Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 18.02.2015 14:52

Dziękuje bardzo :) Pozdrawiam :)
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 18.02.2015 14:59

walp napisał(a):Cześć.

Ja pojechałbym trasą Graz - Maribor - Ljubljana - Koper - Pula.


czyli wariant 1
a mógłbyś napisać dlaczego taki wybór ? i ewentualnie jakiego kosztu się spodziewać na tym odcinku ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2015 15:10

Według mnie Lepiej Graz-Maribor-Ljubljana-(do Triestu raczej nie jedziesz ;) ), czyli taka trasa :
http://goo.gl/maps/Qz9VO
Kupujesz winietę na Słowenię za 30 euro i 35Kn za bramki w CRO
Jadąc taką trasą http://goo.gl/maps/XeUFY , musisz i tak kupić Słoweńską winietę (ewentualnie pojechać objazdem M-L-P) i 165Kn za bramki w CRO.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2015 15:13

corsarz napisał(a):czyli wariant 1
a mógłbyś napisać dlaczego taki wybór ? i ewentualnie jakiego kosztu się spodziewać na tym odcinku ?


Skorzystaj z tego: http://map.hak.hr/?lang=hr&s=google;roa ... 9999999986
Liczy tylko opłaty za drogi i promy w CRO, ale poza Chorwacją są winiety więc łatwo policzyć ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2015 15:33

corsarz napisał(a):
walp napisał(a):Cześć.

Ja pojechałbym trasą Graz - Maribor - Ljubljana - Koper - Pula.


czyli wariant 1
a mógłbyś napisać dlaczego taki wybór ? i ewentualnie jakiego kosztu się spodziewać na tym odcinku ?

Tutaj była krótka dyskusja na temat podobnego przejazdu.

Odległość jest podobna, płacisz za słoweńską autostradę, ale śmigasz nią 200 km. Omijasz newralgiczne punkty (przejście słoweńsko-chorwackie i bramki w Lučko). Chociaż na tej trasie nie będziesz miał 100-procentowej gwarancji, że przejedziesz bez korków. Mnie jechało się lepiej.

Koszt opłat drogowych:
- winieta czeska (miesięczna) 440 CZK
- winieta austriacka (10 dni) 8,70 euro
- winieta słoweńska (miesięczna) 30 euro
- autostrada A9 (Umag - Pula) 42 kuny
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 18.02.2015 15:37

Dzięki chłopaki, dowiedziałem się co chciałem. Pozdrawiam
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 22.02.2015 15:14

Zawalił się wiadukt w ciągu S35 w Austrii (Frohnleiten) - 20 km na północ od Grazu (germańska solidność 8) )
http://steiermark.orf.at/news/stories/2696008/
Jest to fragment alternatywnej trasy dla A2 - Wiedeń-Graz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2015 16:02

Dokładnie Frohnleiten jest tu:

https://www.google.pl/maps/place/Frohnl ... c74a59f13c

Zawalił się jeszcze nie ukończony wiadukt. :!:
W tym miejscu:
https://www.google.pl/maps/place/Frohnl ... c74a59f13c
robią estakadę, wjazd na S35 od drogi 64 i ten nieukończony wiadukt trafił szlag :?

Najważniejsze: ​​"w ten weekend S35 może zostać ponownie otwarte dla ruchu" :wink:
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 26.02.2015 12:35

Witam! nie wiem do końca czy na dobre forum się wklejam, ale mam pytanko: czy tóryś z drogich użytkowników - forumowiczów-cromaniaków była w zeszłym roku w Chorwacji jadą do pięknego kraju przez Barwinek, Słowację, Węgry i dalej chorwackimi autostradami w kierunku Omisia? Byłabym ogromnie wdzięczna :D
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 26.02.2015 12:36

ulka740 napisał(a):Witam! nie wiem do końca czy na dobre forum się wklejam, ale mam pytanko: czy tóryś z drogich użytkowników - forumowiczów-cromaniaków była w zeszłym roku w Chorwacji jadą do pięknego kraju przez Barwinek, Słowację, Węgry i dalej chorwackimi autostradami w kierunku Omisia? Byłabym ogromnie wdzięczna :D

Przepraszam za literówki:)!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2015 12:41

ulka740 napisał(a):Witam! nie wiem do końca czy na dobre forum się wklejam, ale mam pytanko: czy tóryś z drogich użytkowników - forumowiczów-cromaniaków była w zeszłym roku w Chorwacji jadą do pięknego kraju przez Barwinek, Słowację, Węgry i dalej chorwackimi autostradami w kierunku Omisia? Byłabym ogromnie wdzięczna :D


A tu zaglądała: :oczko_usmiech: :mrgreen:
trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-t20577.html
Lub tu:
trasa-barwinek-budapeszt-varazdin-t36468.html
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.02.2015 13:03

karalajna napisał(a):Margo87, na całej trasie będziesz miała mnóstwo takich miejsc, jak napisał Kris. Moja rada tylko taka, żebyś uważnie czytała tabliczki oznaczające następną stację na chorwackich autostradach. Ja podczas pierwszej podróży nie zwróciłam na to uwagi i beztrosko ominęłam sobie stację, a następna za 40km... Więcej tego błędu nie popełniłam ;)


Problem mi znany :) można planując trasę dokładnie sobie wyliczyć, na której stacji będziemy tankować z dokładnością do 1 stacji tzw rezerwowej ( są na FAQ namiary ):) Staram się nie jeździć na rezerwie chociaż u mnie za zaczyna się świecić przy ok 15 l w baku co daje mi max 150 km jazdy autostradą (z min rezerwą rezerwy ).
ulka740
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka740 » 26.02.2015 13:41

dids76 napisał(a):
ulka740 napisał(a):Witam! nie wiem do końca czy na dobre forum się wklejam, ale mam pytanko: czy tóryś z drogich użytkowników - forumowiczów-cromaniaków była w zeszłym roku w Chorwacji jadą do pięknego kraju przez Barwinek, Słowację, Węgry i dalej chorwackimi autostradami w kierunku Omisia? Byłabym ogromnie wdzięczna :D


A tu zaglądała: :oczko_usmiech: :mrgreen:
trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-t20577.html
Lub tu:
trasa-barwinek-budapeszt-varazdin-t36468.html

Nie czytała, nie czytała, zaległości nadrabia. Z góry dziękuję, ba wpisów owszem dużo tylko niektóre już wiekowe a Unia się rozwija i drogi również ( niekoniecznie w równym tempie polskie ). :D
generał4101
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) generał4101 » 26.02.2015 15:09

Witam wszystkich :papa: czy możecie mi opisać,lub wkleić jak ominąć Słoweńską autostradę :arrow: :arrow: i namiary na lpg po drodze Czechy-Austria :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2015 15:27

generał4101 napisał(a):Witam wszystkich :papa: czy możecie mi opisać,lub wkleić jak ominąć Słoweńską autostradę :arrow: :arrow: i namiary na lpg po drodze Czechy-Austria :mrgreen:


OMG myslałem że już nikt nie zapyta :? :oczko_usmiech: :mrgreen:
Otwórz sobie ten ten wątek:
video-objazd-autostrady-slo-t29291.html

I tam masz :
- filmik na str 1( jackiller ) i 13(Rero )
- opis do Cro na str.11(mój ze obrazkami ;) ) i 12 (lechocz )
- powrót na str 13(mój tyż ze obrazkami ;))
- + pierdylion opisów w innych wątkach :oczko_usmiech: :mrgreen:

A jeśli chodzi o LPG to nie wiem bo nie mam, ale zapewne znajdziesz tutaj:
lpg-na-trasie-czechy-austria-slowenia-chorwacja-t9948.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone