Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pula - kto byl ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sssotir
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2011
Pula - kto byl ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sssotir » 31.07.2011 12:54

Hej,
Witam wszystkich :)
Chce wybrac sie w tym roku pierwszy raz do Chorwacji pod koniec wrzesnia samochodem. Slyszalem ze miejscowosc Pula jest fajnym miejscem ? Ktos byl i moze powiedziec cos wiecej ? Jak tam jest z kwaterami ? Wybieramy sie ze znajomymi pod koniec werzesnia, generalnie zeby sie pobawic i odpoczac.
pozdrawiam,
Bartek
gewaina
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 12.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gewaina » 31.07.2011 13:10

Ja byłam, ale daaawno - w 1997 roku i było to moje pierwsze spotkanie z Chorwacją.
wspominam samą miejscowość bardzo miło - były miejsca spokojniejsze i były miejsca do wyszalenia się wieczornego.
Dużo knajpek, kawiarenek i takich tam, plaża z blokami kamiennymi - tam, gdzie ja chodziłam.
Poza tym - wiadomo - amfiteatr, starożytności, powiew historii :)
Polecam i pozdrawiam

ps. pewnie nie jest to zbyt pomocne coi napisałam, bo nie mam w głowie do polecenia żadnych kwater - pamięć zawodzi już :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2011 22:33

Pula jest dobra na jednodniową wycieczkę, na dłużej to zbyt duże miasto na pobyt i zupełnie nie oddaje klimatu Chorwacji. Co do apartementu to też Ci nie pomogę, choć ja ten w którym spałem jedną noc w Puli zapamiętam na długo...tam po prostu straszyło :twisted:
samgnus
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) samgnus » 31.07.2011 23:15

Ze swej strony mogę polecić Pulę.Byłem tam w ub.roku oraz w tym na początku lipca.Nie mogę się zgodzić z przedmówcą,że to dobre miejsce na jednodniową wycieczkę,że za duże miasto,które nie oddaje klimatu Chorwacji.Przede wszystkim nawet kilka dni nie wystarczy,by dobrze zwiedzić wszystkie miejscowe atrakcje,chyba,że ktoś zna tylko Amfiteatr :)) Pula,to faktycznie spore miasto,lecz wystarczy dosłownie kilka minut jazdy samochodem z centrum by być np.w rejonie dzikich plaż umiejscowionych za plażą publiczną Stoja i cieszyć się ciszą i spokojem.Pula ma tą przewagę nad wieloma innymi mniejszymi miejscowościami,że jest badzo wiele sklepów,restauracji,a co za tym idzie jest większy wybór,większa konkurencja i w efekcie niższe ceny niż np.w takim Medulinie,który jest totalną wioską i tak faktycznie wystarcza kilka godzin pobytu by wszystko zobaczyć.Co do kwater niestety nie pomogę ponieważ z zasady nie płacę za to,co mogę mieć darmo :))
Pozdrawiam!
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 31.07.2011 23:31

sssotir napisał(a):H Wybieramy sie ze znajomymi pod koniec werzesnia, generalnie zeby sie pobawic i odpoczac.

Bartek

Hej.Jedż pobaw się i odpocznij.Daj info jak się bawiłeś itd.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.08.2011 07:12

Pula?
Poczytaj relację mariusz-w
just3
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) just3 » 01.08.2011 08:01

hej, bylm w tamtym roku w Puli - zrobillismy sobe 1 dniowa wycieczke z Porecia. Nie chcialabym spedzic w Puli calych wczasow nie jest tam zbyt pieknie. Jednak zobaczyc - warto :)
sssotir
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sssotir » 01.08.2011 11:32

Dzieki za odpowiedzi :) Jezeli nie Pula, to moze bardziej na pouludnie ? Makarska ? Jade pod koniec wrzesnia, moze bedzie tam nieco cieplej niz w Puli. 8)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.08.2011 11:54

Odzywam się, bo w ubiegłym tygodniu wróciłam znad Puli (zależy, skąd na to spoglądać :lol: )

Pula ... na ten "pierwszy raz" ?
Zależy, jaką opcję wybierasz:

zwiedzanie
jeśli stawiasz wyłącznie na zwiedzanie - to czemu nie.
(w końcu od czegoś trzeba zacząć)

zwiedzanie i odpoczywanie
taki miks ma już więcej zarówno "za" jak i "przeciw"

odpoczywanie
czyli morze, plaża i zero wsiadania za kierownicę - zdecydowanie nie.

Powiesz: cóż to za rada. W miejsce Puli można wstawić każde inne większe miasto w Chorwacji.

Na ten "pierwszy raz" wybrałabym coś bardziej spokojniejszego.
Ale bez przesady :wink:
I raczej w Dalmacji.


Pozdraviam Białystok 8)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 01.08.2011 12:14

sssotir napisał(a):Dzieki za odpowiedzi :) Jezeli nie Pula, to moze bardziej na pouludnie ? Makarska ? Jade pod koniec wrzesnia, moze bedzie tam nieco cieplej niz w Puli. 8)


Jestem bardzo ciekaw, czy Makarska ma tak wiele wydarzeń, takich jak Pula. :?
Jeśli wakacje, leżeć na plaży, jest to bardzo nudne i przestarzałe. :(

wydarzenia w Puli w sierpniu :P
just3
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) just3 » 01.08.2011 12:15

sssotir napisał(a):Dzieki za odpowiedzi :) Jezeli nie Pula, to moze bardziej na pouludnie ? Makarska ? Jade pod koniec wrzesnia, moze bedzie tam nieco cieplej niz w Puli. 8)


przyjedz do Baska Voda! ja tam bede od 17 do 25 wrzesnia ;D
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 01.08.2011 12:17

Witam, zgadzam się z przedmówczynią z Białegostoku< Pula raczej zwiedzić.

Jeżeli już Istria, to polecam Rovinj, wszystko w zasięgu ręki klimat starego miasta, zabawa i można wyskoczyć do Puli na jeden dzień:)

pozdrav :papa: :hut:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 01.08.2011 12:33

mirko napisał(a):
sssotir napisał(a):Dzieki za odpowiedzi :) Jezeli nie Pula, to moze bardziej na pouludnie ? Makarska ? Jade pod koniec wrzesnia, moze bedzie tam nieco cieplej niz w Puli. 8)


Jestem bardzo ciekaw, czy Makarska ma tak wiele wydarzeń, takich jak Pula. :?
Jeśli wakacje, leżeć na plaży, jest to bardzo nudne i przestarzałe. :(

wydarzenia w Puli w sierpniu :P


Mirko

Są przecież amatorzy spędzania wakacji wyłącznie na plaży, najlepiej w pozycji horyzontalnej.
Czyli ... "Czyjś wybór = czyjeś wakacje !" :wink:

Poza tym autor wątku nie sprecyzował, o jaką formę wypoczynku mu chodzi.

Natomiast w "pojedynku" na ciekawe wydarzenia, które propozują - w tym przypadku Pula i Makarska - to jest oczywiste, że wygra Pula 8)

Dzięki za kalendarz imprez.

Pozdraviam Ciebie i Twoje Miasto
które w te wakacje, z racji bliskości - i nie tylko, odwiedziłam kilka razy
samgnus
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) samgnus » 01.08.2011 20:29

Nie znam Mirko,ale serdecznie podrawiam! Pula to wg.mnie wybitnie klimatyczne miejsce...Jak wspomniałem wcześniej zaletą tego rejonu Istrii jest z jednej strony to wszystko,co daje historyczne miasto turyście,a z drugiej niesamowita bliskość fajnych,spokojnych i pięknych miejsc.Bez obrazy,ale będę bronił Puli jak Niepodległości,bo to wspaniałe miejsce Istrii.
Pozdrawiam!
peterson04
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) peterson04 » 11.08.2011 23:34

Cześć wszystkim Cromaniakom :) Pula to po prostu zabytkowe miasto ale miasto, jak komuś to odpowiada to trudno... Natomiast już 5-10km od Puli jest półwysep Premantura, miejscowości Medulin, Baniole, gdzie naprawdę można odpocząć nasycają się pięknem chorwackiego wybrzeża.. Z i do Puli to 15min jazdy autem. Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone