Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 20.07.2013 10:31

viltob08 napisał(a):
dids76 napisał(a):Od Brna w stronę Wiednia masz dwie opcje trasy, przez Mikulov, lub przez Breclav.

My wybieramy trzecią opcję, Znojmo :-), ale to tylko ze względu na dzieciaki, które jakoś nie mają dość tych smoków :lol: . Niestety, przez to nasza podróż się wydłuża, ale zobaczyć uśmiech na buzi dziecka, bezcenne :wink:


Napisz coś o tym Znojmo... Warto?
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 25.07.2013 07:48

hej czy mógłby mi ktoś podesłac linka z mapka jak dojechać do Primosten z Częstochowy ??? chodzi mi o trase w miarę szybka ale jak si da zeby ominac płatne drogi w Czechach i Słowenii , rozumiem ze jak sie nie wykupi winiety to bedzie oki?? jak sie jedzie bocznymi drogami ? a w Austrii trzeba wykupić ? bo chyba nie da sie ominac płatnej drogi ? będe wdzieczna za odpowiedz bo jade pierwszy raz i jeszcze sie nie orientuje :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.07.2013 08:24

Marek358 napisał(a):Co podaje ViaMichelin dla trasy Warszawa-Podaca?

Przez Czechy Austria
1515 km, 16h 36m, 237,61e (paliwa 168,48e)
Przez Słowacja Austria
1541 km, 17h 53m, 245,49e (paliwa 171,45e)
Przez Słowacja Węgry (z obwodnicą Budapesztu)
1666 km, 18h 55m, 244,82e (paliwa 184,59e)


Jeździliśmy
CZ-A
SK-A
SK-HU

i w tym roku pojedziemy
CZ-A gdyż moim zdaniem to najlepsza opcja
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2013 09:52

blanka123 napisał(a):hej czy mógłby mi ktoś podesłac linka z mapka jak dojechać do Primosten z Częstochowy ??? chodzi mi o trase w miarę szybka ale jak si da zeby ominac płatne drogi w Czechach i Słowenii , rozumiem ze jak sie nie wykupi winiety to bedzie oki?? jak sie jedzie bocznymi drogami ? a w Austrii trzeba wykupić ? bo chyba nie da sie ominac płatnej drogi ? będe wdzieczna za odpowiedz bo jade pierwszy raz i jeszcze sie nie orientuje :)


Poczytaj trochę forum, tu wszystko jest, np
Tu: z-czestochowy-do-vodic-t42687.html
Tu :https://www.cro.pl/autostrada-a1-w-polsce-dokad-t33048.html
I jeszcze w kilku innych wątkach :wink:

Ominąć można wszystkie płatne drogi, tylko poco? Według mnie najlepszą opcją z Częstochowy jest trasa przez Czechy, Austrię i Słowenię. Winiety kupić na Czechy i Austrię ( przy wyjeździe ponad 10 dni koszt tych winiet to ok 145zł), ominąć autostradę w Słowenii możesz skorzystać z opisu mojego lub Aldonki :wink:
video-objazd-autostrady-slo-t29291-90.html?hilit=video
i w Cro już autostradami na południe.
blanka123
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) blanka123 » 25.07.2013 11:53

tylko jak bedzie ladna pogoda to chcemy zostać na 14 dni i wtedy musze wykupic dwie winiety albo miesieczna , jak przez Czechy bym przejechala bocznymi drogami to tylko na Austrie musze wykupic?? Słowenie przejade bez winiety?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2013 12:16

blanka123 napisał(a):tylko jak bedzie ladna pogoda to chcemy zostać na 14 dni i wtedy musze wykupic dwie winiety albo miesieczna , jak przez Czechy bym przejechala bocznymi drogami to tylko na Austrie musze wykupic?? Słowenie przejade bez winiety?

Jeśli przez Czechy pojedziesz bocznymi drogami, to tylko w Austrii musisz wykupić winietę. Jeśli zostaniesz w Cro na dwa tygodnie, to wykup 2 austriackie winiety 10-dniowe.
Jeżeli chodzi o objazd w Słowenii, to kolega dids76 już odpowiedział:
dids76 napisał(a):ominąć autostradę w Słowenii możesz skorzystać z opisu mojego lub Aldonki :wink:
video-objazd-autostrady-slo-t29291-90.html?hilit=video
i w Cro już autostradami na południe.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 04.08.2013 18:44

Widzę że wiele osób jedzie przez Węgry do końca drogą 86 do Słowenii. Dlaczego nie przez Lenti, Letenye i drogą M70 bezpośrednio do Cro?
Kawałek węgierskiej autostrady M15 do pierwszego zjazdu na 86 jest bezwinietkowy? Tak samo bezpłatna jest droga M70?
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 04.08.2013 19:01

PavveL napisał(a):Widzę że wiele osób jedzie przez Węgry do końca drogą 86 do Słowenii. Dlaczego nie przez Lenti, Letenye i drogą M70 bezpośrednio do Cro?
Kawałek węgierskiej autostrady M15 do pierwszego zjazdu na 86 jest bezwinietkowy? Tak samo bezpłatna jest droga M70?

Może po prostu dlatego, że jest bliżej.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 04.08.2013 20:59

Wg maps google o 2 min dłużej niż przez Lenti i M70.
k-siek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k-siek » 01.09.2013 20:54

dids, mógłbys napisać jak wyglądał ten objazd końcowego odcinka autostrady austriackiej (od Ilz do Ptuj)? Pisałeś, że tędy będziesz jechać, a Wos wspomniał, że odcinke Fehring-Ilz jest zamkniety, cos tam jeszcze się dzieje?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.09.2013 21:14

k-siek napisał(a):dids, mógłbys napisać jak wyglądał ten objazd końcowego odcinka autostrady austriackiej (od Ilz do Ptuj)? Pisałeś, że tędy będziesz jechać, a Wos wspomniał, że odcinke Fehring-Ilz jest zamkniety, cos tam jeszcze się dzieje?


Wyręczę dids76, bo też tak jechałem


http://goo.gl/maps/tEV77
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.09.2013 22:24

jara napisał(a):
k-siek napisał(a):dids, mógłbys napisać jak wyglądał ten objazd końcowego odcinka autostrady austriackiej (od Ilz do Ptuj)? Pisałeś, że tędy będziesz jechać, a Wos wspomniał, że odcinke Fehring-Ilz jest zamkniety, cos tam jeszcze się dzieje?


Wyręczę dids76, bo też tak jechałem


http://goo.gl/maps/tEV77


Dzięki :oczko_usmiech:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.09.2013 22:29

dids76 napisał(a):
jara napisał(a):
k-siek napisał(a):dids, mógłbys napisać jak wyglądał ten objazd końcowego odcinka autostrady austriackiej (od Ilz do Ptuj)? Pisałeś, że tędy będziesz jechać, a Wos wspomniał, że odcinke Fehring-Ilz jest zamkniety, cos tam jeszcze się dzieje?


Wyręczę dids76, bo też tak jechałem


http://goo.gl/maps/tEV77


Dzięki :oczko_usmiech:


Mam nadzieję, że autorytet Kolegi nie został nadszarpnięty :smo:
k-siek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k-siek » 02.09.2013 19:08

dzięki :)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.12.2013 09:41

Witam koledzy ja jestem tu nowy i mam pytanie odnosnie drogi jaka wybrac w tym roku jechalem do Drvenika 30 km za Makarska,moja droga z Katowic wygladala nastepujaco : Na Zory-Cieszyn-Zyline-Bratyslaw-Gyor-z Gyoru autostrada na Budapeszt i tam zjazd na MO-pozniej caly czas wzdurz balatony na Letyne -Zagrzeb i tam dalej autostrada do Makarskiej.

CZY

Katowic-Ostrawa-Brno-Wieden-Graz-Maribor ???-Zagrzeb.

Roznica w kilometrach to na kozysc drugiej trasy i prawdo podobie szybciej, co wazne to jezdze z dzieci i moj maly mowi ze w przyszlym roku on niejedzie bo to daleko. :D

Z gory dziekuje za odpowiedzi.pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone