Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 05.08.2017 14:05

Franek77 napisał(a):Hej, podłączen się do watku, bo zaciekawiła mnie droga przez SK/HUN, tylko nie wiem komu/czemu wierzyć, czy google ktore mówi że z Krakowa podróż do CRO trwa tylko kilkadziesiąt minut dłużej niż trasa przez CZ/AUT/SLO, czy viamichelin, ktore mówi że różnica to dwie godziny. Podróż zaczynam w Krakowie. Ma ktoś wiedzę której aplikacji można wierzyć??

Różnica jest niewielka, raczej wierzyłbym Google, choć sytuacja na drodze może być różna, a więc trudno jednoznacznie stwierdzić, którą trasą dojedziesz szybciej.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 07.08.2017 10:07

Franek77 napisał(a):Hej, podłączen się do watku, bo zaciekawiła mnie droga przez SK/HUN, tylko nie wiem komu/czemu wierzyć, czy google ktore mówi że z Krakowa podróż do CRO trwa tylko kilkadziesiąt minut dłużej niż trasa przez CZ/AUT/SLO, czy viamichelin, ktore mówi że różnica to dwie godziny. Podróż zaczynam w Krakowie. Ma ktoś wiedzę której aplikacji można wierzyć??


poczytaj ten wątek, jest tu wielu użytkowników z twych okolic. Ciężko się wypowiedzieć na ten temat, bo 5 osób będzie chwalić pod niebiosa a ty pojedziesz i będziesz stał godzinę w korku, ale tak wszędzie jest.
Ogólnie masz dwie trasy albo na Chyżne albo na S1 i na Zwardoń, która lepsza? a która szybsza? każdy ma swoich zwolenników i przeciwników. Sam musisz zadecydować, żeby potem nie móc zwalać że forum ci źle pomogło :)
lupo
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.01.2009
Przystanek z dziecmi/plac zabaw przy granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) lupo » 07.08.2017 11:02

Witajcie. Wyruszam z Warszawy i jade przez Czechy, Austrie itd.
Planuje wyjechac z Warszawy okolo 12 i zrobic przy granicy pol/cz dluzszy postój (2-3h) zeby dzieciaki sie wybiegaly, a potem cala trase poleciec przez noc.

Moze ktos z Was ma do polecenia miejsce z placem zabaw, jakimis laweczkami itd. w okolicy granicy gdzie dzieciaki beda sie mogly wybawic i zmeczyc?
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 07.08.2017 11:14

Franek77 napisał(a): czy google ktore mówi że z Krakowa podróż do CRO trwa tylko kilkadziesiąt minut dłużej niż trasa przez CZ/AUT/SLO, czy viamichelin, ktore mówi że różnica to dwie godziny. Podróż zaczynam w Krakowie. Ma ktoś wiedzę której aplikacji można wierzyć??
To jest kwestia korków w Krakowie i korków na siódemce do Rabki. I tak naprawdę droga prowadzi przez "przesmyk" orawski w na pograniczu Tatr. Dalej w Słowacji przez Donovaly na styku Tatr Niskich i Małej Fatry. Jeśli jesteś z KR, to chyba zdajesz sobie sprawę, jak ta droga wygląda...
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 07.08.2017 13:29

Rafal_X napisał(a):
Franek77 napisał(a): czy google ktore mówi że z Krakowa podróż do CRO trwa tylko kilkadziesiąt minut dłużej niż trasa przez CZ/AUT/SLO, czy viamichelin, ktore mówi że różnica to dwie godziny. Podróż zaczynam w Krakowie. Ma ktoś wiedzę której aplikacji można wierzyć??
To jest kwestia korków w Krakowie i korków na siódemce do Rabki. I tak naprawdę droga prowadzi przez "przesmyk" orawski w na pograniczu Tatr. Dalej w Słowacji przez Donovaly na styku Tatr Niskich i Małej Fatry. Jeśli jesteś z KR, to chyba zdajesz sobie sprawę, jak ta droga wygląda...


Podłączam się do pytania. My podobnie z tym ze z Białegostoku wyjazd ok 10 rano i godzinami popołudniowymi szukam jakiegoś placu zabaw do wybiegania dla dzieci
Gregos111
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregos111 » 07.08.2017 21:38

Witam wszystkich. Wybieram się do Trpanj (Peljesac). Od czasów Jugosławi nie byłem na Bałkanach. Wybieram się samochodem z rodzinką z Rybnika. Po różnych informacjach wymyśliłem sobie przejazd z noclegami:
Budapeszt, Konjic (BiH).
Zagwozdki mam z trasą głownie do Budapesztu.
Wyszły mi z googla 2 trasy możliwe:
1. płatne: Rybnik-Brno-Bratysława-Budapeszt (539km)- E73 Osijek-Konjic(601km)-Mostar-Trpanj(220km)
2. bez opłat: Rybnik-Żylina-Zwoleń-Sahy-Budapeszt (386km) - wzdłóż E73 i E73 Konjic (575km)-reszta podobnie (220km). (Tu zastanawiam się nad winietą Węgry i jazda autostradą Budapeszt-Granica, bo przyda się na powrót).

Czas oczywiście odwrotnie do odległości - autostrady szybsze o ok.1+1h. Jadę w dzień od 10.08 czyli czwartek do Budapesztu, piątek do BiH i sobota w Chorwacji. Nie zależy mia tak bardzo na czasie, bardziej na spokojnej jeździe i bez dziur, bo mam niskie i twarde zawieszenie. Winiety jak trzeba to nie problem.
Jak czytam to autostrada w Czechach różnie, a i Bratysława też, ale z drugiej strony drogi przez Słowacje mogą być zapchane. Co polecacie bardziej, bo trudno to doczytać, bo zdania są podzielone?

Na powrót przewiduje szybszą zdecydowanie trase- przynajmniej tak twierdzi google:
Trpanj-(prom do Ploce)-E65,E71,E65 Zagrzeb-E71 Budapeszt-Sahy-Żylina-Rybnik (platna chorwacja + winiety Węgry). Strata 2h w stosunku do najszybszej Chorwacja-Austria-Czechy-Polska
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.08.2017 09:32

Gregos111 napisał(a):Witam wszystkich. Wybieram się do Trpanj (Peljesac). Od czasów Jugosławi nie byłem na Bałkanach. Wybieram się samochodem z rodzinką z Rybnika. Po różnych informacjach wymyśliłem sobie przejazd z noclegami:
Budapeszt, Konjic (BiH).
Zagwozdki mam z trasą głownie do Budapesztu.
Wyszły mi z googla 2 trasy możliwe:
1. płatne: Rybnik-Brno-Bratysława-Budapeszt (539km)- E73 Osijek-Konjic(601km)-Mostar-Trpanj(220km)
2. bez opłat: Rybnik-Żylina-Zwoleń-Sahy-Budapeszt (386km) - wzdłóż E73 i E73 Konjic (575km)-reszta podobnie (220km). (Tu zastanawiam się nad winietą Węgry i jazda autostradą Budapeszt-Granica, bo przyda się na powrót).

Czas oczywiście odwrotnie do odległości - autostrady szybsze o ok.1+1h. Jadę w dzień od 10.08 czyli czwartek do Budapesztu, piątek do BiH i sobota w Chorwacji. Nie zależy mia tak bardzo na czasie, bardziej na spokojnej jeździe i bez dziur, bo mam niskie i twarde zawieszenie. Winiety jak trzeba to nie problem.
Jak czytam to autostrada w Czechach różnie, a i Bratysława też, ale z drugiej strony drogi przez Słowacje mogą być zapchane. Co polecacie bardziej, bo trudno to doczytać, bo zdania są podzielone?

Na powrót przewiduje szybszą zdecydowanie trase- przynajmniej tak twierdzi google:
Trpanj-(prom do Ploce)-E65,E71,E65 Zagrzeb-E71 Budapeszt-Sahy-Żylina-Rybnik (platna chorwacja + winiety Węgry). Strata 2h w stosunku do najszybszej Chorwacja-Austria-Czechy-Polska


Grzegorz jeśli jesteś z Rybnika i winiety nie stanowią dla Ciebie problemu. To wskakujesz na A1 jedziesz przez Czechy (winieta na miesiąc zakładam że jedziecie na 2tyg.), dalej na Austrię (winieta 30dni), Słowenia 2x 7dni winieta, i wjeżdżasz do Cro i dalej autostradą aż do Ploce. I tak naprawdę to jedziesz cały czas autostradą (zawieszenie nie ucierpi), oprócz odcinka ok 40km w pasie granicznym Czechy-Austria. Ceny winiet masz w innym dziale, opłat autostradowych w Chorwacji też.
Drogę przez Słowację bez winiety sobie podaruj, jechalem tak rok temu do Budapesztu na wycieczkę, gdyby nie to że chciałem po drodze pozwiedzać to bym sobie darował, a i Twoje zawieszenie dostanie w d..e. Bośniackie trasy też nie zawsze są idealne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2017 09:35

rocker napisał(a):dalej na Austrię (winieta 30dni)


Nie ma takiej winiety. Będąc z Rybnika, zawsze wybiorę A1.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2017 09:39

rocker napisał(a):
Grzegorz jeśli jesteś z Rybnika i winiety nie stanowią dla Ciebie problemu. To wskakujesz na A1 jedziesz przez Czechy (winieta na miesiąc zakładam że jedziecie na 2tyg.), dalej na Austrię (winieta 30dni), Słowenia 2x 7dni winieta, i wjeżdżasz do Cro i dalej autostradą aż do Ploce. I tak naprawdę to jedziesz cały czas autostradą (zawieszenie nie ucierpi), oprócz odcinka ok 40km w pasie granicznym Czechy-Austria. Ceny winiet masz w innym dziale, opłat autostradowych w Chorwacji też.
Drogę przez Słowację bez winiety sobie podaruj ...


Również tak polecam

Jedyna uwaga to w temacie tej winiety w Austrii ;)

Zdecydowanie 2x10 dniowa w cenie 8,9 ojro sztuka
Gregos111
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregos111 » 08.08.2017 18:42

BiH chce odwiedzić jadąc do Cro żeby pozwiedzać południe kraju, więc od Budapesztu na pewno musze jechac na południe. Jak ta droga wygląda w tym roku bo nie znalazłem żadnej info o tej trasie na Osijek?
Biorąc wszystko pod uwagę to wychodzi, że jednak Czechy autostrada 10dni-Węgry autostrada 10dni- Cro-BiH-Cro
Z powrotem chyba w takim razie przez Cro autostrada-Węgry(bo już bede mial winiete wiec ominę Słowenie i Austrie, a google pokazuje 1 minute różnicy czasu)-Czechy.
Czy tak ok?
Na googlu jest troche remontów autostrad czy to się potwierdza i szykuja sie korki w ciagu dnia?
Czy ktoś płynął promem z Trpanj żeby ominąć objazd przez BiH? Czy warto?
Gregos111
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregos111 » 08.08.2017 18:45

Pääkäyttäjä napisał(a):
rocker napisał(a):dalej na Austrię (winieta 30dni)


Nie ma takiej winiety. Będąc z Rybnika, zawsze wybiorę A1.


Gdzie najlepiej kupić winietę na Czechy jadąc z Rybnika A1. Czy można gdzieś kupić na stacji i czy warto?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2017 18:55

Gregos111 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
rocker napisał(a):dalej na Austrię (winieta 30dni)


Nie ma takiej winiety. Będąc z Rybnika, zawsze wybiorę A1.


Gdzie najlepiej kupić winietę na Czechy jadąc z Rybnika A1. Czy można gdzieś kupić na stacji i czy warto?

Już po Czeskiej stronie jest stacja "Euro Oil" (były Shell) tam kupisz. https://goo.gl/maps/7LenGrUvKj32
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 09.08.2017 10:06

Gregos111 napisał(a):BiH chce odwiedzić jadąc do Cro żeby pozwiedzać południe kraju, więc od Budapesztu na pewno musze jechac na południe. Jak ta droga wygląda w tym roku bo nie znalazłem żadnej info o tej trasie na Osijek?
Biorąc wszystko pod uwagę to wychodzi, że jednak Czechy autostrada 10dni-Węgry autostrada 10dni- Cro-BiH-Cro
Z powrotem chyba w takim razie przez Cro autostrada-Węgry(bo już bede mial winiete wiec ominę Słowenie i Austrie, a google pokazuje 1 minute różnicy czasu)-Czechy.
Czy tak ok?
Na googlu jest troche remontów autostrad czy to się potwierdza i szykuja sie korki w ciagu dnia?
Czy ktoś płynął promem z Trpanj żeby ominąć objazd przez BiH? Czy warto?


ale się mnie doczepili apropos tych winiet :P
tak jak Dids76 pisze przed Ostravą masz stację z winietami. Co do Twojej trasy jedź przez Tuzle w BiH dobra trasa a i pozwiedzasz.
Parę osób na pewno płynęło tamtędy. Jeśli jest to Twój docelowy punkt to ja bym nawet nie wybierał trasy przez półwysep, rok temu byłem w Viganj i po kilkukrotnym przejechaniu całego półwyspu żeby się wyrwać na wycieczki mam oficjalnie dość. Trasa piękna i malownicza ale nie, nigdy więcej :)
Gregos111
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregos111 » 10.08.2017 07:55

rocker napisał(a):
Gregos111 napisał(a):BiH chce odwiedzić jadąc do Cro żeby pozwiedzać południe kraju, więc od Budapesztu na pewno musze jechac na południe. Jak ta droga wygląda w tym roku bo nie znalazłem żadnej info o tej trasie na Osijek?
Biorąc wszystko pod uwagę to wychodzi, że jednak Czechy autostrada 10dni-Węgry autostrada 10dni- Cro-BiH-Cro
Z powrotem chyba w takim razie przez Cro autostrada-Węgry(bo już bede mial winiete wiec ominę Słowenie i Austrie, a google pokazuje 1 minute różnicy czasu)-Czechy.
Czy tak ok?
Na googlu jest troche remontów autostrad czy to się potwierdza i szykuja sie korki w ciagu dnia?
Czy ktoś płynął promem z Trpanj żeby ominąć objazd przez BiH? Czy warto?


ale się mnie doczepili apropos tych winiet :P
tak jak Dids76 pisze przed Ostravą masz stację z winietami. Co do Twojej trasy jedź przez Tuzle w BiH dobra trasa a i pozwiedzasz.
Parę osób na pewno płynęło tamtędy. Jeśli jest to Twój docelowy punkt to ja bym nawet nie wybierał trasy przez półwysep, rok temu byłem w Viganj i po kilkukrotnym przejechaniu całego półwyspu żeby się wyrwać na wycieczki mam oficjalnie dość. Trasa piękna i malownicza ale nie, nigdy więcej :)


Czyli wg Ciebie taka mapa?
https://goo.gl/maps/evrQ3pjvaS82
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 10.08.2017 15:17

Franek77 napisał(a):Hej, podłączen się do watku, bo zaciekawiła mnie droga przez SK/HUN, tylko nie wiem komu/czemu wierzyć, czy google ktore mówi że z Krakowa podróż do CRO trwa tylko kilkadziesiąt minut dłużej niż trasa przez CZ/AUT/SLO, czy viamichelin, ktore mówi że różnica to dwie godziny. Podróż zaczynam w Krakowie. Ma ktoś wiedzę której aplikacji można wierzyć??


z Krakowa zawsze przez SK/HUN (przez Sahy), bardziej wierzyć należy google...
sprawdziłem już trasy przez CZ/AUT/SLO, przez Żylinę i Bratysławę, przez Nitrę i Komarno,
najszybciej wychodzi przez Chyżne, Sahy, Budapeszt...
teraz zrobili ładną trasę za Dolnym Kubinem, fajnie się tiry wyprzedza
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 185
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone