Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009
Pytanie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 14.12.2011 09:17

Znalazłam bardzo urokliwe miejsce w Povlji na wyspie Brać a dokładnie fajną miejscówkę na osiedlu Punta. Okolica cudna, morze piękne ale martwi mnie jedna rzecz: otóz na większosci zdjec i fimów z tej okolicy wiatr wieje jak szalony i są duże fale.Czy tam zawsze są takie wiatry? Myslelismy o wyjeździe w drugiej połowie sierpnia i nie chciałabym całego tego czasu spedzać na przekonywaniu dzieci, ze duze fale i wiatr to nic złego....
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.12.2011 09:50

ania.mor
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 11.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.mor » 14.12.2011 10:15

zapytam, zapytam bo po lekturze ich wątku okazało sie, że byli całkiem niedaleko mojej ewentualanej miejscówki
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008
Brač - Povlja wrzesień czy warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 23.06.2016 19:50

Witam,wybieramy się wraz z żoną na przełomie sierpnia i września na zasłużony odpoczynek i jak zwykle ( bo to już ósmy raz do Chorwacji ) lecz po raz pierwszy sami ( syn już wyrósł z wyjazdów z rodzicami ) Jak zwykle mamy problem z miejscem, żona chce na Istrię bo jeszcze tam nie byliśmy a mi się marzy Brać a zwłaszcza Povlja.Obydwoje mamy jedno marzenie ma to być miejsce małe,ciche z pięknymi plażami no i żeby można wieczorkiem gdzie napić się piwa czy wina lub zjeść chorwackie przysmaki ( owoce morza i.t.d.) Proszę o radę ,czy Povlja to dobre miejsce na wyjazd wrześniowy ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Brač - Povlja wrzesień czy warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2016 21:36

Povlja to maławioska, jesli szukasz ciszy i spokoju to na pewno tam znajdziesz. Knajpek też parę jest, jakbyś miał mało to niedaleko jest Selca czy Sumartin. Polecam restaurację Hacienda na wylocie z Selcy, pyszna baranina.
Dwa razy byłem w tamtych rejonach na przełomie czerwca i lipca, w tym roku o raz pierwszy będę pod koniec sierpnia i też się zastanawiam jak będzie.

PS. Jeśli chcesz więcej informacji o Povlji, to polecam relacje koleżanek Mikromir i ELIMAR :papa:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Brač - Povlja wrzesień czy warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.06.2016 23:29

Byłem w Povlji w 2012 na przełomie sierpnia i września - i było cudownie. We wrześniu się wyludnia, ale knajpki działają, morze jest ciepłe, a na plażach pustki. Mariusz całkiem słusznie poleca Hacjendę, w samej Povlji też spokojnie jest gdzie zjeść i wypić... Zazdroszczę wyjazdu! Tutaj o naszym wyjeździe: link
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.06.2016 07:19

Nie wiem jak we wrześniu, zajrzyj do klubu i zapytaj ELIMAR. W lipcu było fajnie, jednak na temat knajp poza sezonem się nie wypowiem.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 24.06.2016 10:51

Ja byłam w Povlji w zeszłym roku we wrześniu i byłam zachwycona. Mieszkaliśmy przy samej plaży Ticja Luka, która była prawie pusta przez całe 2 tygodnie. Cypelek mieliśmy codziennie dla siebie :)

michalek_101 napisał(a): Obydwoje mamy jedno marzenie ma to być miejsce małe,ciche z pięknymi plażami no i żeby można wieczorkiem gdzie napić się piwa czy wina lub zjeść chorwackie przysmaki ( owoce morza i.t.d.) Proszę o radę ,czy Povlja to dobre miejsce na wyjazd wrześniowy ?


mała - zdecydowanie, to maleńka mieścina, bardzo malowniczo położona
cicha - tak, we wrześniu jest już mało turystów
z pięknymi plażami - Ticja Luka skradła moje serce :hearts: :) są w okolicy też inne, piękne plaże, możesz o nich poczytać w relacjach
wieczorne piwko/winko - tak, są 3 konoby + lodziarnia, my wieczory spędzaliśmy w konobie Kala. Jedzenie pyszne, bardzo miła obsługa i ceny też mnie dość pozytywnie zaskoczyły

Podsumowując - polecam! :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Brač - Povlja wrzesień czy warto

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.06.2016 12:25

michalek_101 napisał(a):Witam,wybieramy się wraz z żoną na przełomie sierpnia i września na zasłużony odpoczynek i jak zwykle ( bo to już ósmy raz do Chorwacji ) lecz po raz pierwszy sami ( syn już wyrósł z wyjazdów z rodzicami ) Jak zwykle mamy problem z miejscem, żona chce na Istrię bo jeszcze tam nie byliśmy a mi się marzy Brać a zwłaszcza Povlja.Obydwoje mamy jedno marzenie ma to być miejsce małe,ciche z pięknymi plażami no i żeby można wieczorkiem gdzie napić się piwa czy wina lub zjeść chorwackie przysmaki ( owoce morza i.t.d.) Proszę o radę ,czy Povlja to dobre miejsce na wyjazd wrześniowy ?


żonę rozumiem, jak najbardziej, gdyż Istria jest cudna :-) Ciebie także, bo Povlja to bardzo spokojne miejsce. I urokliwe. Jednak po coś do zobaczenia będziecie się musieli troszkę ruszyć. Ale to zależy, czego oczekujecie od miejsca. Povlja to nasze pierwsze spotkanie z Cro :-) i do tej pory nam nie przeszło :mrgreen: mieliśmy apartament z widokiem na cudna zatoczkę, o której pisze powyżejmagg5..ech..rozmarzyłam się :lol:
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 24.06.2016 16:03

Dziękuję wszystkim za pomoc,ja już się nakręcam a żonka mam nadzieję że da się przekonać :) Bardzo proszę o pomoc z zakwaterowaniem ( może jakieś namiary na apartamenty i.t.d. ) .Jakie są ceny apartamentów we wrześniu ? Chcemy jechać jak zawsze w "ciemno",czy na koniec sierpnia będzie w czym wybierać ? może ktoś ma mapę z plażami w Povlji i na wyspie . Za pomoc WIELKIE DZIĘKI .
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 19.10.2016 08:26

Zdecydowanie polecam Gracinów:

http://www.apartmentspovlja.com

we wrześniu cisza i spokój a i miejscówki w dobrej cenie :)
Użytkownik usunięty
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2019 22:32

Odwiedziłem wczoraj Sumartin ale tam mnie na urlop nawet wołem nie zaciągniecie, uważam tę miejscowość za porażkę.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.08.2019 15:05

alechandro napisał(a):Odwiedziłem wczoraj Sumartin ale tam mnie na urlop nawet wołem nie zaciągniecie, uważam tę miejscowość za porażkę.


Jestem teraz w Sumartinie a wczoraj odwiedziłem Povlię i mam dokładnie przeciwne zdanie ;)
Sumartin jest cudowny a Povlia tak zachwalana na forum zupełnie mnie rozczarowała.
Użytkownik usunięty
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2019 15:40

Grunt by wszyscy byli zadowoleni ale co w Sumartin jest cudownego? Przejść nie można bo samochody, plaże przy samej drodze wśród łodzi :D
Ale cieszy mnie że nawet takie twory jak Sumartin, Makarska czy Tucepi mają swoich wielbicieli. Ja kiedyś twierdziłem, że Rogoźnica jest cudowna, teraz najchętniej nie przejeżdżałbym przez nią bo uważam, że kiedyś się myliłem. Faktem jest jednak, że w 2000 roku Rogoźnica była fajnym miejscem, nawet bardzo fajnym ale 19 lat zrobiło swoje.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Pyatnie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2019 15:57

alechandro napisał(a):Grunt by wszyscy byli zadowoleni ale co w Sumartin jest cudownego? Przejść nie można bo samochody, plaże przy samej drodze wśród łodzi :D

W Sumartinie są dwie piękne plaże. Mało kto plażuje przecież w centrum, obok przeprawy promowej ;)

Jedna z tych plaż - zatoczka Sv. Rok:

Obrazek
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pytanie o wyspe Brać , miejscowosć Povlja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone