Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przyciemnione szyby

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 01.06.2018 21:55

19Gumis20 napisał(a):Osłonki na przyssawki, piękna zabawka dla dzieci do rozmontowywania w czasie podróży. Jeżeli szyby są dobrze przyciemnione to pomijając efekt wizualny, mają też w pewnym stopniu praktyczne przeznaczenie, nie widać co się znajduje w samochodzie, a to czasem zniechęca potencjalnego amatora cudzych rzeczy.
W każdym bądź razie, przyciemnianie szyb to indywidualna sprawa każdego użytkownika pojazdu.


To się dzieciom mówi, aby nie ruszały, proste :)

Argument antykradzieżowy słyszę po raz pierwszy, przyznam, że oryginalny.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.06.2018 22:12

szaki17 napisał(a):Przyciemnianie szyb to bardziej lans, niż ochrona przed słońcem (działa jak placebo).
"Puszka" i tak się nagrzewa, słońce i tak nagrzewa szyby, podszybie przez przednią i boczne szybę się nagrzewa , a to wszystko oddaje ciepło, i pomaga tylko klima.

Mam przyciemniane szyby (z takimi kupiłem samochód) i nie sądzę, żeby to był przejaw lansu. Oczywiście, że auto nagrzewa się w środku niezależnie od osłon na szybach, ale nie ulega wątpliwości, że słońce daje po facjacie mniej jeśli szyba jest przyciemniana.
Można to przetestować w np. w autobusie, kiedy jedziemy z odsłoniętym oknem, albo z zasłonką.
malinero napisał(a):To się dzieciom mówi, aby nie ruszały, proste :)

Gdyby wszystko było takie proste jak piszesz, to byłoby pięknie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.06.2018 22:40

malinero napisał(a):Genaralnie, wszystkie te wory na szybach wyglądają jak u ruskich miszczuff szos. Lepsze już rolety wbudowane fabrycznie, albo osłonki na przyssawki.

8O
Rolety powiadasz wbudowane fabrycznie ... owszem fajnie ale nie mam i jakoś muszę sobie radzić, a kupować auto tylko dla rolet ? nie stać mnie :( . Osłonki na przyssawki dziadostwo przerobiłem sporo i po pewnym czasie odpadają :mrgreen:

malinero napisał(a):Bardziej chodzi o nieoślepianie słońcem jadących z tyłu......

Niektóre auta mające opcji fotochromy albo fabrycznie ciemniejsze szkło. Poza tym wszelkie samoróbki albo nawet warsztatowe po pewnym czasie wyglądają bardzo średnio.

8O nieoślepianie słońcem jadących z tyłu ? :mrgreen: Mam gdzieś czy wyglądają średnio, ważne, że wykonują swoją robotę i słońce mniej świeci mi do środka :) Niektóre auta powiadasz owszem ale takie te niektóre dużo więcej kosztują i nie każdego stać więc takie rady to wiesz co... :mrgreen:

malinero napisał(a):Argument antykradzieżowy słyszę po raz pierwszy, przyznam, że oryginalny.


Tak z ciekawe ile masz lat ? że taki argument Cię zdziwił ? :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4912
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.06.2018 06:37

szaki17 napisał(a):Przyciemnianie szyb to bardziej lans, niż ochrona przed słońcem (działa jak placebo).
Nie zgodzę się (źródło obrazka: Wikipedia)
Obrazek
szaki17 napisał(a):"Puszka" i tak się nagrzewa, słońce i tak nagrzewa szyby, podszybie przez przednią i boczne szybę się nagrzewa , a to wszystko oddaje ciepło
Zgodzam się, z jednym dopiskiem: "puszka" nagrzewa się wolniej.
Po 2 godzinach na parkingu/patelni - bez różnicy: z folią czy bez
Po tylko 10 minutach, różnica jest.
Także podczas jazdy. To tak jakbyś jechał z nagrzewnicą 1kW albo "tylko" 0,3kW*.

19Gumis20 napisał(a):nie widać co się znajduje w samochodzie, a to czasem zniechęca potencjalnego amatora cudzych rzeczy
malinero napisał(a):Argument antykradzieżowy słyszę po raz pierwszy, przyznam, że oryginalny
Dla mnie to był najważniejszy argument na ofoliowanie. Nie lubię razić w oczy futerałami czy walizami, których forma mówi dość jednoznacznie, co jest w środku.

słoń napisał(a):Dacia Lodgy zacna fura,szafa na kołach. Wiozła mnie taka w 2016 do Cro.
Wiem coś o tym 8)
W tym roku "Lodzik" powiezie nas tam szósty raz.


*liczby przykładowe
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 02.06.2018 08:30

Gorąca dyskusja się tutaj dzieje. Oczywiście jak w każdym przypadku, także i w tym przyciemniane szyb jest każdego indywidualna sprawa. Mi osobiście bardzo się podoba, a jeśli do tego dochodzi osłona oczek przed słońcem to gitarrra :D . Co do roletek na przysawki to fajne są kiedy nie trzeba zotwierac okien.....
Do mojego auta są tez dedykowane osłony wpuszczane jakoś w ramę drzwi i okna co nie przeszkadza w otwieraniu szyby, koszt dwóch 300 zł, koszt oklejania szyb 400- kombi
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 02.06.2018 10:42

Od kiedy przyciemniłem w pierwszym aucie, tak przyciemniam w każdym następnym :D Jak jadę autem bez przyciemnionego tyłu to ciągle mam wrażenie, że klapa bagażnika jest otwarta bo za jasno ;) Przede wszystkim to co leży sobie z tyłu nie kusi intruzów i jazda w słoneczne dni o wiele przyjemniejsza dla załogi z tyłu.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 02.06.2018 10:54

Ciemne szyby z tyłu to lans ? 8O

Jeżdżąc rok w rok do Chorwacji z dzieckiem z tyłu nie wyobrażam sobie ich nie mieć. Kupiłem folie w arkuszu. Czarna, pikowana z dziurkami. Przykleiłem zostawiając po 3mm na kazdym boku szparę. Jest wielorazowa. Szyby otwierają sie bez problemu. Mój młody nie lubi jak go słonce oślepia. Dzięki folii jest tam idealny cień :oczko_usmiech:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 02.06.2018 11:00

sito_zabrze napisał(a):Ciemne szyby z tyłu to lans ? 8O

Tak myślą ci co nie używają - dopóki nie przyciemnią i nie docenią zalet, a znam takich ;)
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 02.06.2018 12:22

madziaimaciek napisał(a):Do mojego auta są tez dedykowane osłony wpuszczane jakoś w ramę drzwi i okna co nie przeszkadza w otwieraniu szyby, koszt dwóch 300 zł, koszt oklejania szyb 400- kombi


My wybraliśmy dedykowane siatki wkładane za szybę z dwóch głównych powodów:
1 - na zimę można je wyjąć z okien i schować do piwnicy, czego nie da się zrobić z oklejoną szybą :lol:, ponieważ nie lubimy mroku w aucie kiedy na zewnątrz o tej porze roku i tak dosyć ciemno jest;
2 - siatki mają zdecydowaną przewagę nad siatkami na przyssawki, wieszaczki itp. bo zasłaniają całe okno, można uchylić szybę i nic nie odpada, poza tym kształt szyby w tylnych drzwiach w obecnym samochodzie dodatkowo utrudnia sprawę.
Fakt, że nie jest to tanie rozwiązanie ale się sprawdza. Wadą jest natomiast ograniczenie widoczności w tył przez szyby boczne podczas rozglądania się na boki. Na szybę tylną w kombi (w klapie) siatki nie zakładaliśmy bo ogranicza widoczność w lusterku a poza tym podczas jazdy z bagażem zakładamy siatkę grodziową i wtedy nic już by nie było widać do tyłu w lusterku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2018 13:14

Moim zdaniem przyciemniane szyby jak najbardziej maja sens z racji tego że po prostu dużo mniej intensywnie światło wpada do samochodu co poprawia komfort podróżowania. W moim przypadku przyciemnienie szyby to taki sam wydatek jak dedykowane siatki, których największa wada jest to że ograniczają widoczność.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007
Re: Przyciemnianie szyby w waszych autach

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 02.06.2018 20:09

dodi79 napisał(a):
hrehor napisał(a):Cześć, Ja właśnie jutro spróbuję sam przyciemnić szyby w naszym vw sportsvanie , mam folie ,rakle, płyny itp. rzeczy potrzebne do tego . Nigdy tego nie robiłem ale mam nadzieję że się uda zaoszczędzić kilka setek które wydam w lipcu w Cro :D efekt jaki wyjdzie pokorze po skończeniu . Pozdrawiam


To zależy jaką masz folię... jak masz taką zwykłą za 15-20 zł, to będzie Ci bardzo ciężko się pozbyć pęcherzyków powietrza nie zaginając folii i marny efekt widzę... jeżeli masz folię termokurczliwą kupowaną na metry kwadratowe, to będziesz miał o wiele łatwiej... powodzenia

Miałeś racje. Folie kupiłem jakiś czas temu w Kauflandzie za 35zł. i to był błąd . Dzisiaj męczyłem się 6 godzin i udało mi się prawie idealnie okleić boczne szyby w sumie 6 szt. ale tylnej nie . :cry: Folia nie miała opisu czy jest termokurczliwa i okazało się przy podgrzewaniu opalarką że nie , więc nie było szans żeby tylną szybę okleić :cry: :cry: . lepiej zainwestować w porządną folie .
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 02.06.2018 20:41

Jak ma być porządnie i na długi czas to lepiej oddać fachowcom 400-500zł.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 02.06.2018 23:32

Polecam zakup markowych folii i montażu u fachowca (Zwłaszcza takiego z certyfikatami). Mam folie w kombi klasy kompakt bez klimy i w cro w 2015r nie było tragedii z nagrzewaniem wnętrza.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 03.06.2018 12:46

Lechoo napisał(a):Jak ma być porządnie i na długi czas to lepiej oddać fachowcom 400-500zł.

:!: oby nie wstylu TVN Turbo ,,będzie pan zadowolony,, :papa:
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 03.06.2018 12:52

moody78 napisał(a):Polecam zakup markowych folii i montażu u fachowca (Zwłaszcza takiego z certyfikatami). Mam folie w kombi klasy kompakt bez klimy i w cro w 2015r nie było tragedii z nagrzewaniem wnętrza.

Mi się wydaje ze nawet trzeba. Folie w marketach nie spełniają podstawowych wymagań. Kolega miał kiedyś przez to kłopoty, niestety musiał zrywać na poboczu. Dobrze ze nie skończyło się to zatrzymaniem dowodu.

Wymóg, że współczynnik przepuszczalności światła nie może być mniejszy niż 70 % oznacza, że szyby można przyciemnić maksymalnie o 30 %, a nie jak twierdzą niektórzy o 70 %. :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone