Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2018 23:26

Przy okazji - dzisiaj dostałem swoje w korku przed Lipníkiem n/Bečvou - zerwany asfalt i ruch po zwezeniu przeniesiony na sąsiednia jezdnię. Apki DI i GM juz w okolicy Poysdorfu na autostradzie zasugerowały jazdę przez Břeclav. Tam tylko w jednym miejscu jest zwezka bo wiadukt robią. Generalnie od Wiener Neustadt do Lipníka droga była męcząca.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 05.08.2018 00:52

Osobowym jechałem. Wszystkie drogowskazy prowadzą na drogę 11, a na drogowskazach są "M" w żółtym kółku.

Czytam, szukam i wygląda na to że "M" to myto dla ciężarówek...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2018 08:28

M to myto. Dla osobówek znak informujący o konieczności posiadania winiety, jest inny.
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 05.08.2018 19:30

Witam. Wybieram się 11 sierpnia do Chorwacji(jeszcze nie wiem czy Makarska/Baska Voda/Omis). Chodzi mi o trasę, jak wygląda sytuacja przez Czechy, Austrię, Słowenię? Czy stoi się dużo w korkach, a jak np sytuacja przez Słowację i Węgry. Planujemy się wybrać do Chorwacji przez 1 opcję, a wrócić 2 opcją przy okazji zwiedzając chociaż przez chwile Budapeszt :D No i w końcu jak to jest z tym CB Radio w Austrii? :roll: :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2018 22:37

TabalugaPL napisał(a):Witam. Wybieram się 11 sierpnia do Chorwacji...
No i w końcu jak to jest z tym CB Radio w Austrii? :roll: :roll:

Jest na ten temat oddzielny wątek.
cb-radio-w-chorwacji-czechach-austri-t16746-150.html
Czytaj i tam pytaj. :idea:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.08.2018 22:44

TabalugaPL napisał(a):Witam. Wybieram się 11 sierpnia do Chorwacji(jeszcze nie wiem czy Makarska/Baska Voda/Omis). Chodzi mi o trasę, jak wygląda sytuacja przez Czechy, Austrię, Słowenię? Czy stoi się dużo w korkach, a jak np sytuacja przez Słowację i Węgry. Planujemy się wybrać do Chorwacji przez 1 opcję, a wrócić 2 opcją przy okazji zwiedzając chociaż przez chwile Budapeszt :D No i w końcu jak to jest z tym CB Radio w Austrii? :roll: :roll:

A jak brzmi konkretne pytanie?
Nie wiadomo gdzie jedziesz, nie wiadomo którędy.
I jeszcze to CB.
Czy w Austrii już wynaleźli CB radio, czy jest tam używane, czy jeżeli tak, to mówią w nim po polsku, co mówią, czy wolno się porozumiewać przez CB radio, czy można po polsku czy tylko po niemiecku :?: :?: :?:
Same niewiadome.
TabalugaPL
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) TabalugaPL » 06.08.2018 07:20

Odnośnie trasy. Wyjeżdżam z okolic Częstochowy i interesuje mnie jak wygląda sprawa z korkami po drodze.
1 opcja no to kierunek Ostrawa - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Graz no i później już do Malarskiej. A druga opcja to Żylina - Trenczyn - Bratysława - Gyor - Zagrzeb. A co do CB radio, to czy jest możliwość używania go na terenie Austrii? :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2018 12:06

TabalugaPL napisał(a): A co do CB radio, to czy jest możliwość używania go na terenie Austrii? :wink:

Przeczytaj wcześniejsze posty. :idea:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.08.2018 12:29

TabalugaPL napisał(a):Odnośnie trasy. Wyjeżdżam z okolic Częstochowy i interesuje mnie jak wygląda sprawa z korkami po drodze.
1 opcja no to kierunek Ostrawa - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Graz no i później już do Malarskiej. A druga opcja to Żylina - Trenczyn - Bratysława - Gyor - Zagrzeb. A co do CB radio, to czy jest możliwość używania go na terenie Austrii? :wink:

Opcja druga to mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia korków, ale to zależy kiedy jedziesz.
Poczytaj wątki:
korki-po-drodze-nad-adriatyk-i-jak-ich-uniknac-t17802-8925.html
trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-2205.html
zilina-zywiec-jaka-droga-t28973-510.html?hilit=%C5%BCylina%20%C5%BCywiec
Nie musisz czytać wszystkiego. Sprawdź posty z ostatnich dwóch miesięcy.
Jedno jest pewne. Jedziesz w sobotę to stoisz na granicy przy wjeździe do Chorwacji, na bramkach autostradowych, a i na autostradzie nie sprawdzisz "ile fabryka dała".
Co do CB to Janusz już Ci podał wątek z informacjami kilka postów wyżej.
Mam nadzieję, że skorzystasz z rad i unikniesz korków. :papa:
button
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.03.2007
Wyjazd z Łodzi 20.08 - Slowacja-Węgry czy Austria-Słowenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) button » 13.08.2018 19:16

Czołem,
w tym roku wybieramy się na wyspę Hvar.
Zastanawiam się czy wybrać trasę, którą jechaliśmy już dwukrotnie (Słowacja i zachodnie Węgry) czy Austria-Słowenia ?
Doradźcie co będzie lepszym kompromisem ze względu na czas/koszt
Zamierzamy wyruszyć w piątek 17 około godziny 19-20
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Wyjazd z Łodzi 20.08 - Slowacja-Węgry czy Austria-Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 13.08.2018 23:40

button napisał(a):Czołem,
w tym roku wybieramy się na wyspę Hvar.
Zastanawiam się czy wybrać trasę, którą jechaliśmy już dwukrotnie (Słowacja i zachodnie Węgry) czy Austria-Słowenia ?
Doradźcie co będzie lepszym kompromisem ze względu na czas/koszt
Zamierzamy wyruszyć w piątek 17 około godziny 19-20


Bezapelacyjnie Słowacja-Węgry !!!
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Wyjazd z Łodzi 20.08 - Slowacja-Węgry czy Austria-Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.08.2018 06:14

button napisał(a):Czołem,
w tym roku wybieramy się na wyspę Hvar.
Zastanawiam się czy wybrać trasę, którą jechaliśmy już dwukrotnie (Słowacja i zachodnie Węgry) czy Austria-Słowenia ?
Doradźcie co będzie lepszym kompromisem ze względu na czas/koszt
Zamierzamy wyruszyć w piątek 17 około godziny 19-20

Skoro dwa razy jechaliście tak, to może teraz spróbować inaczej?
Czasowo nie będzie jakiś ogromnych różnic, a naprawdę to wiele zależy od tego jak się trasa ułoży (wypadki itp.).
Kosztowo, jeśli Słowenia będzie w wariancie bezpłatnym, też różnice niewielkie.
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008
Re: Wyjazd z Łodzi 20.08 - Slowacja-Węgry czy Austria-Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 14.08.2018 07:31

button napisał(a):Czołem,
w tym roku wybieramy się na wyspę Hvar.
Zastanawiam się czy wybrać trasę, którą jechaliśmy już dwukrotnie (Słowacja i zachodnie Węgry) czy Austria-Słowenia ?
Doradźcie co będzie lepszym kompromisem ze względu na czas/koszt
Zamierzamy wyruszyć w piątek 17 około godziny 19-20

Trasą Słowacja- Węgry jeżdżę zazwyczaj, gdyż Czechy/Austria/ Słowenia …. jak dla mnie zbyt dużo zwężek/ mijanek
( zwłaszcza w Czechach ) a co potwierdziło się w tym roku. Byłem pasażerem w drodze na Istrię; nie mój wybór....
Poza tym masz tu dwie winiety zamiast trzech i możesz je kupić w ciągu 10 min każda nie ruszając się z domu.
Trasa dłuższa zapewne o jakieś ca 200 km.
Godzinę wyjazdu masz ok gdyż nie " załapiesz się" na wyjazd Węgrów nad Balaton.
Pozostaje Ci ustalić jeszcze trasę , czy na Węgrzech autostradami czy kultową nr 86 i co jest przez drogowców czynione na każdej z nich.
Pozdrav : oG
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.08.2018 12:12

W tym roku ze Śląska wybrałem się trasą PL>CZ>SK>H>HR. Wyjazd środa 25 sierpnia 21:00, powrót czwartek 9 sierpnia 13:00 . Wszystko płatnymi drogami. Na Węgrzech przejazd przez Szombathely (omijając Gyor drogą 86), potem Lenti i końcówka drogą M70 na stare przejście w Letenye.

Średnia z samej jazdy (1330km) to około 96 km/h - jazda z możliwie maksymalną na danym odcinku prędkością zgodną z przepisami.

Poza zwężeniami, korków praktycznie brak.

Pomimo tego, że czasowo i kilometrowo trasa ta jest najbardziej optymalna, to nie każdemu się spodoba, szczególnie jeżeli jedzie się nią pierwszy raz i to nocą. Droga w porównaniu do autostrad kręta z licznymi ograniczeniami prędkości. Rzeczywiście na jezdni kilka przejechanych zwierzątek i automatycznie człowiek pilnując pobocza męczy się szybciej. Pewną radą może być "złapanie się" TIRa i jazda za nim. Jadą z dopuszczalnymi prędkościami i wiedzą kiedy zwolnić. To mi trochę pomogło w drodze powrotnej.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.08.2018 18:47

SingSing74 napisał(a):...Wyjazd środa 25 sierpnia 21:00, powrót czwartek 9 sierpnia 13:00 ....

Podróżowałeś w przestrzeni i czasie, albo wakacje trwały ponad rok. :lol: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 214
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone