Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Słowenie na Istrię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 21.04.2013 16:19

goldengate

twoje pytanie jest podobne do tego: co warto zobaczyć w drodze do Francji...
można by odpowiedzieć krótko WSZYSTKO ! :)
Jednak to chyba zalezy od prostej kwestii - jaki rodzaj atrakcji Cie interesuje? góry? rzeki ? sexshopy? tureckie dzielnice? muzea? parki? jeziora? brudne rzeki? czy na przy kład zamki takie jak ten
Obrazek
?

Skoro zaciekawiły Cie powyższe miejsca to z pewnością WARTO je zobaczyć - wiec juz masz odpowiedź na Twoje pytanie :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 21.04.2013 16:35

goldengate napisał(a):Zaciekawiły mnie te miejsca.
Co radzicie zobaczyć przejazdem? Bo wszystkiego raczej nie damy rady :)


A dlaczego nie? :D :D

W jedną stronę można na przykład zrobić jaskinie, a na powrocie Bled+Vintgar+Palnica.

Z miejsc, w których ja byłem, polecam Predjamski Grad (za Postojną), Vintgar i Planicę. Wszędzie widoki obłędne (najlepsze w Planicy). Trochę rozczarował mnie Bled, bo poza położeniem na wysokiej skale szału ni ma. :D

Jeśli chcesz poczytać i pooglądać te miejsca w relacjach, to zapraszam do "siebie":

Tutaj jest Predjama i Planica

a Tutaj Bled, Vintgar i znów Planica, a także ta nieszczęsna przełęcz Wurzenpass :wink:
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 21.04.2013 17:24

Jakie są ceny noclegów w Słowenii żeby np. zatrzymać się na 1 noc.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 21.04.2013 18:04

:o
Różne. :) :wink:
Przecież logiczne, że to zależy od standardu i miejsca. :roll:
Nie wiedząc co Cię interesuje, jakie masz wymagania (hotel, zajazd, pokoje w chałupie, przy autobanie, przy drodze itd) skąd mamy wiedzieć co odpowiedzieć???

Ceny nieco niższe od austriackich, ale nie niskie.
Co innego hotel przy autostradzie a co innego pokoje w domu gospodarza w bocznej dolinie.
I jedno i drugie może być droższe lub tańsze. :wink:

Przykładowa cena w dwuosobowym apartamencie w pensjonacie np. w Kranjskiej Gorze to od 180-260zł za noc (cena pokoju).
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 21.04.2013 18:51

goldengate

podziwiam sens zadawanych przez Ciebie pytań... są po prostu... "specyficzne"
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.04.2013 19:45

goldengate napisał(a):Jakie są ceny noclegów w Słowenii żeby np. zatrzymać się na 1 noc.


znajomi jadą na Istrię i rezerwowali pokój w Bledzie na nocleg (kwatera prywatna, aczkolwiek blisko do kilku ładnych miejsc), 20E/osoba (tylko pokój z łazienką, bez aneksu)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2013 11:56

Witam :wink:
Chyba dobrze trafiłem - "Przez Słowenię na Istrię", ale odpowiedzi na moje pytanie jeszcze nie znalazłem. :?

Jestem na etapie opracowywania wariantów podróży i mam w związku z tym pytanie o dojazd na Istrię. Otóż jadąc ze Słowenii, od północnej strony, chciałbym pojechać przez miejscowość Ilirska Bistrica, a dalej przez Opatije i wzdłuż wschodniego wybrzeża dojechać do Ravni. mapka

Nie znam jednak odcinka od zjazdu ze słoweńskiej autostrady A1, w okolicy Postojnej, do początku "Kvarnerskiej autocesty" (A7) koło miejscowości Rupa. Może ktoś zna tę drogę i poleci lub odradzi przejazd tamtędy. Jest wówczas alternatywa, aby dostać się na Istrię tą drogą: mapka
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 14.05.2013 17:07

walp napisał(a):
Nie znam jednak odcinka od zjazdu ze słoweńskiej autostrady A1, w okolicy Postojnej, do początku "Kvarnerskiej autocesty" (A7) koło miejscowości Rupa. Może ktoś zna tę drogę i poleci lub odradzi przejazd tamtędy. Jest wówczas alternatywa, aby dostać się na Istrię tą drogą: mapka


Jechałem w ubiegłym roku tą drogą i stwierdzam, że to jedyna słuszna droga na Istrię, ponieważ od tego zjazdu na Buzet aż do miejscowości Koper ogłaszali korki (lipiec). A trasa bardzo piękna widokowo...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 14.05.2013 20:42

walp napisał(a):
Nie znam jednak odcinka od zjazdu ze słoweńskiej autostrady A1, w okolicy Postojnej, do początku "Kvarnerskiej autocesty" (A7) koło miejscowości Rupa. Może ktoś zna tę drogę i poleci lub odradzi przejazd tamtędy.



Ja jechałem tamtędy w ubiegłym roku i też mogę tą drogę polecić. Normalna droga krajowa, niezła nawierzchnia, dosyć mały ruch. Tylko trochę pagórkowato, ale bez przesady.

Jedna uwaga: od Pivki do Ilirskiej Bytricy są 2 warianty tej trasy: drogą nr 6 lub 464 (przez Knezak). Tej drugiej opcji nie polecam - mnóstwo zakrętów, wąsko i bardziej pagórkowato.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.05.2013 21:00

rafgrzeg, Raul dzięki za wyjaśnienie. :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.05.2013 22:09

walp napisał(a):
Nie znam jednak odcinka od zjazdu ze słoweńskiej autostrady A1, w okolicy Postojnej, do początku "Kvarnerskiej autocesty" (A7) koło miejscowości Rupa.


To tzw. stara droga do Rijeki i tej części Cro.
Kiedyś główny szlak tranzytowy do północnej części Chorwacji.
Spokojnie, teraz mniejszy ruch jest.
Jeździłem tam kiedyś- głównie ze Słowenii do Crikvenicy czy w okolice. Potem przerwa ale przejechałem jeszcze raz w 2007r. Spoko.
Nie ma problemu z tą drogą ale warto zerknąć na informacje drogowe o remontach, bo czasami tam kopią.
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 15.05.2013 09:29

rafgrzeg napisał(a):
walp napisał(a):
Nie znam jednak odcinka od zjazdu ze słoweńskiej autostrady A1, w okolicy Postojnej, do początku "Kvarnerskiej autocesty" (A7) koło miejscowości Rupa. Może ktoś zna tę drogę i poleci lub odradzi przejazd tamtędy.


Jechałem w ubiegłym roku tą drogą i stwierdzam, że to jedyna słuszna droga na Istrię, ponieważ od tego zjazdu na Buzet aż do miejscowości Koper ogłaszali korki (lipiec). A trasa bardzo piękna widokowo...


Mam nadzieję, że to co napisałeś nt. lipcowych korków odnosi się tylko do weekendów ? Ponieważ moim celem jest Rovinj to chcę jechać A1 do samego Koper, potem drogą "111" i przekraczać granicę przejściem Plovanija. "Tam" jadę w poniedziałek, wracam w piątek. Czy również na tygodniu mogą być korki ???
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.05.2013 19:39

agsz97 napisał(a):
Mam nadzieję, że to co napisałeś nt. lipcowych korków odnosi się tylko do weekendów ? Ponieważ moim celem jest Rovinj to chcę jechać A1 do samego Koper, potem drogą "111" i przekraczać granicę przejściem Plovanija. "Tam" jadę w poniedziałek, wracam w piątek. Czy również na tygodniu mogą być korki ???



3 lata temu jechałem przez Koper (obydwoma przejściami) - jednym w poniedziałek, drugim w sobotę (początek lipca). Na obu przejściach korka nie widziałem - w Secovlje w poniedziałek pustki totalne, w Kastel-Dragonija (sobota) kilkanaście samochodów (jakieś 5-10 minut czekania na wyjazd z Chorwacji). Genaralnie przejście Secovlje (to, którym ty chcesz jechać), jest luźniejsze.

Za to rok temu, również na początku lipca, dwukrotnie (niedziela i sobota) przejeżdżałem przez przejście w Rupa. W niedzielę luzik, ale w sobotę na wjeździe korek na ponad kilometr, na wyjeździe trochę luźniej, ale też ok. 20-30 minut stania.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 15.05.2013 20:42

agsz97 napisał(a):
rafgrzeg napisał(a):
walp napisał(a):
Nie znam jednak odcinka od zjazdu ze słoweńskiej autostrady A1, w okolicy Postojnej, do początku "Kvarnerskiej autocesty" (A7) koło miejscowości Rupa. Może ktoś zna tę drogę i poleci lub odradzi przejazd tamtędy.


Jechałem w ubiegłym roku tą drogą i stwierdzam, że to jedyna słuszna droga na Istrię, ponieważ od tego zjazdu na Buzet aż do miejscowości Koper ogłaszali korki (lipiec). A trasa bardzo piękna widokowo...


Mam nadzieję, że to co napisałeś nt. lipcowych korków odnosi się tylko do weekendów ? Ponieważ moim celem jest Rovinj to chcę jechać A1 do samego Koper, potem drogą "111" i przekraczać granicę przejściem Plovanija. "Tam" jadę w poniedziałek, wracam w piątek. Czy również na tygodniu mogą być korki ???


Jadąc do i z jechałem w sobotę na przejściu na drodze 208 było zupełnie pusto... natomiast w radio coś mówili o 5 km korku (przynajmniej tak zrozumiałem) na przejściu w Plovanija.
Jednakże gdy jechałem bodajże w środę lub w czwartek w Poreća do Triestu przekraczałem granicę w Plovanija i było stania na około 15 minut... (wyjazd około 8 rano a powrót około 17) i w jedną i w drugą stronę
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.05.2013 23:41

Sećovlje- Plovanija kiedyś było bardziej oblegane bo to było główne przejście i najkrótsza trasa na Istrię z pasa przybrzeżnego i z Triestu- a tam sporo ludzi mieszka i miast nie brak.
Odkąd są autostrady trochę się zmieniło.
Ale nie wszyscy chcą i nie wszyscy jeżdżą autostradami. Stąd czasami tam się przytyka jak jest np. weekend.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Słowenie na Istrię - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone