Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 07.06.2017 08:09

Kategorie pojazdów


D1M
D1M: Motocykle
Motocykle (tylko na 10 dni)

D1

D1: Pojazd ≤ 3,5 t, liczba osób ≤ 7
Motocykle i samochody osobowe (przewożące do 7 osób włącznie z kierowcą) o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t bez przyczepy lub z przyczepą

D2
D2: Pojazd ≤ 3,5 t, liczba osób > 7
wszystkie samochody osobowe przewożące ponad 7 osób włącznie z kierowcą oraz wszystkie kampery i samochody ciężarowe o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t

B2
B2: Autobusy
Autobusy i kampery o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t

U
U: Przyczepa
Przyczepy doczepiane do pojazdów kategorii opłat D2 i B2 (winieta winna być zawsze wystawiona na numer rejestracyjny przyczepy)
...i w zależności jaki czas ....trza opłacić
krzychkrk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychkrk » 07.06.2017 11:04

Witam,
wybieram się w sobotę 10 czerwca z Krakowa (start o 8.00 jak się uda :-) w okolice Zadaru do Kozine, Petracane lub Zaton. Planowany powrót 17 czerwca tą samą trasą.
Zastanawiam się nad drogą przez
1) Polska (A4 i A1)
Czechy (1 do Brna i 2 do Brzecław, potem 55),
Austria (47, A5 do Wiednia, E59, A2 do Graz, E59 do Maribor),
Słowenia (E59 do Gornj Macelj,
Chorwacja (autostradami do Zadaru)

2) Polska (A4 i 1 do Zwardonia)
Słowacja (Zylina - Bratysława D1, E75 na Węgry),
Węgry (M15, M1, M85, M86, potem 74 i M7),
Czy może lepiej kierować się na drogę 86, ale chciałbym uniknąć przejazdu przez płatną Słowenię, skoro już wybrałem Węgry?
Chorwacja (autostradą przez Zagrzeb do Zadaru)

Sprawdzałem przez viamichelin i dostaję takie dane:
1) 1.091 km w tym 980 przez autostrady, czas przejazdu 11.05 h
2) 997 km w tym 318 autostrad, czas przejazdu 18.15 h
Z kolei te same trasy na mapach google podaje:
1) czas przejazdu 10.47 h
2) czas przejazdu 11.29 h

Czyli czas przejazdu 1) mniej więcej się pokrywa, ale 2) jest koszmarna różnica na niekorzyść.
Gdyby czas przejazdu podawany przez google był rzeczywisty to pewnie wybrałbym trasą nr 2.

Bardzo proszę osoby, które ostatnio jechały tymi trasami o poradę jaki faktycznie jest czas przejazdu.
Którą trasę wybrać? A może jest jeszcze lepsza, o której nie wiem.
Jadę z dwójką dzieci (8 i 13 lat) i chciałem całą trasę przejechać w jeden dzień.

Czy korzystaliście z nawigacji offline? Czy Here WeGo się sprawdza. Wolałbym Google Maps, ale zdaje się, że offline można używać tylko do małego obszaru. W Googlach wolę możliwość wybierania tras i dodawanie punktów pośrednich czego w Here brak

Pozdrawiam i dziękuję Krzysiek
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 07.06.2017 11:46

krzychkrk napisał(a):Witam,
wybieram się w sobotę 10 czerwca z Krakowa (start o 8.00 jak się uda :-) w okolice Zadaru do Kozine, Petracane lub Zaton. Planowany powrót 17 czerwca tą samą trasą.
Zastanawiam się nad drogą przez
1) Polska (A4 i A1)
Czechy (1 do Brna i 2 do Brzecław, potem 55),
Austria (47, A5 do Wiednia, E59, A2 do Graz, E59 do Maribor),
Słowenia (E59 do Gornj Macelj,
Chorwacja (autostradami do Zadaru)



Wygląda mi na to, że ostatni nasz wypad do Kozino też pokonaliśmy ta trasą. Generalnie ostatnie wyjazdy to przede wszystkim ta trasa. Kiedyś jeździliśmy przez Węgry ale jakoś stwierdziliśmy, że przez A i CZ jeździ się nam lepiej. W Słowenii korzystałem z objazdu jak i wybierałem wariant przez autostradę. Ostatnio jechaliśmy bez objazdu i powiem, że jest szybciej no ale nie każdy wyda te 30e na winietę (w obie strony). W tym roku też jadę autostradą. Ostanie wyjazdy robimy z noclegiem bo jakoś tak z dzieciakami nam wygodniej. Przeważnie wybieramy Oekotel w Graz. Czasu przejazdu nie podam bo nie jeździmy "na raz". Generalnie wariant A, CZ, SLO polecam. My sąsiedzi bo ja z Tarnowa :)
bulusie_poznan
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bulusie_poznan » 13.06.2017 22:06

Konkrety z dzisiejszego wyjazdu.
Wyjazd nad ranem z Poznania.
Trasa Poznan, Wroclaw, A4, A1, Gorzyszki, Brno, Mikulov, Wieden, Graz, MLP, nocleg tranzytowy Dolice kolo Krapiny. Dystans 1030km. Jutro wyjazd do Makarskiej.
Utrudnienia
Pod Wrockiem budowa S5 30 minut stracone w korku.
Trasa w Czechach, kilka zwezek ale przejezdne, tloczno przed Brnem. Czechy poszly najsprawniej.
Miedzy Poysdorf a Wiedniem budowa autostrady wiec okolo 20-30 minut straconych na ruchu wahadlowym.
Wieden okolo godziny 13-14 tloczny ale przejezdny, duzy korek w druga strone w okolicy mostu nad Dunajem.
Remont w okolicy Wiener-Neustadt i Grazu, ograniczenia do 60-80km czyli wolniej ale przejezdne.
Objazd MLP pusty popoludniu, a na granicy slo-cro bylismy jako chyba 6 auto I czekania ok.5 minut. Sloweniec tylko zeskanowal paszport, a chorwatka zerknela.
Teraz korzystam z wifi i tabletu ( nie mam polskich liter wiec sorry)w apartamecie Kamenecki, przy okazji polecam na nocleg ale to chyba post do osobnego watku.
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 14.06.2017 20:40

w najbliższy piątek wyruszam na noc drogą z Krakowa przez Czechy, Austrię, Słowenię. Punkt docelowy Medugorje. Cel max 13 godzin. Chętnie opiszę na forum jak minęła droga.
yanki
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanki » 14.06.2017 21:31

w opisie jest ze dotyczy auta przewożącego 7 osób czy zarejstrowanego na 7 osób ?

D1: Pojazd ≤ 3,5 t, liczba osób ≤ 7
Motocykle i samochody osobowe (przewożące do 7 osób włącznie z kierowcą) o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t bez przyczepy lub z przyczepą
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 15.06.2017 08:03

Witam,właśnie przeczytałem o staniu w korku w okolicach Wrocławia,pół godziny niby nie dużo,ale czasu szkoda,lecimy w przyszły piątek 23.06 z Piły do Szybenika,droga bezplatna przez CZ SL HU,na Wegrzech nocleg,da sie to szybko ominąć?
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 15.06.2017 10:45

Wg nowej mapy, doszły nowe odcinki wymagające winiety w Czechach. Coraz trudniej więc objechać Czechy bez winiety.
Odcinek do Mikulova w tym wypadku odpada a jadąc od Lubawki też trzeba uważać przy Hradku by nie wskoczyć na płatny odcinek...

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2017 11:29

Dziwną masz tę mapę. Odcinek między Brnem a Pohořelicami jest płatny ale dalej już nie. Na tejże mapie, nie ma zaznaczonego bezpłatnego fragmentu D1 od granicy z Polską do Ostravy-Svinov, nie ma odcinka wyłączonego z opłat w Ołomuńcu oraz w Brnie i okolicy.

Obrazek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2017 11:41

Kolego gigi daj linka skąd wziąłeś tą mapkę. Dam sobie rękę obciąć i kilka innych członków , że znów to mapa dla samochodów powyżej 3,5t :oczko_usmiech: :mrgreen: . D1 na 100% od granicy do zjazdu "Ostrava Rudna" jest bezpłatna, to samo tyczy się D1 pod Brnem.
Tu masz wykaz wszystkich odcinków dla których wymagana jest winieta dla samochodów o DMC poniżej 3,5t!!
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky/
Mapkę już Ci wkleił kolego o nicku nie do wypowiedzenia :oczko_usmiech: :mrgreen:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.06.2017 11:58

gertstary1 napisał(a):Witam,właśnie przeczytałem o staniu w korku w okolicach Wrocławia


Powiem tak - od jakiegoś czasu staram się omijać A4. Na dolnośląskim odcinku jest ostatnio jakiś koszmar. Codziennie są gdzieś korki. O rekordowym jakim słyszałem miał 20km pod Legnicą. Za Opolem w kierunku Gliwic też są jakieś remonty i zwężka i też czasami po 10km korka jest. Dodatkowo te nieszczęsne bramki i non stop jakieś wypadki. Dla ludzi z Dolnego Śląska proponuję słuchać Radia Wrocław i wiadomości drogowych - dzień bez korka na A4 można śmiało czerwona kartką w kalendarzu zaznaczyć.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 15.06.2017 13:55

Chyba faktycznie to może być mapa pod ciężarówki :oops:
Wujek gugiel mi ją wyświetlił... wg linku jest ze strony http://www.mytocz.eu/
Dla googla opłata za przejazd a winieta to widać to samo :P
Rozważałem trasę bez winiety przez Czechy od Lubawki na Znojmo lub Mikulov i jak zobaczyłem tą mapkę to pomyślałem, że specjalnie Czesi na ten rok cosik zmienili co by ludziom życie utrudnić. Wg znajomej wiele autokarów jadących przez Czechy wybierało darmową trasę przez Lubawkę-Hradek itd. Ta mapka teraz mocno utrudnia taki przejazd...
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 15.06.2017 14:02

My tak zrobilismy 2 lata temu z okolic Orebica podjechalismy do Plitvic .Tam zwiedzanie do wieczora po noclegu juz tylko 12 godzin do domu w okolice Warszawy
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.06.2017 22:56

wafel napisał(a):w najbliższy piątek wyruszam na noc drogą z Krakowa przez Czechy, Austrię, Słowenię. Punkt docelowy Medugorje. Cel max 13 godzin. Chętnie opiszę na forum jak minęła droga.


13 godzin? Ambitnie...
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 16.06.2017 15:40

Doradźcie proszę... planuję sobie już trasę choć wyjazd dopiero po 20-tym lipca (w międzyczasie może się coś oczywiście jeszcze zmienić), która trasa lepsiejsza?

1. https://www.google.pl/maps/dir/My%C5%9B ... 081323!3e0


2. https://www.google.pl/maps/dir/My%C5%9B ... 081323!3e0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone