie o tym "co by się zrobiło gdyby"jest najprostsze. Działanie przychodzi już łatwiej. Jednak po co pisać o tym "co by się zrobiło gdyby" jeśli brak sił czy też odwagi lub czegoś innego na zareagowanie. Działanie mające na celu nie tyle wyrugowanie "czarnych owiec" ale przede wszystkim ułatwienie i umożliwienie sobie i innym spokojnego wypoczynku.

Moim sposobem na opisanych powyżej "nie-filozofów" naruszających spokój ludzi chcących spokojnie wypoczywać w miejscu dla nich wyznaczonym jest zabawa z aparatem (sposób skopiowany od innej parki w czasie jednego z pobytów na wysepce w Hajduszo). Zabawa polega na symulowaniu ich zachowania za pomocą małego aparaciku. To działa ! Przynosi spodziewane efekty zarówno w PL jak i poza granicami kraju. Są tezosob ktore widząc takich "nie-filozofów" reagują bardziej dobitnie i gwałtownie. No ale jak się mado czynienia z wyjątkowo upartym "nie-filozofem" to te nieco bardziej dobitne reakcje mnie nie dziwią.

Sytuacje pojawiających się "nie-filozofów", podglądaczy i innych im podobnych na plażach i w innych miejscach FKK jak i sytuacje ekshibicjonistów na plażach tekstylnych to problem tak stary jak naturyzm. Myślę, że poprzez konkretne działania, a nie poprzez pisanie "co by było gdyby" lub "co bym zrobił gdyby" można tą sytuację uzdrowić tak by wszyscy z opalaniem na plazy (czy to tekstylnej czy tez naturystycznej) mieli tylko miłe wspomnienia.

Pozdrav (dla tych filozofów i tych którzy żadnymi filozofami nie są) :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2013 21:55

anakin napisał(a):
Dziadek Maciek napisał(a):Stanowczo protestuję, proszę o interwencję jakiegoś mądrego i obiektywnego moda (mam nadzieję, że taki się znajdzie na tym forum)

Nie wiem Maciek jak z tym będzie, ale możesz podać jedną piosenkę.


Mam to zrobić sam, więc ... piosenki nie podam :wink:
Dlaczego sam :?:
Ja to oczywiście mogę zrobić, ale nie będę odbierał radości z pracy bardziej właściwym osobom.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2013 22:05

Dziadek Maciek napisał(a):
anakin napisał(a):
Dziadek Maciek napisał(a):Stanowczo protestuję, proszę o interwencję jakiegoś mądrego i obiektywnego moda (mam nadzieję, że taki się znajdzie na tym forum)

Nie wiem Maciek jak z tym będzie, ale możesz podać jedną piosenkę.


Mam to zrobić sam, więc ... piosenki nie podam :wink:
Dlaczego sam :?:
Ja to oczywiście mogę zrobić, ale nie będę odbierał radości z pracy bardziej właściwym osobom.

Piosenki podajemy w inny temacie- wiesz w jakim.

"Zrób to sam" :wink: - bo nie grzebiemy w postach userów :idea:
Jak nie chcesz zmienić, to na wyraźną prośbę post przeniosę do śmietnika :idea:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2013 22:09

W takim razie wyrażam taką wolę - do śmietnika :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2013 22:25

Dziadek Maciek napisał(a):W takim razie wyrażam taką wolę - do śmietnika :!:

Twoja wola została spełniona :idea:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 23.08.2013 22:26

Dziękuję
Poprzednia strona

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Pytania od "tekstylnej" - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone