Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytań kilka mam do mądrych Cromaniaków

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asialele
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2015
Pytań kilka mam do mądrych Cromaniaków

Nieprzeczytany postnapisał(a) asialele » 19.06.2015 20:54

Cześć
W tym roku zaczynamy przygodę z Chorwacją, mam nadzieję, że będziemy tam wracać co rok.
Jedziemy rodziną 2+2 z własnym namiotem.
Po przestudiowaniu internetu, forum cro.pl, obejrzeniu zdjęć, map i planów mam jeszcze pytania, na które nie znalazłam odpowiedzi. Liczę na Was, a obiecuję odwdzięczyć się po powrocie dokładnymi i rzetelnymi opisami.

Zapoznałam się z ofertą kilkudziesięciu kempingów. Ostatecznie zostało mi wybrać miedzy Simuni, Solarisem, Zatonem, Pakostane, Park Soline i Ninem.
Każdy ma plusy i minusy. chcielibyśmy mieć baseny ze zjeżdżalniami- w Solarisie są płatne dodatkowo, w Simuni jest waterpark, ale nie znalazłam go w cenniku- czyżby był darmowy? Baseny są jeszcze z Zatonie, ale chyba tylko jedną zjeżdżalnię mają.

Moje pytania(nie odsyłajcie mnie na forum, przekopałam chyba wszystko):
-w jaki sposób zajmuje się parcele? Wyczytałam, że na Solarisie są z tym jakieś cyrki. Przyjeżdżamy i musimy sobie znaleźć wolną parcelę sami, czy wskaże nam wolne miejsca komputer w recepcji? Jak sami, to skąd mamy wiedzieć, czy parcela nie jest zarezerwowana np od jutra?
-na stronach czytam, że w recepcji trzeba zostawić paszport. Czy może to być dowód osobisty, jeśli nikt z nas nie ma paszportu? Jak wygląda sprawa wyjazdu do Bośni wtedy?
-czy płatność za pobyt jest na początku pobytu, czy na końcu?
-czy warto wybrać parcele przy samym morzu? Tak, naiwnie myślę, że może będzie wolna:) Nie ma nocnych imprez na plaży?
-czy do internetu braliście długi kabel? Czy może jednak szukać kempingu z wifi? A może lepiej odpuścić sobie neta w wakacje?
-cenowo wychodzi nam na tych kempingach 47-57 euro za dobę. To normalna cena w Cro? Liczyłam na 25 euro max...
-czy ktoś kto był na Simuni powie mi, czy Waterpark jest płatny osobno?
-jak z jeżowcami na tych kempingach? Mąż się boi :)
-kupować buty do wody, czy zdać się na polecane trampki? Podobno przez ich podeszwę nic się nie przebije...Tylko, jak się pływa w trampkach?
-czy jest ryzyko uszkodzenia materaca na plaży kamienistej lub żwirkowej? Materace mamy welurowe.
-co polecacie na plażę? Maty składane, koce, czy coś innego? Leżaków nie lubimy.
-o której godzinie najlepiej przyjechać na camping? Wychodzi nam, że przyjedziemy koło 14-15. Nie za późno na szukanie miejsca?

Pobyt planujemy w dniach 29.06-04.07.2015
TomekTrikke
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekTrikke » 19.06.2015 21:45

Ja byłem na Polari w Rovinij ( polecam ) i na kempingu Soline Biograd n/Moru też polecam, super targ i codziennie mieliśmy świeże rano ryby na grilu i kalmary :)
Odpowiedzi:
- Parcele sam szukasz, otrzymujesz wydruk z wolnymi parcelami i do kiedy nie ma na każdej rezerwacji
- musisz w recepcji zostawić dokument, paszport, dowód, na wyjazd oddadzą,
- płatność na końcu za cały pobyt
- każdy kemping ma swoje wifi, płatne na dzień, dwa, tydzień
- nie , nie warto, ja zawsze biorę dalej taniej, ale to nie ma znaczenia dla mnie, ja wszędzie jeżdżę na elektrycznych trikke i wybieram sobie plażę gdzie w danym dniu jedziemy, ale jest ciszej, większy wybór, lepszy cień
- kempingi w/g mnie oczywiście sa dużo fajniejszą formą wypoczynku niż kwatery, pokoje do wynajęcia, masz wolność, odmianę, hamaki, spokój, ZAWSZE są kempingi nad morzem, masz baseny, fajne plaże, sklepy na miejscu, chodzisz całe dnie swobodnie, w kąpielówkach, hamaczek, drzemki, ja wolę:) Cena? bez znaczenia, liczy się forma odpoczywania, lepiej niż 4 ściany, ale to sprawa indywidualna :)
- jeżowce są wszędzie, kup buty do kąpieli, specjalne i bez obaw :)
- materac zawsze możesz uszkodzić, przebijesz kupisz drugi, pełno sklepów z tanią chińszczyzną, tanich, i sportowych tez, nie problem,
- maty składane, lepsze, maty z grubszej pianki/gąbki , rattanowe
- 14-15 nie, nie późno, może być kolejka na zameldowanie, 20-30 minut, ale to są wakacje, nie problem.
Pozdrawiam
asialele
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) asialele » 19.06.2015 23:07

Dziękuję za te podpowiedzi.
W jakim języku lepiej się porozumiewać? Znamy angielski i niemiecki.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 19.06.2015 23:22

47-57 E to chyba za tydzień a nie za dobe? Taniej znajdziecie Apartmany w sezonie, poza -to nawet prawie dwa razy taniej. Szczerze to co najmniej 2x za drogo.
art66x
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) art66x » 20.06.2015 15:16

Witaj! Zaton -dobry wybór tylko kilka mankamentów w zależności d strefy w której znajdziesz parcele myślę ze w twoim zestawie 2+2 namiot samochód prąd w trzeciej strefie od morza chyba wystarczy 60 EURO.Kamping bardzo duży bodajże 30 h jak pamiętam z dyskoteką pasażem handlowo-gastronomicznym nimi golfem basenem etc.Ostatnia strefa najtańsza bez konieczności opłacania parceli , obiekt chroniony przez nie rzucających się w oczy ochroniarzy cała dobę.Ogólnie kemping z rodzaju - ,,molochow-kombinatów ,, dobrze mieć rower -jednak odległości na kępie są znaczne.Spedzilimy tam w 2009 tydzien ale jakoś nie polubiłem tak wielkich kempów raczej cos małego klimatycznego bardziej nam odpowiada.Pozdrawiam!Miłych Wakacji w CRO :D
art66x
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) art66x » 20.06.2015 15:19

piotrekbeti napisał(a):47-57 E to chyba za tydzień a nie za dobe? Taniej znajdziecie Apartmany w sezonie, poza -to nawet prawie dwa razy taniej. Szczerze to co najmniej 2x za drogo.

Niestety 60 Euro za dobę- :D nikt nie mówił ze będzie Tanio :D
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 20.06.2015 18:39

Doświadczenie mam małe, ale pytania mi bliskie, bo miałam podobne 8)
O której przybyć- nie ma to znaczenia, na molochu cały czas jest rotacja. Dostajesz listę wolnych miejsc i szukasz. Może w ogóle nie być. Jak znajdziesz, meldujesz w recepcji zostawiając dokumenty. Następnego dnia odbierasz zostawiając jeden (jako kaucję). Pewnie możesz go odebrać jak uregulujesz płatność co najmniej do tego dnia.
Parcele przy morzu tylko wydają się fajne (przechodzące tłumy), zresztą jest bardzo mała szansa, że będą wolne. My w tamtym roku zrobiliśmy rezerwację na Strasko (w maju na lipiec na 400 parceli podali 8 dostępnych), ale finalnie wzięliśmy miejsce w części nieparcelowanej, bo było sto razy ładniejsze i przestronniejsze.
Internet jeśli jest to po wifi i zasięg może być marny. Można kupić kartę t-mobile z netem po 10 kun za dobę.
Cena - nie szukasz wśród drogich campów, szukasz wśród bardzo drogich. Nie musisz wybierać tzw. taniego przydomowego campa u Josipa, ale można wyśrodkować. Przemyśl czy warto płacić za baseny, skoro Adriatyk dostępny, a do parku wodnego można zatrzymać się w drodze jadąc przez Węgry. Na przykład taki Park Soline w Biograd na Moru wyszłoby w II zonie 35 EUR, a to jest duży camp (nie tak duży jak Park Umag). Ja wiem, że i za tą cenę znajdę "apartament", ale kompletnie nie jestem zainteresowana.
Materace nawet te chińskie za 5 zł nie uległy przebiciu, zresztą mieliśmy łatki na tą okoliczność.
Buty do wody warto kupić, nie są drogie.
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 21.06.2015 10:26

Byłem z Zatonie w ( mobil homach co prawda), w Pakostane( Kozarica), Biogradzie ( Soline ) i dawno temu w Solarisie.
Jeśli chodzi o moją opinię to zdecydowanie na pierwszym miejscu jest Zaton a inne grają w drugiej lidze.
Oprócz różnicy w ilości placów zabaw, dostępność do boiska, basenu w cenie , animacji ( moje dzieci do dziś pamietają Blues Brothers, czy "dalmatyńską wojnę" na basenie w Zatonie) , to również wrażenia estetyczne są inne - w porównaniu z Zatonem Kozarica czy Soline są po prostu brzydsze (mniej kwiatów, gorszy stan alejek, itd.)

Widzę dwie wady Zatonu- jest duży czyli bez roweru i/albo wrotek/hulajnogi to się nachodzicie. Po drugie Solina czy Kozarica są położone w mieście, jeśli lubicie nocne spacery po miasteczkach. Z Zatonu do Nimu też niby mnie jest daleko ale trochę jednak trzeba przejść. Do Zatonu nie potrzebujecie butów, plaża jest z drobnego żwirku/piasku a w wodzie kilka metrów nieprzyjemnego żwirku i też piasek, długo płytko. Miejsca w pierwszych rzędach w Zatonie to chyba są z góry zarezerwowane przez niemieckich emerytów, więc bym na to nie liczył.


Solaris jak widzę ze zdjęć bardzo się zmienił więc nie wypowiadam, mają fajny aquapark ale chyba płatny dla mieszkańców kampingu.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.06.2015 11:18

asialele napisał(a):Każdy ma plusy i minusy. chcielibyśmy mieć baseny ze zjeżdżalniami- w Solarisie są płatne dodatkowo, w Simuni jest waterpark, ale nie znalazłam go w cenniku- czyżby był darmowy? Baseny są jeszcze z Zatonie, ale chyba tylko jedną zjeżdżalnię mają.


W Simuni nie ma basenów, może chodziło o Strasko? tam waterpark startuje dopiero od tego roku - choć waterpark to za dużo powiedziane ;) po prostu 3 baseny w tym 1 dla maluchów. Po za tym w czerwcu jeszcze trwały prace - wg deklaracji od lipca miało to ruszyć ale czy zdążą?
Co do jeżowców - nie takie straszne, zazwyczaj nie ma ich tam gdzie w wodzie jest żwirek lub otoczaki, wolą ukrywać się między skałkami i kambulcami. Buty do wody i tak się przydadzą - mi np. dużo lepiej się chodzi po otoczakach w butach niż boso.

Wifi na kempingach zazwyczaj jest w cenie pobytu - różnie z zasięgiem czasem trzeba poszukać miejsca, w którym śmiga bez problemu.
asialele
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) asialele » 21.06.2015 12:12

Na Simuni jest Waterpark w morzu- zobacz w necie:)
asialele
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) asialele » 21.06.2015 12:13

Marbad napisał(a):Byłem z Zatonie w ( mobil homach co prawda), w Pakostane( Kozarica), Biogradzie ( Soline ) i dawno temu w Solarisie.
Jeśli chodzi o moją opinię to zdecydowanie na pierwszym miejscu jest Zaton a inne grają w drugiej lidze.
Oprócz różnicy w ilości placów zabaw, dostępność do boiska, basenu w cenie , animacji ( moje dzieci do dziś pamietają Blues Brothers, czy "dalmatyńską wojnę" na basenie w Zatonie) , to również wrażenia estetyczne są inne - w porównaniu z Zatonem Kozarica czy Soline są po prostu brzydsze (mniej kwiatów, gorszy stan alejek, itd.)

Widzę dwie wady Zatonu- jest duży czyli bez roweru i/albo wrotek/hulajnogi to się nachodzicie. Po drugie Solina czy Kozarica są położone w mieście, jeśli lubicie nocne spacery po miasteczkach. Z Zatonu do Nimu też niby mnie jest daleko ale trochę jednak trzeba przejść. Do Zatonu nie potrzebujecie butów, plaża jest z drobnego żwirku/piasku a w wodzie kilka metrów nieprzyjemnego żwirku i też piasek, długo płytko. Miejsca w pierwszych rzędach w Zatonie to chyba są z góry zarezerwowane przez niemieckich emerytów, więc bym na to nie liczył.


Solaris jak widzę ze zdjęć bardzo się zmienił więc nie wypowiadam, mają fajny aquapark ale chyba płatny dla mieszkańców kampingu.



Czyli Zaton:) Do wyjazdu zostało kila dni:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.06.2015 14:09

asialele napisał(a):Na Simuni jest Waterpark w morzu- zobacz w necie:)

No ale morze to nie baseny właśnie a Wy chcecie basenów ze zjeżdżalniami.
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 21.06.2015 14:23

asialele napisał(a):Czyli Zaton:) Do wyjazdu zostało kila dni:)


W takim razie nie zapomnijcie wysmarować się za darmo leczniczym błotkiem na plaży w Ninie. To ta
http://www.livecamcroatia.com/najljepse-plaze-hrvatske/nin-uzivo/ plaża jakieś 800 metrów od kampingu. No i o rowerach nie zapomnijcie albo przynajmniej o leżaku z kółkami...
TomekTrikke
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekTrikke » 21.06.2015 23:09

Ja na dojazdy na plażę takimi wózkami wszystko wożę :)

Obrazek

Powrót do Kempingi



cron
Pytań kilka mam do mądrych Cromaniaków
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone