Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pula-Wenecja

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
HipolitOstrowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.05.2007
Pula-Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) HipolitOstrowski » 31.05.2007 11:22

Hej , właśnie się zalogowałem, zresztą w konkretnym celu. Czy ktoś mógłby napisać coś o połączeniu promowym Puli z Wenecją. Planuję w lipcu pobyt w okolicach Puli, bardzo chcielibyśmy zobaczyć też Wenecję i nie wiem czy lepiej skorzystać z promu podczas pobytu, czy np. przyjechać dzień wcześniej i zacząć wakacje od zwiedzania Wenecji. Chodzi mi o koszty i jak to jest w praktyce, czas podróży, miejsca na promach itd. . Przeglądałem forum, ale nie znalazłem nic bardzo konkretynego na ten temat, bardzo proszę o jakieś info.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 31.05.2007 11:36

W 2005 roku też planowaliśmy wypad do Wenecji z Puli . Ostatecznie zdecydowaliśmy sie na zwiedzanie w drodze powrotnej. Apartament na 3 dni w Punta Sabioni - i wypad całodniowy do Wenecji. Ta opcja wydała nam sie lepsza - dalej w powrotnej drodze Jezioro Garda. Od tego wypadu w Wenecji jesteśmy co roku - w tym także /wrzesień/. Podróż z Puli statkiem pewnie ma urok - ale zabiera dużo czasu. Płynąc z Punta Sabioni też zobaczycie Wenecje od strony morza. Pozdrówcie Wenecje jeśli bedziecie wcześniej niż my.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 31.05.2007 14:02

HipolitOstrowski napisał(a):Hej , właśnie się zalogowałem, zresztą w konkretnym celu. Czy ktoś mógłby napisać coś o połączeniu promowym Puli z Wenecją. Planuję w lipcu pobyt w okolicach Puli, bardzo chcielibyśmy zobaczyć też Wenecję i nie wiem czy lepiej skorzystać z promu podczas pobytu, czy np. przyjechać dzień wcześniej i zacząć wakacje od zwiedzania Wenecji. Chodzi mi o koszty i jak to jest w praktyce, czas podróży, miejsca na promach itd. . Przeglądałem forum, ale nie znalazłem nic bardzo konkretynego na ten temat, bardzo proszę o jakieś info.


polecam linki:
http://www.venezialines.com
http://www.commodore-travel.hr
HipolitOstrowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) HipolitOstrowski » 01.06.2007 10:58

Dzięki za linki, wynika z tego że aby być 6 godzin w Wenecji muszę płynąć w 2 strony 6 godzin promem i zapłacić 600-700 zł za przejazd. Po drodze na wakacje nocuję w Lijubljanie więc pewnie zrezygnuję z wycieczki morzem, wstanę o świcie, pojadę do Wenecji, a wieczorem dojadę do Puli. Będę wdzięczny za wszelkie przydatne info dotyczące wycieczki samochodem do Wenecji.
003dlaczego
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) 003dlaczego » 01.06.2007 11:37

HipolitOstrowski napisał(a):Hej , właśnie się zalogowałem, zresztą w konkretnym celu. Czy ktoś mógłby napisać coś o połączeniu promowym Puli z Wenecją. Planuję w lipcu pobyt w okolicach Puli, bardzo chcielibyśmy zobaczyć też Wenecję i nie wiem czy lepiej skorzystać z promu podczas pobytu, czy np. przyjechać dzień wcześniej i zacząć wakacje od zwiedzania Wenecji. Chodzi mi o koszty i jak to jest w praktyce, czas podróży, miejsca na promach itd. . Przeglądałem forum, ale nie znalazłem nic bardzo konkretynego na ten temat, bardzo proszę o jakieś info.


W zeszłym roku płynęłam z Puli do Wenecji. Była to zorganizowana wycieczka, za osobę 60 euro (cos koło tego), wypłynięcie ok 6 rano, powrót po 21. Płynęlismy bodaj 4 godziny (wiele atrakcji na statku), w samej Wenecji byliśmy ok 3-4 godzin, może trochę dłużej :wink: na statku i w Wenecji przewodnik po polsku, także super :)
otto7
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) otto7 » 01.06.2007 18:55

Witam!
1.Termin 30.06.2006 - wyjazd z Puli 5 rano.
2.Szybki przejazd samochodem /z wyjątkiem skandalicznie oznakowanego Triestu, gdzie wykonałem kilka nawrotek/.
3. Osiągnięcie rogatek Wenecji 9,30.
4. Stanie w korku do godziny 11,30
5. 12,00 zostawienie samochodu na parkingu i przejazd taksówką wodną do starej Wenecji.
6. 12,30 - 17,30 zwiedzanie.
7. 18,00 powrót.
8. Przyjazd do Puli 22,30.
Z rozeznania wynika, że najtrudniej dostać się do miasta w godzinach przedpołudniowych.
Gdybyśmy jechali jeszcze raz, to przyjechalibyśmy wczesnym popołudniem, zwiedzalibyśmy do późnej nocy, potem krótkie spanko na parkingu lub campie pod miastem i powrót.
Zobaczyć Wenecję trzeba na własne oczy, bo narosło wiele mitów a rzeczywistość jest .........
Pozdrawiam
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 01.06.2007 19:59

Ja w tym roku zwiedzałem Wenecję poprzez Punta Sabbioni i obyło się bez żadnych kolejek. Pewnie, że to nei sezon ale "długi łykend" majowy więc i turystów jednak trochę było.
Parking w Punta 7 euro zacałą dobę, miejsca w ciul albo i więcej, przystań zaraz obok a i sklep po drodze, w któym warto się zaopatrzyć. Bilet na tramwaj wodny 6 euro/kurs albo 13 czy 15 euro za bilet całodzienny.
Sama Wenecja jest dość droga, dlatego wspomniałem o sklepie w Punta gdzuie można kupić jakąś bułkę, picie czy słodycze.
Przed zwiedzaniem katedry na San Marco trzeba oddać KAŻDĄ torbę do przechowalni albo podzielić się na grupy i tak zwiedzać. Wewnątrz za dodatkową opłatą można obejrzeć "złoty Ołtarz" - moim zdaniem nie warto.
Gondole - 100 euro za przejażdżakę. Nie skorzystałem, bo lało a to żadna frajda moknąć w łódce.
Kawa na San Marco potrafi kosztować 11 euro, ale za to pupcię można posadzić na krzesłach obitych aksamitami :)
Może to prozaiczne ale przyfdatne, toaleta znajduje się w lewym górnym rogu placu gdy za plecami mamy katedrę, płatna 1 euro.
Pałac Dożów 12 euro za osobę, warto wejść, choć dokładnie tyle kosztują w Rzymie Muzea Sykstyńśkie do których palazzo się nie umywa jednak. Nie wolno robić zdjęć ani filmować ale sprzętu nei zabierają tylko upominają.
Wjazd na wieżę - Campanilla - 6 euro, dzieci do lat 4 za free jak zresztą w Pałacu Dożów również.
Im dalej od placu tym znośniej w sensie ekonomicznym. Nie jestem zgredem i lubię zjeść w fajnej knajpie czasem, szczególnie na wakacjach, jednak zupa za 160 euro to lekka przesada :)

PS otto7 z przejazdem przez Triest żadnych problemów :)
ferrari_alex
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferrari_alex » 09.06.2010 07:14

Czyli jak i za ile dojechać z Puli do Wenecji?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 09.06.2010 07:40

ferrari_alex napisał(a):Czyli jak i za ile dojechać z Puli do Wenecji?


Samochodem - ca. 200km, parking w Mestre albo Punta di Sabbioni.
Polecam Punta di Sabbioni i prom do Wenecji, który dobija do Pl.Św.Marka - piękny widok na Wenecję od strony morza.
ferrari_alex
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferrari_alex » 11.06.2010 18:02

A jaka jest cena statkiem z Puli do Wenecji?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2010 18:49

ferrari_alex napisał(a):A jaka jest cena statkiem z Puli do Wenecji?

cena jest chora :roll:
www.venezialines.com/en/our-services/pr ... nice-istra
naserva
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) naserva » 09.08.2010 13:21

a orientuje sie ktos jakie sa aktualnie ceny parkingu w punta di sabbioni badz jakims innym w okolicy wenecji skad w maire latwo dostac sie do centrum? i mniej wiecej ile zajmuje doplyniecie z w/w parking do centrum?
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 09.08.2010 16:43

naserva
a orientuje sie ktos jakie sa aktualnie ceny parkingu w punta di sabbioni

Parking 7 euro na dzień , statek płynie jakieś 30 minut
naserva
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) naserva » 10.08.2010 08:27

dzieki bardzo za informacje. tak jeszcze spytam: nie ma problemu zeby trafic na ten parking? i chyba nie ma tam jakiegos wielkiego tloku zeby byl problem z miejscem?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.08.2010 08:45

23 juro za dobe na wielopoziomowym.
Policz, czy kilka osób za prom nie przewyższy tej kwoty, a jestes niezależny.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone