Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 21.09.2018 19:27

Artur.m napisał(a):
Dżejan napisał(a):właśnie przyszedł mi mandat 500 CZK :mrgreen: :(
a po jakim czasie od zdarzenia? Ja właśnie oczekuję nieoczekiwanych bilecików


Podobnie... Tyle że z Węgier.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 16.10.2018 23:21

cześć w tym roku sytuacja rodzinna zmusiła mnie do spędzenia wakacji nad Balatonem, ale dojazd przez Słowację i Węgry zajął mi tam sporo czasu! porównując do trasy Czechy Austria, to niestety jechało się długo porównując zaawansowanie w trasie do Chorwacji
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.11.2018 11:43

Kurcze, przyszedł mi mandat z Czech.
Wiem gdzie to było. To był tunel Klimkovice podczas powrotu do domu.
Jestem pewien, że tam był sygnalizator elektroniczny 100km/h przed tunelem (zmieniają go w dzień i w nocy - 80 w dzień i 100km w nocy).
Jechałem tam ok. 3:30 nad ranem.
W mandacie jest napisane, że przekroczyłem o 22km/h (czyli jechałem 102km/h prz 80km/h dozwolonych).
Nie przekraczam prędkości w tunelach i zwróciłem uwagę na znak 100km/h.
Co mogę zrobić ?
Jak im udowodnić ?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.11.2018 11:55

Nie udowodnisz im nic, albo płać albo olej i licz, że zapomną (oboje wiemy, że tego nie zrobią) :) a tak btw jaką kwotą Cię "nagrodzili" ?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.11.2018 12:02

kaeres napisał(a):Kurcze, przyszedł mi mandat z Czech.
Wiem gdzie to było. To był tunel Klimkovice podczas powrotu do domu.
Jestem pewien, że tam był sygnalizator elektroniczny 100km/h przed tunelem (zmieniają go w dzień i w nocy - 80 w dzień i 100km w nocy).
Jechałem tam ok. 3:30 nad ranem.
W mandacie jest napisane, że przekroczyłem o 22km/h (czyli jechałem 102km/h prz 80km/h dozwolonych).
Nie przekraczam prędkości w tunelach i zwróciłem uwagę na znak 100km/h.
Co mogę zrobić ?
Jak im udowodnić ?

Brawo rady powyżej, zwłaszcza ta : olej :mrgreen:
3:30 to noc czy dzień ? pytanie retoryczne :mrgreen: czyli jechałeś 122 ? a może się mylę ? bazuję na tym co napisałeś ...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.11.2018 12:32

Dostałem 1000CZK
Jechałem 102km/h
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 06.11.2018 12:38

bluesman napisał(a):Brawo rady powyżej, zwłaszcza ta : olej :mrgreen:


Za to Twoje rady powinni w tvn24 na pasku puszczać....bo są takie rzeczowe i pomocne, że nic tylko przelać kasę w ramach podziękowania :lol: ale skoro nie zrozumiałeś, to pomogę :wink: jeżeli oleje to i tak nic mu to nie da, tak na prawdę według mnie jest jedno rozwiązanie, zapłacić i zapomnieć (ja bym tak zrobił).
W Polsce jeżeli fotoradar(bo rozumiem że to on zrobił zdjęcie) ma legalizację to niezwykle ciężko jest z nim wygrać a co dopiero za granicą... szkoda zachodu, chyba że mega wysoki mandat to można próbować pisać jakieś odwołania.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.11.2018 13:00

ApropoDefacto napisał(a):
bluesman napisał(a):Brawo rady powyżej, zwłaszcza ta : olej :mrgreen:


Za to Twoje rady powinni w tvn24 na pasku puszczać....bo są takie rzeczowe i pomocne, że nic tylko przelać kasę w ramach podziękowania :lol: ale skoro nie zrozumiałeś, to pomogę :wink: jeżeli oleje to i tak nic mu to nie da, tak na prawdę według mnie jest jedno rozwiązanie, zapłacić i zapomnieć (ja bym tak zrobił).
W Polsce jeżeli fotoradar(bo rozumiem że to on zrobił zdjęcie) ma legalizację to niezwykle ciężko jest z nim wygrać a co dopiero za granicą... szkoda zachodu, chyba że mega wysoki mandat to można próbować pisać jakieś odwołania.

jakbyś nie zauważył nic nie radziłem, a Twoje rady no cóż ...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.11.2018 13:04

kaeres napisał(a):Dostałem 1000CZK
Jechałem 102km/h


Jeżeli jesteś pewien to walcz :) Zwróć się do przedstawicielstwa tego państwa w Polsce przedstaw swoje racje i poproś o informacje jak sprawę ew. załatwić :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.11.2018 13:50

Bardziej liczyłem na to, że potwierdzicie mi, że faktycznie od któreś tam godziny się zmienia ograniczenie.
Może prawie na zakładkę się załapałem.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.11.2018 13:52

Napisałeś, ze jesteś pewien :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.11.2018 14:06

Ja jestem pewien.
Ale jakieś podstawy bym chciał mieć niż moje "Ja jestem pewien, że jechałem 102 na 100"
Może od godziny 3:30am zmieniają na 80km/h....zdjęcie było zrobione dokładnie 3:29. Baba w urzędzie podpięła pod 80 bo sprawdziła z jakimiś tam danymi.
Co mam powiedzieć ?
Z głupim "mnie się wydaje" lub "ja jestem pewien" nie będę się wydurniał.
Jeszcze jakbym to miał na kamerce sportowej, której używam również jako rejestratora to pół biedy ale zmęczyła się biedna na wakacjach (przypociło ją pod wodą i dopiero po miesiącu się ocknęła).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2018 14:07

bluesman napisał(a):
kaeres napisał(a):Kurcze, przyszedł mi mandat z Czech.
Wiem gdzie to było. To był tunel Klimkovice podczas powrotu do domu.
Jestem pewien, że tam był sygnalizator elektroniczny 100km/h przed tunelem (zmieniają go w dzień i w nocy - 80 w dzień i 100km w nocy).
Jechałem tam ok. 3:30 nad ranem.
W mandacie jest napisane, że przekroczyłem o 22km/h (czyli jechałem 102km/h prz 80km/h dozwolonych).
Nie przekraczam prędkości w tunelach i zwróciłem uwagę na znak 100km/h.
Co mogę zrobić ?
Jak im udowodnić ?

Brawo rady powyżej, zwłaszcza ta : olej :mrgreen:
3:30 to noc czy dzień ? pytanie retoryczne :mrgreen: czyli jechałeś 122 ? a może się mylę ? bazuję na tym co napisałeś ...


W tunelu Klimkovice ZAWSZE jest 80 km/h. Tablice świetlne umieszczone kilkaset metrów przed tunelem, wyświetlają 100 km/h.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.11.2018 14:16

Aaaa...
może tak być...
O mniej więcej takie wyjaśnienie sprawy mi chodziło. Dziękuję za pomoc Krkmaniakowi :)

PS. inna sprawa, gdzie jest pomiar (kamera) bo w tunelu na pewno nie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.11.2018 14:35

kaeres napisał(a): ... Nie przekraczam prędkości w tunelach ...


Nie pomogę ale sytuacja mi się przypomniała po której też nie przekraczam w tunelach

Dawno, dawno temu, jadąc do cro jakimś niemłodym autem z kiepskim zawieszeniem byliśmy już blisko Chorwackiego wybrzeża. Jechałem rano niedługim tunelem gdzieś wysoko nad wodą. Paliła się tam 40-tka i znaki ostrzegający o silnym wietrze. Byłem już zmęczony, chciałem być jak najszybciej na miejscu, jechałem zbyt szybko. Na wyjeździe z tunelu tak bujnęło autem, że śpiąca żona nabiła sobie guza o boczną szybę gdy ja walczyłem aby jednak utrzymać prosty tor jazdy ...

Tu się sprawdziło, że "mądry Polak po szkodzie" i dziękuje losowi za daną mi szansę, aby jednak w tunelach nie przekraczać prędkości :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 216
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone