Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 14.07.2010 13:04

tomkod napisał(a):Ludzie!! Koleś z Was łacha drze a wy to kupujecie. To stary tekst, który krąży po necie od jakiegoś czasu i ma tylko i wyłącznie charakter humorystyczny :P


Nikt z nikogo łacha nie drze więc się opanuj ... :wink:
Co do tekstu to fakt, ma już ze dwa lata, wkleiłem go tu dla uśmiechu :)
Aaa na zakończenie, dzięki za porady :)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 14.07.2010 13:38

grzesiek-swidnica napisał(a): Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy.


Odpowiedź jest banalnie prosta, żona ma kochanka prawdopodobnie w tym samym domu (sąsiad?) lub na ulicy. Nie używa do nocnego przemieszczania się samochodu, bowiem w takim wypadku tych rdzawych plam by na tarczach nie było.
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 14.07.2010 14:14

Bahama napisał(a):żona ma kochanka prawdopodobnie w tym samym domu (sąsiad?) lub na ulicy.

Porządny kochanek żonkę bezpiecznie przetransportuje swoją furą, w której na pewno nic nie rdzewieje.
A tak na marginesie to zastanawia mnie jeszcze, czy może ten kochanek nie jada non stop kotletów mielonych z frytkami? ;)
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.06.2015 10:41

Odebrałem wczoraj auto z warsztatu.

Nowy łącznik stabilizatora.
Sprawdzone zawieszenie przód - jest OK.
Wymiana tarcz i klocków hamulcowych przód.
Wymiana płynu hamulcowego.
Wymiana sprężyn tył.
Wymiana paska wieloklinowego.
Przegląd auta z wymianą filtrów i oleju.
Wymiana świec.
Przegląd instalacji LPG z wymianą filtrów.
Wymiana chłodnicy klimatyzacji+osuszacz+filtr kabinowy+odgrzybianie+napełnienie.
Wyważanie kół.
Drobna elektryka.

Chyba jestem gotowy do wyjazdu...znaczy się chyba auto gotowe. :)
Drut
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drut » 13.06.2015 22:30

Szanowni kierowcy a czy ktoś pomyślał o : termin ważności gaśnicy ? , pełna apteczka ( a nie tylko bandaż ), zestaw ( nóż do cięcia pasów oraz młotek do zbicia szyby - ekstremalnie - w moim aucie rzecz obowiązkowa ) Taka moja skromna sugestia!
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 17.06.2015 22:27

O gaśnicy ja ostatnio pomyślałem będąc w Biedrze na zakupach. Leżała sobie taka... 1 kg, rok produkcji 2015 i cena 18,99 złotych. No i jak jej nie zabrać ze sobą? :)
TicoTrip
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2015
Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) TicoTrip » 18.06.2015 08:06

Witajcie wczasowicze!

Na początku lipca wybieramy się w cztery osoby w podróż samochodem Tico do Omiś'a. W związku z tym mam parę pytań do osób, które uczęszczały już tą trasą:

- Czy sprawne i dobrze przygotowane Tico powinno podołać takiej trasie? Dodam tylko, że jeszcze przed naprawami zaliczyło majówkę w czeskim Ołomuńcu.

- Jak wygląda trasa? Czy są częste i duże podjazdy? Którędy lepiej jechać? Czechy/Austria/Słowenia, czy też Słowacja/Węgry?

- W przypadku poważnej awarii daleko od granicy Polski planujemy samochód zostawić na miejscu usterki. Jak wygląda złomowanie samochodu w Chorwacji?

W ogóle będę wdzięczny za jakiekolwiek porady związane z hasłem ,,Tico do Chorwacji''. Jedziemy z północnej Lubelszczyzny :) Pozdrawiam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2015 08:12

TicoTrip napisał(a):Witajcie wczasowicze!


Cześć.

TicoTrip napisał(a):Na początku lipca wybieramy się w cztery osoby w podróż samochodem Tico do Omiś'a. W związku z tym mam parę pytań do osób, które uczęszczały już tą trasą:

- Czy sprawne i dobrze przygotowane Tico powinno podołać takiej trasie? Dodam tylko, że jeszcze przed naprawami zaliczyło majówkę w czeskim Ołomuńcu.

- Jak wygląda trasa? Czy są częste i duże podjazdy? Którędy lepiej jechać? Czechy/Austria/Słowenia, czy też Słowacja/Węgry?


Nie takie fury dojeżdżały. Podołacie.
Którędy to tak naprawdę nie ma znaczenia. To bardziej kwestia przyzwyczajenia.

TicoTrip napisał(a):W ogóle będę wdzięczny za jakiekolwiek porady związane z hasłem ,,Tico do Chorwacji''.


umf-split-kumulacja-pecha-t46137.html#p1438770

Dużo pomocnych informacji znajdziesz w FAQ

Pzdr
TicoTrip
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) TicoTrip » 18.06.2015 08:27

Bardzo dziękujemy za pierwsze, niezwykle szybkie porady! :)
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015
Re: Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 18.06.2015 08:34

dasz radę :)
osobiście objechaliśmy Węgry i okolice w trzy osoby 18to letnim cinquecento . niemieccy turyści robili sobie przy nim fotki nad balatonem a znajomi stukali się w głowę :) doskwierał jedynie brak klimy i głośny silnik ....ale daliśmy radę:)
TicoTrip
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) TicoTrip » 18.06.2015 08:40

Dziękuję, dziękuję. Również jesteśmy pozytywnie nastawieni. Najbardziej obawiamy się jednak stromych podjazdów i podróży ,,nad przepaściami''. Zwyczajnie obawiamy się awarii w tych fragmentach trasy.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.06.2015 08:43

TicoTrip napisał(a):Dziękuję, dziękuję. Również jesteśmy pozytywnie nastawieni. Najbardziej obawiamy się jednak stromych podjazdów i podróży ,,nad przepaściami''. Zwyczajnie obawiamy się awarii w tych fragmentach trasy.

No to musicie jechać inną trasą, taką na której nie boicie się awarii
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Tico do Omiš'a.

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.06.2015 08:46

TicoTrip napisał(a):Dziękuję, dziękuję. Również jesteśmy pozytywnie nastawieni. Najbardziej obawiamy się jednak stromych podjazdów i podróży ,,nad przepaściami''. Zwyczajnie obawiamy się awarii w tych fragmentach trasy.
Nie jest tak tragicznie :wink: , na autostradach i Jadranką spoko Tico dacie radę , nie pchajcie się tylko na Jure..... :oczko_usmiech: Chorwaci jeżdzą dużo starszymi furami .........

Co do awarii , to nawet nowy z salonu nawalony elektroniką może się gdzieś rozkraczyć w polu , tego nikt nie przewidzi.

Powodzenia. :)
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 18.06.2015 19:04

Kilka lat temu objechałem cinquecento 2 razy Balaton i całą Słowenię do Adriatyku i dał radę :D W środku żonka i duży pies :D
Nie ma reguły czy nowa fura czy 16 letnia, jak ma paść po drodze to padnie :D
Szerokiej drogi :wink:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzian

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2015 19:26

Jak się dba o auto i na co dzień się nic nie dzieje to i w trasie nic się na stanie. Na grubsze awarie wpływ mamy znikomy i przygotowanie czy przegląd przed wyjazdem nie pomoże :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przygotowanie auta do drogi - żeby potem bez niespodzianek. - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone