Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 29.04.2015 16:16

kazow napisał(a):moznat tez dojechac do Cieszyna a potem prze Trzyniec na Slowacje i do autostrady w Zilinie?

pewnie z godzinka wiecej wyjdzie, czeska winietka nie jest potrzebna w takim wariancie

Dokładnie, wtedy tylko kupujesz winietę na Słowację i Węgry.
Ja tak jadę ze względy na miejsce zamieszkania.
Musisz przemyśleć na jaki okres winiety kupić , bo nieraz warto zapłacić za miesięczna i wyjdzie taniej niż jakbyś miał kupować 2X10 dni np. w Słowacji.
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 29.04.2015 20:55

dids76 napisał(a):
zack napisał(a):Hej Max21,
Czy tutaj w Słowacji muszę kupić winietę. Twoja propozycja jest jak najbardziej do zaakceptowania.


Tak, potrzebujesz winietę Czeską, Słowacką i Węgierską. Trochę Ci mapę poprawiłem, bo po miastach by Cię ciągała :oczko_usmiech: :mrgreen: https://goo.gl/maps/qopVB


O! Taka trasa zaadoptowana do moich potrzeb daje mi czas gorszy od wariantu austriackiego o mniej niż godzinę. Dzięki! :-)
pitheron
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 06.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitheron » 29.04.2015 21:16

Ale chyba jednak pojadę przez Zyline, bo te płyty z Brna do Bratysławy nie napawają optymizmem... A jak się jedzie przez Zyline w porównaniu do wspomnianej "autostrady"? Korki (godzina ok 20), dziury czy raczej nie ma się czym przejmować?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2015 22:16

pitheron napisał(a): A jak się jedzie przez Zyline w porównaniu do wspomnianej "autostrady"? Korki (godzina ok 20), dziury czy raczej nie ma się czym przejmować?


Korki :?: :roll: Dziury :?: :roll:

To jest całkiem duże miasto i jedzie się głównymi ulicami z estakadami i innymi bajerami :wink:
Raczej nie ma się czym przejmować
https://www.google.pl/maps/place/%C5%BB ... 0ac6c36a0a


A ha, mogą suszyć, więc trzeba jechać przepisowo od samej granicy CZ-SK 8)
mamnik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamnik » 03.05.2015 10:38

Powiedzcie mi bo czasowo przez Czechy/Słowację wygląda u mnie podobnie ale jak to wygląda jeśli chodzi o policję ? Jesteśmy osobami które przepisy przestrzegają ale tyle się naczytałam w internecie o Słowackiej policji, że wlepiają mandaty za każdą pierdołę , czasem liczą na łapówki , trzepią auta pod kątem apteczek, żeby tylko coś znaleźć . Nie wiem ile w tym prawdy może macie jakieś doświadczenia ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2015 11:16

Raz zapłaciłem mandat na Słowacji, bardzo dawno temu, zagapiłem się szukając miejsca do zaparkowania i wjechałem w uliczkę z zakazem ruchu z prędkością 10 km/h
Przejechałem może z 10 metrów.
W ciągu kilku sekund zjawili się policjanci i skończyło się na 1000 koron pokuty :roll:

Jak nic nie zrobiłeś niezgodnego z przepisami, to w 999 przypadkach na 1000 nic ci nie zrobią :!: 8)
Inna sprawa, że są bardzo rygorystyczni, bardziej niż Austriacy :!:
Np. z Czechem pogadałoby się i skończyłoby się w tej sytuacji na pouczeniu :roll:

O łapówkach nic nie wiem i radzę nie próbować :roll:

Opowieści o tym, że się czepiają apteczek, żarówek, itp. to są urban legends
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.05.2015 11:23

mamnik napisał(a):Powiedzcie mi bo czasowo przez Czechy/Słowację wygląda u mnie podobnie ale jak to wygląda jeśli chodzi o policję ? Jesteśmy osobami które przepisy przestrzegają ale tyle się naczytałam w internecie o Słowackiej policji, że wlepiają mandaty za każdą pierdołę , czasem liczą na łapówki , trzepią auta pod kątem apteczek, żeby tylko coś znaleźć . Nie wiem ile w tym prawdy może macie jakieś doświadczenia ?

Moje doświadczenia są takie, że na kilkadziesiąt pobytów na Słowacji przez kilkanaście lat (nie tylko podczas podróży do i z Chorwacji) nie miałem jakichkolwiek kontaktów z ich policją.
Znam jednak osobę która zagapiła się i wjechała 100 km/h w obszar zabudowany. 500 EUR i nie było zmiłuj.

Jak to mówią kabareciarze, że jak ktoś ma pecha to i palec sobie w d.... złamie. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.05.2015 11:58

mamnik napisał(a):Powiedzcie mi bo czasowo przez Czechy/Słowację wygląda u mnie podobnie ale jak to wygląda jeśli chodzi o policję ? Jesteśmy osobami które przepisy przestrzegają ale tyle się naczytałam w internecie o Słowackiej policji, że wlepiają mandaty za każdą pierdołę , czasem liczą na łapówki , trzepią auta pod kątem apteczek, żeby tylko coś znaleźć . Nie wiem ile w tym prawdy może macie jakieś doświadczenia ?

przeczytaj co trzeba mieć na wyposażeniu samochodu jeżdżąc po Słowacji i zrób tego zakupy, to niewielkie koszty, a święty spokój... poza tym nigdy nie przewidzisz jak trafisz, co przeoczysz
ja jeżdżę dość często po SK i przede wszystkim bardzo przepisowo
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 03.05.2015 12:17

proszę powiedzieć która trasa lepsza do Cro ..

1- Siewierz A1 - Ostrawa- Brno - Bratysława nie jadąc przez Austrie i dalej cały czas autostradą do Gradac
2 - Siewierz A1 - Żory - Cieszyn - Żylina -Bratysława - i dalej cały czas autostradą do Gradac
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2015 12:24

Już o tym było, kilka postów do tyłu :!:
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 03.05.2015 12:27

ale lepsza pod jakim wzgledem?

czasowo to lepsza #1, mysle ze spokojnie 1-1.5h do przodu (zalezy od stylu jazy na autostradzie)

kosztowo (tansza) lepsza #2 bo nie trzeba winietki na CZ, ale trzeba dojechac do Cieszyna a potem do Zyliny
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2015 12:57

kazow napisał(a):ale lepsza pod jakim wzgledem?

czasowo to lepsza #1, mysle ze spokojnie 1-1.5h do przodu (zalezy od stylu jazy na autostradzie)

kosztowo (tansza) lepsza #2 bo nie trzeba winietki na CZ, ale trzeba dojechac do Cieszyna a potem do Zyliny


Myślę, że jest jak podaje google, czyli jadąc przez Brno, a nie przez Żylinę jesteś szybciej o około 40 minut
i kosztuje to czeską winietę.

Możesz próbować jechać szybciej, ale zakładając 1,5 godziny szybciej niż przez Żylinę, czyli prędkość powyżej 150 km/h na autostradach, to dolicz koszt mandatów w Czechach i na Słowacji :!: :!: :!:
Oni mają sporo nieoznakowanych radiowozów, do tego obserwują często ruch na autostradach z powietrza,
naprawdę łapią tych, co grzeją bardzo szybko :!:

Jak się nie boisz betonowych płyt, konieczności kupna czeskiej winietki i bardzo zależy tobie na czasie, to jedź przez Brno
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 03.05.2015 13:04

celowalem bardziej w 1h oszczednosci i zakladalem tutaj tez roznice w czasie po polskiej stronie

na Ostrave jednak szybciej sie jedzie A1 niz do cieszyna


1.5h to byloby extrmum w przypadku jakiego zawalidrogi na odcinku Cieszyn-Cadca-Zylina

na autostradzie zakladam jazde ~140/150km/h
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 03.05.2015 13:10

z Gyor do autostrady z Budapesztu lepiej jest 81 niż 82 jechałem 81 jest kreta i trochę górzysta ...82 dużo odcinków prostej i można pogonić tylko troche dalej...
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 03.05.2015 13:13

sorry ..82 jest kreta i troche górzysta 81 prosta i szybka ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone