Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
keeiraa'a
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) keeiraa'a » 21.07.2014 16:03

my decydujemy się na taką, słowenii nie omijamy raczej.

https://www.google.pl/maps/dir/Lubin/Sl ... 008646!5i1
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 23.07.2014 13:44

Jedna podpowiedź dla jadących przez Słowenię i Austrię. W czasie powrotu z Istrii (po 14 dniach) trzeba pamiętać o zerwaniu starej winiety austriackiej (10-dniowej oczywiście) i zakupie nowej najpóźniej w chwili przekraczania granicy. Wracaliśmy w nocy 18/19.07 i zaraz za granicą kontrolowali wszystkich wjeżdżających. W drodze do Chorwacji kontroli nie było.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: Gliwice - Baska Voda przez Budapeszt i Balaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 23.07.2014 19:29

8szymon8 napisał(a):
8szymon8 napisał(a):Witam,
praktycznie rzecz ujmując jestem w miarę przekonany do trasy którą sobie wyznaczyłem ale patrząc na doświadczenia podróżne osób na forum chciałbym Was prosić o ewentualne porady i wskazówki.

Tak więc wyjazd z Gliwic w niedzielę 27/07 rano. Po drodze zwiedzanie Budapesztu z jednym noclegiem. Dalej w poniedziałek 28/07 podróż wzdłuż Węgier. Krótszy lub dłuższy postój nad Balatonem by wieczorem ruszyć do BV (google pokazuje z Balatonu 7 h więc prawie jak ze Śląska nad Bałtyk :) ).
Aby dojechac do Budapesztu lecę cały czas na Wiedeń, ponieważ nie chciałbym kupować na Słowacji winiety a kombinowanie z ominięciem płatnych odcinków to kolejne w sumie rzeźbienie trasy i zabawa... Poza tym na Czechy i Austrię i tak kupuję miesięczne.
LINK DO MAPY GOOGLE
Obrazek
Powrót natomiast w miarę standardowy dnia 6/08 - środa. Jako że w planach mamy zaliczenie Plitwickich Jezior to zbaczamy z trasy (tam nocleg - dalej podróżujemy w czwartek). Następnie na Słowenię (z pominięciem płatnych dróg przez Ptuj i Mureck) i na Wiedeń. Tam 3 dniowy postój i do domu w niedzielę.

Dzięki za wszelkie uwagi! :)


Pozwolę sobie podbić mój post :)

Krótkie sprostowanie na Austrię nie ma winiety miesięcznej.
Są 10 dniowe 2 miesięczne i roczne.
robson55
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson55 » 26.07.2014 21:09

witam,
chcemy ominąć slowenie zeby nie placic 30ojro;) jechal ktos tak? dobra ta dróżka czy proponujecie inną? z tego co mowi google maps to te drozki na wegrzech sa bezplatne.
Załączniki:
mapa.jpg
Ostatnio edytowano 26.07.2014 21:29 przez robson55, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2014 21:21

robson55 napisał(a):witam,
chcemy ominąć słowacje zeby nie placic 30ojro;) jechal ktos tak? dobra ta dróżka czy proponujecie inną? z tego co mowi google maps to te drozki na wegrzech sa bezplatne.


Słowację :?: :!: :wink:

Trasa dość absurdalna, nabijasz kilometrów a kilometrów,
końcowy odcinek na Węgrzech jest płatny :
http://www.tolltickets.com/style/pics/p ... rge_hu.gif


I co najgorsze dla ciebie : Słowacja jest gdzie indziej :wink:
robson55
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson55 » 26.07.2014 21:30

dzieki;) mala literowka;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.07.2014 21:36

Kwintesencja.

faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html

A linki z goglowych map kopiujesz z pierwszej ikonki po prawej od ikony ze znakiem zapytania, udostępnij i umieść mapę, krótki URL, kopiuj-wklej i gotowe.
https://goo.gl/maps/uuUgI
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2014 21:45

Dokładnie :!: :D
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 26.07.2014 22:53

robson55 napisał(a):witam,
chcemy ominąć slowenie zeby nie placic 30ojro;) jechal ktos tak? dobra ta dróżka czy proponujecie inną? z tego co mowi google maps to te drozki na wegrzech sa bezplatne.


W 2012 jechałem tak: http://goo.gl/maps/NSvZf
O dużo mniej kilometrów i całkiem dobra droga.
Ma kilka ważnych zalet jeżeli jedziesz w sobotę.
1.Jedziesz przez Czechy i Austrię (najszybsza)
2.Wjeżdżasz do Chorwacji od strony Węgier (zupełnie pusto nawet w sobotę)
3. Kilometrów nie robisz więcej niż autostradą przez Słowenię
kornelito
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kornelito » 28.07.2014 08:10

Witam, w najbliższy piątek wyjeżdżamy z Głogowa (dolnośląskie) do miejscowości Baska Voda. Chcemy jechać przez Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, Olomouc (Czechy), Brno, Wiedeń, Graz, obok Mariboru i wjechać na teren Chorwacji. Czy według Was ta trasa jest dobra czy lepsza byłaby z uwzględnieniem Pragi, biorąc pod uwagę naszą lokalizację?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.07.2014 09:20

Skoro lubisz, wolną jazdę po ograniczeniach, liniach ciągłych, zakazach wyprzedzania, dużym ruchu ciężarówek, zakrętach, górkach, niezliczonej ilości wiosek i miasteczek ciągnących sie kilometrami w np. Czechach i chęcią zobaczenia Pragi, to jak najbardziej.
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 28.07.2014 09:33

Witam, chciałbym spytać jaka trase najlepiej wybrać. Otóż jestem z Krakowa po 2 letniej przerwie ruszam na pag. Wyjeżdżamy w połowie sierpnia /piątek/ wieczór. Kilka razy jeździłem ta sama trasa chyżne/bratysława/ węgry droga 66 i kawałek takiej obwodnicy jeszcze wtedy nie płatnej nie wiem jak teraz. Lecz tym razem jedziemy 7 miesięcznym szkrabem i chyba zależy mi bardziej na autostradach ze względu na czas/zmęczenie itp. czy ktoś może polecić jakas trase która mogę wybrać? Mam nadzieję ze nie pomieszalem tych tras. 2 lata temu to mogłem w ciemno jechać ale terAz dużo zapomniałem i nowych odcinków też pewnie doszło. Aa dodam ze chciałbym ominąć płatna słowenię. Dziękuję
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.07.2014 12:13

autostradowo:
1 opcja

2 opcja
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 30.07.2014 22:40

Czy ktoś korzystał z tego skrótu

1.JPG

jeśli tak to proszę o opinie dotyczącą jakości dróg, ograniczeń etc. Tylko proszę nie pisać że to bez sensu, że lepiej zrobić kółko i tylko autostradą itp. Liczę na odzew osób które tamtędy jechały.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2014 23:10

stary_jac napisał(a):Czy ktoś korzystał z tego skrótu

1.JPG

jeśli tak to proszę o opinie dotyczącą jakości dróg, ograniczeń etc. Tylko proszę nie pisać że to bez sensu, że lepiej zrobić kółko i tylko autostradą itp. Liczę na odzew osób które tamtędy jechały.


Ja jechałem odcinkiem słowackim, potem przez Węgry aż do wjazdu na autostradę do Budapesztu :roll:

Droga niezła, nawierzchnia dobra, ograniczeń raczej mało, tirów mało, jedziesz 100, w terenie zabudowanym 50, bo misie suszą.

Komarno to dziwne miasto, na rzece Dunaj jest wielki most, ale dość wąski,miasto jest po obu stronach narodowościowo węgierskie :roll:
Choć północna część należy do Słowacji, to tam też mieszkają prawie sami Węgrzy
Po węgierskiej stronie, zaraz za mostem jest bardzo dobra knajpa, pyszne wegierskie żarcie.
Jest też tam duże Tesco obok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone