Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2018 18:36

amatus1 napisał(a):Wracając do trasy z Budapsztu to widzę, że biegnie wzdłuż Balatonu:) i wpadamy w cro w Letyney. Są tam jakieś ciekawe widoki po drodze:)?Odległość nie jest duża więc będzie czas chyba na chwile postoju:).

Wzdłuż Balatonu droga nr 7 w sezonie o prędkości 30-40 km, w porywach 60 km.
Widoków ciekawych nie ma.
Trzeba jechać autostradą M 7.
manitugg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) manitugg » 13.01.2018 18:53

#up
jechaem przez kaszthely tihany balatonfured .
jak dla mnie widoki fajne sam balaton choć adriatyk bez porównania , winnice , i chyba kilkanaście hektarów słonecznika :) dla mnie warto
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 19:03

Janusz Bajcer napisał(a):
amatus1 napisał(a):Wracając do trasy z Budapsztu to widzę, że biegnie wzdłuż Balatonu:) i wpadamy w cro w Letyney. Są tam jakieś ciekawe widoki po drodze:)?Odległość nie jest duża więc będzie czas chyba na chwile postoju:).

Wzdłuż Balatonu droga nr 7 w sezonie o prędkości 30-40 km, w porywach 60 km.
Widoków ciekawych nie ma.
Trzeba jechać autostradą M 7.

Oczywiście, że M7, mam wrażenie ze biegnie ona wzdłuż Balatonu- droga E71:).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2018 19:16

Kilka kilometrów od Balatonu ...

https://www.google.pl/maps/place/Balato ... 17.7340438

Na widoki na autostradzie nie ma czasu dla kierowcy, pasażerowie przy prędkości 120-130 km (lub większej :wink: ) też niewiele zobaczą na równinie węgierskiej.

https://www.google.pl/maps/@46.7933129, ... 312!8i6656
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 13.01.2018 19:33

amatus1 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
amatus1 napisał(a):Sing, powiem tak kwestia czasu nie gra mega ważnej roli ale wiadomo im szybciej tym lepiej...dla mnie najgorzej to przez PL przelecieć:(. Liczyłem, że jak ok 03.00 wyjadę to na 15-16 będę w hotelu...szybciej i tak za bardzo się nie da bo w hotelach od ok 14 można się kwaterować. Ja też sam prowadzę, żona unika tras jak ognia...:). Ja przez Czechy chyba pojadę E 75 ponoć jest darmowa i później na Słowację. Słowacja i Węgry to już nie taki duży koszt jak np. Słowenia. Nie wiem jednak do końca którą trasę wybrać: czy wskakiwać od razu na Słowację i czy jednak jechać E75. Czytałem, ze w Słowacji i na Węgrzech są elektroniczne winiety a to juz jest sporym udogodnieniem...nie trzeba szukać na stacjach...

E 75 jest darmowa,ale masz wariant lepszy i szybszy, jak pisał kolega wyżej. Z Bielska S1 na Zwardoń i dalej Żylina-Bratysława-Budapeszt.Na oba kraje winieta elektroniczna. :papa:

Też brałem taka opcje pod rozwagę, nie wiem czemu ale wujek google często mi zmienia zdania i wskazuje inne trasy:). Patrząc na trasę to myślałem, że może lepiej jechać z Bielska-Żylina-Trenczyn-Trnava i tu na południe na Komarno ale widzę, że kolega z Górnego Śląska odradza:).Pal licho odskocznia od autostrad, najważniejszy jest czas i wygoda:). rozumiem, że jechałeś tą trasą?
Z Budapesztu planujemy jechać na Jeziora Plitvickie. Były już kilka razy w planach ale nigdy się jakoś nie udało. Ostatnio to w samej cro zrezygnowaliśmy z planu gdyż za szybko nam minęła trasa i pruliśmy do końca:). Wracając do trasy z Budapsztu to widzę, że biegnie wzdłuż Balatonu:) i wpadamy w cro w Letyney. Są tam jakieś ciekawe widoki po drodze:)?Odległość nie jest duża więc będzie czas chyba na chwile postoju:).

Od Katowic do Węgierskiej Górki masz dwupasmówkę.Od granicy Słowacy otworzyli nowy kawałek drogi do Czadcy.Potem okolu 30 kilosów patatajki (spokojnie do przeżycia) i w Żylinie wpadasz na autostradę i tniesz do Budapesztu.Przed Plitvickimi masz miejscowość Slunj. Warto się zatrzymać.Knajpeczka i piwko nad małym wodospadem bezcenne.Żeby nie było,to tam nocuję wiec piwko można.Tłukę tą trasę prywatnie jak i często zawodowo. :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.01.2018 19:54

Bratwojciech napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
amatus1 napisał(a):Sing, powiem tak kwestia czasu nie gra mega ważnej roli ale wiadomo im szybciej tym lepiej...dla mnie najgorzej to przez PL przelecieć:(. Liczyłem, że jak ok 03.00 wyjadę to na 15-16 będę w hotelu...szybciej i tak za bardzo się nie da bo w hotelach od ok 14 można się kwaterować. Ja też sam prowadzę, żona unika tras jak ognia...:). Ja przez Czechy chyba pojadę E 75 ponoć jest darmowa i później na Słowację. Słowacja i Węgry to już nie taki duży koszt jak np. Słowenia. Nie wiem jednak do końca którą trasę wybrać: czy wskakiwać od razu na Słowację i czy jednak jechać E75. Czytałem, ze w Słowacji i na Węgrzech są elektroniczne winiety a to juz jest sporym udogodnieniem...nie trzeba szukać na stacjach...

E 75 jest darmowa,ale masz wariant lepszy i szybszy, jak pisał kolega wyżej. Z Bielska S1 na Zwardoń i dalej Żylina-Bratysława-Budapeszt.Na oba kraje winieta elektroniczna. :papa:

Też brałem taka opcje pod rozwagę, nie wiem czemu ale wujek google często mi zmienia zdania i wskazuje inne trasy:). Patrząc na trasę to myślałem, że może lepiej jechać z Bielska-Żylina-Trenczyn-Trnava i tu na południe na Komarno ale widzę, że kolega z Górnego Śląska odradza:).Pal licho odskocznia od autostrad, najważniejszy jest czas i wygoda:). rozumiem, że jechałeś tą trasą?
Z Budapesztu planujemy jechać na Jeziora Plitvickie. Były już kilka razy w planach ale nigdy się jakoś nie udało. Ostatnio to w samej cro zrezygnowaliśmy z planu gdyż za szybko nam minęła trasa i pruliśmy do końca:). Wracając do trasy z Budapsztu to widzę, że biegnie wzdłuż Balatonu:) i wpadamy w cro w Letyney. Są tam jakieś ciekawe widoki po drodze:)?Odległość nie jest duża więc będzie czas chyba na chwile postoju:).

Od Katowic do Węgierskiej Górki masz dwupasmówkę.Od granicy Słowacy otworzyli nowy kawałek drogi do Czadcy.Potem okolu 30 kilosów patatajki (spokojnie do przeżycia) i w Żylinie wpadasz na autostradę i tniesz do Budapesztu.Przed Plitvickimi masz miejscowość Slunj. Warto się zatrzymać.Knajpeczka i piwko nad małym wodospadem bezcenne.Żeby nie było,to tam nocuję wiec piwko można.Tłukę tą trasę prywatnie jak i często zawodowo. :D

Dzięki chłopaki, dzięki Wojtek!
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 14.01.2018 09:59

Witam,
A co sądzicie o tej trasie ?

https://goo.gl/maps/ra5uQEftEB52

Zastanawiam się nad ominięciem Bratysławy ale nie wiem czy warto ?

Pozdrawiam
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 14.01.2018 10:33

yanek37 napisał(a):Witam,
A co sądzicie o tej trasie ?

https://goo.gl/maps/ra5uQEftEB52

Zastanawiam się nad ominięciem Bratysławy ale nie wiem czy warto ?

Pozdrawiam

Zahaczasz o Słowenię, nie musisz mieć winiety :?:
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 14.01.2018 10:49

giba0909 napisał(a):
yanek37 napisał(a):Witam,
A co sądzicie o tej trasie ?

https://goo.gl/maps/ra5uQEftEB52

Zastanawiam się nad ominięciem Bratysławy ale nie wiem czy warto ?

Pozdrawiam

Zahaczasz o Słowenię, nie musisz mieć winiety :?:


Mała korekta w pierwszej wersji nie potrzebnie "wpadałem" na A5 w Słowenii.

https://goo.gl/maps/1g7vuaCp6zu
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.01.2018 11:08

Paweł powiedz dlaczego wybrałeś trasę przez północ-góry?Ja w cro jadać z Jezior do Lokvy to zjeżdżam z 1 w Korenica i lecę autostradą. Jest dużo szybciej i wygodniej:) a do tego jeśli jedziesz pierwszy raz to musisz zaliczyć Sveti Rok:)
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 14.01.2018 11:56

Zbyszku,

"Swędzi" mnie tak droga "1" i dlatego tak planuję ale to tylko plany.
Zawodowo jeżdżę non stop autostradami więc może jakaś odskocznia :)
Sveti Rok planuję w drodze powrotnej.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 14.01.2018 12:58

Co kojarze to drogę dobrze zna Janusz więc może się wypowie więcej na jej temat. Ja zjeżdżam jak najszybciej się da i jadę do celu. Kilka dni będę w drodze i nie będę kombinował bo akurat autostrada w cro jeździ się bardzo dobrze...chodź jak się trafi bura. Oj oby się nie trafiła bo poprzednie 2 powroty były w niezlej niepewności:(
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 14.01.2018 13:01

amatus1 napisał(a):Paweł powiedz dlaczego wybrałeś trasę przez północ-góry?Ja w cro jadać z Jezior do Lokvy to zjeżdżam z 1 w Korenica i lecę autostradą. Jest dużo szybciej i wygodniej:) a do tego jeśli jedziesz pierwszy raz to musisz zaliczyć Sveti Rok:)

Jak nie ma bury, korków to szybcie, ale czy dużo?. Dla mnie 1,5 godziny nie jest warte 200zł w jedną stronę. A odskocznia jest i widoki piękne. Wracałem w ubiegłym roku, teraz też tak będę wracał(do będę jechał z Durmitoru)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.01.2018 13:30

yanek37 napisał(a):Zbyszku,

"Swędzi" mnie tak droga "1" i dlatego tak planuję ale to tylko plany.
Zawodowo jeżdżę non stop autostradami więc może jakaś odskocznia :)
Sveti Rok planuję w drodze powrotnej.


Spokojnie możesz jechać D1 na południe. Ja od kilku lat tak jeżdżę. Najgorszy jest właśnie odcinek Karlovac - Plitvice, później jest o wiele mniejszy ruch i sporo odcinków gdzie można wyprzedzać.
Dla chętnych polecam ten wątek :wink:
wyciete-z-faq-dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-t32832.html?hilit=star%C4%85%20drog%C4%85#p249630
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.01.2018 18:35

rufus295 napisał(a):[quote="amatus1"
Dla mnie 1,5 godziny nie jest warte 200zł w jedną stronę. )

Coś mi się zdaje że te 1,5 h na plus jest mocno nie do szacowane.
Wg nawigacji autostradą ten sam odcinek ( np. 380 km) jedziesz 4,20h , a "bokami" 8,12h . Cztery godziny na plus, nawet jak bedziesz jechał szybciej niż pozwalają przepisy (tak liczy nawigacja) to ile urwiesz 1h, to i tak daje 3h plus a to dużo.
Ja kiedyś skusiłem się żeby jechać "1" i bardzo szybko wróciłem na autostradę, wlokący się lokalsi, zakazy, nakazy itp. "ułatwienia" powodują że droga staje się męcząca (szczególnie gdy jedziesz do Cro)a na widoki to mogą sobie pozwolić pasażerowie, bo kierowca wiadomo..

edit: liczyłem kilometry z Zagrzebia do Razanj (ok. Rogoznicy)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 198
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone