Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 30.07.2014 22:25

Tadeusz bardzo Ci dziękuję, konkretnie i na temat. Rozumiem że nie było to bardzo dawno (rok, dwa)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.07.2014 22:27

stary_jac napisał(a):Czy ktoś korzystał z tego skrótu

1.JPG

jeśli tak to proszę o opinie dotyczącą jakości dróg, ograniczeń etc. Tylko proszę nie pisać że to bez sensu, że lepiej zrobić kółko i tylko autostradą itp. Liczę na odzew osób które tamtędy jechały.


Tak, ja korzystałem.

3 razy przejechałem węgierską drogę nr 81 (odcinek od Gyor do Fehervar) - ostatni raz miesiąc temu - i ten skrót jak najbardziej polecam! Dobra nawierzchnia, mało wiosek, malo TIR-ów, jedzie się płynnie i przyjemnie.

W ubiegłym roku przejechałem w obie strony odcinek słowacki - od węgierskiejautostrady M1 przez Komarno aż do Sered - i akurat ten skrót mi do gustu nie przypadł. Nawierzchnia w porządku, ale więcej terenów zabudowanych i sporo patroli słowackich na wylotach z miejscowości. Trzeba się trzymać ograniczeń, bo słowackie pokuty potrafią zaboleć. W tym roku pojechałem autostradą przez Bratysławę - i osobiście wolę taki wariant. Skoro i tak potrzebne są winiety na Słowację i Węgry.

Moja optymalna trasa to taka:

http://goo.gl/maps/jXZ7h
Ostatnio edytowano 30.07.2014 22:34 przez Raul73, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2014 22:31

stary_jac napisał(a):Tadeusz bardzo Ci dziękuję, konkretnie i na temat. Rozumiem że nie było to bardzo dawno (rok, dwa)


4 lata temu, ale od tego czasu nikt tam nie zbudował nowych dróg, a samo miasto Komarno nikt nie zburzył :roll:
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 31.07.2014 22:15

Wracając z Cro postanowiliśmy zwiedzić Budapeszt :)
Planujemy granicę Węgry-Słowacja przekraczać w Rusovce-Rajka. Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie powinniśmy kupić winietę słowacką? Jeszcze na Węgrzech, czy jest jakiś punkt na autostradzie po przekroczeniu granicy, czy musimy zjechać do jakiejś miejscowości?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2014 22:33

Są budki na przejściu granicznym po stronie węgierskiej, jest też możliwośc zakupu winiet po stronie słowackiej, na takim wielkim parkingu dla TIR-ów, ale zjazd na niego jest jeszcze przed granicą. Trzeba jechać za znakami dla ciężarówek. Możecie sobie to obejrzeć na Street View - ładnie widać.

A jesli nie chcecie ryzykowac, to winietę słowacką kupicie też na MOP-ie Mosoni - przed zjazdem z M1 na M15.
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 31.07.2014 22:50

Dzięki :)
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 01.08.2014 11:06

Winietę mozna kupić na granicy. Jest tam duży parking dla osobówek, wc. My zjechaliśmy zjazdem dla Tirów. Panowie trochę dziwnie sie na nas patrzyli :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 01.08.2014 11:29

Ludek napisał(a):Winietę mozna kupić na granicy. Jest tam duży parking dla osobówek, wc. My zjechaliśmy zjazdem dla Tirów. Panowie trochę dziwnie sie na nas patrzyli :lol:



Dokładnie o to miejsce chodziło :D :D :papa:

To są terminale (po obu stronach autostrady) przeznaczone przede wszystkim do naliczania e-myta dla TIR-ów. Stąd w środku znajdują się specjalne automaty, gdzie kierowcy mogą sobie przejrzeć trasy i wyliczyć stawki opłat.

Winiety na osobówki kupuje tam chyba niewiele osób.

Ja np. kupując po drugiej stronie węgierską matricę, byłem sam - pośród około setki kierowców TIR-ów :wink: :wink:
Ludek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ludek » 03.08.2014 18:15

Nie ma potrzeby zjeżdżać zjazdem dla Tirów. Trzeba jechać normalnie jak osobówki i zatrzymać się na parkingu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.08.2014 18:24

Ludek napisał(a):Nie ma potrzeby zjeżdżać zjazdem dla Tirów. Trzeba jechać normalnie jak osobówki i zatrzymać się na parkingu.



Aha, czyli otworzyli w końcu ten zjazd.

Dzięki za przydatne info :papa: :papa:
Elizabeta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizabeta » 03.08.2014 18:59

Witam jechal ktos trasa Slowacja autostrada D1 potem na wegry trasa e65 przekraczanie granicy chorwackiej w Letenye?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.08.2014 21:58

Elizabeta napisał(a):Witam jechal ktos trasa Slowacja autostrada D1 potem na wegry trasa e65 przekraczanie granicy chorwackiej w Letenye?



Mnóstwo osób tak jeździ:

https://www.cro.pl/stare-opracowanie-trasa-przez-zachodnie-wegry-t17803.html

https://www.cro.pl/aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834.html?hilit=csorna
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 05.08.2014 11:42

zrobiłem Ci delikatną korektę Mureck, Lenart, Ptuj i zlikwidowałem wjazd do karlovaca (chyba, że chcieliście zwiedzać). poza tym traska, jak dla mnie OK. jechaliśmy tak z Kato, tylko zamiast autostrad w Cro - "jedyneczka" :)
pozdraw
mapka
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.08.2014 11:51

Agulek777 napisał(a):
Chłopaki i dziewczęta,
po obczytaniu się w tym wątku stworzyłam taką trasę. Do tej pory jeździliśmy na Węgry 86-ką, ale tym razem mąż chce pojechać przez Austrię.
W związku z tym bardzo Was proszę o luknięcie i ewentualne wskazówki do naszej trasy :lol: .



Trasa optymalna - nic nie zmieniaj (poza tym przejazdem przez Ptuj, o którym pisze fleischman). Lepiej się nie da.

Ewentualnie gdybyście jechali w piątek/sobotę, to można ominąć przejście graniczne w Macelj. To samo dotyczy Lučko. Ale w środku tygodnia lub w niedzielę mozecie śmiało jechac tak jak pokazuje Google.

Oczywiście zakładam, że do centrum Grazu ani Karlovaca wjeżdżać nie będziecie - to tylko dodane punkty przelotowe. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone