Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PULA - RIJEKA - TRIESTE szukam campingu - polecicie coś?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bambik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 27.02.2013
PULA - RIJEKA - TRIESTE szukam campingu - polecicie coś?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bambik » 27.02.2013 14:05

Witam, znalazłem podobne wątki na forum, jednak może dowiem się jeszcze czegoś ciekawego?

Wybieram się do Chorwacji w lipcu 2013 :hut: . Planuję obozować w 2 miejscach. Najpierw okolice Puli - Rijeki - Tieste (chcę zwiedzać wszystkie trzy), potem przemieszczam się na Murter, w okolice miejscowości Jezera. Na Murter mam fajny kameralny camping, byłem tam już. Jednakże, jeżeli chodzi o okolice Puli - Rijeki - Trieste, nic nie wiem, podrzucicie coś?

Moje kryteria: :D

1. NAJWAŻNIEJSZE: kameralny, cisza, spokój, niezatłoczony (odpada gwarne miejsce na setki namiotów, jeden przy drugim, nawet jeżeli cena jest dobra i widoki też, MUSI być spokojnie)
2. Nad samym morzem (plaża może być kamienista)
3. Dalej od drogi/ulicy
3. Cena w miarę (3 dorosłe osoby+sam.+1 namiot = do 30-40 euro za całość, taniej - jeszcze lepiej)
4. Widoczki.
5. Lokalne miasteczko w okolicy kilku km (żeby można było podjechać rano po świeżą rybkę, wieczorem do jakiejś przytulnej restauracji czy na spacer)
6. Sanitariaty (nie muszą być cuda, ważne że czyste, prysznic, miejsce do mycia naczyń, ciepła woda nie musi być 24 h)
7. Prądu nie musi być, jakieś gniazdko przy sanitariatach do doładowania telefonu wystarczy.

I to chyba tyle. Pomóżcie (i nie narzekajcie, że są podobne wątki). Pozdrawiam forumowiczów/cromaniaków i dziękuję z góry.

PS. Proszę o nie wklejanie linków do stron zawierających ogólne zestawienie campingów (wiem do czego służy Google :lol: ) Interesują mnie najbardziej Wasze doświadczenia, jeżeli proszę o linki to tylko z konkretnymi miejscami.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 27.02.2013 19:38

Witam.
Nie taka prosta sprawa z tymi wymaganiami.
Istria jest znana akurat z tych dużych i ludnych campów. Campy miasta to tutaj norma.
Zaliczyłem w sumie 3. W Novigradzie, Porećiu i Punticy ale to było dawno i nie powiem jak tam jest dzisiaj.
Małe campy są w mniejszości i nie jest to tak jak np. w Dalmacji, ponieważ zdecydowana większość najlepszych i najciekawszych wakacyjnie miejsc z plażami jest zajęta właśnie przez te duże kombinaty wraz z całą resztą bałaganu turystycznego. Ale nie znaczy że tych małych nie ma. Są takie, które powstały niedawno a niektórych może już nie ma. Szukając czegoś widziałem ze 2 małe (pomiędzy Rovinj a Poreć), ale w jednym nie było właściciela a w drugim było wszystko w słońcu, więc zrezygnowałem.

Nie wiem czy widziałeś ten widok
http://lagunaporec.com/camping-istria-porec
Ja też lubię spokój, ale tam mi się podobało i hałasów nie było jakichś większych (poza burzą z piorunami! :lol:).
Osobna sprawa to właśnie położenie i to czy nam się camp spodoba.
Szukaj tych mniejszych w małych i mniej popularnych miejscowościach- tam o nie łatwiej.

Niedawno szukając komuś podobnej lokalizacji trafiłem na to (wada: 500m od morza ale ten basen...)
http://www.camp-diana.com/index.php/en/prices/
Natomiast znajomi byli bodaj 2 latka temu tutaj
http://www.arenacamps.com/arenacamps_ca ... je_camping
i sobie bardzo chwalili.
Pozdrawiam.
banabibi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) banabibi » 27.02.2013 19:58

Hej,
Wiem wiem miało nie być linków ale....
Na tej stronie oprócz kempingów są opinie każdego kempingu napisane przez osoby się tam wczasujące, może to pomoże. :-)
http://www.e-camping.net/pl/region/2/page/1.html
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 27.02.2013 20:33

Ja polecam kamp Mareda k/Novigradu www.laguna-novigrad.hr
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 03.03.2013 18:59

A może Polari i Willas Rubin w Rovinju!
bambik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 27.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bambik » 03.03.2013 21:59

dzięki za wszystkie posty, na pewno okażą się pomocne.
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 05.03.2013 11:11

Byliśmy na Valdaliso w Rovinj i to jest jeden z mniejszych kempingów jak na standardy Istrii ;). Ale to jest kamp z tzw infrastrukturą, więc są animacje, wieczorne atrakcje itp, ale nam jakoś szczególnie nie przeszkadzało, może dlatego że przy samym morzu byliśmy już przy granicy kempingu.

Spróbowałabym San Polo/ Colone. One mi wyglądają na dość spokojne. http://www.camping-monperin.hr/en/san-paolo-a-colone
Nikt
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nikt » 08.03.2013 14:10

Fatamorgana napisał(a):Witam.
Nie taka prosta sprawa z tymi wymaganiami.
Istria jest znana akurat z tych dużych i ludnych campów. Campy miasta to tutaj norma.
Zaliczyłem w sumie 3. W Novigradzie, Porećiu i Punticy ale to było dawno i nie powiem jak tam jest dzisiaj.
Małe campy są w mniejszości i nie jest to tak jak np. w Dalmacji, ponieważ zdecydowana większość najlepszych i najciekawszych wakacyjnie miejsc z plażami jest zajęta właśnie przez te duże kombinaty wraz z całą resztą bałaganu turystycznego. Ale nie znaczy że tych małych nie ma. Są takie, które powstały niedawno a niektórych może już nie ma. Szukając czegoś widziałem ze 2 małe (pomiędzy Rovinj a Poreć), ale w jednym nie było właściciela a w drugim było wszystko w słońcu, więc zrezygnowałem.

Nie wiem czy widziałeś ten widok
http://lagunaporec.com/camping-istria-porec
Ja też lubię spokój, ale tam mi się podobało i hałasów nie było jakichś większych (poza burzą z piorunami! :lol:).
Osobna sprawa to właśnie położenie i to czy nam się camp spodoba.
Szukaj tych mniejszych w małych i mniej popularnych miejscowościach- tam o nie łatwiej.

Niedawno szukając komuś podobnej lokalizacji trafiłem na to (wada: 500m od morza ale ten basen...)
http://www.camp-diana.com/index.php/en/prices/
Natomiast znajomi byli bodaj 2 latka temu tutaj
http://www.arenacamps.com/arenacamps_ca ... je_camping
i sobie bardzo chwalili.
Pozdrawiam.


W miejscowości Banjole są 3 kempingi:
Diana, Indije, Paskeja każdy ma swoje wady i zalety
Diana - na tym kempingu nie byłem mogę tylko powiedzieć co widziałem za płotu. W moim odczuciu jest to kamping mały rodzinny, zacieniony z brakiem bezpośredniego dostępu do morza
Indije - duży kamping zrzeszony w ichnej organizacji kempingowej, cały zalesiony z bezpośrenim dostępem do morza, teren pagórkowaty drogi wewnętrzne wyasfaltowane, na terenie kampingu znajduje się market, organizowane są dyskoteki
Paskeja - rodzinny kamping, z bezpośrednim dostępem do morza, jedna połowa kampingu jest zalesiona druga to patelnia, na części zalesionej ustawione są stacjonarne przyczepy, znalezienie miejsca pod drzewami graniczy z cudem, ale cena pobytu na tym kampingu jest prawie połowę niższa niż na Indije, widok z kempingu jest częściowo na otwarte morze a częściowo na przeciwległą wyspę, brzeg morza jest skalisty w przesiwieństwie do Idije na którym plaża jest kamienista (jeżeli mnie pamięć nie myli), ok. 200 m od kampingu brzeg przechodzi z skalistego na kamienisty (obrazowo- małe zatoczki kamieniste otoczone skałami) miejsce gdzie przychodzą rodziny z dziećmi.
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 09.03.2013 21:44

Jak byłem w Rijece to na nocleg pojechaliśmy na KRK autocamping PUNTA zaraz za mostem po prawej. Tanio i nad samą plażą.Cisza i tylko 4 campery były na plaży.

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PULA - RIJEKA - TRIESTE szukam campingu - polecicie coś?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone