Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2014 22:09

Raul73 napisał(a):
Lednice napisał(a):Chodziło mi to, że przez Komarno jest 50 kilometrów dłużej niż trasą 86 i trzeba mieć węgierską winietkę.
A w drugim dość kontrowersyjnym pomyśle na trasę, przez Bratysławę, Szekesfehervar, jest 100 kilometrów więcej.
No, ale jak ktoś lubi, to tak jedzie :wink:
Dla niego ma to wielki sens, dla innego mniejszy :roll:



Kontrowersyjny :mrgreen: :mrgreen: Lednice jak coś napisze, to boki zrywać.

Sprawdź sobie czas przejazdu, a nie kilometry, to zobaczysz, dlaczego wiele osób jeździ taką trasą.



Czas przejazdu dluzszy czy krotszy o pol godziny przy tak dlugiej trasie to szczegol 8)
Natomiast winieta i paliwo na 50 lub 100 dodatkowych kilometrow w jedna strone, w dwie strony 2 winietki i 100 lub 200 kilometrow,
to sa realne wydatki 8)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.09.2014 22:25

Tu się z Lednice zgodzę. Koszt przejechania 100km to ok 25-40zł x2 to 50-80zł plus winieta węgierska.
Żeby autostradą było szybciej to też trzeba utrzymywać wyższe obroty silnika i tylko nie piszcie że wasze auta palą tyle samo przy 130km/h co przy 90km/h.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 22:38

Michalm2012 napisał(a):Tu się z Lednice zgodzę. Koszt przejechania 100km to ok 25-40zł x2 to 50-80zł plus winieta węgierska.
Żeby autostradą było szybciej to też trzeba utrzymywać wyższe obroty silnika i tylko nie piszcie że wasze auta palą tyle samo przy 130km/h co przy 90km/h.



Moje pali tyle samo - sprawdzone kilka razy. :D :D

A to dlatego, że autostradą jadę 140 km/h (częściej 130) przez cały czas, równym tempem.

Na zwykłej krajówce nie ma szans utrzymania stałej prędkości 90 km/h - bo ciężarówki, bo ograniczenia itd. Trzeba auto (załadowane) rozpędzić co kilka kilometrów, a to kosztuje najwięcej paliwa.

Dlatego koszt przejazdu autostradą wychodzi mi dokładnie tyle samo, co innymi drogami, czasem nawet mniej - zależy od trasy.

Oczywiście winiet nie liczę, bo to oczywiście przemawia na korzyść bezpłatnych.

Zaczyna mnie korcić, żeby tej 86-ki spróbować :D :D
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 07.09.2014 22:45

Ta dyskusja już była i to chyba nie raz. Ale co tam. Mam diesla 1,6 l. spalanie przy normalnej jeździe drogą krajową ok. 100 km/h daje ok. 4,5 l/100 km. Jazda autostradowa przy 130 km/h - niecałe 6 l/100 km. Wcześniej przy jeździe benzynowym różnica przy tych stylach jazdy ok. 2 l (więcej benzynowy). Jak ktoś już napisał: FIZYKA!
Swoją drogą dajcie cynk jakie to auto, które pali tyle samo przy 130 co 90-100 km/h. Ja chętnie się nim zainteresuję przy kupnie następnego!
Pozdrawiam,
Tomek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 22:49

Toyota Avensis 1,6 zagazowana.

Ale jak już napisałeś: dyskusja na ten temat już była niejednokrotnie i nikt nikogo nie przekonał. Mnie też nikt nie przekona, bo wiem, co ile kilometrów tankuję i ile mi pali samochód. Jazda autostradą (130) - 10 l/100 km. Jazda innymi drogami - 10 l/100 km. Dlaczego? Wyjaśniłem w poprzednim poście - FIZYKA! :D

Tak więc proponuję wrócić do tematu.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 07.09.2014 22:55

A tak, na gazie... Słyszałem, że "na gazie" tak może być!
Pozdrawiam,
Tomek
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.09.2014 23:02

Raul (ja też wolę cisnąć na autostradzie. rozumiem że to spalanie to: "wersja dla żony") ale ciągle pozostaje 100-200km dalej- tego już na oparach nie przejedziesz.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.09.2014 23:31

Michalm2012 napisał(a):Raul (ja też wolę cisnąć na autostradzie. rozumiem że to spalanie to: "wersja dla żony") ale ciągle pozostaje 100-200km dalej- tego już na oparach nie przejedziesz.



Nie, spalanie to wersja autentyczna, mierzona wielokrotnie.

Tak, te 100 km różnicy w jedną stronę jest warte zastanowienia się nad Route 86. Przyznam się, że odstraszają mnie od niej tylko te wpisy o dużej ilości zwierzyny po bokach. No i trochę przyzwyczajenie do "mojej" trasy przez Fehervar.

Poza tym winietę na Węgry i tak najczęściej kupuję, bo dla mojej żony wyjazd na wakacje bez odwiedzenia Budapesztu to wyjazd stracony :wink: :wink:

Ale w przyszłym roku w planach jest Wenecja, więc powrót będzie i tak przez Austrię, więc może w tamtą stronę skuszę się na drogę 86 :D :D
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 09.09.2014 21:50

Sądziłem Raul że jeździsz trasą 81
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.09.2014 20:08

Michalm2012 napisał(a):Sądziłem Raul że jeździsz trasą 81


Zgadza się - jeżdżę przez Żylinę, Bratysławę, Gyor, drogą 81, Fehervar i dalej na Letenye. Natomiast z powrotem najczęściej zwiedzamy Budapeszt, więc droga 81 odpada.

Drogi nr 86 unikałem ze względu na jazdę nocą i obawy przed zwierzyną, ale kto wie - może za rok się w końcu przełamię.

Tym bardziej, że powrót na pewno będzie przez Austrię, bo z Wenecji bez sensu przez Węgry.

Wariantu przez Czechy w ogóle nie biorę pod uwagę. I jeszcze długo długo nie... :D :D
Ostatnio edytowano 10.09.2014 20:37 przez Raul73, łącznie edytowano 2 razy
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.09.2014 20:36

Raul73 napisał(a):Drogi nr 86 unikałem ze względu na jazdę nocą i obawy przed zwierzyną...



Chyba...yeti. :roll: :mrgreen:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.09.2014 20:39

anakin napisał(a):
Raul73 napisał(a):Drogi nr 86 unikałem ze względu na jazdę nocą i obawy przed zwierzyną...



Chyba...yeti. :roll: :mrgreen:



Nie, no, trochę się naczytałem o lisach, dzikach i sarnach.

Ale teraz czytam, że jeden przejechał nocą cały, drugi też... Zaczyna mnie korcić. Oczywiście o ile te roboty już pokończą.

Tym bardziej, że na trasie 81 od Mör do Fehervar też są znaki ostrzegające przed zwierzyną i trochę lasów.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.09.2014 20:45

Raul73 napisał(a):Nie, no, trochę się naczytałem o lisach, dzikach i sarnach.
Ale treaz czytam, że jeden przejechał nocą cały, drugi też... Zaczyna mnie korcić. Oczywiście o ile te roboty już pokończą.
Tym bardziej, że na trasie 81 od Mör do Fehervar też są znaki ostrzegające przed zwierzyną i trochę lasów.

No to teraz poważnie.
Dwa razy mi się zdarzyło, że się tak wyrażę. :mrgreen:
I nigdy nic takiego nie widziałem.
Nie znaczy to oczywiście, że ci co widzieli kłamią, ale wg mnie nie ma co tworzyć na ten temat the darl legend. :? :wink:
Wg mnie prawdopodobnieństwo władowania się tam na sarnę czy dzika jest takie samo jak na 81, czy 82 (którymi również jechałem).

Roboty się pewnie szybko skończą , ale nawet podczas ich trwania (zaznaczam, że mówię o jeździe w nocy) nie stałem dłużej (na wszystkich trzech sygnalizatorach) niz 10 minet. :D

Byleby te romonty nie były spowodowane chęcią wprowadzenia winiet na 86. :?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.09.2014 21:02

anakin napisał(a):
Roboty się pewnie szybko skończą , ale nawet podczas ich trwania (zaznaczam, że mówię o jeździe w nocy) nie stałem dłużej (na wszystkich trzech sygnalizatorach) niz 10 minet. :D

Byleby te romonty nie były spowodowane chęcią wprowadzenia winiet na 86. :?



Eee, to by musieli cała trasę podnieść do rangi autostrady - a do tego jeszcze długa droga!

Właśnie sobie oglądam kawałki tej trasy na SV (zakładam, że od 2012 nawierzchnia się poprawiła). Jeszcze 9 miesięcy do namysłu, więc kto wie...
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.09.2014 08:59

TJL napisał(a):Ta dyskusja już była i to chyba nie raz. Ale co tam. Mam diesla 1,6 l. spalanie przy normalnej jeździe drogą krajową ok. 100 km/h daje ok. 4,5 l/100 km. Jazda autostradowa przy 130 km/h - niecałe 6 l/100 km. Wcześniej przy jeździe benzynowym różnica przy tych stylach jazdy ok. 2 l (więcej benzynowy). Jak ktoś już napisał: FIZYKA!
Swoją drogą dajcie cynk jakie to auto, które pali tyle samo przy 130 co 90-100 km/h. Ja chętnie się nim zainteresuję przy kupnie następnego!
Pozdrawiam,
Tomek


fizyka jest taka że jak jadę 100 to spalam 6 litrów, ale jak jadę, a jak muszę przyspieszyć to robi się 20 albo i więcej co daje średnią 10. jak nie muszę wyprzedzać tych jadących 70 i nie jadę przez zachodniopomorskie gdzie w każdej miejscowości ograniczenie do 40 i zaraz fotoradar to realnie mam szanse spalić te 8.
ale jadąc autostradą stałą prędkością powiedźmy 120 też palę 8 a dotrę do celu znacznie szybciej bo cały czas jadę 120:)
na autostradzie można spokojnie spalić mniej bo możemy jechać cały czas 90 bez zwalniania wyprzedzania itp a jak jeszcze pojedziemy za busem albo tirem to dopiero spalimy mało....
tylko ... kto jeździ 90 autostradą:)))
stąd się bierze to że dla niektórych nie ma znaczenia jaką drogą jedzie bo i tak pali tyle samo. dynamiczna jazda lokalnymi albo spokojna autostradą:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone