Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przyciemnione szyby

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.06.2018 12:34

Przy poważniejszym dzwonie boczne szyby często same lecą. Oklejone już niekoniecznie. Nóż do pasów powinien być w każdym aucie w standardzie. Zamykanie mam na "knefel" ale nie używam, tylko że przy większym dzwonie niekoniecznie da się drzwi otworzyć, dlatego boczna szyba, a raczej jej brak może mieć kluczowe znaczenie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2018 11:40

kupiłem takie cuś i co ciekawe się sprawdza
HTB1zJmubb5YBuNjSspoq6zeNFXa0.jpg


gdyby ktoś był zainteresowany ca 33PLN
https://pl.aliexpress.com/item/Car-Sun- ... 5c0f5L0HjJ
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2018 12:09

To się nie sprawdza, podobnie jak okulary wszelkiej maści o tych samych "właściwościach" :mrgreen: Poza tym, to kolejny element, który może zrobić dziurę w głowie po odpadnięciu z mocowania :mrgreen:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.06.2018 12:10

Potwierdzam, ojciec kiedyś kupił - lipa straszna ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2018 12:33

Pääkäyttäjä napisał(a):To się nie sprawdza, podobnie jak okulary wszelkiej maści o tych samych "właściwościach" :mrgreen: Poza tym, to kolejny element, który może zrobić dziurę w głowie po odpadnięciu z mocowania :mrgreen:


Lechoo napisał(a):Potwierdzam, ojciec kiedyś kupił - lipa straszna ;)


używaliście ? mieliście w ręku ?
Ostatnio edytowano 25.06.2018 12:35 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 25.06.2018 12:34

bluesman napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):To się nie sprawdza, podobnie jak okulary wszelkiej maści o tych samych "właściwościach" :mrgreen: Poza tym, to kolejny element, który może zrobić dziurę w głowie po odpadnięciu z mocowania :mrgreen:


używałeś ? miałeś w ręku ?


Ja miałem i może efekt fajny ale oczy można sobie tym powybijać :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2018 12:41

coolibeer napisał(a):Ja miałem i może efekt fajny ale oczy można sobie tym powybijać :)


mam odmienne zdanie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2018 12:46

bluesman napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):To się nie sprawdza, podobnie jak okulary wszelkiej maści o tych samych "właściwościach" :mrgreen: Poza tym, to kolejny element, który może zrobić dziurę w głowie po odpadnięciu z mocowania :mrgreen:


Lechoo napisał(a):Potwierdzam, ojciec kiedyś kupił - lipa straszna ;)


używaliście ? mieliście w ręku ?


PONG! Oczywiście. Kolejny szajs, który działa poprzez efekt placebo. Weź, pogadaj z optykiem... wszelkiej maści testy w sieci też obejrzyj.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2018 13:03

Pääkäyttäjä napisał(a):PONG! Oczywiście. Kolejny szajs, który działa poprzez efekt placebo. Weź, pogadaj z optykiem... wszelkiej maści testy w sieci też obejrzyj.

PSTRLING ! :mrgreen: nie zamierzam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2018 13:07

bluesman napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):PONG! Oczywiście. Kolejny szajs, który działa poprzez efekt placebo. Weź, pogadaj z optykiem... wszelkiej maści testy w sieci też obejrzyj.

PSTRLING ! :mrgreen: nie zamierzam :)


Rozumiem, że u Ciebie działa? :mrgreen: Pytam poważnie - bo u mnie nie dość, że nie działa to jeszcze wk... mnie, że mi to tam wisi a w ABJ powiedzieli mi, żebym to zdjął bo mi to w przypadku zderzenia zrobi w głowie kuku :mrgreen:

2232076_print_1.png
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2018 13:13

Pääkäyttäjä napisał(a):Rozumiem, że u Ciebie działa? :mrgreen: Pytam poważnie - bo u mnie nie dość, że nie działa to jeszcze wk... mnie, że mi to tam wisi a w ABJ powiedzieli mi, żebym to zdjął bo mi to w przypadku zderzenia zrobi w głowie kuku :mrgreen:


Używam głównie tylko elementu ściemniajacego solo lub razem z opuszczoną osłoną auta.
Ten akurat uchwyt osłony (są różne) jest tak skonstruowany, że nie powinien puścić zresztą można go dodatkowo zabezpieczyć. Jest kontrowany. Sama osłona jest w wystarczającej odległości by nie uderzyć w twarz.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2018 13:14

bluesman napisał(a):P.S.Dzisiaj znajomi startują do Bułgarii 17 letnim autem Renault Espace . Nic by w tym nie było dziwnego tylko zapytałem kolegi jadącego (nie wł-ciela) czy kierowca dokonał przeglądu auta okazuje się, że nie, tylko odkurzył 8O Spytałem czy ma assistance, nie. Można ? Można :mrgreen: Ważne pozytywne nastawienie :)
Mam koleżankę, która z dwójką małych dzieci nawet ubezpieczenia na co dzień (na życie w pracy) ma niewykupione, więc co tam KL na wakacje, nie potrzebne.... Zawsze wypożyczają na dzień, dwa łódkę do pływania.... Dopiero rok temu pierwszy raz wyrobiła kartę EKUZ (a dlaczego? bo lecieli samolotem na wakacje :mrgreen: ), o ass. nawet nie wspominam....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2018 13:18

bluesman napisał(a):Używam głównie tylko elementu ściemniajacego solo lub razem z opuszczoną osłoną auta.
Ten akurat uchwyt osłony (są różne) jest tak skonstruowany, że nie powinien puścić zresztą można go dodatkowo zabezpieczyć. Jest kontrowany. Sama osłona jest w wystarczającej odległości by nie uderzyć w twarz.


To oddaję Ci trochę honoru - ten ściemniający to jeszcze-jeszcze. Mnie takie rzeczy irytują i wolę kasę władować w porządne okulary. Słowo - klucz: nie powinien. Zostałem uświadomiony, że w samochodzie przy zderzeniu wszystko co jest niefabryczne, może polecieć gdziekolwiek :mrgreen: Gdyby się dało, to telefon z szyby też off - jak Brytyjczycy, tam mało kto wozi telefon na widoku :mrgreen:

piekara114 napisał(a):Mam koleżankę, która z dwójką małych dzieci nawet ubezpieczenia na co dzień (na życie w pracy) ma niewykupione, więc co tam KL na wakacje, nie potrzebne.... Zawsze wypożyczają na dzień, dwa łódkę do pływania.... Dopiero rok temu pierwszy raz wyrobiła kartę EKUZ (a dlaczego? bo lecieli samolotem na wakacje :mrgreen: ), o ass. nawet nie wspominam....


Wszystko do czasu... niewiedza boli i kosztuje :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.06.2018 13:29

Pääkäyttäjä napisał(a):To oddaję Ci trochę honoru - ten ściemniający to jeszcze-jeszcze. Mnie takie rzeczy irytują i wolę kasę władować w porządne okulary. Słowo - klucz: nie powinien. Zostałem uświadomiony, że w samochodzie przy zderzeniu wszystko co jest niefabryczne, może polecieć gdziekolwiek :mrgreen: Gdyby się dało, to telefon z szyby też off - jak Brytyjczycy, tam mało kto wozi telefon na widoku :mrgreen:


Dzięki wielkie za ... trochę honoru :mrgreen: Ciebie takie rzeczy irytują innych nie czego przykładem jest moja żona, przez którą w drugim aucie, którym głównie ona jeździ nie mogę montować rzeczy moim zdaniem użytecznych.
Dobrze, że mam swoje auto gdzie robię co chcę :)
Druga rzecz, okulary to jedno. Nie wziąłeś pod uwagę, że osłona działa nie tylko na oczy ale też na część ciała, które nie nagrzewa się . Tak jest w przypadku gdy używam 2 osłon na raz :)

Nie gloryfikuje tego patentu ale dla mnie jest przydatny :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.06.2018 13:59

Pääkäyttäjä napisał(a):Zostałem uświadomiony, że w samochodzie przy zderzeniu wszystko co jest niefabryczne, może polecieć gdziekolwiek :mrgreen: Gdyby się dało, to telefon z szyby też off - jak Brytyjczycy, tam mało kto wozi telefon na widoku :mrgreen:



Telefon jako navi teraz mam na kratce nawiewu. Daleko od poduszek bo to najważniejsze. Wątpię by wielkie szkody telefon mógł zrobić sam w sobie, natomiast napędzony strzelającą poduszką do 300km/h z cała pewnością już tak. Tak się zastanawiam czy ta osłona nie łapie się w zasięg kurtyny przypadkiem. Takie tylko moje luźne dywagacje :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone